Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά για τις ημέρες! Καλή Πρωτοχρονιά να έχετε! Ήθελα να ρωτήσω τα παιδιά που πήραν τη Denim αν εκτός από την αύξηση της φωτεινότητας στα capacitive buttons υπάρχει και επιλογή αυτά να σβήνουν μετά από κάποιο χρονικό όριο... ειδικά όταν βλέπεις ταινίες θα ήταν πολύ ωραίο να έσβηναν!

Υ.Γ.: έχω το κινητό κοντά ένα χρόνο παρά κάτι μέρες και η αλήθεια είναι ότι όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο πολύ το ερωτεύομαι... μήπως είναι πράγματι το καλύτερο κινητό??? :D :D :D

Be the change you want to see in the world!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλώς σας βρήκα ... νέος κάτοχος ενός Λευκού 1520 ...

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους

 

Πως το βλεπεις το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Καλό αλλά διαφορετικό ... αρκετά διαφορετικό :lol: , ελπίζω να αντέξω ... όλα θα κριθούν με την επιστροφή μου στην Αθήνα , αν μετά από 2-3 μέρες καθημερινής χρήσης τα καταφέρνω τότε όλα καλά ... αλλιώς πάλι πίσω στο droid ...

 

α) πως κάνω Screenshot ?

β) πως βλέπω την αυτονομία ανά κατηγορία , πχ. οθόνη , εφαρμογές , κτλ ? ( όπως στο android )

γ) από που ανοίγω και κλείνω το GPS ( δεν έχει εικονίδιο όπως στο android )

δ) υπάρχουν setup modes για την μπαταρία ? ( όπως στο android )

Edited by zakailiou
Link to comment
Share on other sites

α) Volume Up+Power Button

γ) Ή βάζεις συντόμευση στο Action Center από τις ρυθμίσεις, ή μπαίνεις στις ρυθμίσεις και μετά τοποθεσία και το ενεργοποιείς/απενεργοποιείς από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία, μπες στο πρόγραμμα που έχει ήδη το κινητό (οικονομία μπαταρίας) ή κατέβασε καμία πιο εξειδικευμένη εφαρμογή (δες το battery, π.χ., αν σε καλύπτει).
Link to comment
Share on other sites

Στην αγορα δεν υπαρχει ουτε δειγμα. Μονο σε media markt εκθεσιακο (μακρυα).......και στα σκρουτζομαγαζα φαρμακειο. Μηπως σταματησε η παραγωγη του;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει παιδιά.

Πραγματικά μόλις το έβαλα στις προτιμήσεις των κινητών που με ενδιαφέρουν η τιμή άρχισε να εκτοξεύεται.

Ελπίζω να ξαναπέσει

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Ολο και λιγοτερα μαγαζια το διαθετουν. Ακομα και καποια σκρουτζομαγαζα που ρωτησα μου ειπαν οτι επαψε να παραγεται. Μαλλον κατι τετοιο πρεπει συμβαινει.ουτε γνωριζουν και εαν θα ξαναφερουν. Εγινε συλλεκτικο. ΥΓ εμεινα με την θηκη και την καρτα μνημης στο χερι!!!!!!!!!!!!φτου γκαντεμια!!!!!! Edited by vaggefvaggef
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!ενδιαφέρομαι για ενα 1520 το οποίο λέει στις πληροφορίες Made in China..

Hθελα να ρωτησω αν παιζει κάποιο ρολο??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!ενδιαφέρομαι για ενα 1520 το οποίο λέει στις πληροφορίες Made in China..

Hθελα να ρωτησω αν παιζει κάποιο ρολο??

 

Όπως λένε όλα φίλε μου......... Κι εμένα το ίδιο το 930 που έχω.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ολο και λιγοτερα μαγαζια το διαθετουν. Ακομα και καποια σκρουτζομαγαζα που ρωτησα μου ειπαν οτι επαψε να παραγεται. Μαλλον κατι τετοιο πρεπει συμβαινει.ουτε γνωριζουν και εαν θα ξαναφερουν. Εγινε συλλεκτικο. ΥΓ εμεινα με την θηκη και την καρτα μνημης στο χερι!!!!!!!!!!!!φτου γκαντεμια!!!!!!

 

390-395€ με μεταφορικα απο Γερμανια...

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που μου ειπαν ειναι με την εγγυηση..Δεν αναγνωριζεται απο τη Νοκια και ειναι για 1 χρονο!(αγορασμενο απο κινεζικο site)!!
Link to comment
Share on other sites

Στα 350 ευρώ που είχε στις αρχές Δεκεμβρίου ήταν πολύ καλή ευκαιρία αλλά στα 500 ευρώ νομίζω πως θέλει αρκετή σκέψη καθώς πλέον σε αυτά τα χρήματα υπάρχουν κι άλλες αξιόλογες επιλογές.

 

Βέβαια υπάρχουν ακόμα κάποια κομμάτια λίγο φθηνότερα στο Amazon αλλά είναι σε μαύρο που νομίζω ότι δεν το κολακεύει ιδιαίτερα. Για το πράσινο δεν το συζητάω καν. Κατά την άποψη μου το καλύτερο χρώμα είναι το λευκό αλλά πλέον είναι πολύ ακριβό.

Link to comment
Share on other sites

Στα 350 ευρώ που είχε στις αρχές Δεκεμβρίου ήταν πολύ καλή ευκαιρία αλλά στα 500 ευρώ νομίζω πως θέλει αρκετή σκέψη καθώς πλέον σε αυτά τα χρήματα υπάρχουν κι άλλες αξιόλογες επιλογές.

 

Βέβαια υπάρχουν ακόμα κάποια κομμάτια λίγο φθηνότερα στο Amazon αλλά είναι σε μαύρο που νομίζω ότι δεν το κολακεύει ιδιαίτερα. Για το πράσινο δεν το συζητάω καν. Κατά την άποψη μου το καλύτερο χρώμα είναι το λευκό αλλά πλέον είναι πολύ ακριβό.

Απλα το ξεχναω μαλλον για παντα. Και αναμενω το 1530!!!!.αν φυσικα βγει.εναλλακτικα 830. Που παιρνει και καρτα μνημης. Ειμαι πεπισμενος οτι μαλλον σταματησε η παραγωγη του.

 

500 me 600 ευρω για τηλεφωνο του 2013 δεν νομιζω οτι υπαρχει κανενας να δωσει. Τελος παντων. Καλη χρονια σε ολους. Κουραστηκα να ψαχνω αριστερα και δεξια.

 

Απαντηση απο εξουσιοδοτημενο nokia care. Το 1520 δεν υπαρχει πλεον στις καταστασεις μας. Δεν θα ξαναεισαχθει. Οποτε.................να το χαρουν οσοι το εχουν. Εγινε συλλεκτικο.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Αν το θελεις τόσο, γιατί δεν παίρνεις ένα ελαφρώς μεταχειρισμενο σε τέλεια κατάσταση; Υπάρχουν πολλά.
Link to comment
Share on other sites

Αν το θελεις τόσο, γιατί δεν παίρνεις ένα ελαφρώς μεταχειρισμενο σε τέλεια κατάσταση; Υπάρχουν πολλά.

 

Που υπάρχουν;

Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ μέσα υπάρχει.

Στα 250€ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5876286&highlight=1520#

 

Και

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5801949&highlight=1520#

 

Θέλω να πω πως όποιος θέλει, βρίσκει....;)

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση off topic σχολιασμών

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

και εγω το ψαχνω στο skroutz καιρο τωρα. (την πατησα επρεπε να το τσιμπησω στα 350 που ειχε πεσει αλλα περιμενα οτι θα πεσει και αλλο)

Απο την πειρα σας εσεις που παρακολουθητε τα skroutzομαγαζα θεωρειτε απιθανo να ξαναπεσει η τιμη του ???

Link to comment
Share on other sites

και εγω το ψαχνω στο skroutz καιρο τωρα. (την πατησα επρεπε να το τσιμπησω στα 350 που ειχε πεσει αλλα περιμενα οτι θα πεσει και αλλο)

Απο την πειρα σας εσεις που παρακολουθητε τα skroutzομαγαζα θεωρειτε απιθανo να ξαναπεσει η τιμη του ???

 

Αν όντως σταμάτησε η παραγωγή του (μου φαίνεται παρα πολύ πιθανό) και αν ισχύσει το γεγονός οτι δεν πρόκειται να ξαναεισάγουν στοκ, απ' αυτό που έχει απομείνει, τότε σίγουρα όχι δεν θα ξαναπέσει η τιμή, αλλά θα εξαφανιστεί από τις λίστες των καταστημάτων, όπως ήδη γίνεται, και αυτά που θα το έχουν, λογικά θα απαιτούν ιδιαίτερα υψηλή τιμή για την απόκτηση του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει. Υπομονη για το 1530. Να δωσει καποιος 600 ευρω για τηλεφωνο του 2013 νομιζω ειναι απιθανο. Οπως και πανω απο 300 για μεταχειρισμενο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει. Υπομονη για το 1530. Να δωσει καποιος 600 ευρω για τηλεφωνο του 2013 νομιζω ειναι απιθανο. Οπως και πανω απο 300 για μεταχειρισμενο.

 

συμφωνω αλλωστε τωρα πια με κατω απο 600 παιρνεις note 4 με πολυ καλυτερα χαρακτηριστικα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...