Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρε κανένας γυρω στα 500 που παίζει; η κάπου απο το εξωτερικό σε παρόμοια τιμή; εντυπώσεις;

 

To εχω περιπου 3 εβδομαδες. Το κινητο ειναι σουπερ σε οθονη και καμερα οπως και σε ποιοτητα κατασκευης. Ο ηχος ειναι δυνατος και αρκετα παραπανω σε σχεση με αλλες ναυαρχιδες. Το λειτουργικο ειναι κλασσικο πλεον και smooth οπως πρεπει να ειναι. Το μαρκετ με της εφαρμογες μεγαλωνει καθως επισης ερχονται γνωστες εφαρμογες απο την android πλευρα προς τα εδω.Ειμαι και κατοχος του note 3 ταυτοχρονα και μπορω να πω οτι δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο της αλλες ναυαρχιδες το 1520 εκτος, ισως απο καποιες εφαρμογες οι οποιες δεν εχουν περασει ακομα στο market των windows.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρα σε άσπρο από VnP στα 520.. Είχα και ένα μαύρο και ένα κίτρινο στο παρελθόν, αλλά το άσπρο σε αυτές τις διαστάσεις για μένα είναι κορυφή. Θα ήθελα βέβαια τα κουμπιά να ήταν μαύρα όπως στο άσπρο 920... Το τηλέφωνο είναι από hong kong και έρχεται με ξένο φορτιστή (όχι αγγλικό). Το είχε με αναμονή 1-3 ημέρες.. Παρέλαβα σφραγισμένη συσκευή. Η εγγύηση για όσους ρωτούν ισχύει κανονικά και χωρίς απόδειξη μάλιστα, 2 χρόνια από τα Nokia Care. Έχω χρειαστεί να πάω 4 συσκευές ως τώρα, εκ των οποίων οι 2 χωρίς απόδειξη και με ανεπανόρθωτη βλάβη στο λειτουργικό από αλχημείες και εξυπηρετήθηκα άψογα (αλλάχτηκε πλακέτα εξολοκλήρου).

Νομίζω πως σε άσπρο σε αυτή την τιμή δεν υπάρχει αλλού..

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σε άσπρο από VnP στα 520.. Είχα και ένα μαύρο και ένα κίτρινο στο παρελθόν, αλλά το άσπρο σε αυτές τις διαστάσεις για μένα είναι κορυφή. Θα ήθελα βέβαια τα κουμπιά να ήταν μαύρα όπως στο άσπρο 920... Το τηλέφωνο είναι από hong kong και έρχεται με ξένο φορτιστή (όχι αγγλικό). Το είχε με αναμονή 1-3 ημέρες.. Παρέλαβα σφραγισμένη συσκευή. Η εγγύηση για όσους ρωτούν ισχύει κανονικά και χωρίς απόδειξη μάλιστα, 2 χρόνια από τα Nokia Care. Έχω χρειαστεί να πάω 4 συσκευές ως τώρα, εκ των οποίων οι 2 χωρίς απόδειξη και με ανεπανόρθωτη βλάβη στο λειτουργικό από αλχημείες και εξυπηρετήθηκα άψογα (αλλάχτηκε πλακέτα εξολοκλήρου).

 

 

Νομίζω πως σε άσπρο σε αυτή την τιμή δεν υπάρχει αλλού..

 

 

 

 

 

 

πως είσαι σίγουρος ότι θα σε εξυπηρετήσουν χωρίς να είναι απο Ευρώπη..

 

 

 

Εγώ σκέφτομαι για μαύρο να φαίνεται πιο μικρό η κοκκινο.. Ασπρο έχω το 920.. Εσύ τι χρωμα είχες το 920

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Στα 480-500 ευρω απο αγγλικο αμαζον που τουλαχιστον εισαι σίγουρος με 2 ετη πανευρωπαϊκή εγγυηςη.

http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B00G9YU07Y/ref=sr_1_1_olp?ie=UTF8&qid=1392793386&sr=8-1&keywords=Lumia+1520&condition=new

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

πως είσαι σίγουρος ότι θα σε εξυπηρετήσουν χωρίς να είναι απο Ευρώπη..

 

 

 

Εγώ σκέφτομαι για μαύρο να φαίνεται πιο μικρό η κοκκινο.. Ασπρο έχω το 920.. Εσύ τι χρωμα είχες το 920

 

Εκτος απο εμπειρια που ειχα με 2 Ν9 και ενα 920 του εξωτερικου χωρις αποδειξη μαλιστα οπου εξυπηρετηθηκα αψογα, εχω φιλο σε nokia care που μου το εχει επιβεβαιωσει, αρκει το κινητό, απο οπου και αν ειναι, να εχει αγοραστει προ διετιας...

920 ειχα σε ολα τα χρωματα, ακομα και γκρι και μπλε!!! Για μενα σειρα προτιμησης: γκρι, κιτρινο, ασπρο, μπλε, μαυρο, κοκκινο... Απλα δυστυχως το 1520 βγαινει μονο σε 4... Σε μαυρο παντως που το ειχα, ιδιο μεγεθος μου φαινοταν... :P

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κάτοχος του κινητού εδώ και ένα μήνα περίπου και είμαι υπερευχαριστημένος :D Το είχα πάρει από το πλαίσιο. Έχω παρατηρήσει όμως ότι όταν βγάζει το wpcentral ανακοινώσεις για ενημερώσεις εφαρμογών (πχ nokia touch,glance κτλ) δε μου τις εμφανίζει το κινητό. Αυτό συμβαίνει επειδή δεν είναι διαθέσιμες ακόμη για Ελλάδα ή υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
Be the change you want to see in the world!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ :D

 

μπορεις να πατας στα link του wpcentral,συνηθως μπορεις να τα κατεβασεις κι ας μην εχουν φανει στο marketplace

ipad 3 white

iphone 5s gold

Link to comment
Share on other sites

Μου ζήτησε η γυναίκα μου ένα δίσκο σερβιρίσματος. Φυσικά, της είπα. Και έκλεισα το 1520! Η "θυσία" του 1020 δεν πάει χαμένη και πλέον το 1520 σε λίγες μέρες θα με σερβίρει κανονικά.

 

Μια αρχική ερώτηση. Το RM-xxx αναγράφεται στο κουτί ή φαίνεται μόνο μέσα από το μενού? Ρωτάω για να ελέγξω πριν πληρώσω μη τυχόν και είναι από Αμερική που δεν έχει ασύρματη φόρτιση ενσωματωμενη.

 

Rm-938 & Rm-937 είναι αυτά που έχουν ενσωματωμένη την φόρτιση?

 

RM-940 είναι χωρίς ασύρματη φόρτιση?

 

Τα δικά σας τι είναι?

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Φόρτιση εχτές το βράδυ, νορμάλ χρήση μέσα στην ημέρα με όλα ανοικτά και τώρα στις 20.20 μπαταρία στο 81%.

Ακόμα κάτι εξαιρετικό που έχει αυτή η συσκευή...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ στην παρέα σας πλέον. :)

 

Εχοντας την άριστη εμπειρία του 1020 στο μυαλό, στο 1520 η αναβάθμιση είναι αισθητή. Στην οθόνη κυρίως αλλά και το βασικό (για μένα) στην ταχύτητα εστίασης και αποθήκευσης των φωτογραφιών.

 

Το έστησα πολύ εύκολα χωρίς χρήση backup και όλα γίνονται ωραία και γρήγορα (προσόν και των WP).

 

To bug με την οθόνη που ρίχνει φωτεινότητα χωρίς λόγο έτυχε και σε μένα αλλα λύθηκε προς το παρόν μόνο του.

 

Χρειάζεται σαφώς δύο χέρια για κανονική χρήση. Πιθανόν να βελτιωθεί η αίσθηση με κάποια από τις θήκες που περιμένω. Εχοντας και την εμπειρία του Νοτε2, οι γωνίες δυσκολεύουν λίγο το πιάσιμο.

 

Του φορέθηκε και μία 64GB Samsung και πλέον είμαι άνετος από άποψη χώρου.

 

Το κινητό αγοράστηκε από VNP που έχει εκπληκτική τιμή. Είχα άψογη εξυπηρέτηση και ειλικρινή. Η εγγύηση είναι δική τους και όχι από ΝΟΚΙΑ. Ήρθε από Αγγλία και το κινητό είναι με κωδικό Μαλαισίας. 32GB κανονικά και με ασύρματη φόρτιση. Σφραγισμένη συσκευασία. Είναι το RM-937.

 

Έχει στάνταρ την δόνηση στα πλήκτρα αφής, και αυτό με εκνεύριζε. Έψαχνα απο δω έψαχνα απο κει, η μόνη λύση είναι η αναβάθμιση του touch. To οποίο όμως δεν υπάρχει ούτε στο μάρκετ το δικό μας, ούτε της Αγγλίας, ούτε της Αμερικής. Η λύση είναι εύκολη και την ανάφερω για όποιον την χρειάζεται. Βάζεις το Appsys pusher και εκεί μέσα εμφανίζονται ως δια μαγείας πολλές εφαρμογές Beta της Νοκια και μερικές άλλες.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε για την πληροφορια, λεγεται SysApp pusher...

Eχεις δίκιο. :)

 

Χτες δεν είχα καμία αναβάθμιση και μόλις τώρα κατεβάζει πράμα. Για να δούμε..:shifty:

 

Edit: ήρθε τελικά η: 1028.3562.1402.0010.

 

Δεν βρήκα εμφανείς διαφορές μέχρι στιγμής.

Edited by sleon

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ένα θέμα που με έχει δυσκολέψει στο 1020 που είχα παλαιότερα, και στο 1520 που έχω τώρα.

Όταν (π.χ. σε forums όπως το Insomnia ή το Iphonehellas) προσπαθώ να πατήσω το κουμπί επιλογής αρχείου (π.χ. μια φωτο σε αγγελία) για να την κάνω upload, αυτό δεν "πατιέται" δηλαδή δεν κάνει τίποτα για να μου δώσει την επιλογή να επιλέξω αρχείο για να το κάνω upload και να επισυνάψω φωτογραφία.

Το "κουμπί" επιλογής αρχείου, δεν φαίνεται κανονικά, και δεν ανταποκρίνεται. Απο ότι έχω ακούσει, το έχουν και άλλοι το θέμα αυτό.

Έχει σχέση με flash player μήπως;

Έχω δοκιμάσει με IE και με UC Browser, τα ίδια.

Τι μπορώ να κάνω ως εναλλακτική λύση;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα και εγώ το μέγεθος δεν συνηθίζεται εύκολα αλλα όταν ασχολησε με αυτο που δειχνει το κινητό είναι φοβερό που είναι όλα μπροστά σου.. Το πήρα απο smarties ο τύπος λέει πανευρωπαϊκή εγγυηση αλλα και μένα κάπου απο Ασία είναι.. Και λέει πως στην νοκια θα είμαι μια χαρά.. Θα πρέπει να το τσεκαρο..

 

Έρχομαι απο 920

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ένα θέμα που με έχει δυσκολέψει στο 1020 που είχα παλαιότερα, και στο 1520 που έχω τώρα.

Όταν (π.χ. σε forums όπως το Insomnia ή το Iphonehellas) προσπαθώ να πατήσω το κουμπί επιλογής αρχείου (π.χ. μια φωτο σε αγγελία) για να την κάνω upload, αυτό δεν "πατιέται" δηλαδή δεν κάνει τίποτα για να μου δώσει την επιλογή να επιλέξω αρχείο για να το κάνω upload και να επισυνάψω φωτογραφία.

Το "κουμπί" επιλογής αρχείου, δεν φαίνεται κανονικά, και δεν ανταποκρίνεται. Απο ότι έχω ακούσει, το έχουν και άλλοι το θέμα αυτό.

Έχει σχέση με flash player μήπως;

Έχω δοκιμάσει με IE και με UC Browser, τα ίδια.

Τι μπορώ να κάνω ως εναλλακτική λύση;

 

Δεν υποστηρίζεται απο το λειτουργικό αυτή τη στιγμή. Έρχεται η δυνατότητα τον Απρίλιο όμως με τα 8.1. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Τοσο ωραίο λειτουργικο, με μερικες (οσες ειναι αυτες) τοσο βασικες ελλειψεις...

 

 

 

 

 

Μην σκας κανας μήνας έμεινε για την αναβάθμιση

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Μην σκας κανας μήνας έμεινε για την αναβάθμιση

 

κανας μηνας για να τη δουμε...μεχρι να δωθει καλο καλοκαιρι !!!

Link to comment
Share on other sites

Developers preview όμως σε ένα μήνα..

 

 

 

Oneshot για λίγες ώρες free προλάβετε το

 

http://www.windowsphone.com/s?appid=5bb9cc7c-f9ac-448b-97c6-c8166b13ca5e

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

κατοχος και εγω εδω και 2 ημερες..ωραια συσκευη αλλα απο εφαρμογες ..αστο καλυτερα. Καμια φορα χανω καμια κληση...και μου ερχεται μνμ οτι ειχα κληση, εχω vodafone full σημα οποτε δεν ειναι θεμα σηματος. Μαλλον θεμα software , τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

κατοχος και εγω εδω και 2 ημερες..ωραια συσκευη αλλα απο εφαρμογες ..αστο καλυτερα. Καμια φορα χανω καμια κληση...και μου ερχεται μνμ οτι ειχα κληση, εχω vodafone full σημα οποτε δεν ειναι θεμα σηματος. Μαλλον θεμα software , τι λετε?

 

Με γεια, να το χαρείς. :)

 

Δεν μου έχει τύχει αυτό με τις κλήσεις. Έχεις τσεκάρει αν έχεις αναβάθμιση? Ποια έκδοση έχεις? Εχω διαβάσει σε ξένα φόρουμ κάποιες φορές κάνει επανεκκινήσεις αν κατεβάζοντας δεδομένα πας να αλλάξεις από 4g σε 2g. Μήπως έκανες κάτι τέτοιο και έτυχε τότε? Δοκίμασε να το βάλεις μόνο 3g να δεις?

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

επανεκκινήσεις δεν μου εχει κανει..το εχω σε 3G με δεδομενα ανοιχτα και wifi..δυο φορες που εχει χασει κληση ημουν σπιτι σε wifi...δεν ξερω μηπως εαν κανει εναλλαγη απο wife σε data για λιγο χανει την συνδεση τηλ..τι να πω

 

edit: φοραει 1028.3562.1402.0004

Edited by kampamarou
Link to comment
Share on other sites

επανεκκινήσεις δεν μου εχει κανει..το εχω σε 3G με δεδομενα ανοιχτα και wifi..δυο φορες που εχει χασει κληση ημουν σπιτι σε wifi...δεν ξερω μηπως εαν κανει εναλλαγη απο wife σε data για λιγο χανει την συνδεση τηλ..τι να πω

 

edit: φοραει 1028.3562.1402.0004

Την τελευταία έχεις. Δεν νομίζω να είναι αυτό με την εναλλαγή που λες. Παρατήρησε ξανά την συμπεριφορά και κρίνεις.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...