Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στην παρέα πρόσφατα πήρα το 1520 και απλά κάποιες σελίδες ενώ τής ανοίγει κανονικά σαν εμφανίσει δεν με αφήνει να την διαβάσω πάνω / κάτω ούτε μπαίνει μέσα στα θέματα. Σαν printed screen ένα πράγμα παράδειγμα σελίδας το techmaniaks. Εαν κάποιος γνωρίζει κάτι δεκτό.

Sorry εαν αυτό το θέμα είναι σε λάθος topic.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αλήθεια η φωτογραφική είναι τόσο καλή;μπορεί να μας πει κάποιος που το έχει;

 

Είναι όντως πολύ καλή, χωρίς όμως να μπορεί να φτάσει το 1020. Είναι όμως πολύ πιο γρήγορο από το 1020 που το καθιστά πιο πρακτικό στην καθημερινή χρήση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα, 490ευρ από το αγγλικό amazon, έρχεται την επομενη πέμπτη. 32gb, κίτρινο, international version.
NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Απο βδομάδα βγαινει.. Ίσως να έχεις με την εγγυηση αν το πας στο service με αυτη όταν βγει κανονικά όμως δεν θα έχεις ούτε εκεί..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Απο βδομάδα βγαινει.. Ίσως να έχεις με την εγγυηση αν το πας στο service με αυτη όταν βγει κανονικά όμως δεν θα έχεις ούτε εκεί..

ειναι rtm αυτη ε? ιδια με αυτην που θα κυκλοφορησει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω το lumia 1520 vodafone που βλεπω στο skoutz εχει καμια διαφορα με το κανονικο?(καλο πασχα)
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο το κινητό με windows phone 8.1 νεότερα αργοτερα

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ωραία , πες μας αν τρέχει σωστά. Δες λίγο αν παίζει σωστά το τουιτερ και whatsapp...σε ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο αρνητικό που βρήκα είναι οτι δεν έχει διακόπτη στο action center για ίντερνετ κινητής

 

Όλα τα άλλα είναι φοβερά μεγάλες αλλαγές ψάχνεις το τηλέφωνο λες και είναι καινούργιο τόσα πολλά που έχει και επίσης χρησιμοποιεί την 6αρα οθόνη.. Στο action center έχει άλλη μια συντόμευση όλα έχουν γίνει σε μέγεθος που έχουν τα αλλα Lumia για να χωράει παραπάνω ακομα και το πληκτρολόγιο μικρηνε για να βλέπεις περισοτερα.. Όλα πλέον είναι βασισμένα σε app για να μην χρειάζεται αναβάθμιση όλου του λειτουργικού αλλα μόνο της εφαρμογής.. Πχ το ημερολόγιο είναι εφαρμογή το facebook ακομα και στις επαφές φορτώνει τα νέα από την εφαρμογή facebook που είναι ειδική για wp8.1 η beta δεν κάνει πια..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

την περασα και εγω, τρεχει χωρις προβληματα. Πολυ καλη. Δεν μου αρεσει το πληκτρολογιο..οκ το εκαναν λιγο πιο μικρο αλλα επρεπε να βαλουν τους αριθμους πανω ή κατι αλλο. οι προβλεψεις του ειναι καλυτερες.
Link to comment
Share on other sites

την περασα και εγω, τρεχει χωρις προβληματα. Πολυ καλη. Δεν μου αρεσει το πληκτρολογιο..οκ το εκαναν λιγο πιο μικρο αλλα επρεπε να βαλουν τους αριθμους πανω ή κατι αλλο. οι προβλεψεις του ειναι καλυτερες.

 

 

 

 

 

Οι προβλευσεις στα WP έτσι και αλλιώς είναι κάτι άλλο αν παρατηρισες και βελτιώσει.. Τι να πω είναι εκτός ανταγωνισμού.. Εμένα μου αρέσει γιατί έχει μέγεθος πληκτρολογίου 5ιντσον μια χαρά δηλαδή και σου αφήνει περισοτερο χορό να βλέπεις παραπάνω πράγματα αρα να πιάνουν τόπο οι 6 ίντσες..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την μαμισια παλι...καποια πραγματα θελουν βελτιωση.

 

 

 

 

 

 

Τι σε χάλασε;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το πληκτρολόγιο...ειδα τώρα που έχω την 8 ότι στο whatsapp πάλι τρεις σειρές βλέπω, οπότε γιατί το μικρύνανε;
Link to comment
Share on other sites

Την έχω περάσει και εγώ εδώ και δυο μέρες...λειτουργει χωρίς ιδιαίτερα κολλήματα...Η μπαταρια νορμαλ φαινεται οπως πριν..

Αυτά που δεν μου άρεσαν είναι ότι τα παιχνίδια χωρίστηκαν από την εφαρμογή και οτι δεν έχει στη μπάρα για το ίντερνετ κινητής ..κάτι άλλο αρνητικό δε μπόρεσα να βρω...ολα τα αλλα κάτι μικρό κολλήματα στην απόκριση κ.τ.λ θα φτιάξουν σύντομα πιστεύω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το πληκτρολόγιο...ειδα τώρα που έχω την 8 ότι στο whatsapp πάλι τρεις σειρές βλέπω, οπότε γιατί το μικρύνανε;

 

Μου φαινεται πολυ περιεργο το να γυρισεις πισω για το πληκτ/γιο και μονο.... χανεις ολα αυτα τα νεα καλουδια γιατι αλλαξανε λιγο το πληκτρ/γιο?

 

Την έχω περάσει και εγώ εδώ και δυο μέρες...λειτουργει χωρίς ιδιαίτερα κολλήματα...Η μπαταρια νορμαλ φαινεται οπως πριν..

Αυτά που δεν μου άρεσαν είναι ότι τα παιχνίδια χωρίστηκαν από την εφαρμογή και οτι δεν έχει στη μπάρα για το ίντερνετ κινητής ..κάτι άλλο αρνητικό δε μπόρεσα να βρω...ολα τα αλλα κάτι μικρό κολλήματα στην απόκριση κ.τ.λ θα φτιάξουν σύντομα πιστεύω.

 

τα παιχνιδια ξανα ηρθαν στην θεση τους με την τελευταια αναβαθμιση ;)

Link to comment
Share on other sites

Απλα ήθελα να βαλω πάλι την επίσημη, λένε για 23 Απριλίου ότι θα δωθεί για να δούμε.

μακάρι, αλλά δεν νομίζω να δωθεί τόσο γρήγορα :(

 

επειδή σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάω από το 920 στο 1520 (αν ερχόταν το 930 σύντομα δεν θα το σκεφτόμουν... αλλά), τι λέτε? θα μου φανεί κάπως το μέγεθος?

δεν έχω και μεγάλα χέρια και το σκέφτομαι...

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

24 Απριλίου θα δωθει update βελτιωμένο για τις συσκευες που δεν περνούν αυτό.. Lumia 520 και Huawei w1

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρονια πολλά..να ρωτήσω,στο 1520 από εκεί π η μπαταρία ήταν καλά άρχισε να πέφτει χωρίς λόγο εύκολα μεσα σε 12 ωρες με ενα τηλ π εκανα απο 100% πηγε στο 90%.λετε να φταίνε τα live tile που απλά γυρνανε ? Η μπαταρία πέφτει χωρίς σύνδεση σε ιντερνετ οποτε δε τρέχουν στο παρασκήνιο... Καλά τώρα που είμαι στον ήλιο με αυτόματη φωτεινότητα και 3g πέφτει για πλάκα όπως όλα... Εφαρμογές δε πέρασα άλλες μετά την αναβάθμιση σε 8.1..καμια ιδέα? Από 100 σε 97% πάει σχεδόν αυτόματα μετά τη φορτιση ενώ πριν σε κατάσταση αναμονή έπαιρνε και 8 ώρες ν κατεβει 1%

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρονια πολλά..να ρωτήσω,στο 1520 από εκεί π η μπαταρία ήταν καλά άρχισε να πέφτει χωρίς λόγο εύκολα μεσα σε 12 ωρες με ενα τηλ π εκανα απο 100% πηγε στο 90%.λετε να φταίνε τα live tile που απλά γυρνανε ? Η μπαταρία πέφτει χωρίς σύνδεση σε ιντερνετ οποτε δε τρέχουν στο παρασκήνιο... Καλά τώρα που είμαι στον ήλιο με αυτόματη φωτεινότητα και 3g πέφτει για πλάκα όπως όλα... Εφαρμογές δε πέρασα άλλες μετά την αναβάθμιση σε 8.1..καμια ιδέα? Από 100 σε 97% πάει σχεδόν αυτόματα μετά τη φορτιση ενώ πριν σε κατάσταση αναμονή έπαιρνε και 8 ώρες ν κατεβει 1%

Χρονια πολλα, δοκιμασε να κανεις ενα soft reset μπορει να κολλησε κατι (κανενα λογ/μος mail)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...