Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τωρα που ηρα σπιτι εκανα 2 κλησεις απο αλλη συσκευη και εβγαζε μνμ η συνδεση δεν ειναι εφικτη. Την τριτη φορα καλεσε. Εξω δεν το εχω παρατηρησει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τωρα που ηρα σπιτι εκανα 2 κλησεις απο αλλη συσκευη και εβγαζε μνμ η συνδεση δεν ειναι εφικτη. Την τριτη φορα καλεσε. Εξω δεν το εχω παρατηρησει

Ίσως μπερδεύεται με το 4g Που είναι ακόμα για τα πανηγύρια στη χώρα μας. Αν και θεωρητικά γίνεται χρήση μόνο για δεδομένα. Κάνε μια δοκιμή και βάλε 3g στα δεδομένα και ξανακάνε δοκιμή.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

οχι παντα 3G το εχω..δεν ξερω μηπως επειδη εχω vodafone full σημα κανει καποια ωρα να συνδεθει εκει..εχω κανει κλησεις μετα και ερχονται κανονικα. θα το δοκιμασω και εκτος σπιτιου

 

Edit: το εκανε παλι..καλεσα και ειπε η συνδεση δεν ειναι εφικτη, μετα ηρθε μνμ οτι ειχα κληση..

edit: Με κλειστο το vodafone full σημα δεν χανει κληση..

Edited by kampamarou
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα παρουσίαζε και σε μένα η συσκευή της Vodafone full sima . Γιά μικρό διάστημα, χανόνταν τελείως το σήμα. Αυτό γίνονταν μόνο στο Nokia, ενώ στην άλλη συσκευή note2 , όλα οκ. Μετά από επικοινωνία με την Vodafone, λύθηκε το πρόβλημα, με επανατοποθέτηση του αριθμού της sim.
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλαξα σιμ προσφατα..αλλα στο iphone δεν το εκανε. Μαλλον θα τους παρω και εγω τηλ.

 

Λοιπον για την συσκευη να πω, τρομερη κατασκευη, ηχειο πολυ δυνατο και καθαρο, μπαταρια σουπερ, οθονη τρομερη, φορτιση γρηγορη, ο I.E θελει ΠΟΛΥ δουλεια, πως παω μπρος πισω οταν ειμαι μεσα σε μια σελιδα; Για να μπαινω στις καρτελες πρεπει αναγκαστικα να μπαινω απο το μενου του;

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για την συσκευη να πω, τρομερη κατασκευη, ηχειο πολυ δυνατο και καθαρο, μπαταρια σουπερ, οθονη τρομερη, φορτιση γρηγορη, ο I.E θελει ΠΟΛΥ δουλεια, πως παω μπρος πισω οταν ειμαι μεσα σε μια σελιδα; Για να μπαινω στις καρτελες πρεπει αναγκαστικα να μπαινω απο το μενου του;

 

Στον σταθερό έχω να χρησιμοποιησω ΙΕ ίσως και δέκα χρόνια. Μόλις μπήκα στα WP και είδα ότι είναι μονόδρομος ίδρωσε το μέτωπο μου.. Αλλά τελικά τον έχω συνηθίσει και μου αρέσει πολύ. Φυσικά έχει αδυναμίες. Στο 1020 άνοιγε μόνο 6 tabs και ίσως το ίδιο κάνει με το 1520. Πίσω πηγαίνει με το πλήκτρο αφης. Μπροστά δεν το έχω ζητήσει και δεν ξέρω.

 

Στην επερχόμενη 8.1 παίρνει γερή αναβάθμιση ο ΙΕ οπότε υπομονή 1-1.5 μήνα. :)

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλαξα σιμ προσφατα..αλλα στο iphone δεν το εκανε. Μαλλον θα τους παρω και εγω τηλ.

 

Λοιπον για την συσκευη να πω, τρομερη κατασκευη, ηχειο πολυ δυνατο και καθαρο, μπαταρια σουπερ, οθονη τρομερη, φορτιση γρηγορη, ο I.E θελει ΠΟΛΥ δουλεια, πως παω μπρος πισω οταν ειμαι μεσα σε μια σελιδα; Για να μπαινω στις καρτελες πρεπει αναγκαστικα να μπαινω απο το μενου του;

 

μπροστα πηγαινε από τα recent. η φτιαξε ένα javascript favorite. google it

Link to comment
Share on other sites

Με χρήση τής συσκευής (ελαφρώς, λίγο από όλα) έφτασα το εκπληκτικό 5+ μέρες. Να σημειώσω ότι είναι on τα πάντα στο τηλέφωνο, και με χρήση μόνο Bluetooth σε κλήσεις.

Δεν έχω λόγια....

Link to comment
Share on other sites

5 ημερες ειναι πολυ καλα..εγω στις 20 ωρες ειμαι, αλλα το δουλευω πολυ. εχω παντα 3G ανοιχτο και δουλευω πολυ το twitter. το iphone εβγαζε 4-5 ωρες αυτο βγαζει 15-20..καμια σχεση Edited by kampamarou
Link to comment
Share on other sites

Για να μπαινω στις καρτελες πρεπει αναγκαστικα να μπαινω απο το μενου του;

 

Δε μου έχει τύχει σε WP να χάνω κλήσεις, ενημερωτικά.

Θα μου ήταν αδιανόητο σε οποιοδήποτε τηλέφωνο.

 

Όσο για τα tabs, φυσικά υπάρχουν διάφορες επιλογές εναλλαγής.

1. από το μενού 'καρτέλες'

2. πατώντας και κρατώντας το back κουμπί

3. από το μενού 'ρυθμίσεις' > 'Χρήση του κουμπιού της γραμμής διευθύνσεων για: καρτέλες' και μετά θα επιλέγεις το κουμπί της γραμμής διευθύνσεων

 

Επίσης υπάρχουν και άλλοι browser: νοκια xpress, uc, incognito, Kaspersky κά.

Μη βιάζεστε να κρίνετε πρόχειρα το οποιοδήποτε λογισμικό, με καλή διάθεση το λέω.

Πάντα στην αρχή θα πρέπει να προσπαθήσετε να το μάθετε.

 

υγ: Ο ΙΕ11 θα δίνει τη δυνατότητα να ανοίγουν περισσότερα από 6 tabs.

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Στον σταθερό έχω να χρησιμοποιησω ΙΕ ίσως και δέκα χρόνια. Μόλις μπήκα στα WP και είδα ότι είναι μονόδρομος ίδρωσε το μέτωπο μου.. Αλλά τελικά τον έχω συνηθίσει και μου αρέσει πολύ. Φυσικά έχει αδυναμίες. Στο 1020 άνοιγε μόνο 6 tabs και ίσως το ίδιο κάνει με το 1520. Πίσω πηγαίνει με το πλήκτρο αφης. Μπροστά δεν το έχω ζητήσει και δεν ξέρω.

 

Στην επερχόμενη 8.1 παίρνει γερή αναβάθμιση ο ΙΕ οπότε υπομονή 1-1.5 μήνα. :)

 

Δοκίμασε και τον uc browser ο οποίος είναι λίγο πιο γρήγορος ενώ έχει μπρος-πίσω με swipe (πολύ βολικό). Επίσης ο incognito ειναι τρομακτικά πιο γρήγορος απ' όλους αλλα έχει κάποιες ελλείψεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το viber (τελευταία έκδοση) ενώ η συσκευή είναι ανοιχτή, δεν έρχονται οι κλήσεις, αλλά αντ'αυτού έρχεται μετά από λίγο ενημερωτικό μήνυμα.

Δοκίμασα απεγκατάσταση, και εκ νέου εγκατάσταση, αλλά χωρίς αποτέλεσμα..

Στους υπόλοιπους υπάρχει θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Το viber (τελευταία έκδοση) ενώ η συσκευή είναι ανοιχτή, δεν έρχονται οι κλήσεις, αλλά αντ'αυτού έρχεται μετά από λίγο ενημερωτικό μήνυμα.

Δοκίμασα απεγκατάσταση, και εκ νέου εγκατάσταση, αλλά χωρίς αποτέλεσμα..

Στους υπόλοιπους υπάρχει θέμα?

 

προφανως θα φταιει η εφαρμογη. θα θελει καμια αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και τον uc browser ο οποίος είναι λίγο πιο γρήγορος ενώ έχει μπρος-πίσω με swipe (πολύ βολικό). Επίσης ο incognito ειναι τρομακτικά πιο γρήγορος απ' όλους αλλα έχει κάποιες ελλείψεις.

Τον UC τον δοκίμασα αλλά κάπως δεν μου άρεσε όσο ο ΙΕ, οπότε έχω μείνει στον ΙΕ αναμένοντας την 8.1. :)

 

(Υ.Γ.: το 808 γαζώνει λέμε. Το 1520 ξεκουράζεται από χτες. :) )

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Το μαύρο φίλε μου.

 

 

 

 

 

 

με ποια λογική το λες; αφου δεν είναι amoled εγώ ξέρω ότι για να βγει το μαύρο σε μια τέτοια οθόνη ανάβει και το κοκκινο και το πράσινο και το μπλε..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

με ποια λογική το λες; αφου δεν είναι amoled εγώ ξέρω ότι για να βγει το μαύρο σε μια τέτοια οθόνη ανάβει και το κοκκινο και το πράσινο και το μπλε..

 

Είχα διαβάσει αυτό το συγκριτικό τεστ, για οθόνες pc. Οι διαφορές στην κατανάλωση είναι ελάχιστες και μαλίστα υπέρ του λευκού background!

Καταταρίπτοντας, τον μύθο του "οικονομικού" μαύρου background. Όμως, οι 2 οθόνες που πετυχαν καλύτερη κατανάλωση με μαύρο background,

ήταν αυτές με τεχνολογία ips.

 

Όπως και να έχει, θεωρώ, ότι σε μία τέτοια χορταστική οθόνη, με μία πολύ δυνατή μπαταρία (3400mhA) και με ελάχιστη διαφορά είτε υπέρ,

είτε κατά θα έβαζα το background που θα ευχαριστούσε περισσότερο το μάτι μου και ας "κάψω" και κάτι παραπάνω! Χαλάλι του! :)

 

Φιλικά, Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Τα κουμπιά τα δυο ακριανά φωτίζουν μέσα στην οθόνη.. Όχι αν κοιτάς κάθετα αλλα οριζόντια απο το πάνω μέρος προς τα κουμπιά σε σκοτεινό μέρος.. Σε όλους γίνεται; η έπεσα στην συσκευή;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Παρέα με τον παππού τον γερόλυκο..

 

http://s27.postimg.org/vwuw6q7er/IMG_2149.jpg

 

Και με άλλους παππούδες:

 

http://s27.postimg.org/8s6zy248z/IMG_2136.jpg

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ κάτοχος (ελπίζω μόνιμος...θα δούμε) του 1520 αγορασμένο από Ebay Γερμανίας. Μία απλή ερώτηση χρήσης, συγγνώμη αν η απάντηση είναι προφανής αλλά εγώ δεν έχω μπορέσει να την βρώ. Πως φερνουμε τον κέρσορα στη μέση μίας λέξης ή ενός αριθμού όταν κάνουμε edit σε μία επαφή? Δεν πάει ο κέρσορας στη μέση αλλά επιλέγεται ολόκληρος ο αριθμός, οπότε αλλάγη γινεται μόνο αν τον ξαναγράψεις από την αρχή τον αριθμό ή αν αρχίσεις να σβήνεις από το τελος? Δηλαδη με απλά λόγια απως κάνεις del σε τμήμα αριθμού? Διαθέσιμος για οποιαδηποτε πληροφορία αφορά την Γερμανική έκδοση του 1520 και τη Γερμανική Αγορά.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ κάτοχος (ελπίζω μόνιμος...θα δούμε) του 1520 αγορασμένο από Ebay Γερμανίας. Μία απλή ερώτηση χρήσης, συγγνώμη αν η απάντηση είναι προφανής αλλά εγώ δεν έχω μπορέσει να την βρώ. Πως φερνουμε τον κέρσορα στη μέση μίας λέξης ή ενός αριθμού όταν κάνουμε edit σε μία επαφή? Δεν πάει ο κέρσορας στη μέση αλλά επιλέγεται ολόκληρος ο αριθμός, οπότε αλλάγη γινεται μόνο αν τον ξαναγράψεις από την αρχή τον αριθμό ή αν αρχίσεις να σβήνεις από το τελος? Δηλαδη με απλά λόγια απως κάνεις del σε τμήμα αριθμού? Διαθέσιμος για οποιαδηποτε πληροφορία αφορά την Γερμανική έκδοση του 1520 και τη Γερμανική Αγορά.

Ευχαριστώ

 

- Για να πας σε ένα συγκεκριμένο σημείο, ακουμπάς σταθερά την οθόνη και μετά σέρνεις το δάχτυλο σου εκεί που θέλεις και ο κέρσορας σε ακολουθεί.

- Εάν, κάνεις douple touch σε μία λέξη αυτή "τονίζεται", παράλληλα εμφανίζονται 2 κυκλάκια, ένα στην αρχή και ένα στο τέλος της λέξης. Άμα τα σύρεις αυτά (σε όποια κατεύθηνση), τότε τονίζεις μεγαλύτερο ή μικρότερο μέρος του κειμένου, το οποίο έιτε το σβύνεις, είτε το κάνεις αντιγραφή με το μικρό εικονίδιο με τα δύο φύλλα. Ελπίζω να σε βοήθησα.

 

Φιλικά, Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδες,μια ερωτηση σημαντικη....ενας φιλος μου το εχει αγορασει απο VN computer & mobile... δεν του αρεσε και ελεγα να το παρω απο αυτον...αλλα εβαλα λιγο την αποδειξη με το IMEI να δω για επιβεβαιωση και μου βγαζει οτι ειναι εκτος εγγυησης αλλα μπορει να μην ισχυει το προβλημα και τα χαρτια π εχει ολα ειναι στα κινεζικα...αλλα κανονικα η αποδειξη...ξερει κανεις τι παιζει να το ψαξω?>?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...