Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι 150 120 το είχα πάρει πριν 2 χρόνια χάλασε και ζητούσαν 150 μόνο για μητρική ενώ ήταν μέσα στην εγγύηση. Μακριά να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εξαρταται απο την κατασταση που ειναι. Εξωτερικη και μπαταρια. Αν το εχεις 3 χρονια πχ η μπαταρια δεν θα ειναι για πολλα πολλα. Αν ειναι σε αριστη κατασταση και η μπαταρια αντεχει κανα 60-70 αρι θα ελεγα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα παιδια.Νεος στο φορουμ.

Λοιπον, εχω το κινητο εδω και κοντα στα 3 χρονια . Σε αρκετα καλη κατασταση αλλα κολλαει που και που.Θελω να με βγαλει κανα 6μηνο ακομα μεχρι να μαζεψω αρκετα λεφτα για ενα καλο κινητο.

Ηθελα λοιπον να ρωτησω αν γνωριζει κανεις πως μπορω να περασω Cyanogenmod 11 .

Link to comment
Share on other sites

, δειχνει πως ακριβως να το κανεις

δες και την περιγραφη του βιντεο, εχει links για το xda στο οπιο υπαρχουν επιπλεον οδηγιες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
, δειχνει πως ακριβως να το κανεις

δες και την περιγραφη του βιντεο, εχει links για το xda στο οπιο υπαρχουν επιπλεον οδηγιες

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εγω. Δουλευει σαν καινουργιο. Τελειως στοκ. Μαζι με το G2, οι πιο αξιοπιστες συσκευες της lg.
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
το κινητο το έχω 4 χρόνια ακομα είναι κομπλε απλα η μπαταρια έχει πεσει αρκετα.....να αλλαξω μπαταρία ή να παρω καινουριο κινητο???
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο και στην αδερφη μου που το εδωσα..σκυλι!μπορει καποιος να στειλει το λινκ πως περναμε τη στοκ ρομ γιατι τα ξεχασα;
Link to comment
Share on other sites

Το γέλιο είναι που ξέθαψα και το δικό μου στέλνοντας το V10 στο service..... Κοιτούσα να περάσω άλλη ρομ αλλά ούτε και εγώ τα θυμάμαι....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

το κινητο το έχω 4 χρόνια ακομα είναι κομπλε απλα η μπαταρια έχει πεσει αρκετα.....να αλλαξω μπαταρία ή να παρω καινουριο κινητο???

Αφου σε καλύπτει, το ορθό είναι να αλλάξεις μπαταρία. Την άλλαξα περυσι στη συζυγο μου και κοστισε ενα αστείο ποσό (4-5€ ebay)

Link to comment
Share on other sites

Eιχαμε δυο,ενα εγω και ενα η γυναικα.

Πολυ καλο τηλεφωνακι,σκυλι.

Γεννησε η ανηψια μου και σκεφτικα να παρω ενα στον πατερα μου(προπαπους πλεον αλλα σιδερενιος) για να του στελνει φωτο η εγγονη του με viber να βλεπει το μωρο :lol:

Βρηκα ενα L9 II λοιπον λευκο σαν καινουργιο με θηκη 30 ευρω και το πηρα αμεσως!!!!!!

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Eιχαμε δυο,ενα εγω και ενα η γυναικα.

Πολυ καλο τηλεφωνακι,σκυλι.

Γεννησε η ανηψια μου και σκεφτικα να παρω ενα στον πατερα μου(προπαπους πλεον αλλα σιδερενιος) για να του στελνει φωτο η εγγονη του με viber να βλεπει το μωρο :lol:

Βρηκα ενα L9 II λοιπον λευκο σαν καινουργιο με θηκη 30 ευρω και το πηρα αμεσως!!!!!!

 

Σηκωνει το viber,γιατι το δικο μου εσβυνε πολλες φορες οταν ειχα το viber

Link to comment
Share on other sites

αγορασα σημερα μια μπαταρια απο σκρουτσομαγαζο για το τηλεφωνο την bl-53qh οπως ειναι του τηλεφωνου λεει lg και οταν την τοποθετησα το κινητο ανοιγε και μετα απο λιγο ελεγε οτι''δεν χρησιμοποιω αυθεντικη και διακοπη τροφοδοσιας'' και εκλεινε .εχει τυχει σε καποιον υπαρχει λυση ? για την ακριβεια γραφει ''μη εγκυρη μπαταρια τερματισμος λειτουργιας'' Edited by djno9284
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
αγορασα σημερα μια μπαταρια απο σκρουτσομαγαζο για το τηλεφωνο την bl-53qh οπως ειναι του τηλεφωνου λεει lg και οταν την τοποθετησα το κινητο ανοιγε και μετα απο λιγο ελεγε οτι''δεν χρησιμοποιω αυθεντικη και διακοπη τροφοδοσιας'' και εκλεινε .εχει τυχει σε καποιον υπαρχει λυση ? για την ακριβεια γραφει ''μη εγκυρη μπαταρια τερματισμος λειτουργιας''

 

δε ξέρω και σκεφτόμουν να πάρω, από που τη πήρες??

Και μενα το δικο μου του εχω 3,5 χρονια δε τη παλευει καθόλου μετα από αυτό που είπες δε ξερω αν θα το επιχειρήσω...

 

δε θελω να την αποχωριστω αυτή τη συσκευή σκύλαρος πραγματικά τι πεσίματα τι εφαρμογες του έχω περασει κλπ τιποτα μονο η μπαταρία τα έχει πέξει κυκλοφορώ με ένα powerbank συνέχεια...

Edited by chris87
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Στο συγκεκριμένο κινητό, εδώ και 4-5 μήνες, έχω θέματα με bootloops. Ανά 1-2 μήνες, σε φαινομενικά τυχαίες στιγμές κάνει επανεκκίνηση και έπειτα μπαίνει σε bootloop. Αρκεί να του φλασάρω τη ROM από πάνω, δίχως καν να διαγράψω τα user data. Την πρώτη φορά που το έπαθε του διέγραψα και τα user data αλλά πάλι έβγαλε το πρόβλημα.

 

Του περνάω την 20_h, είτε ιταλική είτε ελληνική. Φαίνεται πως είναι bug της ROM. Υπάρχει κάποια καλή δοκιμασμένη έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ακόμα το έχω κι εγώ, stock rom 4.4.2 χωρίς root. Του έχω αγοράσει εδώ και 2 χρόνια μια νέα μπαταρία από το ισπανικό amazon. Τα μόνα θεματάκια που έχει είναι ότι η μπαταρία φορτίζει μέχρι 96% και για να πάει 100% πρέπει είτε να συνδεθεί σε φόρτιση μέσω usb (χαμηλότερη ένταση) είτε να βγάλω-ξαναβάλω τον φορτιστή 2-3 φορές. Είναι θέμα της μπαταρίας διότι και η αυθεντική το ίδιο έκανε όταν άρχισε να τα φτύνει. Τα battery calibration δεν βοηθάνε. Επίσης τον τελευταίο καιρό μου έχει σβήσει 2-3 φορές από μόνο του αλλά δεν το ξαναέκανε. Δυστυχώς τα χρονάκια του φαίνονται στο browsing με chrome που συχνά ξεμένει από RAM. Παρόλα αυτά φτου σκόρδα. Ήταν το πρώτο μου smartphone και με τίποτα δεν περίμενα ότι θα άντεχε 4 χρόνια! Βέβαια εξαρχής το έχω με θήκη και προστατευτικό οθόνης. Edited by sputnik77
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 2και χρονια προχθες το εκανα ενα f.reset στην αδερφή μου γιατι κολλουσε.το ειχα παραδωσει με paranoid rom και να πω την αληθεια ζηλεψα με τα γραφικα και με τις επιλογες που εχει!ξαναεγινε καινουριο!αλλα κινητα θελουν f.reset ανα 2 μηνες..τωρα μια μπαταρία μονο θελει..το θεμα ειναι να βρουμε μια φρεσκια γιατι αν καθοταν κανα δυο χρονια..θα εχει πεσει αισθητα!
Link to comment
Share on other sites

εγω πάντως το χρησιμοποιώ ως κύριο κινητό ακομη δε θελω να το αλλάξω,επισης έχει τρομερη αντοχή σε πεσίματα κλπ...
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δώσει στον αδερφό μου με paranoid και καινούργια μπαταρία. Το είχα για 3.5 χρόνια και από ότι βλέπω θα το κρατήσει και αυτός για κανα χρόνο τουλάχιστον. Έχει φάει τόσες πτώσεις και η οθόνη ακόμη σαν καινούργια. Εφόσον δεν το φορτώνεις με βαριές εφαρμογές τύπου messenger και viber είναι μια χαρά για καθημερινή χρήση
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...