Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είχα από τις πρώτες μέρες της κυκλοφορίας του και για 4 χρόνια, οπότε, λίγο πριν από τα Χριστούγεννα το άλλαξα με την προσφορά που είχε για το Mate 10 lite! Ήταν πολύ καλό τηλέφωνο με λειτουργίες NFC, τηλεχειριστήριο, Ασύρματος αποθηκευτικός χώρος κ.α. που ίσως μου λείψουν αλλά δεν έβρισκα πλέον καλή μπαταρία και δεν τα καταφέρνει με το viber. Τώρα το έχω για εφεδρικό…
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ερωτηση σε οσους το εχουν ακομη σε χρηση. Εχει μικρυνει η γραμματασειρα στις επαφες και δεν ξερω πως θα την επαναφερω.Οποια βοηθεια δεκτή.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σε οσους το εχουν ακομη σε χρηση. Εχει μικρυνει η γραμματασειρα στις επαφες και δεν ξερω πως θα την επαναφερω.Οποια βοηθεια δεκτή.

 

settings/display/font size

Link to comment
Share on other sites

settings/display/font size

Ευχαριστω , τετοια επολογη δεν βρισκω ομως.

Και κατι ακομη,,,,

αν κανω αναβαθμηση λειτουργικου θα χαθουν ολα απο μεσα?

Edited by jogatore
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σε οσους το εχουν ακομη σε χρηση. Εχει μικρυνει η γραμματασειρα στις επαφες και δεν ξερω πως θα την επαναφερω.Οποια βοηθεια δεκτή.

 

Σύρε με τα δύο δάχτυλα προς τα έξω ή προς τα μέσα και μεγαλώνει ή μικραίνει η γραμματοσειρά στη λίστα επαφών!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δυστυχώς παρεδωσε πνεύμα (τα τελευταία χρόνια το ειχε η αδερφή μου) στεναχωρεθηκε πολυ αλλα τι να κάνουμε. την πηρα ενα xiaomi Redmi 4x.
Link to comment
Share on other sites

Σύρε με τα δύο δάχτυλα προς τα έξω ή προς τα μέσα και μεγαλώνει ή μικραίνει η γραμματοσειρά στη λίστα επαφών!

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια υπάρχει κανένας που να έχει το κινητό με σπασμένη οθόνη αλλά λειτουργική πλακέτα; Αν ναι ας μου στείλει pm..
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα. R.I.P.
χαχα.πραγματικά πολύ αγαπήθηκε αυτό το κινητό.υπαρχει μια μικρη πιθανότητα βέβαια να φταίει η paranoid rom αν και δε νομιζω γιατι ηταν φρέσκο απο f.reset..anyway ζωη σε λόγου μας χαχα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
χαχα.πραγματικά πολύ αγαπήθηκε αυτό το κινητό.υπαρχει μια μικρη πιθανότητα βέβαια να φταίει η paranoid rom αν και δε νομιζω γιατι ηταν φρέσκο απο f.reset..anyway ζωη σε λόγου μας χαχα.

 

κριμα....εμενα πάντως ζει κ βασιλευει το εχω σαν κύριο(πειτε με τρελο:happy:) σημερα μετα από 1 χρονο(συνολικα το έχω 4) θα φαει ένα f.reset:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ζορίζεται με το viber ανοιγοκλείνει το πληκτρολόγιο και είναι αδύνατο να γράψεις οτιδήποτε... προσπάθησα να βρω λύση αλλά μάταια!
Link to comment
Share on other sites

Ζορίζεται με το viber ανοιγοκλείνει το πληκτρολόγιο και είναι αδύνατο να γράψεις οτιδήποτε... προσπάθησα να βρω λύση αλλά μάταια!
για δοκίμασε καμία παλιά έκδοση μπας και σωθείς!εχει κατι αρχαίες με 5ΜΒ

https://viber-free-calls-and-messages.en.uptodown.com/android/old

Link to comment
Share on other sites

δούλεψε τελικά;

 

Το έχω δανείσει σε γνωστό μου μέχρι να πάρει καινούριο και χθες θα δοκιμάζαμε τη λύση που μου πρότεινες, αλλά δεν βόλεψε. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, θα σ' ενημερώσω μόλις τα καταφέρω. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Βγήκε για λίγο από το συρτάρι. Αυτή τη φορά σαν offline navigator με μόνο το HERE WeGo Offline Maps & GPS σε λειτουργία πτήσης και απλό GPS και τα πήγε περίφημα! Μετά από τόσα χρόνια μπαταρία σκυλί πιστός σύντροφος στο ταξίδι.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.here.app.maps

Link to comment
Share on other sites

Χρειάστηκε να βάλω κωδικό για την οθόνη κλειδώματος και ξαφνικά ανακαλύπτω ότι έχει επιλογή Face Unlock!

Το παλιό μου τηλέφωνο είχε Face Unlock από τότε που ούτε τα καινούρια δεν έχουν! Απίστευτο!

Link to comment
Share on other sites

δούλεψε τελικά;

 

Τελικά με την τελευταία έκδοση που έχουμε σήμερα δεν το κάνει πια. Μπορεί να χαλάσει πάλι στο μέλλον! Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα. :)

Μετά από hardware reset δεν δουλεύει η εφαρμογή του "καιρού" :confused:

Στην αρχική οθόνη γράφει "πατήστε για να κατεβάσετε το θέμα του καιρού"....

ΟΚ, το πατάω και γράφει " η εφαρμογή καιρού απαιτεί θέμα καιρού από την εφαρμογή κέντρο ενημέρωσης. Θέλετε να μεταβείτε στην εφαρμογή κέντρο ενημέρωσης? "

Πατάω "Ναι" αλλά δεν βγάζει κάτι για ενημέρωση :worry:

Καμιά ιδέα?

rom 4.4.2 μαμα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...