Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια, να ρωτησω κι εγω με την σειρα μου κατι γι αυτο το κινητο.

Εχω αλλαξει το εικονιδιο email στην αρχικη σελιδα αλλα και στην σελιδα κλειδοματος κι εχω βαλει αυτο το του Gmail.

Οταν ομως ερχεται mail δεν μου βγαζει την αριθμητικη ενδειξη πχ 1 η 2 η 3 που να λεει πως εχω mail καινουργιο οπως γινεται πχ με τα sms η με τις κλησεις.

Πως μπορω να το φτιαξω ? ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εδω και λιγες μερες υπαρχουν στιγμες που παταω το πληκτρο για να κλειδωσει το κινητο και στο καπακι μου εμφανιζει ενα μηνυμα οτι το κινητο θα κανει επανεκκινηση απο μονο του και το τηλεφωνο κλεινει..το επαθα αρχικα v20g και περασα την v20h και μου το εκανε κι αυτη..εχει συμβει σε κανεναν αλλον??
Link to comment
Share on other sites

Ειχε κανενας θεμα με το ραδιο? Εμενα 2 φορες ενω ακουγα ραδιο, μετα απο αρκετη

ωρα, σταματησε να ακουγεται η μουσικη αλλα δεν ακουγοταν και κανενας αλλος ηχος στο κινητο μεχρι να το κανω επανεκινηση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος να εχει καποιο ενεργο λινκ για να κατεβάσω την official rom V10Α...ευχαριστώ

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=37

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

Εχω το κινητο εδω και 2 χρονια εχοντας κανει αναβαθμιση σε 4.4.2 (V20a) απο την πρωτη στιγμη και ολα δουλευαν ρολοι, κανενα προβλημα απολυτως.

Τους τελευταιους μηνες ομως υπαρχει μεγαλη ασταθεια στο θεμα της μπαταριας και συγκκριμενα ενω το βαζω να φορτισει και δειχνει το εικονιδιο οτι φορτιζει, στην πραγματικοτητα το κινητο παραμενει αφορτιστο! Ειτε κανω την φορτιση με κλειστο κινητο, ειτε ανοιχτο, το ιδιο πραγμα συμβαινει. Προχωρησα στην τελευταια αναβαθμιση (V20h) και το προβλημα παραμενει.

Ορισμενες φορες εβγαζα την μπαταρια για λιγα λεπτα και μετα φορτιζε.

 

Εχει παρατηρηθει και σε αλλον αυτο το φαινομενο;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

Εχω το κινητο εδω και 2 χρονια εχοντας κανει αναβαθμιση σε 4.4.2 (V20a) απο την πρωτη στιγμη και ολα δουλευαν ρολοι, κανενα προβλημα απολυτως.

Τους τελευταιους μηνες ομως υπαρχει μεγαλη ασταθεια στο θεμα της μπαταριας και συγκκριμενα ενω το βαζω να φορτισει και δειχνει το εικονιδιο οτι φορτιζει, στην πραγματικοτητα το κινητο παραμενει αφορτιστο! Ειτε κανω την φορτιση με κλειστο κινητο, ειτε ανοιχτο, το ιδιο πραγμα συμβαινει. Προχωρησα στην τελευταια αναβαθμιση (V20h) και το προβλημα παραμενει.

Ορισμενες φορες εβγαζα την μπαταρια για λιγα λεπτα και μετα φορτιζε.

 

Εχει παρατηρηθει και σε αλλον αυτο το φαινομενο;

 

συμβαίνει συχνά σε κινητά στα οποία δεν έχει γίνει Hard reset για αρκετό καιρό

εάν είσαι Root, κατέβασε το battery calibration από playstore, όπως θα διαβάσεις και στην περιγραφή της εφαρμογής πιθανόν να λύσει το πρόβλημα σου

αλλιώς κάνε Hard reset ή φλασαρε μια άλλη, σταθερή rom(ή πάρε νέα μπαταρία :))

Link to comment
Share on other sites

@panira

 

Root δεν ειμαι.

Το battery calibration το εχω κατεβασει εδω και καιρο. Μου διορθωσε καποια λαθη που βρηκε και μετα λειτουργουσε η φορτιση, αλλα πλεον δεν βρισκει λαθη και το προβλημα της φορτισης παραμενει.

Hard reset δεν εχω κανει ποτε, ουτε καν πριν παω στην Kit Kat. οποτε θα το δοκιμασω και βλεπουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι δεν δουλευει σωστα το lg flash tool 2014 μου λεει στην διαδικασια για την v20h failed updated server?
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι δεν δουλευει σωστα το lg flash tool 2014 μου λεει στην διαδικασια για την v20h failed updated server?

 

Μου έκανε και εμένα κάτι περίεργα. Έβγαζε μήνυμα για fail, αλλά το progress bar για το flash προχώραγε κανονικά. Όταν τελικά η διαδικασία ολοκληρώθηκε, το τηλέφωνο δούλεψε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε και εμένα κάτι περίεργα. Έβγαζε μήνυμα για fail, αλλά το progress bar για το flash προχώραγε κανονικά. Όταν τελικά η διαδικασία ολοκληρώθηκε, το τηλέφωνο δούλεψε κανονικά.

 

Μπα το δικο μου σταματησε και δεν προχωρουσε η μπαρα

Link to comment
Share on other sites

ειπα να κανω και εγω αναβαθμιση στην 20h kdz και εχει φαει ενα κολημα δεν μου διαβαζει ολα τα mp3 της sd τα μετεφερα και στην εσωτερικη αλλα τπτ.Τι αναβαθμιση ειναι αυτη δεν εμενα στα παλια.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τι γνωμη εχετε για την αναφερομενη ως δυνατοτητα εγκαταστασης marshmallow 6.0;

Που το ειδες αυτο φιλε μου?Δυσκολο το βλεπω στο συγκεκριμενο κινητο..

Link to comment
Share on other sites

Με αναζητηση με τις λεξεις lg l9ii marshmallow υπαρχει καποιο σχετικο αποτελεσμα. Ποια ειναι αραγε η γνωμη σας;
Link to comment
Share on other sites

Με αναζητηση με τις λεξεις lg l9ii marshmallow υπαρχει καποιο σχετικο αποτελεσμα. Ποια ειναι αραγε η γνωμη σας;

 

http://marshmallow-rom.net/download/rom-lg-optimus-l9-ii/ αν λες γι αυτο για να κατεβασεις την ρομ πρεπει η να στειλεις τον αριθμο σου γενικα ειναι spam τωρα βρηκα και αυτη δεν ξερω καν τι ισχυει http://android60marshmallows.xyz/2016/01/marshmallow-for-lg-l9/ αυτη μου κατεβηκε χωρις να κανω register καπου αλλα και παλι εχω ενδιασμους εμπιστευομαι μονο xda

Link to comment
Share on other sites

Ακομη κι αν ειναι εφικτη η εγκατασταση της 6.0 επειδη ενδεχομενως θα ηταν μονο απλη rom δυσκολα θα αποχωριζομουν το λειτουργικο της lg που σε πολλα σημεια ειναι ιδιαιτερα εξυπηρετικο και με ορισμενες χρησιμες εφαρμογες, οπως πχ το backup. Επαναλαμβανω μαλιστα οτι οπως ξαναγραψει μετα απο ενα προσφατο hard reset το συστημα ειναι ταχυτατο και απροβληματιστο.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα μπλοκαρισματος ανεπιθύμητων εισερχόμενων κλήσεων απο τη συσκευή???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...