Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, γενικά μην περιμένεις πολλά

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ, τόσο καιρό κρατούσα 3-4 εφαρμογές για να επιλέξω την καλύτερη για 60 fps και επειδή πήγα σε AOSP Extended δεν υποστηρίζεται. Πάντως μάλλον την Open Camera θα κρατήσω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από ό,τι φαίνεται ετοιμάζεται Lineage 15 (Oreo) για το G2

http://www.lineageosrom.com/2017/03/los-15-list-of-devices-getting-lineage.html

 

ως και το GPad 8.3 είναι στη λίστα!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ρε παιδιά ότι θα δώσουν 8.0

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ! εχω κανα χρονο μια ρομ και τη βαρεθηκα. ειναι android 5. εχετε να προτεινετε καμια καλη που παιζει τωρα? δεν με πειραζει να παραμεινω στο lollipop.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Θέλω να κάνω unroot την συσκευή μου χωρίς να χάσω τα δεδομένα; είναι εφικτό αυτό;

Εχω την lollipop 5.0.2

Edited by jimmy_jump24
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Από ό,τι φαίνεται ετοιμάζεται Lineage 15 (Oreo) για το G2

http://www.lineageosrom.com/2017/03/los-15-list-of-devices-getting-lineage.html

 

ως και το GPad 8.3 είναι στη λίστα!

 

Εννοείται ρε παιδιά ότι θα δώσουν 8.0

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έδωσε της προηγούμενες :mad: ......και θα δώσει την 8 OREO ??? :wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, εδώ και αρκετό καιρό χρησιμοποιώ την Cloudy 3.3 και απλά όταν αποφασίζω να κάνω μια ανανέωση απλά φλασάρω από την αρχή την ίδια ρομ. Τον τελευταίο καιρό έχω ένα πρόβλημα καθώς δεν λειτουργούν τα Bluetooth και το Ράδιο. Μετά από νέο format τα δύο αυτά που ανέφερα εξακολουθούν να μην λειτουργούν. Δεν ξέρω αν έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα και αν είναι κάποιο software και όχι hardware θέμα, αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω κάποια νέα rom μπας και διορθωθεί το θέμα. Ποιες rom είναι τώρα οι επικρατέστερες γιατί δεν έχω αρκετό χρόνο για να δοκιμάσω και να βγάλω τα δικά μου συμπεράσματα;
Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μάλλον κάποια χαζομάρα έκανα και δεν το κατάλαβα. Είχα Lollipop stock, έβαλα one click root, έγινε root κανονικά τσέκαρα και με το root checker, εγκαταστάθηκε και το SUPERSU, τρέχω και το autorec, μπαίνω σε recovery, κάνω wipe τα πάντα εκτός internal memory, βάζω αυτή τη ROM: https://forum.xda-developers.com/lg-g2/orig-development/rom-official-mokee-source-project-t3545238 κάνω reboot αλλά το κινητό δεν ανταποκρίνεται. Έπρεπε να βάλω και kernel ή κάτι τέτοιο;

 

EDIT: Με τη βοήθεια του SRK τελικά κατάφερα και την έβαλα τελικά αφού με έβαλε σε TWRP.

Edited by wiseguy
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μάλλον κάποια χαζομάρα έκανα και δεν το κατάλαβα. Είχα Lollipop stock, έβαλα one click root, έγινε root κανονικά τσέκαρα και με το root checker, εγκαταστάθηκε και το SUPERSU, τρέχω και το autorec, μπαίνω σε recovery, κάνω wipe τα πάντα εκτός internal memory, βάζω αυτή τη ROM: https://forum.xda-developers.com/lg-g2/orig-development/rom-official-mokee-source-project-t3545238 κάνω reboot αλλά το κινητό δεν ανταποκρίνεται. Έπρεπε να βάλω και kernel ή κάτι τέτοιο;

 

EDIT: Με τη βοήθεια του SRK τελικά κατάφερα και την έβαλα τελικά αφού με έβαλε σε TWRP.

 

Άλλαξε recovery και κάνε wipe cache

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε recovery και κάνε wipe cache

 

Ευχαριστω φιλε μου, τελικα αυτο ηταν μαλλον ειχα παλιο recovery 2.8.κατι. Ειχα προβλημα και μετα που εβαλα την aosp η οποία ειναι και καλυτερη ROM, απλα εχω θεμα με το πληκτρολόγιο δεν αλλαζει σε ελληνικα. Φοβερή ROM παντως ωραια αλλαγη σαν να άλλαξα κινητο :D

 

https://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-aospextended-rom-v3-3-t3573700

 

Αυτήν έβαλα για όποιον ενδιαφέρεται. Θα ενημερωσω πως παει τις επόμενες μερες.

Edited by wiseguy
Link to comment
Share on other sites

Την καλύτερη ROM έβαλες φίλε! Την έχω εδώ και καιρό, ταχύτατη και πανάλαφρη, αρκετά παραμετροποιήσιμη. Δεν έχω ξαναδεί τόσο γρήγορη ROM προσωπικά. Root έκανα με Magisk 14 αν ενδιαφέρεσαι - systemless root - αν και μία στις τόσες χάνεται και πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση. Αλλά τα κέρδη νομίζω είναι περισσότερα σε σχέση με το SuperSU.
Link to comment
Share on other sites

Την καλύτερη ROM έβαλες φίλε! Την έχω εδώ και καιρό, ταχύτατη και πανάλαφρη, αρκετά παραμετροποιήσιμη. Δεν έχω ξαναδεί τόσο γρήγορη ROM προσωπικά. Root έκανα με Magisk 14 αν ενδιαφέρεσαι - systemless root - αν και μία στις τόσες χάνεται και πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση. Αλλά τα κέρδη νομίζω είναι περισσότερα σε σχέση με το SuperSU.

 

Ωραια! Αφου την εχεις εσυ, και λες και τα καλυτερα, χαίρομαι ιδιαιτερα! :) Root δεν εχω κανει να σου πω απλα θελω να μην κολλάει το κινητο και να ειναι και safe. Αν τα πετύχαμε αυτα ειμαστε κομπλε :D Στα υποψην παντως! Ευχαριστω!

 

ΥΓ. Για αρχη διαπιστώνω οτι με data LTE κλπ, εκει που η Λολιποπ έτρωγε την μπαταρια αβερτα, με αυτη ειμαι σαν wifi. Αν οχι το ιδιο καμια σχεση με πριν παντως για ενα τρίωρο που το ανοιξα δοκιμάστηκα καμια 3% να εφαγε.

Edited by wiseguy
Link to comment
Share on other sites

Αντιγραφή της DU είναι

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω δοκιμάσει ''σχεδόν'' όλες της Rom για μια εβδομάδα την κάθε μια, σε όλες κάτι δεν δουλεύει σωστά,:wacko: η έχει ελλείψεις, και πάλη στην Kitkat (original) γυρίζω. Παλιά αλλά αξιόπιστη, με την ΛΙΤΟΥΡΓΙΚΟΤΙΤΑ να με καλύπτει, ακομα...!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αντιγραφή της DU είναι

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η AOSP Extended? Όχι ρε συ. Και τεχνικά και στην πράξη είναι διαφορετικές. Τις δοκίμασα και τις 2. Καλή κ η DU, θα την κρατούσα, αλλά βρήκα μετά την AOSP Ex και προσωπικά είδα διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Δες τα features, όλα fork είναι

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημερα.Ειμαι με cludy 3.3 και τις τελευταίες μερες δεν συνδέεται το κινητό σε 4G .Παρόλο που εκανα και fresh install.Μονο 3G.ξερει κανεις γιατι μπορει να το κανει αυτο

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, ενας φίλος μου έχει το G2. Χθες δοκίμασε να το ξερουταρι και να βάλει original stock kdz με flashtool. Το flashtool κόλλησε στο 2% όταν έβγαλε το καλώδιο δεν μπορουσε πια να μπει σε twrp ούτε σε download mode. Υπάρχει κάτι που να το κάνει να μπει σε download mode η σε twrp?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, ενας φίλος μου έχει το G2. Χθες δοκίμασε να το ξερουταρι και να βάλει original stock kdz με flashtool. Το flashtool κόλλησε στο 2% όταν έβγαλε το καλώδιο δεν μπορουσε πια να μπει σε twrp ούτε σε download mode. Υπάρχει κάτι που να το κάνει να μπει σε download mode η σε twrp?
Εδώ είσαι μάγκα μου:

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=58854118

 

 

 

Καλημερα.Ειμαι με cludy 3.3 και τις τελευταίες μερες δεν συνδέεται το κινητό σε 4G .Παρόλο που εκανα και fresh install.Μονο 3G.ξερει κανεις γιατι μπορει να το κανει αυτο

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι ενεργοποιημένη η ρύθμιση για LTE;

Τι πάροχο έχεις;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι μάγκα μου:

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=58854118

 

 

 

Είναι ενεργοποιημένη η ρύθμιση για LTE;

Τι πάροχο έχεις;

Vodafone έχω. Ναι είναι lte

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έπεσε στα χέρια μου ένα G2 της οικογένειας, του πέρασα root και twrp. Επειδή και 1420 σελίδες είναι πολλές, μια γρήγορη πρόταση για rom και kernel; Features και σταθερότητα με ενδιαφέρουν, όχι τόσο μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έπεσε στα χέρια μου ένα G2 της οικογένειας, του πέρασα root και twrp. Επειδή και 1420 σελίδες είναι πολλές, μια γρήγορη πρόταση για rom και kernel; Features και σταθερότητα με ενδιαφέρουν, όχι τόσο μπαταρία

 

Cloudy 3.3, kernel xceed 14 (όχι νεώτερο γιατί μετά είχε γινει κάπως unstable). Στη κάμερα επίσης θύμαμαι σε χαμηλό φωτισμό δυσκολευόταν να νετάρει και είχα φλασάρει τα stock libraries (υποτίθεται είχε βελτιωθεί σε κάποια σημεία αλλά σε πολλούς είχε θέμα το focus).

 

Αυτή τη στιγμή είσαι lollipop ή kitkat?

Link to comment
Share on other sites

Cloudy 3.3, kernel xceed 14 (όχι νεώτερο γιατί μετά είχε γινει κάπως unstable). Στη κάμερα επίσης θύμαμαι σε χαμηλό φωτισμό δυσκολευόταν να νετάρει και είχα φλασάρει τα stock libraries (υποτίθεται είχε βελτιωθεί σε κάποια σημεία αλλά σε πολλούς είχε θέμα το focus).

 

Αυτή τη στιγμή είσαι lollipop ή kitkat?

 

Έλα βρε Αντρέα! Χρωστάω και κάτι φωτογραφίες, δεν το έχω ξεχάσει! Lollipop είμαι με twrp 2.8. Να φλασάρω νεώτερο ή κάνει και αυτός;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...