Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να περάσω μια rom στο G2 και χάθηκα μέσα στα σχόλια....

Υπάρχουν άπειρες. Στο galaxy ace 2 που είχα έιχα περάσει την CM.

Έχετε να προτείνεται κάποια. Κάποιο παιδί μου είπε την F&F. Είναι καλή? Υπάρχει κανένα link?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θέλω να περάσω μια rom στο G2 και χάθηκα μέσα στα σχόλια....

Υπάρχουν άπειρες. Στο galaxy ace 2 που είχα έιχα περάσει την CM.

Έχετε να προτείνεται κάποια. Κάποιο παιδί μου είπε την F&F. Είναι καλή? Υπάρχει κανένα link?

καλημέρα ,καθαρά προσωπικές μου επιλογές

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-stock-30d-flashable-zip-t3070383

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/ndm-5-3-inspired-ux-lollipop-g2-t3352262

είναι και οι δύο stock based ,αν σου αρέσουν οι aosp υπάρχουν και αυτές , μπες στους xda και θα βρείς ότι σου αρέσει

η F&F νομίζω υπάρχει στη υπογραφή της flandra

https://drive.google.com/file/d/0B-t2HdM_977qQUZxUlprMnB4amM/view

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχα βαλει τη CM στο samsung ειχα περασει με odin την CM, τον kernel και τα ggapps. Τωρα απλως χρειαζεται να περασω τη rom?

Χρειαζεται να ειναι root το κινητο;

Εχω την 4.4.2 μαλλον καποια κινεζικη.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα root με το stump root σύμφωνα με τον οδηγό της πρώτης σελίδας και εγκατέστησα το supersu.

Εγκατέστησα και το AutoRec, αλλά όταν το τρέχω μου βγάζει ένα μήνυμα "one or both files didn't get lokified, I can't let you flash".

Εγκατέστησα το D802T_AutoRec που είχε ο οδηγός αλλά είδα ότι στο XDA υπάρχει και το D802_AutoRec. Δεν ξέρω αν έχουν διαφορά.

Επίσης σταμάτησε να λειτουργεί το άνοιγμα της οθόνης με το διπλό χτύπημα. Το κλείσιμο με διπλό χτύπημα λειτουργεί κανονικά.

Καμιά βοήθεια please.

Edited by surveyor81
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ,καθαρά προσωπικές μου επιλογές

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-stock-30d-flashable-zip-t3070383

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/ndm-5-3-inspired-ux-lollipop-g2-t3352262

είναι και οι δύο stock based ,αν σου αρέσουν οι aosp υπάρχουν και αυτές , μπες στους xda και θα βρείς ότι σου αρέσει

η F&F νομίζω υπάρχει στη υπογραφή της flandra

https://drive.google.com/file/d/0B-t2HdM_977qQUZxUlprMnB4amM/view

 

Γνωρίζεις σε ποια από τις δύο (στοκ) έχει η μπαταρία μεγαλύτερη διάρκεια;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις σε ποια από τις δύο (στοκ) έχει η μπαταρία μεγαλύτερη διάρκεια;

σε μένα έκατσε καλύτερα με την SRK http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-stock-30d-flashable-zip-t3070383

παίζουν ρόλο όμως πολλά πράγματα π.χ εφαρμογές ,χρήση ,το στήσιμό του

προτείνω την τελευταία την SRK-D80230F-EUR_20160528_droidth

Link to comment
Share on other sites

προτείνω την τελευταία την SRK-D80230F-EUR_20160528_droidth

 

Το κινητό μου έχει stock D80220C-HKG-XX. Μπορώ να περάσω την SRK?

Στις νεότερες οδηγίες για την συγκεκριμένη δεν αναφέρει τα wipes. Φαντάζομαι τα κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα root με το stump root σύμφωνα με τον οδηγό της πρώτης σελίδας και εγκατέστησα το supersu.

Εγκατέστησα και το AutoRec, αλλά όταν το τρέχω μου βγάζει ένα μήνυμα "one or both files didn't get lokified, I can't let you flash".

Εγκατέστησα το D802T_AutoRec που είχε ο οδηγός αλλά είδα ότι στο XDA υπάρχει και το D802_AutoRec. Δεν ξέρω αν έχουν διαφορά.

Επίσης σταμάτησε να λειτουργεί το άνοιγμα της οθόνης με το διπλό χτύπημα. Το κλείσιμο με διπλό χτύπημα λειτουργεί κανονικά.

Καμιά βοήθεια please.

 

Προσεχε φιλε. Βλεπω οτι κανεις βιαστικες και λαθος κινησεις. Ο οδηγος ειναι παλιος.

 

Αν εισαι σε lollipop κατεβαζεις το αντιστοιχο autorec για lollipop και μονο για το μοντελο που εχεις (D802 φανταζομαι).

 

Για δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6580849.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προσεχε φιλε. Βλεπω οτι κανεις βιαστικες και λαθος κινησεις. Ο οδηγος ειναι παλιος.

 

Αν εισαι σε lollipop κατεβαζεις το αντιστοιχο autorec για lollipop και μονο για το μοντελο που εχεις (D802 φανταζομαι).

 

Για δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6580849.

 

Το d802 έχω με 4.4.2

Το τηλέφωνο έγινε root και κατάφερα τελικά να μπω στο recovery με rebooter.

Edited by surveyor81
Link to comment
Share on other sites

εφτιαξε :) :)

Μπραβο, επιτελους!

 

(Ποιό;)

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο, επιτελους!

 

(Ποιό;)

 

ειχα προβλημα με το flashtool κι ειχε κολλησει στην οθονη του firmware θοδατε , επειδη δεν χρησιμοποιουσα το καλωδιο της lg .... βρηκα ενα κι εφτιαξε αμεσως !

 

edit

τα ωραια κουρτινακια που εχουν φτιαξει τα παιδια ειναι μονο για στοκ λολλιποπ ; ή κανουν και για κιτ κατ ;

γιατι δοκιμαζω να βαλω ενα με το σημα της ομαδας και δεν το δεχεται , βεβαια δεν ειχα bootloop ή κατι, απλα

μενει σε αυτο που ηδη υπαρχει

Edited by answer13
LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

ειχα προβλημα με το flashtool κι ειχε κολλησει στην οθονη του firmware θοδατε , επειδη δεν χρησιμοποιουσα το καλωδιο της lg .... βρηκα ενα κι εφτιαξε αμεσως !

 

edit

τα ωραια κουρτινακια που εχουν φτιαξει τα παιδια ειναι μονο για στοκ λολλιποπ ; ή κανουν και για κιτ κατ ;

γιατι δοκιμαζω να βαλω ενα με το σημα της ομαδας και δεν το δεχεται , βεβαια δεν ειχα bootloop ή κατι, απλα

μενει σε αυτο που ηδη υπαρχει

Τα κουρτινακια είναι για λολιποπ μόνο...

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα θα ηθελα την συμβουλη σας πανω σε based rom 5.0.2 εχω την zen rom 5 final ωραια καλη μπαταρια αλλα το κινητο βραζει κι οχι με ιδιατερα απαιτητικη χρηση π.χ παρακολουθωντας ενα βιντεο στο you tube για ωρα βαρα και 70 βαθμους. Πριν ειχα την ζεν 5.4 μια απ τα ιδια κι αυτη. Ειχα δοκιμασει και την ndm 5.5 αλλα δεν μ αρεσε το τηλ ειχε πολυ λαγκ επισης ειχα και την google edition 1.5 παλι θεμα με θερμοκρασιες κλπ... Βεβαια αρχιζω κι ανησυχω μηπωε εχει θεμα το τηλεφωνο μιας και το χω απο μαρτη του 14 και το χω σκισει σε χρηση, παρολα αυτα ομως το τηλεφωνο δεν κολλαει πουθενα και τρεχει θαυμασια.Για προτρινεται ρε παιδια καμια ρομ θελω να χει χαμηλες θερμοκρασιες κατα βαση και καλη μπαταρια μιλαμε για based σε στοκ λογω καμερας!
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω φιλε κι εγω αυτην περασα πριν δω την απαντηση σου. Σαν πρωτη ματια ωραια φαινεται αλλα θα δειξουν οι επομενες μερες!
Link to comment
Share on other sites

IceXrom 5.9 final με dori 10.7. Πολυ καλή με της χαμηλοτερες θερμοκρασιες σε στοκ που εχω δοκιμάσει.

καλημέρα σ΄ευχαριστώ για την πληροφορία ,θα την δοκιμάσω και λέω να βάλω τον καινούργιο Dori τον 11,0

http://www.dorimanx.com/LG-LP/

Λοιπόν την φλάσαρα και η πρώτη εικόνα είναι θετική ,αλλά τα ακουστικά μου sony sth30(15 ευρώ) ενώ ακούω ραδιόφωνο πατάω να κάνει κλήση και δεν ακούω ούτε την κλήση ούτε φυσικά τον συνομιλητή .Χωρίς ακουστικά όλα ο.κ. ακούω προτάσεις... (λέω να βάλω τον xceed)

 

Φλάσαρα τον xceed 12a και το πρόβλημα με τα ακουστικά έφτιαξε

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σ΄ευχαριστώ για την πληροφορία ,θα την δοκιμάσω και λέω να βάλω τον καινούργιο Dori τον 11,0

http://www.dorimanx.com/LG-LP/

Λοιπόν την φλάσαρα και η πρώτη εικόνα είναι θετική ,αλλά τα ακουστικά μου sony sth30(15 ευρώ) ενώ ακούω ραδιόφωνο πατάω να κάνει κλήση και δεν ακούω ούτε την κλήση ούτε φυσικά τον συνομιλητή .Χωρίς ακουστικά όλα ο.κ. ακούω προτάσεις... (λέω να βάλω τον xceed)

 

Φλάσαρα τον xceed 12a και το πρόβλημα με τα ακουστικά έφτιαξε

 

Και μετά κοροιδευεις εμένα :). Την πέρασα χθες το βράδυ και την έβγαλα ήδη. Το ποσο έχω βολευτεί την κιτ κατ του Cloudy δεν λέγεται.....

Και μια ερώτηση. Ξέρουμε αν μπορώ να αλλάξω τα κουμπιά στη navigation bar? Το θέμα τους εννοώ.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Και μετά κοροιδευεις εμένα :). Την πέρασα χθες το βράδυ και την έβγαλα ήδη. Το ποσο έχω βολευτεί την κιτ κατ του Cloudy δεν λέγεται.....

 

καλημέρα κυρία ,τα σέβη μου. Αλήθεια γιατί την έβγαλες ?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κυρία ,τα σέβη μου. Αλήθεια γιατί την έβγαλες ?

 

Καλημέρα Ανεστη. Τι να σου πω? Ψιλοκολληματακια, ανεβασμένη θερμοκρασία και λιγότερη ελεύθερη ram. Τουλάχιστον αυτό είδα εγώ. Και μου αρέσει περισσότερο η Cloudy 2.2 εμφανισιακά εκτός από τον dialer που έβαλα τον exdialer....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Και μετά κοροιδευεις εμένα :). Την πέρασα χθες το βράδυ και την έβγαλα ήδη. Το ποσο έχω βολευτεί την κιτ κατ του Cloudy δεν λέγεται.....

Και μια ερώτηση. Ξέρουμε αν μπορώ να αλλάξω τα κουμπιά στη navigation bar? Το θέμα τους εννοώ.

κάτι θυμάμαι αλλά φεύγω και δεν μπορώ να το ψάξω τώρα .Ρίξε μια ματιά στο Themes and apps στους xda (κάτω κάτω) και στις πιο πίσω σελίδες υπήχαν 2-3 που κάνανε παπάδες θα το βρείς αν ψάξεις

Link to comment
Share on other sites

κάτι θυμάμαι αλλά φεύγω και δεν μπορώ να το ψάξω τώρα .Ρίξε μια ματιά στο Themes and apps στους xda (κάτω κάτω) και στις πιο πίσω σελίδες υπήχαν 2-3 που κάνανε παπάδες θα το βρείς αν ψάξεις

 

OK ευχαριστώ. Θα το δω.. Καλημέρα!

Οκ βρήκα!

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εδω και 3μερες φοραω την iceX rom 5.9final και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος. Αυτη εχει τον dori 10.2 λεω να του βαλω η τον 10.7 η τον 11 ποιος απο τους 2 θεωρειται καλυτερος; Επισης Θα δω διαφορα πουθενα η να το αφησω ως εχει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εδω και 3μερες φοραω την iceX rom 5.9final και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος. Αυτη εχει τον dori 10.2 λεω να του βαλω η τον 10.7 η τον 11 ποιος απο τους 2 θεωρειται καλυτερος; Επισης Θα δω διαφορα πουθενα η να το αφησω ως εχει;

Δεν ειναι τιποτα. Δοκίμασέ τους.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Κατερίνα. Σε έμενα με Cloudy 2.2 και Bruce δεν αναγνώριζε το otg usb. Έχω solid explorer και μόνο με την επέκταση του για usb otg μπορώ να το δω. Με dori 10.9 δεν είχα τέτοιο θέμα. Σε εσένα? Ευχαριστώ.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...