Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αποχαιρετω το παρεακι εδω..... Από σήμερα είμαι κάτοχος του V10 οπότε μετακομιζω δίπλα. Να είστε καλά και ευχαριστώ για την παρέα και τα ατελειωτα φλασαρισματα!!!
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αποχαιρετω το παρεακι εδω..... Από σήμερα είμαι κάτοχος του V10 οπότε μετακομιζω δίπλα. Να είστε καλά και ευχαριστώ για την παρέα και τα ατελειωτα φλασαρισματα!!!

Καλορίζικο Κατερίνα..γράψε εντυπώσεις από την μετάβαση..

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ιδέα παιδιά τι είναι αυτό το μήνυμα που μου βγάζει μετά από κάθε reboot;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160708/5ddad4cdd3d5bc2fc2c0ace5c93430ea.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σ κατερινα και σε ευχαριστουμε..

 

Πρωτη φορτιση cloudy g3 2.2. Με χρηση φασεμπουκ ..browser .. Youtube..wifi μονιμο και συγχρονισμό.

Φωτεινότητα 40%.

Εχω καταενθουσιαστει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σ κατερινα και σε ευχαριστουμε..

 

Πρωτη φορτιση cloudy g3 2.2. Με χρηση φασεμπουκ ..browser .. Youtube..wifi μονιμο και συγχρονισμό.

Φωτεινότητα 40%.

Εχω καταενθουσιαστει!!!!

 

Να είσαι καλά! Στο είπα ότι έχει απίστευτη μπαταρία!

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αποχαιρετω το παρεακι εδω..... Από σήμερα είμαι κάτοχος του V10 οπότε μετακομιζω δίπλα. Να είστε καλά και ευχαριστώ για την παρέα και τα ατελειωτα φλασαρισματα!!!

Πολύ καλή επιλογή. Ευχαριστούμε για την συνεισφορά σου εδώ. Θα σου λείψει το φλασαρισμα άραγε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σ κατερινα και σε ευχαριστουμε..

 

Πρωτη φορτιση cloudy g3 2.2. Με χρηση φασεμπουκ ..browser .. Youtube..wifi μονιμο και συγχρονισμό.

Φωτεινότητα 40%.

Εχω καταενθουσιαστει!!!!

Με τον kernel της rom η άλλον?

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή επιλογή. Ευχαριστούμε για την συνεισφορά σου εδώ. Θα σου λείψει το φλασαρισμα άραγε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τον kernel της rom η άλλον?

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εννοείται ότι θα μου λείψει. Μικρόβιο είναι αυτό......

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρεα εχω ενα lg g2 και φοραει SRKG2-4-10.Το προβλημα μου ειναι οτι και με προηγουμενη version αλλα και με διαφορετικη ρομ στην χρηση μπαταριας το σύστημα android καταναλώνει το 50% της μπαταρίας.Αυτο γινεται μετα απο ενα μηνα και πανω οταν περναω την rom.Τι μπορω να κανω μηπως ξερετε γιατι βλεπω η μπαταρια δεν κραταει και πολυ οπως πριν

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..Θελω να παρω ένα G2 για δεύτερο μτχ,το ειχα παλαιότερα και εχω πολυ καλές αναμνήσεις.

Θα ήθελα να μου προτείνετε μια aosp base rom σταθερή και γρήγορη για καθημερινή χρήση.

Δεν με ενδιαφέρει αν θα είναι kitkat lollipop ή mm,απλά να δουλευει σωστά σαν 2η συσκευή και να μη θέλει βδομαδα παρα βδομαδα φλασαρισμα ξανα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..Θελω να παρω ένα G2 για δεύτερο μτχ,το ειχα παλαιότερα και εχω πολυ καλές αναμνήσεις.

Θα ήθελα να μου προτείνετε μια aosp base rom σταθερή και γρήγορη για καθημερινή χρήση.

Δεν με ενδιαφέρει αν θα είναι kitkat lollipop ή mm,απλά να δουλευει σωστά σαν 2η συσκευή και να μη θέλει βδομαδα παρα βδομαδα φλασαρισμα ξανα.

 

cloudy g3 2.2 με κιτ κατ , δες τι γραφει η κατερινα(flandra) και τα υπολοιπα παιδια πιο πανω

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Η Cloudy stock based δεν είναι; Μια AOSP/CM based είναι αυτή που έχω τώρα, η OrionOS 2.4, έμεινα πολύ ικανοποιημένος. Πολύ γρήγορη, το bluetooth στην τελευταία έκδοση λένε δουλεύει, βασισμένη σε AOSP 6.0.1. Αν θέλεις να τη δοκιμάσεις:

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-orionlp-1-5-t3192311

Στις εικόνες δείχνει το σκοτεινό theme, έχει να επιλέξεις το κλασσικό λευκό, το σκοτεινό και το αυτόματο (ανάλογα με την ώρα γυρίζει σε λευκό ή γκρι).

Δεν έχω κανένα παράπονο προσωπικά, αλλά απλά για να δεις και κάτι άλλο αν θέλεις, AOSP based είναι και οι Bliss, DirtyUnicorns, πήρε και το μάτι μου ότι αναπτύσσεται και ParanoidAndroid. Πάντως η OrionOS έχει τα Layers αντί για το CM Theme Engine και γι αυτό πετάει πραγματικά. (Αν τελικά την περάσεις και δεις ότι φορτίζει αργά το κινητό, πρέπει να φλασάρεις και τον Lambda Kernel από πάνω και διορθώνεται)

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Στην orion και γενικα στις μη stock based roms το double tap on off λειτουργει?
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από τον developer και τον kernel. Στην Orion που δοκίμασα, γενικώς, ναι λειτουργεί. Στο thread του xda κάποιος ανέφερε ότι δεν του λειτουργούσε, κ έπρεπε να το ενεργοποιήσει από την εφαρμογή Kernel Audiutor (έτσι γράφεται) που πειράζεις τον kernel. Σε μένα λειτουργεί μια χαρά, απλά για να σβήσει η οθόνη όταν είσαι στη lockscreen, το διπλό χτύπημα πρέπει να το κάνεις πάνω από το ρολόι, ή κάτω κάτω, όχι εκεί που εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις δηλαδή (γιατί αν το κάνεις εκεί που είναι οι ειδοποιήσεις "νομίζει" ότι πας να το ξεκλειδώσεις). Επίσης έχω τον Nova Launcher και έχει gesture κι από εκεί για το double tap όταν είσαι στην homescreen. Στον launcher που δίνει η ROM έχω την εντύπωση ότι το double tap για να σβήσει η οθόνη, λειτουργεί μόνο αν το κάνεις στην status bar.

Τώρα για τις υπόλοιπες δεν έχω δοκιμάσει για να πω. Φαντάζομαι κάτι παρόμοιο όμως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Προσφατα ξαναπεσε στα χερια μου ενα G2, του περασα το τελευταιο twrp πηγα να του βαλω μια aosp και τωρα βγαζει boot verification failed αλλα σε download mode μπαινει κανονικα.

Δοκιμασα με τα διαφορα guides να του flashαρω με LG Flashtool 2014 αλλα βγαζει error. Εχει καποιος την αρχικη official rom σε kdz μηπως του περναω λαθος αρχειο ? d802 ειναι.

Αν κανω κατι αλλο λαθος βοηθηστε :D

 

Απο αυτα που ειδα και λετε για την Cloudy, ισως περασω αυτη :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Προσφατα ξαναπεσε στα χερια μου ενα G2, του περασα το τελευταιο twrp πηγα να του βαλω μια aosp και τωρα βγαζει boot verification failed αλλα σε download mode μπαινει κανονικα.

Δοκιμασα με τα διαφορα guides να του flashαρω με LG Flashtool 2014 αλλα βγαζει error. Εχει καποιος την αρχικη official rom σε kdz μηπως του περναω λαθος αρχειο ? d802 ειναι.

Αν κανω κατι αλλο λαθος βοηθηστε :D

 

Απο αυτα που ειδα και λετε για την Cloudy, ισως περασω αυτη :D

 

Εχω πολύ καιρό να βαλω aosp, αλλά μηπως πρέπει να περασεις bootstack πριν τη ρομ? Στις οδηγίες από εκεί που την κατέβασες δεν λέει;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Προσφατα ξαναπεσε στα χερια μου ενα G2, του περασα το τελευταιο twrp πηγα να του βαλω μια aosp και τωρα βγαζει boot verification failed αλλα σε download mode μπαινει κανονικα.

Δοκιμασα με τα διαφορα guides να του flashαρω με LG Flashtool 2014 αλλα βγαζει error. Εχει καποιος την αρχικη official rom σε kdz μηπως του περναω λαθος αρχειο ? d802 ειναι.

Αν κανω κατι αλλο λαθος βοηθηστε :D

 

Απο αυτα που ειδα και λετε για την Cloudy, ισως περασω αυτη :D

 

Αν μπαινει σε recovery mode δοκιμασε αυτο το guide

 

Αν δεν μπορεις να μπεις recovery mode τοτε μονο με SRK Tool θα βγαλεις ακρη.

Edited by Squalus
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα Orion is και lands kernel.τ ο θέμα μου είναι ότι φορτίζει αργά.μ λέει πλήρης φόρτιση σε 5 ώρες..γτ?
Link to comment
Share on other sites

Το D802 δεν έχεις; ίσως χρειάζεται να φλασάρεις και bootstack. Να σου πω τι έκανα εγώ και φορτίζει κανονικά:

1) full wipe

2) φλασαρα τη ROM

(φόρτιζε αργά)

3) φλάσαρα bootstack

(και πάλι φόρτιζε αργά)

4) φλάσαρα Lambda kernel

και διορθώθηκε

 

bootstack βρίσκεις εδώ:

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/boot-g2-hybrid-bootstacks-t3183219 (πρόσεξε να κατεβάσεις για το δικό σου μοντέλο, πχ το d802 κλπ)

και Lambda kernel έβαλα τον stable από εδώ:

http://forum.xda-developers.com/devdb/project/?id=12950#downloads

Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναστεισω αύριο μπας και δω διάφορα..κάτι ακόμα..πως μπορώ να δυνάμωσε τον ήχο..είναι πολυ σιγά.καποιο μοντακι ?
Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναστεισω αύριο μπας και δω διάφορα..κάτι ακόμα..πως μπορώ να δυνάμωσε τον ήχο..είναι πολυ σιγά.καποιο μοντακι ?

Δοκιμάσε κάτι από δω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2799537

Ή από εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2769799

Φλασάρεις τα zip από recovery.

Link to comment
Share on other sites

Το bootstack έχω την εντύπωση πως δεν παίζει ρόλο πότε το φλασάρεις, αλλά δεν είμαι κ σίγουρος, δεν έχω ασχοληθεί.

Για τον ήχο, δεν χρειάζεται μοντάκι, πας στις ρυθμίσεις, ήχος, volume steps και πειράζεις τα νούμερα. Πχ εγώ έβαλα volume steps ringer: 5, system:7, voice call: 5.

Με αυτή τη ρύθμιση κατά κάποιο τρόπο αλλάζεις την αναλογία των βημάτων έντασης και έμμεσα πετυχαίνεις αυτό που θες. Τώρα αν υπάρχει και μοντάκι δεν ξέρω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, παιδια μια βοηθεια γτ τα Αγγλικα ειναι χαλια, το κινητο σημερα εμφανισε κιτρινιλα πανω δεξια το gps για να κλειδωσει κανω ταμα κ η μπαταρια ουτε μια μερα κ κανει κ μια επαν. τουλαχιστον την ημερα στο ασχετο, ειμαι root (ουτε θυμαμε πως το ειχα κανει) με gloudy 3.3, πρεπει να παει για services οπωσδηποτε, ειπα κ εγω να ξεκινησω το pokemon go κ ισοπεδωθηκαν τα παντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, παιδια μια βοηθεια γτ τα Αγγλικα ειναι χαλια, το κινητο σημερα εμφανισε κιτρινιλα πανω δεξια το gps για να κλειδωσει κανω ταμα κ η μπαταρια ουτε μια μερα κ κανει κ μια επαν. τουλαχιστον την ημερα στο ασχετο, ειμαι root (ουτε θυμαμε πως το ειχα κανει) με gloudy 3.3, πρεπει να παει για services οπωσδηποτε, ειπα κ εγω να ξεκινησω το pokemon go κ ισοπεδωθηκαν τα παντα.

Ουτε και τα ελληνικα σου ειναι το φόρτε σου βλεπω... Βαλε και κανενα σημειο στιξης βρε συ!

Λοιπον, η κιτρινιλα ειναι γνωστο φαινομενο οπότε πρεπει να το πας στην Procordia να στην αλλαξουν. Πρεπει ομως να ειναι με την επισημη ΔΙΚΗ ΤΟΥ rom για να το δεχτουν. Αρα αλλαζοντας rom μπορει να φτιαξουν και τα αλλα θεματα που εχεις με τη συσκευη.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...