Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τι να φτιαξω....εχω φτιαξει στοκ....υχ4....υχ5.0

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ε κάτι θα σκεφτοσουν..... Ελα μωρε πλάκα κάνω.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια...βλεπω εχει νεκρωσει το φορουμ τελευταια...επισης δεν βλεπω νεες ρομ να βγαινουν....εκτος απο aosp.. Αν θελετε πειτε ποια ρομ φορατε

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ με τη δική σου είμαι την f f v1.3 με τον δικό της κερνελ. Όλα καλά κανένα θέμα εκτός από όταν πάω να τραβήξω βίντεο θολωνει για 2-3 δευτερόλεπτα... Κ συνέχεια είναι 1.3 έως 1.5 gb ram πιασμενα αλλά όλα δουλεύουν άψογα με την δική μου χρήση... Για την κάμερα καμία λύση;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τη δική σου είμαι την f f v1.3 με τον δικό της κερνελ. Όλα καλά κανένα θέμα εκτός από όταν πάω να τραβήξω βίντεο θολωνει για 2-3 δευτερόλεπτα... Κ συνέχεια είναι 1.3 έως 1.5 gb ram πιασμενα αλλά όλα δουλεύουν άψογα με την δική μου χρήση... Για την κάμερα καμία λύση;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

ειχα δωσει παλια ενα λινκ για καμερα....θα τ βρω και θα το ανεβασω για να το φλασαρεις!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι με NDM 5.5 και dorimanx kernel 10.2.Το προφιλ των πυρηνων το χω στο perfomance και μαζι με greenify εχω φτιαξει ενα καλουτσικο συνολακι για αποδοση και μπαταρια.

Ο μονος λογος που δεν εχω φλασαρει AOSP ειναι η καμερα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Με Blitz 3.3 και dorimanx 10.2 για μια εβδομάδα περιπου ολα καλα

Σε ένα 32αρι από ebay που μας άφησε χρόνους λόγο οθόνης είχα την f f v1.3 του Κώστα σχεδόν από τότε που βγήκε χωρίς προβλήματα

(Είχα βάλει το fix για την κάμερα)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τη δική σου είμαι την f f v1.3 με τον δικό της κερνελ. Όλα καλά κανένα θέμα εκτός από όταν πάω να τραβήξω βίντεο θολωνει για 2-3 δευτερόλεπτα... Κ συνέχεια είναι 1.3 έως 1.5 gb ram πιασμενα αλλά όλα δουλεύουν άψογα με την δική μου χρήση... Για την κάμερα καμία λύση;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

Φλασαρε αυτο

https://drive.google.com/file/d/0B-t2HdM_977qVFF2dXFvWGt3QmM/view?usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα.Τριτη μέρα που έβαλα την SRK-D80230F και Κερνελ τον xceed 12a .Σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος αλλα υπ'όψιν δεν κανω εξεζητημένη χρήση του τηλ.απλά πράγματα και δεν παίζω παιχνίδια.Είναι σταθερή και γρήγορη με καλή μπαταρία.Τι άλλο να ζητήσω εκτός του ότι είναι βαρυφορτωμενη και έτσι περιμένω την debloat έκδοση που υποσχέθηκε ο Somboons ότι σύντομα θα βγάλει.Ιδωμεν...
Link to comment
Share on other sites

Η εγκατάσταση είναι καθαρή. Χρησιμοποιώ otg usb.

 

http://imgur.com/5X76wjU

 

Του wakelock detector.

http://imgur.com/lHz7nkL

 

Το google play sevices δεν έχει σε μένα unistall updates. Είχα κάνει διαγραφή την κρυφή μνήμη και δεδομένα αλλά τίποτα.

 

Για να καταλάβω είσαι στο 46% με χρήση 1 μέρα και 14 ώρες?? Δεν είναι καθόλου άσχημα

Αν δεν τα χρησιμοποιείς δοκίμασε τα εξής:

1. Στον dialer να μην ψάχνει για τηλέφωνα και επαφές στο ίντερνετ

2. Ξετίκαρε στις ρυθμίσεις wifi το allow wifi scanning

3. Απενεργοποίησε ότι αφορά το google voice κομμάτι πχ hotword ok google

4. Απενεργοποίησε το ιστορικό τοποθεσίας

5. Σβήσε εφαρμογές που δεν χρησιμοποιείς και κυρίως της google (clear data/cache πρώτα)

6. Σε permission manager μην επιτρέπεις πρόσβαση σε τοποθεσία σε όσες εφαρμογές δεν χρειάζεται πχ dialer, playstore

7. Απενεργοποίησε συγχρονισμούς που μπορεί να μην χρειάζεσαι

8. Άλλαξε όλα τα animations σε 0.5 μέσα στις ρυθμίσεις για προγραμματιστές

 

Μετά από αυτά πρέπει να δεις κάποια μια αισθητή διαφορά.

Αν είσαι πιο expert user ρίξε μια ματιά στον οδηγό στην υπογραφή μου στο σημείο που αναφέρω για απενεργοποίηση google play services

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα.Τριτη μέρα που έβαλα την SRK-D80230F και Κερνελ τον xceed 12a .Σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος αλλα υπ'όψιν δεν κανω εξεζητημένη χρήση του τηλ.απλά πράγματα και δεν παίζω παιχνίδια.Είναι σταθερή και γρήγορη με καλή μπαταρία.Τι άλλο να ζητήσω εκτός του ότι είναι βαρυφορτωμενη και έτσι περιμένω την debloat έκδοση που υποσχέθηκε ο Somboons ότι σύντομα θα βγάλει.Ιδωμεν...

 

Καλησπέρα Ανέστη, και γιατί δεν την ξεγυμνώνεις μόνος σου?;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Ανέστη, και γιατί δεν την ξεγυμνώνεις μόνος σου?;)

αλήθεια τώρα που μου το είπες θυμήθηκα οτι έχω ενα zip το FullStockG2LPDebloater

δεν θυμάμαι ποιανού dev. είναι και λέω μόλις μπορέσω να το χρησιμοποιήσω .Νάσαι καλά που με ενεργοποίησες .Τόχα ξεχάσει

Link to comment
Share on other sites

αλήθεια τώρα που μου το είπες θυμήθηκα οτι έχω ενα zip το FullStockG2LPDebloater

δεν θυμάμαι ποιανού dev. είναι και λέω μόλις μπορέσω να το χρησιμοποιήσω .Νάσαι καλά που με ενεργοποίησες .Τόχα ξεχάσει

 

Εγώ πλέον έχω μάθει τι να αφαιρώ και μόνο που βλέπω τα ονόματα των εφαρμογών :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση να κανω εχω περασμενη SRKG2 3 και στην χρηση μπαταριας με δειχνει σαν καταναλωση συστημα android 50%.Eιναι λογικο?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερο αποτέλεσμα με αυτό το ζιπακι ευχαριστώ!

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Απο ταχυτητα θερμοκρασιες κλπ ειναι κομπλε. Επισης βλεπω οτι ειναι ομοια αρκετα με την ndm 5.5 ποια απ τις δυο προτεινεται οσοι τις εχετε δοκιμασει;

Για μένα κλάσεις ανώτερη η Zen σε όλα

Link to comment
Share on other sites

Για μένα κλάσεις ανώτερη η Zen σε όλα

 

Ειχα μεχρι χθες google edition 1.5 αλλα ειχα θεμα με θερμοκρασιες τελευταια. Χθες αργα το βραδυ περασα την Zen 5.4 και εκ πρωτης οψεως δειχνει πολυ καλη σε ολα και σε μπαταρια αψογη ειμαι πρωτη φορτιση με αυτη τη ρομ και φαινεται πως απο τωρα πωςειναι καλη στην αυτονομια!

Link to comment
Share on other sites

Κώστα δεν δοκιμάζεις να φτιάξεις μια aosp

 

Στάλθηκε από το Turbo powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έχω σχεδόν ένα χρόνο το κινητό αλλά δεν είχα βάλει ποτέ κιτ κατ. Έβαλα τη cloudy 2.2. και μαλλον θα μεινω εδώ. Έχει και το στρογγυλό ρολόι στη lockscreen που πολύ αγαπώ.... Με Bruce Kernel.

Με greenify, ενεργο Wifi, ενεργό συγχρονισμό, το βράδυ airplane mode.

screengrab[/img]

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ηρεμήσεις λίγο ,γιατί τελευταία τόχες παρακάνει με τα φλασαρίσματα.Και τώρα για να σε τσιγκλίσω λίγο και η SRK έχει το στρογγυλό ρολόι στη lockscreen...
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ηρεμήσεις λίγο ,γιατί τελευταία τόχες παρακάνει με τα φλασαρίσματα.Και τώρα για να σε τσιγκλίσω λίγο και η SRK έχει το στρογγυλό ρολόι στη lockscreen...

 

Το ξέρω καλέ! Τι να κάνω? με ndm θα καθόμουν αλλά ήθελα να φτιάξω την κιτρινιλα.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ηρεμήσεις λίγο ,γιατί τελευταία τόχες παρακάνει με τα φλασαρίσματα.Και τώρα για να σε τσιγκλίσω λίγο και η SRK έχει το στρογγυλό ρολόι στη lockscreen...

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω καλέ! Τι να κάνω? με ndm θα καθόμουν αλλά ήθελα να φτιάξω την κιτρινιλα.....

 

Ούτε εγώ είχα βάλει custom kitkat, από απόκριση/ταχύτητα πως την βλέπεις?

Και μου έχει λείψει το wifi storage!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ είχα βάλει custom kitkat, από απόκριση/ταχύτητα πως την βλέπεις?

Και μου έχει λείψει το wifi storage!!!!

 

Τη βλέπω πολύ καλή. Για αυτά που χρησιμοποιώ εγώ τουλάχιστον..... Εμένα μου λείπει το toggle για αλλαγή δικτύου.

 

Σαν δεν ντρέπεστε άλλοι δύο να με κοροιδευετε:) :) :)

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Τη βλέπω πολύ καλή. Για αυτά που χρησιμοποιώ εγώ τουλάχιστον..... Εμένα μου λείπει το toggle για αλλαγή δικτύου.

 

Σαν δεν ντρέπεστε άλλοι δύο να με κοροιδευετε:) :) :)

 

κυρία μου καλησπέρα ,αφού είστε το μοναδικό θηλυκό της παρέας μας ε δεν θα σας πειράξουμε και λίγο ?:devil:

Link to comment
Share on other sites

κυρία μου καλησπέρα ,αφού είστε το μοναδικό θηλυκό της παρέας μας ε δεν θα σας πειράξουμε και λίγο ?:devil:

 

Αντε καλά σας συγχωρώ! Τι να κάνω; ; Αρρώστια το άτιμο φλασάρισμα.....

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...