Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ήμουν με την NDM 5.5 και με recovery Blastagator 3.0.2-1

Μπήκα στην recovery έκανα full wipe και internal πάντα, γιατί κάνω clean install (χρησιμοποιώ φλασάκι)

2-3 φορές reboot στην recovery και ξανά wipe (ίσως αυτό να είναι υπερβολή ,δεν ξέρω)

και μετά φλάσαρα μόνο την ρομ όχι τα zip.Το έκανα γιατί το πρότεινε ο ίδιος ο dev.και δούλεψε .Απ'ότι είδα το 2ο zip είναι το superSu εκεί πρέπει να έχεις το πρόβλημα

 

Οκ θα το δω. Ευχαριστώ.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οκ θα το δω. Ευχαριστώ.

καλημέρα ,και κάτι τελευταίο θυμήθηκα ότι μετά το φλασάρισμα άνοιξα την ρομ,όλα καλά αλλά όταν ξαναμπήκα recovery για να φλασάρω το plug&pop

είχε αλλάξει και ήταν η 2.8.7.3.Απλά ξαναφλάσαρα την 3.0.2-1(μιλάω πάντα για την recovery του Blastagator)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ,και κάτι τελευταίο θυμήθηκα ότι μετά το φλασάρισμα άνοιξα την ρομ,όλα καλά αλλά όταν ξαναμπήκα recovery για να φλασάρω το plug&pop

είχε αλλάξει και ήταν η 2.8.7.3.Απλά ξαναφλάσαρα την 3.0.2-1(μιλάω πάντα για την recovery του Blastagator)

 

Καλημέρα. Εντάξει μια χαρά έτσι όπως είπες. Αν και για να είμαι ειλικρινής, μου άρεσε η cloudy Kitkat που είχα τις τελευταίες μέρες.... :)

 

Μια ερώτηση γιατί δεν είχα το κινητό επί κιτ κατ. Ποιος κερνελ θεωρείται ο καλύτερος; του Dori? Για κιτ κατ εννοω.

 

Αυτό το notification panel δεν το είχα πετύχει με καμιά. Μου λείπει μόνο το toggle για network mode.

http://s33.postimg.org/mbf18wuy7/Screenshot_2016_06_01_07_33_40_crop_540x602.jpg' alt='Screenshot_2016_06_01_07_33_40_crop_540x602.jpg'>

temp image upload[/img]

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με τη ρομ του Κωστή την f f v1.3 με τον δικό της κερνελ. Στην κάμερα όταν πάω να τραβήξω βίντεο αρχίζει γράφει κ για 2-3 δευτερόλεπτα είναι θολό. Όταν εστιασει κάπου τότε καθαρίζει... Καμία ιδέα;

 

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα αν δεν με απατά η μνήμη μου ενας απο τους καλύτερους ήταν του Bruce

ψαξτον στους xda η στο google

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα αν δεν με απατά η μνήμη μου ενας απο τους καλύτερους ήταν του Bruce

ψαξτον στους xda η στο google

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2732648

Αυτόν;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Nαι αυτόν εννοώ αλλά τσέκαρε καλά ότι είναι κιτκατ δεν πιστεύω ότι κάνω λάθος αλλά μην σε πάρω στον λαιμό μου.Θυμάμαι οτι τον είχα χρησιμοποιήσει με πολύ καλά αποτελέσματα και ότι ήταν το αντίπαλο δέος του Dori για κάποιον πού ήθελε κάτι απλό ,σταθερό με καλή μπαταρία και γρήγορο χωρίς τις φιοριτούρες του Dori που τότε έβγαζε κάθε μέρα καινούργια έκδοση
Link to comment
Share on other sites

Nαι αυτόν εννοώ αλλά τσέκαρε καλά ότι είναι κιτκατ δεν πιστεύω ότι κάνω λάθος αλλά μην σε πάρω στον λαιμό μου.Θυμάμαι οτι τον είχα χρησιμοποιήσει με πολύ καλά αποτελέσματα και ότι ήταν το αντίπαλο δέος του Dori για κάποιον πού ήθελε κάτι απλό ,σταθερό με καλή μπαταρία και γρήγορο χωρίς τις φιοριτούρες του Dori που τότε έβγαζε κάθε μέρα καινούργια έκδοση

 

Αυτόν κοιτάω τώρα αλλά δεν βλέπω κάτι για κιτ κατ. Ή δεν καταλαβαίνω εγώ.

 

Οκ. Είδα μια απάντηση ότι κάνει για κκ. Ευχαριστώ Ανέστη!

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ εδώ και καιρό αυτό το θέμα στο xda και αν και δεν έχω καταλάβει 100% μου φαίνεται πολλά υποσχόμενο.

Νομίζω ότι ετοιμάζουν το G2 frameworκ για AOSP. Αν φαντάζομαι σωστά όταν πετύχει θα έχουμε στοκ εφαρμογές lg και ποιότητα κάμερας εφάμιλλη της στοκ σε AOPS roms.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Χρησιμοποιώ την resurrection remix 5.6.9 αλλά έχω ένα θέμα με τα wakelocks. Έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή wakelock detector και βλέπω ότι τα "alarm" "lcing" και "launch" κρατάνε ξύπνια την cpu. Η cpu μένει ξύπνια κοντά 3 ώρες. Αυτό γίνεται εφόσον κάνω επανεκκίνηση το κινητό μετά από πλήρης φόρτιση. Χωρίς επανεκκίνηση η συσκευή μένει ξύπνια συνέχεια. Δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Χρησιμοποιώ την resurrection remix 5.6.9 αλλά έχω ένα θέμα με τα wakelocks. Έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή wakelock detector και βλέπω ότι τα "alarm" "lcing" και "launch" κρατάνε ξύπνια την cpu. Η cpu μένει ξύπνια κοντά 3 ώρες. Αυτό γίνεται εφόσον κάνω επανεκκίνηση το κινητό μετά από πλήρης φόρτιση. Χωρίς επανεκκίνηση η συσκευή μένει ξύπνια συνέχεια. Δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

Το launch είναι φυσικό, μην σε απασχολεί, το icing μην το πειράξεις, μετά το update των google play services στην έκδοση 9 είναι απαραίτητο και ο περιορισμός του δημιουργεί πολλά force close.

Έχεις μπλοκάρει τίποτα wavelock/alarm με κάποια εφαρμογή??

Link to comment
Share on other sites

@flandra

Δοκιμασα να γυρισω σε στοκ 30d απο ndm 5.5 και srk 30h αλλα δεν μπορεσα. Μετα απο αρκετες ωρες με cloudy g2 2.2 μονο τα καταφερα. Σου προτεινω αυτον τον τροπο γιατι ειναι και ευκολος.

Δοκιμασα ενα λινκ που εδωσαν τα παιδια οταν κολλαει στο 2% το τι θα κανουμε αλλα δεν πολυκαταλαβα την διαδικασια και δεν τα καταφερα.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω μπλοκάρει κάτι. Το έχω αφήσει όπως είναι.

 

Αν μπορείς πες κάτι παραπάνω σχετικά με το στήσιμο που έχεις στην συσκευή (πχ ιστορικό τοποθεσίας, gps κτλ) και αν έχεις κάνει καθαρή εγκατάσταση.

Ανέβασε και κάνα screenshot να δούμε από την κατανάλωση της μπαταρίας.

Σε πρώτη φάση θα σου έλεγα να δοκίμαζες

clear data/cache & unistall updates.

Μετά κάνε πάλι αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση google play services και δες.

Link to comment
Share on other sites

Η εγκατάσταση είναι καθαρή. Χρησιμοποιώ otg usb.

 

http://imgur.com/5X76wjU

 

Του wakelock detector.

http://imgur.com/lHz7nkL

 

Το google play sevices δεν έχει σε μένα unistall updates. Είχα κάνει διαγραφή την κρυφή μνήμη και δεδομένα αλλά τίποτα.

Edited by Ierotheos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εχω εδω και κανα 3βδομαδο την google edition 1.5. Ικανοποιημενος αρκετα μιας και εχει τα παντα και δεν μου λειπει τπτ εν συγκριση με τις αοσπ. Ομως απο θερμοκρασιες ζεματα για τα καλα μετα απο εντονη χρηση. Σηκωνει ως 69 βαθμους! Εχετε να προτεινεται καποια αλλη βασισμενη ρομ στην στοκ που να ναι παρομοια αλλα να μην εχει θεμα με θερμοκρασιες;
Link to comment
Share on other sites

@flandra

Δοκιμασα να γυρισω σε στοκ 30d απο ndm 5.5 και srk 30h αλλα δεν μπορεσα. Μετα απο αρκετες ωρες με cloudy g2 2.2 μονο τα καταφερα. Σου προτεινω αυτον τον τροπο γιατι ειναι και ευκολος.

Δοκιμασα ενα λινκ που εδωσαν τα παιδια οταν κολλαει στο 2% το τι θα κανουμε αλλα δεν πολυκαταλαβα την διαδικασια και δεν τα καταφερα.

 

Σε ευχαριστώ αλλά το δοκίμασα με cloudy 2.2. Δεν έγινε. Ούτε και εγώ καταλαβαίνω αυτό με το 2% και ελπιζω να μη το χρειαστώ. Θα δοκιμάσω (στο μέλλον) και με srk και βλέπουμε.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εχω εδω και κανα 3βδομαδο την google edition 1.5. Ικανοποιημενος αρκετα μιας και εχει τα παντα και δεν μου λειπει τπτ εν συγκριση με τις αοσπ. Ομως απο θερμοκρασιες ζεματα για τα καλα μετα απο εντονη χρηση. Σηκωνει ως 69 βαθμους! Εχετε να προτεινεται καποια αλλη βασισμενη ρομ στην στοκ που να ναι παρομοια αλλα να μην εχει θεμα με θερμοκρασιες;

 

Zen rom 5.4!Στο δικό μου κινητό απλά τελεία.Ux5 και ενσωματωμένο dori.

http://www.lgdestek.net/romlg-g25-0-2-zenrom-v5-4-ux5/

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ αλλά το δοκίμασα με cloudy 2.2. Δεν έγινε. Ούτε και εγώ καταλαβαίνω αυτό με το 2% και ελπιζω να μη το χρειαστώ. Θα δοκιμάσω (στο μέλλον) και με srk και βλέπουμε.

 

Κριμα Κατερινα... Ελπιζω να τα καταφερεις!

:)

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Zen rom 5.4!Στο δικό μου κινητό απλά τελεία.Ux5 και ενσωματωμένο dori.

http://www.lgdestek.net/romlg-g25-0-2-zenrom-v5-4-ux5/

Απο ταχυτητα θερμοκρασιες κλπ ειναι κομπλε. Επισης βλεπω οτι ειναι ομοια αρκετα με την ndm 5.5 ποια απ τις δυο προτεινεται οσοι τις εχετε δοκιμασει;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...βλεπω εχει νεκρωσει το φορουμ τελευταια...επισης δεν βλεπω νεες ρομ να βγαινουν....εκτος απο aosp.. Αν θελετε πειτε ποια ρομ φορατε

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...βλεπω εχει νεκρωσει το φορουμ τελευταια...επισης δεν βλεπω νεες ρομ να βγαινουν....εκτος απο aosp.. Αν θελετε πειτε ποια ρομ φορατε

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμμμμ...... Νεκρωσε.... Τι θα κάνει.... Αφού δεν φτιάχνεις τίποτα.....:) :) :)

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εμμμμ...... Νεκρωσε.... Τι θα κάνει.... Αφού δεν φτιάχνεις τίποτα.....:) :) :)

Και τι να φτιαξω....εχω φτιαξει στοκ....υχ4....υχ5.0

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...