Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

update touch firmware εκανες? υποθετω οτι ειναι το πρωτο που θα εκανες για να δεις αν φτιαξει το προβλημα.

 

Αααα οχι... Ακολουθώ αυτη την διαδικασία αλλά δεν γίνεται τπτ :3845#*802# --> Settings --> update touchscreen firmware

Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω? Για να πάω σε lolipop κάνω αυτή την διαδικασία με ρουταρισμένο κινητο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5837788 ή ακολουθώ άλλον οδηγό για στοκ ρομς.

Edited by tziminhio
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αααα οχι... Ακολουθώ αυτη την διαδικασία αλλά δεν γίνεται τπτ :3845#*802# --> Settings --> update touchscreen firmware

Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω? Για να πάω σε lolipop κάνω αυτή την διαδικασία με ρουταρισμένο κινητο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5837788 ή ακολουθώ άλλον οδηγό για στοκ ρομς.

Σωστος ο οδηγος. Δεν χρειαζεται να κανεις την τελευταια παραγραφο. Δηλαδη ουτε clean phone ουτε registry ουτε Greek και τετοια.

 

Για το touchscreen αυτο ειναι. Δεν κανει ουτε δειχνει κατι αλλο.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αααα οχι... Ακολουθώ αυτη την διαδικασία αλλά δεν γίνεται τπτ :3845#*802# --> Settings --> update touchscreen firmware

Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω? Για να πάω σε lolipop κάνω αυτή την διαδικασία με ρουταρισμένο κινητο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5837788 ή ακολουθώ άλλον οδηγό για στοκ ρομς.

Κάνοντας update το touch απ' το κρυφό μενού έτσι κάνει! Φαίνεται δηλαδή ότι δεν κάνει τίποτα, αλλά αν είναι εκεί το πρόβλημα θα στο διορθώσει.

Για να περάσεις οποιοδήποτε Official firmware αυτή είναι η διαδικασία, στο link που έβαλες! Είτε Jelly bean, είτε Kit Kat, είτε Lollipop.

Απλά μετά θα έχεις χάσει το root και θα πρέπει να κάνεις εκ' νέου αν το θέλεις.

 

 

Edit: Γράφαμε μαζί με τον Tupac....

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδιά! Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.. Απλά νόμιζα πως η διαδικασια αυτή γινόταν μόνο από custom roms se stock roms. Δεν ήξερα αν πάιζει και απο stock rom σε stock. Edited by tziminhio
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καποιος τροπος σε stock rom το εικονιδιο του τηλεφωνου να μην δειχνει τον αριθμο των χαμενων κλεισεων? Υπαρχει καποιος τροπος να το απενεργοποιησω? οσο και να εψαξα δεν βρηκα καποια ρυθμιση..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καποιος τροπος σε stock rom το εικονιδιο του τηλεφωνου να μην δειχνει τον αριθμο των χαμενων κλεισεων? Υπαρχει καποιος τροπος να το απενεργοποιησω? οσο και να εψαξα δεν βρηκα καποια ρυθμιση..

Δεν υπαρχει τροπος.

 

Αμα σε ενοχλει τοσο πολυ βαλε εναν αλλο dialer που να εχει επιλογη μη εμφανισης του εικονιδιου.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει τροπος.

 

Αμα σε ενοχλει τοσο πολυ βαλε εναν αλλο dialer που να εχει επιλογη μη εμφανισης του εικονιδιου.

 

Βασικά έχω βάλει ήδη το True Phone Dialer & Contacts, γι'αυτό και ψάχνω τρόπο το εικονιδιο της stock εφαρμογής του τηλεφωνου να μην δειχνει τον αριθμο των χαμενων κλήσεων, γιατί κάθε φορά πρέπει να ανοίγω και την stock εφαρμογη για να μηδενηστεί.. :/

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω βάλει ήδη το True Phone Dialer & Contacts, γι'αυτό και ψάχνω τρόπο το εικονιδιο της stock εφαρμογής του τηλεφωνου να μην δειχνει τον αριθμο των χαμενων κλήσεων, γιατί κάθε φορά πρέπει να ανοίγω και την stock εφαρμογη για να μηδενηστεί.. :/

Ε τοτε σβησε τον stock dialer.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Είμαι με στοκ lolipop. Κανείς καμια ιδέα για μικρότερη κατανάλωση της μπαταρίας? Έρχομαιι απο καστομ ρομ και με ανοιχτο 3g εκει π είχα 2.3- 3 ώρες ανοιχτή οθόνη , τώρα στις 2 ήταν στο 10%. Επίσης μπορον να μικρύνουν ή να κρυφτουν τα πλήκτρα αφής στο κάτω μέρος της οθόνης? Edited by tziminhio
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...μηπως ξερει κανενας σας πως μπορω να περασω στην ff ux5,1 τον g5 launcher?περνω το lg home απο την ndm 5.5 αλλα εχω fc......καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...μηπως ξερει κανενας σας πως μπορω να περασω στην ff ux5,1 τον g5 launcher?περνω το lg home απο την ndm 5.5 αλλα εχω fc......καμια ιδεα?

 

Είχα δοκιμάσει και εγώ τράμπες, ίσως δεν γίνεται γιατί είναι άλλο framework, δεν είναι theme G5, λογικό να έχεις fc

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για πεστε μου λιγο μεχρι στιγμης ποιες stock based roms 5.0.2 ειναι οι ποιο καλες(γρηγορες,καλη μπαταρια);

Ειμαι με f&f 1.3. Αξιζει να περασω καποια αλλη; Αν ναι ποια ή ποιες μου προτείνεται;

Ευχαριστω... :)

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για πεστε μου λιγο μεχρι στιγμης ποιες stock based roms 5.0.2 ειναι οι ποιο καλες(γρηγορες,καλη μπαταρια);

Ειμαι με f&f 1.3. Αξιζει να περασω καποια αλλη; Αν ναι ποια ή ποιες μου προτείνεται;

Ευχαριστω... :)

 

Πανω κατω ολες ιδιες ειναι ως προς την ταχυτητα.Για μπαταρια βαλε dorimanx kernel.

Εκει που θα διαλεξεις ειναι ως προς τι UX θα εχει(να ειναι απο G2,G3,G4 ή G5),το ποσο γεματη με εφαρμογες ή οχι θα ειναι κτλ.

Η f&f 1.3 ειναι πολυ καλη ρομ.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κολλήσει τελευταία με ndm 5.2 και dori 9.5. Ξέρω ότι έχει βγει και άλλη ρομ και άλλος κερνελ αλλά αυτός ο συνδυασμός μου δίνει πολύ καλή μπαταρία.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

@panosfx

Προτιμω ux4 και ux5. Οχι στοκ.

Πραγματι μ' αρεσει πολυ η f&f 1.3 αλλα εχω ενα θεμα με το wifi και δε ξερω τι φταίει. Το ειχα αναφερει παλαιοτερα.

Σκεφτομαι να δοκιμάσω καποια στιγμη ndm 5.5 και icex rom final. Για κερνελ χρησιμοποιω dori φυσικα.

Πριν λιγο καιρο ειχα δοκιμασει και zen rom final αλλα οταν φλασαρα dori kernel ειδα οτι μου εβγαζε καποια failed μεσα στο synapse. Ισως να μην ειναι συμβατος ο κερνελ με αυτη τη ρομ δε ξερω... Γενικα μ' αρεσε με μια πρωτη ματια αυτη η ρομ.

 

@flandra

Η ndm 5.5 δε σ' αρεσε; Εχει τίποτα θεματα;

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μετα απο καιρο και λογω δουλεια μη ενασχολησης με την συσκευη..πρωτα να απαντησω οτι δεν μπαινει στην FFux5.1 o G5 λαντσερ...για εμενα η πιο γρηγορη ρομ ειναι η FF stck 1.0 και 1.3....επισης σε λιγοτερο απο ενα μηνα πρωτα ο Θεος θα μετακομισω στ v10 η G5 με εχουν εντυπωσιασει

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@flandra

Η ndm 5.5 δε σ' αρεσε; Εχει τίποτα θεματα;

 

Σε συνδυασμό με dori έτρωγε τρελά κολλήματα. Εμένα βέβαια. Σε άλλους πάει καλά.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μετα απο καιρο και λογω δουλεια μη ενασχολησης με την συσκευη..πρωτα να απαντησω οτι δεν μπαινει στην FFux5.1 o G5 λαντσερ...για εμενα η πιο γρηγορη ρομ ειναι η FF stck 1.0 και 1.3....επισης σε λιγοτερο απο ενα μηνα πρωτα ο Θεος θα μετακομισω στ v10 η G5 με εχουν εντυπωσιασει

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωστα πολυ δυνατα κινητα. Και εμενα με τρελαναν. Ισως μεσα στο καλοκαιρι να "τσιμπησω" το g5

Σε συνδυασμό με dori έτρωγε τρελά κολλήματα. Εμένα βέβαια. Σε άλλους πάει καλά.

Καταλαβα... Οπως και να εχει μετα την εξεταστικη θα δοκιμασω 2 με 3 ρομ και οποια μ' αρεσει τη κραταω!

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Κωστα πολυ δυνατα κινητα. Και εμενα με τρελαναν. Ισως μεσα στο καλοκαιρι να "τσιμπησω" το g5

 

Καταλαβα... Οπως και να εχει μετα την εξεταστικη θα δοκιμασω 2 με 3 ρομ και οποια μ' αρεσει τη κραταω!

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εγω G5 μαλλον....το v10 λιγο μεγαλο αλλα ποτε δεν ξερεις...ακομα τα ψαχνω και περιμενω να πεσει η τιμη του G5 να δω που θα φτασει....ηδη ειναι στα 480κατι

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο v 10 θα πάω λόγο μεγάλης οθόνης... Διαβάζω τα καλύτερα στο νήμα του...

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο δεσιμο 2.5 χρονων με την συσκευαρα του LG G2 και πλεον προβληματιζομαι στο να παω στην επιλογη Note5. Μιλαμε για τετοια ναυαρχιδα που κρατησε λογω hardware αλλα και της κοινοτητας που την στηριξε τουλαχιστον 3 χρονια.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Προσπαθώ να περάσω KDZ και μόλις κουμπώσω το κινητό στο λαπτοπ, όταν κατεβάζει τους drivers(?) αν τα λέω καλά, κολλάει στο δεύτερο που λέει κάτι για μόντεμ και δεν το βρίσκει. Βγάζει κόκκινο χ. Έβαλα από το site της LG τους drivers αλλά κάνει το ίδιο. Τι μπορώ να κάνω; Να δοκιμάσω με Windows 10 ή είναι χειρότερα;

Δοκιμασα και με windows 10. Φτανει μεχρι το 2% και μετα σταματαει και λεει retry. Ωχ χχχ και παω Αθηνα και ηθελα να φτιαξω τη κιτρινιλα.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Προσπαθώ να περάσω KDZ και μόλις κουμπώσω το κινητό στο λαπτοπ, όταν κατεβάζει τους drivers(?) αν τα λέω καλά, κολλάει στο δεύτερο που λέει κάτι για μόντεμ και δεν το βρίσκει. Βγάζει κόκκινο χ. Έβαλα από το site της LG τους drivers αλλά κάνει το ίδιο. Τι μπορώ να κάνω; Να δοκιμάσω με Windows 10 ή είναι χειρότερα;

Δοκιμασα και με windows 10. Φτανει μεχρι το 2% και μετα σταματαει και λεει retry. Ωχ χχχ και παω Αθηνα και ηθελα να φτιαξω τη κιτρινιλα.

 

Λένε ότι η λύση είναι να φλασαρεις JELLY BEAN kdz και αφού μπει μετά βάζεις ότι άλλο kdz θες... Δοκίμασε το και πες μας

Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι η λύση είναι να φλασαρεις JELLY BEAN kdz και αφού μπει μετά βάζεις ότι άλλο kdz θες... Δοκίμασε το και πες μας

 

Kit kat Μου προτεινε ο Πανος να κανω. Μηπως εννοεις κιτ κατ?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...