Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Προσπαθώ να περάσω KDZ και μόλις κουμπώσω το κινητό στο λαπτοπ, όταν κατεβάζει τους drivers(?) αν τα λέω καλά, κολλάει στο δεύτερο που λέει κάτι για μόντεμ και δεν το βρίσκει. Βγάζει κόκκινο χ. Έβαλα από το site της LG τους drivers αλλά κάνει το ίδιο. Τι μπορώ να κάνω; Να δοκιμάσω με Windows 10 ή είναι χειρότερα;

Δοκιμασα και με windows 10. Φτανει μεχρι το 2% και μετα σταματαει και λεει retry. Ωχ χχχ και παω Αθηνα και ηθελα να φτιαξω τη κιτρινιλα.

Αυτό το δοκίμασες;

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/fix-lg-flash-tool-stuck-2-t3031112

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Το έχω δοκιμάσει εγώ και δε κάνει τίποτα δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

Kit kat Μου προτεινε ο Πανος να κανω. Μηπως εννοεις κιτ κατ?

 

Κατερινα καλημερα και εγω με ΚΚ το ειχα κανει νομιζω δεν θα εχεις προβλημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτο παιδια νομιζω λειτουργει οταν εχουν χαλασει τα partision

 

ενας αλλος τροπος ειναι να φλασαρουμε SRKG2-4-10_droidth_20160212 και μετα το KDZ

ελπιζω να πανε ολα καλα.

Edited by Stavrosl
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ουτε με κιτ κατ. Με την κιτρινιλα θα μεινω...

 

Με KK το είχα δοκιμάσει δε γίνεται...

 

Με jelly bean δεν έχω δοκιμάσει και λένε ότι γίνεται. Δοκίμασε το. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ουτε με κιτ κατ. Με την κιτρινιλα θα μεινω...

 

Κατερινα δοκιμασε και με την ρομ SRKG2-4-10_droidth_20160212

Link to comment
Share on other sites

Μου είχε κολλησει καποια στιγμη στο 2% στο προηγουμενο g2 μου(μαυρο 16αρι). Ειχα δοκιμασει να γυρισω με ff 1.1 και cloudy g2 2.2 και δεν μπορεσα.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχει δοκιμασει κανεις απο εσας αν πετυχε με την srk που προτεινεται;

Edited by toubano44

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους. Αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να κάνω κάτι γιατί ταξιδεύω για Αθήνα. Δεν θα το πάω τώρα procordia. Αργότερα βλέπουμε.. Έμεινα και με Kitkat cloudy. Ας τη δω και αυτή....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

 

Δοκιμασε αυτο..οντως λειτουργει..εχω γυρισει και γω σε στοκ για να τ παω στ σερβις κ κολσγε στο 2% ...με το κολπακι συτο εφτιαξε

 

Για τα drivers και για adb χρησιμοποίησε αυτο..πολυ καλο κσι δουλεευει και γ εμας

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=48915118#post48915118

Edited by kwstas193
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο άλλο modem για το cloudy g2? Με το KK baseband το σήμα και η ποιότητα κλήσεων είναι άθλια. Έβαλα to D80210b-EUR-XX που βρήκα στο xda εδώ και το φτιάχνει είναι μια χαρά αλλα τότε σταματάει να δουλεύει το screen rotation.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο άλλο modem για το cloudy g2? Με το KK baseband το σήμα και η ποιότητα κλήσεων είναι άθλια. Έβαλα to D80210b-EUR-XX που βρήκα στο xda εδώ και το φτιάχνει είναι μια χαρά αλλα τότε σταματάει να δουλεύει το screen rotation.

καλημέρα ,δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα σου αλλά ρίξε μια ματιά εδώ

https://www.dropbox.com/sh/v7wsi50x6xy5p54/AADODwkj6cxmL6coD-HLPWS6a?dl=0

τα έχει και σε mega και σε onedrive εδω είναι η σελίδα του

https://plus.googleapis.com/wm/4/112871883978861703792/posts

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους. Αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να κάνω κάτι γιατί ταξιδεύω για Αθήνα. Δεν θα το πάω τώρα procordia. Αργότερα βλέπουμε.. Έμεινα και με Kitkat cloudy. Ας τη δω και αυτή....

 

Αν το φτιάξεις, πες μας τι έκανες.... Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια ρομ προτείνετε από AOSP; Χρησιμοποιούσα την Bliss αλλά στην τελευταία αναβάθμιση είχε κάποια bugs και την άφησα.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ,δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα σου αλλά ρίξε μια ματιά εδώ

https://www.dropbox.com/sh/v7wsi50x6xy5p54/AADODwkj6cxmL6coD-HLPWS6a?dl=0

τα έχει και σε mega και σε onedrive εδω είναι η σελίδα του

https://plus.googleapis.com/wm/4/112871883978861703792/posts

 

Ευχαριστώ ανέστη. Έβαλα την 20d και μέχρι στιγμής δουλεύει μια χαρά και έφτιαξε και το rotation. :)

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε περισσότερο χρόνο ενασχόλησης με τη συσκευή (κοινώς, οι "παλιοσειρές" :P) μεταξύ Xceed - DorimanX ποιός δίνει χαμηλότερες θερμοκρασίες;

Γενικώς εννοώ, από την εμπειρία σας, προφανώς κάθε έκδοση είναι διαφορετική!

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε περισσότερο χρόνο ενασχόλησης με τη συσκευή (κοινώς, οι "παλιοσειρές" :P) μεταξύ Xceed - DorimanX ποιός δίνει χαμηλότερες θερμοκρασίες;

Γενικώς εννοώ, από την εμπειρία σας, προφανώς κάθε έκδοση είναι διαφορετική!

χωρίς να έχω τις τρομερές γνώσεις ,απο εμπειρία κατάλαβα οτι εξαρτάται πολύ και ποιά ρομ φοράς ,πως είναι στημένο το κινητό ,πολλά παίζουν ρόλο .Πάντως επειδή δεν έχω τις γνώσεις για να τους σκαλίζω ανάμεσα στους δύο με τον xceed τα πήγαινα καλύτερα (με τις παλιότερες εκδόσεις) .Απο χθες που έβαλα την SRK-D80230F-EUR_20160528_droidth την τελευταία δηλ. προχθές βγήκε ,με τον stock κέρνελ της μου φάνηκε λίγο πιο ζεστό και έτσι πριν μιά ώρα φλάσαρα τον xceed 12a,περιμένω λοιπόν να δω αν υπάρξει διαφορά

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να έχω τις τρομερές γνώσεις ,απο εμπειρία κατάλαβα οτι εξαρτάται πολύ και ποιά ρομ φοράς ,πως είναι στημένο το κινητό ,πολλά παίζουν ρόλο .Πάντως επειδή δεν έχω τις γνώσεις για να τους σκαλίζω ανάμεσα στους δύο με τον xceed τα πήγαινα καλύτερα (με τις παλιότερες εκδόσεις) .Απο χθες που έβαλα την SRK-D80230F-EUR_20160528_droidth την τελευταία δηλ. προχθές βγήκε ,με τον stock κέρνελ της μου φάνηκε λίγο πιο ζεστό και έτσι πριν μιά ώρα φλάσαρα τον xceed 12a,περιμένω λοιπόν να δω αν υπάρξει διαφορά

Πες μας εντυπώσεις και από την τελευταία srk φίλε?!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ νομίζω ότι με xceed έχει χαμηλότερες θερμοκρασίες.

Ανεστη χρησιμοποιείς titanium? Γιατι εβαλα και εγώ την τελευταία srk με τις οδηγίες κανονικά και ενώ έδινα δικαίωμα SuperSU στο titanium μου έγραφε ότι δεν είμαι. ρουτ....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ νομίζω ότι με xceed έχει χαμηλότερες θερμοκρασίες.

Ανεστη χρησιμοποιείς titanium? Γιατι εβαλα και εγώ την τελευταία srk με τις οδηγίες κανονικά και ενώ έδινα δικαίωμα SuperSU στο titanium μου έγραφε ότι δεν είμαι. ρουτ....

 

Με την κιτρινιλα τι εκανες τελικα ?

Link to comment
Share on other sites

Με την κιτρινιλα τι εκανες τελικα ?

 

Προς το παρον τίποτα. Στην Αθήνα που είμαι δεν έχω υπολογιστή. Όταν γυρίσω στη βάση μου θα προσπαθήσω πάλι έχοντας srk και θα το στείλω, αν τα καταφερω, με courier.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Πες μας εντυπώσεις και από την τελευταία srk φίλε?!

ήμουν με την NDM 5.5 και με την πρώτη ματιά ,μια μέρα την έχω και μου φαίνεται σαφώς καλύτερη. Παρόλο που το UI της δεν είναι του g5 που προσωπικά μου αρέσει ,εντούτοις δεν με χάλασε η αλλαγή .Περιμένω κατα τα λεγόμενα του somboons την πιο lite έκδοση που θάναι debloat.Και έτσι όμως αξίζει να την δεις μπορεί να σου αρέσει .Μην με ρωτήσεις μόνο εξειδικευμένα πράγματα γιατί δεν ασχολούμαι και δεν ξέρω να σου πω.Απλά νομίζω έχει καλύτερη ροή απο την NDM ,σταθερή ,γρήγορη, πρέπει νάχει καλή μπαταρία (ετσι μούδειξε απο την πρώτη μέρα) και τώρα έβαλα τον xceed μου φάνηκε ότι στο επίμονο σερφάρισμα λίγο ζεστάθηκε ,μπορεί να είναι λάθος παρασύρθηκα και λίγο απο κάτι Ιταλούς που την συστήνουν με xceed 12a και είπα να δοκιμάσω .Άλλωστε αυτό δεν θέλουμε ? Να μην ησυχάζουμε....

αα.. δεν ξέρω ποιους drivers φορά για την xcam

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ νομίζω ότι με xceed έχει χαμηλότερες θερμοκρασίες.

Ανεστη χρησιμοποιείς titanium? Γιατι εβαλα και εγώ την τελευταία srk με τις οδηγίες κανονικά και ενώ έδινα δικαίωμα SuperSU στο titanium μου έγραφε ότι δεν είμαι. ρουτ....

Κατερίνα το χρησιμοποιώ χωρίς κανένα πρόβλημα .Εγώ όταν την φλάσαρα διάβασα ένα ποστ του somboons που έλεγε σε κάποιον που ρώταγε για τα zip που έδινε στις οδηγίες να φλασάρουμε μετά την ρομ

''try without install both file before on TWRP 3.0 "

Ετσι λοιπόν έχοντας την Blastagator 3.0.2-1 σαν recovery ,φλασαρα την ρομ χωρίς τα zip και όλα δούλεψαν μια χαρά .Δεν ξέρω αν αυτό έπαιξε ρόλο στο θέμα σου

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον τίποτα. Στην Αθήνα που είμαι δεν έχω υπολογιστή. Όταν γυρίσω στη βάση μου θα προσπαθήσω πάλι έχοντας srk και θα το στείλω, αν τα καταφερω, με courier.

 

Κρίμα δεν είναι να φύγεις από Αθήνα και να μη πας για μια ώρα δουλειά; αν έχουν οθόνες σε μια ώρα είσαι έτοιμη.

 

Δε θες να δεις μήπως μπορείς να βρεις κάπου pc; στην τελική χρησιμοποίησε το δικό μου η το laptop μου κάπου έξω, τι να πω. Στο pc θα κολλήσουμε τώρα; το θέμα είναι να περαστεί το kdz...

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα δεν είναι να φύγεις από Αθήνα και να μη πας για μια ώρα δουλειά; αν έχουν οθόνες σε μια ώρα είσαι έτοιμη.

 

Δε θες να δεις μήπως μπορείς να βρεις κάπου pc; στην τελική χρησιμοποίησε το δικό μου η το laptop μου κάπου έξω, τι να πω. Στο pc θα κολλήσουμε τώρα; το θέμα είναι να περαστεί το kdz...

 

Σε ευχαριστώ πολύ και μόνο που προσφερθηκες. Δεν προλαβαίνω. Φεύγω αύριο. Δεν πειράζει. Ας το φτιάξω και ας το αποχωριστω για λίγο.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να βάλω το Blastagator 3.0.2-1, να φλασαρω τη ρομ αλλά όχι τα δύο zip?

ήμουν με την NDM 5.5 και με recovery Blastagator 3.0.2-1

Μπήκα στην recovery έκανα full wipe και internal πάντα, γιατί κάνω clean install (χρησιμοποιώ φλασάκι)

2-3 φορές reboot στην recovery και ξανά wipe (ίσως αυτό να είναι υπερβολή ,δεν ξέρω)

και μετά φλάσαρα μόνο την ρομ όχι τα zip.Το έκανα γιατί το πρότεινε ο ίδιος ο dev.και δούλεψε .Απ'ότι είδα το 2ο zip είναι το superSu εκεί πρέπει να έχεις το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...