Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια η ρομ ετοιμη.....το μονο κακο δεν θα εχει 2πλο παραθυρο....εκανα τα παντα δεν μπορεσα να το φτιαξω....πιο γρηγορη στοκ ρομ δεν θα βρειτε....κι αν βρειτε πειτε μου!!!

Αυριο το λινκ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πηγες να βαλεις custom Lollipop κατευθειαν απο KitKat. Δεν επρεπε. Τωρα περνα οποια Lollipop θελεις. Για να γυρισεις σε KitKat το κανεις μεσω flash tool.

Του cloudy 3.3 είναι για lollipop ή για kit kat???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Του cloudy 3.3 είναι για lollipop ή για kit kat???

Για Lollipop. To λεει. [LP].

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να εχει τυχει σε κανεναν να μην μπορει να μπει σε download mode;Κι αν ναι πως το αντιμετωπιζουμε...

 

Edit:Οκ μαλλον καταλαβα τι παιζει...Ο προηγουμενος ιδιοκτητης μαλλον θα προσπαθησε να αναβαθμισει ενω ηταν ρουτ και τα εκανε σαν τα μουτρα του.

Γι'αυτο δεν μπορει να γινει ξανα ρουτ,και δεν μπαινει σε download mode κτλ.

Εχουμε λυση ή το παντρευομαι ετσι;

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να εχει τυχει σε κανεναν να μην μπορει να μπει σε download mode;Κι αν ναι πως το αντιμετωπιζουμε...

 

Edit:Οκ μαλλον καταλαβα τι παιζει...Ο προηγουμενος ιδιοκτητης μαλλον θα προσπαθησε να αναβαθμισει ενω ηταν ρουτ και τα εκανε σαν τα μουτρα του.

Γι'αυτο δεν μπορει να γινει ξανα ρουτ,και δεν μπαινει σε download mode κτλ.

Εχουμε λυση ή το παντρευομαι ετσι;

 

Να περάσεις την official rom με flash tool και να ρουταρεις από την αρχή???

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Να περάσεις την official rom με flash tool και να ρουταρεις από την αρχή???

 

Για να το κανω αυτο πρεπει να μπω σε download mode,κατι ομως που δεν γινεται οπως εγραψα.Το 1ο που σκεφτηκα να κανω ηταν.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η ρομ ετοιμη.....το μονο κακο δεν θα εχει 2πλο παραθυρο....εκανα τα παντα δεν μπορεσα να το φτιαξω....πιο γρηγορη στοκ ρομ δεν θα βρειτε....κι αν βρειτε πειτε μου!!!

Αυριο το λινκ

 

περιμένουμε εναγωνίως :up::clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η ρομ ετοιμη.....το μονο κακο δεν θα εχει 2πλο παραθυρο....εκανα τα παντα δεν μπορεσα να το φτιαξω....πιο γρηγορη στοκ ρομ δεν θα βρειτε....κι αν βρειτε πειτε μου!!!

Αυριο το λινκ

 

Δωσεεεε Κωστη!!!! Και ειπαμε....δεν εχει διπλο παραθυρο και δεν μπορει να μπει.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

περιμένουμε εναγωνίως :up::clap:

;)

Δωσεεεε Κωστη!!!! Και ειπαμε....δεν εχει διπλο παραθυρο και δεν μπορει να μπει.....

Ετσι ετσι.....πιστευω να μην με φανε μετα γιατι δεν εχει και γιατι οχι....σε οποιον δεν μπορει να ζησει χωρις. 2πλο παραθυρο ας μεινει σε αυτη που θελει

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να εχει τυχει σε κανεναν να μην μπορει να μπει σε download mode;Κι αν ναι πως το αντιμετωπιζουμε...

 

Edit:Οκ μαλλον καταλαβα τι παιζει...Ο προηγουμενος ιδιοκτητης μαλλον θα προσπαθησε να αναβαθμισει ενω ηταν ρουτ και τα εκανε σαν τα μουτρα του.

Γι'αυτο δεν μπορει να γινει ξανα ρουτ,και δεν μπαινει σε download mode κτλ.

Εχουμε λυση ή το παντρευομαι ετσι;

 

Δοκίμασε αυτό. Κάνε εγκατάσταση το Lg Mobile Support Tool. Άνοιξε το πρόγραμμα και σύνδεση το τηλέφωνο. Μην κάνεις αναβάθμιση αφού δεν ξέρεις τι παίζει και πήγαινε εκεί που λέει πρόσθετα χαρακτηριστικά και διάλεξε σφάλμα επαναφοράς αναβάθμισης. Λογικά μετά θα μπορείς να μπεις σε download mode. Αν καταφέρεις να μπεις σε download mode πέρασε μία official rom πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο καλού κακού

Edited by akis71
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό. Κάνε εγκατάσταση το Lg Mobile Support Tool. Άνοιξε το πρόγραμμα και σύνδεση το τηλέφωνο. Μην κάνεις αναβάθμιση αφού δεν ξέρεις τι παίζει και πήγαινε εκεί που λέει πρόσθετα χαρακτηριστικά και διάλεξε σφάλμα επαναφοράς αναβάθμισης. Λογικά μετά θα μπορείς να μπεις σε download mode. Αν καταφέρεις να μπεις σε download mode πέρασε μία official rom πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο καλού κακού

 

Δεν πετυχε δυστυχως...Το θεμα ειναι,με μια παρομοια οθονη(τα ιδια γραφει απλα με αλλους αριθμους),εχω καμια ελπιδα αν το παω procordia;

 

http://s28.postimg.org/xtglkbhml/IMG_4315_3.jpg

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Δεν πετυχε δυστυχως...Το θεμα ειναι,με μια παρομοια οθονη(τα ιδια γραφει απλα με αλλους αριθμους),εχω καμια ελπιδα αν το παω procordia;

 

Όταν έκανες σφάλμα επαναφοράς αναβάθμισης τι έκανε? Λογικά πρέπει να κάνει ξανά εγκατάσταση την υπάρχουσα έκδοση λογισμικού που έχεις

Link to comment
Share on other sites

Όταν έκανες σφάλμα επαναφοράς αναβάθμισης τι έκανε? Λογικά πρέπει να κάνει ξανά εγκατάσταση την υπάρχουσα έκδοση λογισμικού που έχεις

 

Τιποτα δεν εκανε.Ελεγε οτι δεν ηταν συνδεδεμενο με τον υπολογιστη.Ενω εκανε τον θορυβο που συνδεθηκε.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Δεν πετυχε δυστυχως...Το θεμα ειναι,με μια παρομοια οθονη(τα ιδια γραφει απλα με αλλους αριθμους),εχω καμια ελπιδα αν το παω procordia;

 

http://s28.postimg.org/xtglkbhml/IMG_4315_3.jpg

Δοκιμασες αυτο το γνωστο;

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/tools-srk-tool-useful-toos-lg-root-twrp-t3079076

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Και ναι πετυχε!Μπηκε σε download mode και φλασαρα την lollipop 30d.

Να σαι καλα φιλε μου σε ευχαριστω πολυ!

 

Λοιπον ο λογος που εφτασα στο σημειο να μπρικαρω το G2 μου ειναι γιατι ενω καταφερα και εβαλα TWRP,πηγα να φλασαρω την ff 1.3 την οποια κατεβασα απο την υπογραφη της flandra.

Σιγουρα κατι αλλο παιχτηκε αλλα δεν μπορω να το εξηγησω...

Εχουμε καποιο link της ρομ της οποιας λετε να την δοκιμασω κι εγω;Στο xda δεν μπορω να την βρω..

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Και ναι πετυχε!Μπηκε σε download mode και φλασαρα την lollipop 30d.

Να σαι καλα φιλε μου σε ευχαριστω πολυ!

 

Λοιπον ο λογος που εφτασα στο σημειο να μπρικαρω το G2 μου ειναι γιατι ενω καταφερα και εβαλα TWRP,πηγα να φλασαρω την ff 1.3 την οποια κατεβασα απο την υπογραφη της flandra.

Σιγουρα κατι αλλο παιχτηκε αλλα δεν μπορω να το εξηγησω...

Εχουμε καποιο link της ρομ της οποιας λετε να την δοκιμασω κι εγω;Στο xda δεν μπορω να την βρω..

Για ποια ρομ λες? Τη φαστ? Δεν θα τη βρεις στο XDA γιατί είναι του Κωστή. Αν και δεν νομίζω να είναι θέμα λινκ πάρε το από την υπογραφή του.

Μήπως το τηλέφωνο πριν είχε κιτκατ και πηγές να περάσεις lollipop?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Και ναι πετυχε!Μπηκε σε download mode και φλασαρα την lollipop 30d.

Να σαι καλα φιλε μου σε ευχαριστω πολυ!

 

Λοιπον ο λογος που εφτασα στο σημειο να μπρικαρω το G2 μου ειναι γιατι ενω καταφερα και εβαλα TWRP,πηγα να φλασαρω την ff 1.3 την οποια κατεβασα απο την υπογραφη της flandra.

Σιγουρα κατι αλλο παιχτηκε αλλα δεν μπορω να το εξηγησω...

Εχουμε καποιο link της ρομ της οποιας λετε να την δοκιμασω κι εγω;Στο xda δεν μπορω να την βρω..

Link ειχει στην υπογραφή του kosti post 18688 μια σελίδα πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το τηλέφωνο πριν είχε κιτκατ και πηγές να περάσεις lollipop?

 

Ωπ...ναι μαλλον αυτο παιχτηκε..

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας μου ηρθε στα χερια μου ενα g2 16gb με κιτκατ.Ποια rom βαζω ωστε να εχω και καλη μπαταρια και ραδιο και καλη καμερα;Και καποιες οδηγιες φλασαρισματος απο κιτκατ.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ωπ...ναι μαλλον αυτο παιχτηκε..

 

Τώρα που έχεις βάλει lolli δεν θα έχεις θέμα. Είναι σούπερ η φαστ..... Αν θες περίμενε γιατί θα ανεβάσει μια στοκ φαστ σήμερα (χωρίς διπλό παράθυρο όμως)

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Και ναι πετυχε!Μπηκε σε download mode και φλασαρα την lollipop 30d.

Να σαι καλα φιλε μου σε ευχαριστω πολυ!

 

Λοιπον ο λογος που εφτασα στο σημειο να μπρικαρω το G2 μου ειναι γιατι ενω καταφερα και εβαλα TWRP,πηγα να φλασαρω την ff 1.3 την οποια κατεβασα απο την υπογραφη της flandra.

Σιγουρα κατι αλλο παιχτηκε αλλα δεν μπορω να το εξηγησω...

Εχουμε καποιο link της ρομ της οποιας λετε να την δοκιμασω κι εγω;Στο xda δεν μπορω να την βρω..

 

Ήσουν σε kitkat πριν και πηγες να βάλεις rom lollipop?

Φταίει ότι έπρεπε μετά το root να περάσεις σωστή recovery και μετά αν άλλο μικρο αρχείο που διαμορφώνει σωστά τα partitions γιατι αλλιώς ειναι στο lollipop.

Δεν έβαλες μάλλον το αρχείο όποτε δεν μπόρεσε να δουλέψει η rom

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια θα ανεβασω αμεσως την FF STOCK V1.0 (χωρις διπλο παραθυρο!!!!)

camera G3 latest drivers

qremote v10

quickmemo

MM bootanimation

debloat

κουρτινακι του φιλου μας Πανου με την φανταστικη του δουλεια!!

dialer v10 from FF 1.3

Σε εμενα ειναι πολυ γρηγορη και θα παρακαλουσα clean install και να μην κανετε επαναφορα data απο την FF 1.3...μεσω titanium τις εφαρμογες σας.

Η ρομ ειναι με στοκ κερνελ και την εχω δοκιμασει με dori 9.3

ΚΑΛΑ ΦΛΑΣΑΡΙΣΜΑΤΑΑΑ!!!

LINK......

https://drive.google.com/file/d/0B-t2HdM_977qdXlIUHUwYTJTeHc/view?usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια θα ανεβασω αμεσως την FF STOCK V1.0 (χωρις διπλο παραθυρο!!!!)

camera G3 latest drivers

qremote v10

quickmemo

MM bootanimation

debloat

κουρτινακι του φιλου μας Πανου με την φανταστικη του δουλεια!!

dialer v10 from FF 1.3

Σε εμενα ειναι πολυ γρηγορη και θα παρακαλουσα clean install και να μην κανετε επαναφορα data απο την FF 1.3...μεσω titanium τις εφαρμογες σας.

Η ρομ ειναι με στοκ κερνελ και την εχω δοκιμασει με dori 9.3

ΚΑΛΑ ΦΛΑΣΑΡΙΣΜΑΤΑΑΑ!!!

LINK......

https://drive.google.com/file/d/0B-t2HdM_977qdXlIUHUwYTJTeHc/view?usp=sharing

 

Ευχαριστώ πολυ Κωστή.!!! την βάζω τώρα.

 

Ολα εντάξει παιδια σε εμενα , έβαλα και dori 9.3 . Εχετε δικιο .. ειναι πολυ γρηγορη.!!!! αυριο θα εχω και καλυτερη εικονα ολα λειτουργουν ΟΚ.

Ευχαριστω πολυ!!!

Edited by Stavrosl
Ειμαι με την FF STOCK V1.0
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ Κωστή.!!! την βάζω τώρα.

 

Ολα εντάξει παιδια σε εμενα , έβαλα και dori 9.3 . Εχετε δικιο .. ειναι πολυ γρηγορη.!!!! αυριο θα εχω και καλυτερη εικονα ολα λειτουργουν ΟΚ.

Ευχαριστω πολυ!!!

Χαιρομαι...περιμενω νεοτερα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,το titanium backup αρνειται να μου κανει backup ουτε ολες μαζι ουτε μια μια τις εφαρμογες.Τι μπορει να συμβαινει;Λεει δεν εχω χωρο αλλα εχω 5gb free.Ειμαι με ff 1.3 και dori 9.2 αλλα δοκιμασα και με αλλο kernel και παλι δεν ψηνεται και δοκιμασα και αλλες εκδοσεις του titanium και παλι τα ιδια.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...