Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υποστηριζεται απο καμια ρομ...εκτος απο την NDM αν δε κανω λαθος

Είχα την Thunder πριν την ff 1.3 και υπήρχε η δυνατότητα :) Σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση σου kostis8

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για δοκίμασε και το

277634#*#

Το δοκίμασα Vag_koun αλλά δεν....

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με το κωδικο αυτον μπορεις να μπεις μονο απο τον stock dialer, αν εχουν γινει αλλαγες ή εχεις αλλον δεν μπορεις.

Σε ευχαριστώ alfa :) ...

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάποιοι ζήτησαν να αυξήσουν την ένταση του ηχείου στην aosp m. Λοιπόν πηγαίνετε με κάποιο file Explorer στα αρχεία του συστήματος root/system/etc/mixer_paths.xml ανοίγεις το αρχείο με κάποιον editor και ψάχνεις το σημείο που γράφει rx7 digital volume στην κατηγορία speaker. Λόγικα είναι 60 εγώ το έβαλα 70. Νομίζω αρκεί.. Γενικά μην το βάλετε πολύ ψηλά γιατι φαντάζομαι υπάρχει κίνδυνος να καεί το ηχείο. Το xposed δουλεύει κανονικά είχα κατεβάσει το v80 sdk23 arm . Το παιδί που ρώτησε για bootstack δεν κατάλαβα. Άμα δουλεύει άστο έτσι αλλιώς κάνε ότι λέει

Γιατί δεν μπορώ να επισυνάψω εικόνες στο φόρουμ;

Edited by Cutthroat
Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαζε κατι για boot secur error σε καθε reboot...

 

Φλασαρω τελικα Lollipop KDZ και μετα θα βαλω recovery με το Autorec για LP...

 

Μετα με ενα Script ποτ βρηκα θα βαλω Recovery και παει λεγοντας

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

για το πρωτο κ γω θελω να την ανεβασω κ δεν ξερω πως

ο healthyhoney εχει βγαλει μονο για 5.1.1,απ οσο βλεπω κανα δυο υπαρχουν,ο ενας ειναι αυτος http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/kernel-lambda-kernel-t3270424

για Qremote ειναι αυτο,αλλα δεν το δοκιμασα ακομα http://forum.xda-developers.com/lg-g2/themes-apps/port-lg-quickremote-aosp-mm-g2-g3-t3302437

για xposed δεν γνωριζω,δεν το εχω ψαξει

οσο για το τελευταιο μια φορα εχω βαλει bootstack,κ απο τοτε δεν εχω ξαναπερασει τετοιο πατσακι,δεν ξερω αν περνιεται μαζι με την ρομ,δεν γνωριζω.αν βρεις κανενα τροπο για την ενταση ποσταρε το.

Πας εδώ

/system/etc/mixer_paths.xml

και βρίσκεις (κάτω κάτω είναι) το

<path name="speaker">

εκεί στο

<ctl name="RX7 Digital Volume" value="60" />
αλλάζεις το 60 με κάτι μεγαλύτερο, άλλοι λένε 70, άλλοι 63... εγώ το έβαλα στο 65 και είδα διαφορά χωρίς να κινδυνεύω να το κάψω το ηχείο....

 

 

 

Με προλαβε ο Cutthroat :)

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Ολα ΟΚ! Ειμαι με f&f του Κωστα... Οι θερμοκρασιες οταν κατεβαζεις την κουρτινα τι ειναι ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περιεργο αλλα ΔΕΝ μπορω να επαναφερω το titanium backup... Ξεκιναει και μενει στο 0%

 

Ενω το συγκεκριμενο backup το επανεφερα παντα σε ολες τις συσκευες μου... και στο G2 σε αλλες rom

Link to comment
Share on other sites

Ολα ΟΚ! Ειμαι με f&f του Κωστα... Οι θερμοκρασιες οταν κατεβαζεις την κουρτινα τι ειναι ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περιεργο αλλα ΔΕΝ μπορω να επαναφερω το titanium backup... Ξεκιναει και μενει στο 0%

 

Ενω το συγκεκριμενο backup το επανεφερα παντα σε ολες τις συσκευες μου... και στο G2 σε αλλες rom

 

Το κόκκινο είναι η θερμοκρασία της μπαταριας και το άσπρο του cpu.

Για το titanium δεν ξέρω τι να σου πω... το σίγουρο είναι ότι άμα δεν το κάνει από την αρχή... δεν υπάρχει κάτι που μπορείς να πειράξεις για να αλλάξει αυτό...

Δοκίμασε να βαλεις TWRP με το παλιό UI 2.8.7.3 αν δεν κάνω λάθος το νούμερο και ξανά δοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

Ολα ΟΚ! Ειμαι με f&f του Κωστα... Οι θερμοκρασιες οταν κατεβαζεις την κουρτινα τι ειναι ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περιεργο αλλα ΔΕΝ μπορω να επαναφερω το titanium backup... Ξεκιναει και μενει στο 0%

 

Ενω το συγκεκριμενο backup το επανεφερα παντα σε ολες τις συσκευες μου... και στο G2 σε αλλες rom

 

Μου έχει τύχει και σε αρκετές ρομ όταν ξεκινάει η επαναφορά (μέσω titanium όχι στο recovery) να μου βγάζει μήνυμα αν συμφωνώ να δέχομαι ενημερώσεις από τη Google (ή κάτι τέτοιο). Αν δεν πατήσω δέχομαι η επαναφορά δεν συνεχίζει ποτέ. Μένει στο μηδέν. Μήπως σου έβγαλε κάτι τέτοιο και δεν το είδες?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ τα παιδια για την ενημερωση.επιβεβαιωνω οτι το remote control δουλευει,βαζοντας ολα τα fix.πιο μετα θα δοκιμασω τον lambda κερνελ.
Link to comment
Share on other sites

σωστα, δουλευει κανονικα και αν σας βγαζει το πρασινο ρομποτακι καντε ενα σοφτ ριμπουτ, οχι το κανονικο, μετα βγαζει το εικονιδιο κανονικα.

εγω εχω ενα αλλο θεμα, εβαλα το xposed και το module για θερμοκρασια στην μπαρα.... αλλα δεν μου την εμφανιζει παρολο που εκανα 2-3 φορες ρεσταρτ....

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλές μέρες με dorimanx 9.1-9.2 έβγαλα το συμπέρασμα ότι ο xceed12a δεν πιάνεται σε κανένα σημείο...

Ούτε σε ram, θερμοκρασίες, κατανάλωση (ταχύτητα είναι το ίδιο και οι δύο kernel)

OVERAL μόνο xceed12a από μένα (η εφαρμογή του dorimanx είναι πληρέστερη αλλά η δουλειά που έχει γίνει στον xceed είναι απιαστη απλά τα πράγματα)

 

Γιατί 12a και όχι 14, είχες θέματα ή είδες ότι ο 12a είναι καλύτερος σε κάτι; Εγώ έχω xceed14 και είναι σταθερότατος. Αν είναι όμως ο 12a να είναι πχ πιο γρήγορος ή να κάνει καλύτερη διαχείρηση ram να τον βάλω, αν και δεν νομίζω ότι θα διακρίνω καμία διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί 12a και όχι 14, είχες θέματα ή είδες ότι ο 12a είναι καλύτερος σε κάτι; Εγώ έχω xceed14 και είναι σταθερότατος. Αν είναι όμως ο 12a να είναι πχ πιο γρήγορος ή να κάνει καλύτερη διαχείρηση ram να τον βάλω, αν και δεν νομίζω ότι θα διακρίνω καμία διαφορά...

 

Καλύτερες θερμοκρασίες, αυτό μπορώ να το πω με σιγουριά, τα υπόλοιπα δεν έχουν αξιοσημείωτη διαφορά.

Και εγώ είχα τον xceed14 και είπα να δοκιμάσω τον xceed12a

Link to comment
Share on other sites

σωστα, δουλευει κανονικα και αν σας βγαζει το πρασινο ρομποτακι καντε ενα σοφτ ριμπουτ, οχι το κανονικο, μετα βγαζει το εικονιδιο κανονικα.

εγω εχω ενα αλλο θεμα, εβαλα το xposed και το module για θερμοκρασια στην μπαρα.... αλλα δεν μου την εμφανιζει παρολο που εκανα 2-3 φορες ρεσταρτ....

Μαλλον εχεις καποια την FF που εχει πειραγμενο το systemUI.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχει τελικά κανείς τα 3 αρχειακια που βάζουμε για να μπει ο dialer G4 ;; contacts ηταν το ενα.... Δε θυμάμαι τα αλλα. Χαχα. Τα φλασαρεις μέσω recovery
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερες θερμοκρασίες, αυτό μπορώ να το πω με σιγουριά, τα υπόλοιπα δεν έχουν αξιοσημείωτη διαφορά.

Και εγώ είχα τον xceed14 και είπα να δοκιμάσω τον xceed12a

 

Θανο θα τον δοκιμασω και εγω στο g2 μιας και το λες εσυ αν και απο τον 14 ειμουν πολυ ευχαριστημενος αλλα για να το λες εσυ

μιας και σε ξερω τι ψειρας εισαι ετσι θα ειναι θα τον δοκιμασω και εγω τελικα πανω που ελεγα να βαλω τον dori 9.2 ... :p :lol:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Θανο θα τον δοκιμασω και εγω στο g2 μιας και το λες εσυ αν και απο τον 14 ειμουν πολυ ευχαριστημενος αλλα για να το λες εσυ

μιας και σε ξερω τι ψειρας εισαι ετσι θα ειναι θα τον δοκιμασω και εγω τελικα πανω που ελεγα να βαλω τον dori 9.2 ... :p :lol:

 

DorimanX 9.2 ανεβάζει πάνω από 64°C για πλάκα σε games ενώ με xceed12a κοντά στα 54-55°C και κρατάει σταθερά κάτω από 60°C

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι με dorimanX 9.1 και περισσότερο 9.2 είδα κι εγώ στα καλά καθούμενα 70 C... Απλά το είχα στην τσέπη με wifi ανοιχτό και έψαχνε δίκτυο. Μου άδειασε 2 φορές 30% σχεδόν μόνο από αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι με xceed έχω συνέχεια reboot (12α,14,15,16) σε όσες rom και να έβαλα εκτός από την ff 1,3 που δεν έβαλα ακόμη
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι με xceed έχω συνέχεια reboot (12α,14,15,16) σε όσες rom και να έβαλα εκτός από την ff 1,3 που δεν έβαλα ακόμη

 

Έχεις σβήσει εφαρμογές συστήματος με titanium;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω titanium, δεν έχω πειράξει τίποτα, ή ff 1,3 δείχνει τα βίντεο πράσινα πάλι ή έστρωσε γιαυτό το λόγω είχα αλλάξει την 1,1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω titanium, δεν έχω πειράξει τίποτα, ή ff 1,3 δείχνει τα βίντεο πράσινα πάλι ή έστρωσε γιαυτό το λόγω είχα αλλάξει την 1,1

 

Έχω αλλάξει 5 rom σε όλες έχω βάλει xceed 14 και δεν μου έχει γίνει κανένα reboot... και τώρα στην f&f v1.3 έχω βάλει τα πάντα και έχω δώσει χρόνο να δω αποδώσεις... όμως ποτέ reboot... και μπορώ να πω χωρίς πολλά lag(εγώ του αλλάζω τα φώτα)

Μόνο με DorimanX μου έκανε lag όταν έκοψα πυρήνες για να δω αν θα πέσει η θερμοκρασία.

Link to comment
Share on other sites

Τα βίντεο ήταν ο μόνος λόγος που άλλαξα τη rom και πήγα σε google edition 1,5 εφόσον τα παίζει μπορεί να ξαναπερασω ff, αν και είμαι πολύ ικανοποιημένος με google τα χει όλα
Link to comment
Share on other sites

Στην ff 1,3 ή quickwindow με το ρολόι δουλεύει; Διπλά παράθυρα έχει;

 

Τίποτα από όλα αυτά δεν έχει, αλλά άμα κάτσεις να διαβάσεις τις 10 προηγούμενες σελίδες όπου έχει LINK θα τα βρεις όλα σε zip

Link to comment
Share on other sites

Εχει τελικά κανείς τα 3 αρχειακια που βάζουμε για να μπει ο dialer G4 ;; contacts ηταν το ενα.... Δε θυμάμαι τα αλλα. Χαχα. Τα φλασαρεις μέσω recovery

 

Κανείς ????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...