Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα pdimi70 και ευχαριστούμε εσένα ,όπως και όλα τα άλλα παιδιά για τις εξαιρετικές ρομ,την προσπάθεια και τον χρόνο που διαθέτετε .Φυσικά και για την ενημέρωση που μας δίνετε για ότι νέο κυκλοφορεί .Την συγκεκριμένη ρομ την είχα δεί προχθές στο HTCMania και αμέσως κατάλαβα ότι είναι τούρκικης προέλευσης απο το yadi.sk .Εσύ πολύ καλά έκανες και την ανέφερες δεν είναι κακό,μας ενημέρωσες και σε κάποιους μπορεί και να αρέσει.Απλά εξέφρασα την προσωπική μου άποψη ότι και παπάδες να βγάλουνε δεν τους αναγνωρίζω όπως και αυτοί ακόμη και σήμερα δεν αναγνωρίζουν και δεν σέβονται την ακεραιότητα της πατρίδας μου.

Από πού βγάζεις το συμπέρασμα ότι οι ΖΕΝ, που παρεμιπτόντως βγάζουν και φοβερές ρομ, δεν σέβονται την ακεραιότητα της πατρίδας σου; Μήπως καλύτερα να τα έβαζες με τους άχρηστους πολιτικούς μας ως μόνοι υπεύθυνοι για την κατάντεια της χώρας μας; Οι δικοί τους πολιτικοί τουλάχιστον ενδιαφέρονται για τη χώρα τους κι όχι μόνο για την τσέπη τους. Άλλο θέμα τώρα, το G2 μου ξαναέβγαλε κιτρινίλα στην οθόνη δεξιά μετά από τέσσερις μόλις μήνες που μου είχαν βάλει καινούρια στην προκόρντια. Ατυχία φτού!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Για τις ....φοβερές ρομ που βγάζουν οι καλοί μας φίλοι οι ZEN παραθέτω σχόλιο του Leo Flo επόπτη του LG G2 - ORIGINAL MODDING ITALY

...tendina e style g5 rubata senza chiedere permesso a gianni e messa in questa e altre Rom dello stesso sviluppatore se la posso nominare cosi 

...κουρτίνα και στυλ g5 κλεμμένα χωρίς να ζητηθεί άδεια απο τον gianni (εννοεί τον glfsd γνωστό Ιταλό dev. απο τους xda ) και τοποθετημένα σ'αυτήν και σε άλλες ρομ του ίδιου προγραμματιστή ,εάν μπορώ να τον ονομάσω έτσι.

 

α , και μια παλιά Μικρασιάτικη παροιμία "Τούρκουν φίλιβι (φίλευε) κι τουγ ****υ σ' φύλαϊ (φύλαγε)"

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος ν μ πει πως να κανω στην ff το smart notice να λειτουργει κανονικα?
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος ν μ πει πως να κανω στην ff το smart notice να λειτουργει κανονικα?

 

http://forum.xda-developers.com/g4/themes-apps/lg-v10-ported-app-g4-t3226997

Εγώ το φλάσαρα από εδώ. Νομίζω λειτουργεί. Δεν το έχω πολύ δουλέψει γι'αυτό είμαι επιφυλακτική. Ο Πάνος μου έστειλε αυτό από cloudy https://onedrive.live.com/?cid=a7109e1d2f7769ef&id=A7109E1D2F7769EF%211628&authkey=%21AD-oPFp3ow3WYls

Κρατά πρώτα backup οπωσδήποτε.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Για τις ....φοβερές ρομ που βγάζουν οι καλοί μας φίλοι οι ZEN παραθέτω σχόλιο του Leo Flo επόπτη του LG G2 - ORIGINAL MODDING ITALY

...tendina e style g5 rubata senza chiedere permesso a gianni e messa in questa e altre Rom dello stesso sviluppatore se la posso nominare cosi 

...κουρτίνα και στυλ g5 κλεμμένα χωρίς να ζητηθεί άδεια απο τον gianni (εννοεί τον glfsd γνωστό Ιταλό dev. απο τους xda ) και τοποθετημένα σ'αυτήν και σε άλλες ρομ του ίδιου προγραμματιστή ,εάν μπορώ να τον ονομάσω έτσι.

 

α , και μια παλιά Μικρασιάτικη παροιμία "Τούρκουν φίλιβι (φίλευε) κι τουγ ****υ σ' φύλαϊ (φύλαγε)"

Άμα κάνουν τέτοια στις ρομ τους είναι λάθος. Το είπα γιατί είχα δουλέψει για λίγο μια ζεν και ήταν φανταστική. Προς Θεού μη με περάσεις για φιλότουρκο το πολύ αντίθετο μάλιστα. Την παροιμία που έγραψες και άλλες πολλές τις λέγαμε στα ΟΥΚ 20 φορές την ημέρα. Όμως μη θεωρείς ότι όλοι οι Τούρκοι θέλουν να μας κόψουν το λαρύγγι. Όταν ήμουν για μεταπτυχιακό στη Νέα Υόρκη είχαμε πολλούς Τούρκους και Τουρκάλες ;) χωρίς μπούργκες και πολύ περιποιημένες που καθόλου δεν συμμερίζονταν τις ακραίες σωβινιστικές απόψεις του στρατιωτικού τους κατεστημένου.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/g4/themes-apps/lg-v10-ported-app-g4-t3226997

Εγώ το φλάσαρα από εδώ. Νομίζω λειτουργεί. Δεν το έχω πολύ δουλέψει γι'αυτό είμαι επιφυλακτική. Ο Πάνος μου έστειλε αυτό από cloudy https://onedrive.live.com/?cid=a7109e1d2f7769ef&id=A7109E1D2F7769EF%211628&authkey=%21AD-oPFp3ow3WYls

Κρατά πρώτα backup οπωσδήποτε.

 

Σε ευχαριστω πολυ...το θεμσ ξερεις ποιο ειναι...του πανου το λινκ για την ff μου φαινεται πιο σωστο γτ λειπουν και αλλες εφαρμογες οποτε τς προσθετει αλλα τς καρτες μ τις πληροφοριες καιρου κ τ τιπς που ειχαν πλακα δεν τ εμφανιζει...παρα μονο ΚΑΛΩς ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟ smart notice

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολυ που με την ευθυτατη και γενναία απάντηση σου μου δίνεις την ευκαιρία να απολογηθω.Ούτε εγώ έχω πρόβλημά με τον απλό Τούρκο πολίτη ,δεν είμαι ανόητος και κομπλεξικος Ελληναρας.Με τις απαράδεκτες απαιτήσεις όμως της ηγεσίας τους εκεί θα με βρούν απέναντι. Έχοντας χάσει την μισή μου οικογένεια και όλη μας την περιουσία στον "συνωστισμό" τής Σμύρνης απλά έγραψα ότι τούρκικη ρομ στο κινητό μου δεν βάζω ,προκλήθηκα και απάντησα.Ελπίζω να έλυσα την παρεξήγηση και ζητάω την κατανόηση του φόρουμ για το off topic .
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ...το θεμσ ξερεις ποιο ειναι...του πανου το λινκ για την ff μου φαινεται πιο σωστο γτ λειπουν και αλλες εφαρμογες οποτε τς προσθετει αλλα τς καρτες μ τις πληροφοριες καιρου κ τ τιπς που ειχαν πλακα δεν τ εμφανιζει...παρα μονο ΚΑΛΩς ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟ smart notice

Για αυτό είπα ότι ειλικρινά δεν ξέρω αν δουλεύει σωστά γιατί δεν την έχω δουλεψει... Θα βάλω τώρα του Πάνου να δω

 

Edit. Του Πάνου δουλεύει κανονικά. Τώρα βλέπω τη διαφορά.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.....απο χθες ειμαι με ντορι 9.3 και εχει καθησει πολυ καλα με την ff.1.3 δεν ζεστενεται πολυ και δεν εχει lags οπως ειχα με ολες τις προηγουμενες εκδοσεις!!

Ειναι καλυτερος και απο xceed 12a 14

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα μια ερωτηση να σας κανω .Επειδη το απογευμα θα φλασαρω την 6αρα cm13 εχετε να προτειενετε καποιι καλο ζιπακι για καμερα γιατι ειχα διαβασει πως δεν ειχατε μηνει ικανοποιημενοι απ την καμερα της cm;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα μια ερωτηση να σας κανω .Επειδη το απογευμα θα φλασαρω την 6αρα cm13 εχετε να προτειενετε καποιι καλο ζιπακι για καμερα γιατι ειχα διαβασει πως δεν ειχατε μηνει ικανοποιημενοι απ την καμερα της cm;

Στην 6αρα την bliss έχει την snap αν και δεν είμαι ο καταλληλότερος για να κρίνω πόσο καλή είναι αλλά φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Στην 6αρα την bliss έχει την snap αν και δεν είμαι ο καταλληλότερος για να κρίνω πόσο καλή είναι αλλά φαίνεται

Εγω φιλε εβαλα bliss προχθες και η συσκευη ειχε παρει φωτια θερμοκρασιες 65 κολλουσε αρκετα.....δοκιμασα πολλα τιποτα....εβαλα cm13 τα ιδια......ff 1.3 και ολα τελεια.....επισης η καμερα για γελια.....το μονο που αξιζει ειναι το interface λιγο.....δεν νομιζω να εκανα καποιο λαθος

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση για σιγουρια,οποια custom rom και να περασουμε,πρεπει να βαλουμε kernel μετα ξεχωριστα;

Οχι.............

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση παιδιά! ποιος ειναι ο καλύτερος κερνελ για cloudyg2 3.3?

αν μπορειτε να μου πειτε και version η να μου δωσετε καποιο λινκ για να μην κανω καμια βλακια :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε εβαλα bliss προχθες και η συσκευη ειχε παρει φωτια θερμοκρασιες 65 κολλουσε αρκετα.....δοκιμασα πολλα τιποτα....εβαλα cm13 τα ιδια......ff 1.3 και ολα τελεια.....επισης η καμερα για γελια.....το μονο που αξιζει ειναι το interface λιγο.....δεν νομιζω να εκανα καποιο λαθος

Μήπως κάνεις λάθος στο γεγονός ότι ζεσταίνεται;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε εβαλα bliss προχθες και η συσκευη ειχε παρει φωτια θερμοκρασιες 65 κολλουσε αρκετα.....δοκιμασα πολλα τιποτα....εβαλα cm13 τα ιδια......ff 1.3 και ολα τελεια.....επισης η καμερα για γελια.....το μονο που αξιζει ειναι το interface λιγο.....δεν νομιζω να εκανα καποιο λαθος

 

 

μάλλον θα πρέπει να ξαναδοκιμάσεις....με bliss μια εβδομάδα τώρα, όλα ταχύτατα, ομαλά και ξάστερα:), θερμοκρασίες παγετώνος και η κάμερα για τα δικά μου γούστα πολύ καλή:)

επίσης και την cm13 που είχα κανα 2 βδομάδες μια από τα ίδια, απλά πέρασα ένα update με dirty flash και δεν μου έκατσε καλά και πηγα bliss.

Link to comment
Share on other sites

Η f.f 1,3 σε τι Android πατάει; Λέω βάση δοκιμάσω να την περάσω

Σε 5.0.2 φίλε...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό είπα ότι ειλικρινά δεν ξέρω αν δουλεύει σωστά γιατί δεν την έχω δουλεψει... Θα βάλω τώρα του Πάνου να δω

 

Edit. Του Πάνου δουλεύει κανονικά. Τώρα βλέπω τη διαφορά.

 

οταν γυρισω σπιτι θα το δοκιμασω..σε ευχαριστω πολυ!!!! :love:

Link to comment
Share on other sites

περασα αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=b007.autorec2 και εγκατασταθηκε το twrp.τωρα πως μπαινω σε recovery για να κανω flash rom;ειμαι με lollipop stock τωρα:confused:

 

edit:οκ το βρηκα.

Edited by jnr
Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε εβαλα bliss προχθες και η συσκευη ειχε παρει φωτια θερμοκρασιες 65 κολλουσε αρκετα.....δοκιμασα πολλα τιποτα....εβαλα cm13 τα ιδια......ff 1.3 και ολα τελεια.....επισης η καμερα για γελια.....το μονο που αξιζει ειναι το interface λιγο.....δεν νομιζω να εκανα καποιο λαθος

Κάτι έκανες λάθος, την έχω εδώ και 4 μέρες την bliss, όλα είναι παγωμένα, πολύ γρήγορη, κανένα κόλλημα θερμοκρασίες που θυμίζουν kit Kat, και κάμερα (ή snapdragon) αρκετά καλή και θα έλεγα πολύ καλή αν δεν είχα δοκιμάσει την xcam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...