Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάτι έκανες λάθος, την έχω εδώ και 4 μέρες την bliss, όλα είναι παγωμένα, πολύ γρήγορη, κανένα κόλλημα θερμοκρασίες που θυμίζουν kit Kat, και κάμερα (ή snapdragon) αρκετά καλή και θα έλεγα πολύ καλή αν δεν είχα δοκιμάσει την xcam.

3 ωρες το δοκιμασα.....την ξανα περασα κι ολας αλλα τιποτα....τ αφησα αρκετη ωρα μηπως στρωσει αλλα παλι τιποτα....γυρισα στ backup απο ff και ολα ενταξει.....δηλαδη τι λαθος να εκανα;;; φλασαρα hybrid bootstack....rom.....gapps με τα wipes

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση παιδιά! ποιος ειναι ο καλύτερος κερνελ για cloudyg2 3.3?

αν μπορειτε να μου πειτε και version η να μου δωσετε καποιο λινκ για να μην κανω καμια βλακια :)

Εγω, και πολλοι αλλοι, προτινω αυτον:

https://www.androidfilehost.com/?fid=24269982087010257

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

3 ωρες το δοκιμασα.....την ξανα περασα κι ολας αλλα τιποτα....τ αφησα αρκετη ωρα μηπως στρωσει αλλα παλι τιποτα....γυρισα στ backup απο ff και ολα ενταξει.....δηλαδη τι λαθος να εκανα;;; φλασαρα hybrid bootstack....rom.....gapps με τα wipes

 

μάλλον δεν σε θέλουν οι aosp rom, είσαι γεννημένος για stock based roms:D

Link to comment
Share on other sites

3 ωρες το δοκιμασα.....την ξανα περασα κι ολας αλλα τιποτα....τ αφησα αρκετη ωρα μηπως στρωσει αλλα παλι τιποτα....γυρισα στ backup απο ff και ολα ενταξει.....δηλαδη τι λαθος να εκανα;;; φλασαρα hybrid bootstack....rom.....gapps με τα wipes

 

Εγώ όταν φλασαρα hybrid bootstack, δεν μπορούσα να μπουταρω....

Εσένα απ ότι λες ανοίγει ... Περίεργο.

Δοκίμασε να το κάνεις όπως λέει στο τοπικ καλύτερα.

Πρώτα το patch go to lp, μετα ρομ και gapps, μετα το hybrid bootstack.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν φλασαρα hybrid bootstack, δεν μπορούσα να μπουταρω....

Εσένα απ ότι λες ανοίγει ... Περίεργο.

Δοκίμασε να το κάνεις όπως λέει στο τοπικ καλύτερα.

Πρώτα το patch go to lp, μετα ρομ και gapps, μετα το hybrid bootstack.

Τα δοκιμασα ολα.....γιατι δεν το βαζω ποτε κατω....αλλα τιποτα η συσκευη μου ηθελε ff χαχα

Link to comment
Share on other sites

Τα δοκιμασα ολα.....γιατι δεν το βαζω ποτε κατω....αλλα τιποτα η συσκευη μου ηθελε ff χαχα

Ε, τότε μην της χαλάς το χατίρι χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν φλασαρα hybrid bootstack, δεν μπορούσα να μπουταρω....

Εσένα απ ότι λες ανοίγει ... Περίεργο.

Δοκίμασε να το κάνεις όπως λέει στο τοπικ καλύτερα.

Πρώτα το patch go to lp, μετα ρομ και gapps, μετα το hybrid bootstack.

Πρώτα hybrid bootstack, μετά reboot to recovery, μετά ρομ+gapps

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα hybrid bootstack, μετά reboot to recovery, μετά ρομ+gapps

Όταν έβαλα πρώτα hybrid bootstack δεν μου μπουταρε....

Link to comment
Share on other sites

Κώστα με τον dori είσαι ακόμη; σε σου κάνει reboot? Βλέπω πολύ παραπονιούνται ότι παγώνει και κάνει επανεκκίνηση
Link to comment
Share on other sites

Κώστα με τον dori είσαι ακόμη; σε σου κάνει reboot? Βλέπω πολύ παραπονιούνται ότι παγώνει και κάνει επανεκκίνηση

Οχι τιποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τον προτίνεις

Ναι.....πολυ καλος χωρις προβληματα κολληματα.....με ff ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Όταν έβαλα πρώτα hybrid bootstack δεν μου μπουταρε....

Μήπως έβαλες λάθος;ηή δεν ήταν το hybrid

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ναι.....πολυ καλος χωρις προβληματα κολληματα.....με ff ολα καλα

Μάλλον την ff σε τη πιάνει τιποτα :) αν δε κάτσει καλά και θέλω να αλλάξω κερνελ που μπορώ να βρω αυτόν που είχες πάνω στην ff?

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως κάνατε πολύ καλή δουλειά. Δε μου λείπει τίποτα, είναι πολύ γρήγορη και τη φορτωσα και πολλά

Link to comment
Share on other sites

Κώστα με τον dori είσαι ακόμη; σε σου κάνει reboot? Βλέπω πολύ παραπονιούνται ότι παγώνει και κάνει επανεκκίνηση

 

Ούτε εγώ έχω θέμα.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω θέμα.....

Ωραία θα τον δοκιμάσω, απλά αν δε κάτσει καλά μετά πως γίνεται να γυρίσω πίσω σ'αυτόν που είχε η ff?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα τον δοκιμάσω, απλά αν δε κάτσει καλά μετά πως γίνεται να γυρίσω πίσω σ'αυτόν που είχε η ff?

Νομίζω με dirty flash τη ρομ, αλλά ας σου πει ο Κωστής καλύτερα.

Ή μπορείς να στησεις κανονικά το τηλέφωνο, να μπεις recovery, να πάρεις backup και μετά να περάσεις το κερνελ.. Αν δεν κάτσει καλά απλά γυρνάς στο backup.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα τον δοκιμάσω, απλά αν δε κάτσει καλά μετά πως γίνεται να γυρίσω πίσω σ'αυτόν που είχε η ff?

Αυτον που εχει η ff ειναι ο στοκ κερνελ.....μπορεις να τον βρεις στην σελιδα του ντορι εκει που κατεβαζεις τον κερνελ του ντορι τερμα κατω....εχει λινκ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έβαλες λάθος;ηή δεν ήταν το hybrid

Όχι φυσικά ;)

Απλά αν διαβάσεις στην πρώτη σελίδα θα δεις ότι γράφει αυτό που είπα σε προηγούμενο ποστ

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδες χρειαζομαι βοηθεια.

Αγορασα πριν λιγο ενα μεταχειρισμενο lg g2 d802 32gb με αυτο το firmware

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160311/f792e2bd2f6239dff11703af9df8ddd1.jpg

Ενω εκανα επαναφορα εργοστασιακων μου βγαζει μια εφαρμογη kingo super user οποτε φανταστηκα ο τυπος το ειχε κανει root.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160311/b06dbda5737ccec8bf7259f5cdb4b4f2.jpg

 

Κατεβαζω super su και μου ζηταει αναβαθμιση,την οποια και προσπαθω να κανω αλλα ολο απετυχε λεει.

Κατεβαζω stump root και μου λεει οτι ειναι ηδη root και δεν με αφηνει να κανω κατι.

Προσπαθω με ioroot και αποτυγχανει.

Με towelroot μου λεει δεν υποστηριζετε η συσκευη.

Κατεβαζω root checker μου λεει δεν ειμαι root

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160311/1f358140cfa094a051cd37490dad45d7.jpg

 

Για βοηθειστε ρε παιδες γιατι μου εχουν σπασει τα νευρα....Θελω να φλασαρω ff 1.3 λεμε!!!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-cloudyg2-t3006744

 

προσπαθησα να αλλαξω ρομ και να βαλω του cloudy.. πρωτα το ρουταρα. περασα ρεκοβερυ. μπηκα σε ρεκοβερυ φλασαρα την ρομ και οταν εκανα reboot..το κινητο εσβησε και δεν ανοιξε..γιατι αυτο??

 

τωρα πρεπει να κατεβασω το kdz και να το περασω με flasη tools.. γιατι ομως το κινητο δεν δεχτηκε την ρομ.?? νομιζω αρχικα φορουσε 4,4...!!

Τελικά πέρασα το kdz και άνοιξε αμέσως ή συσκευή. Τώρα όμως φοράει την 5.02 . πια Ρομ με συμβουλεύεται να κατεβαζω και να περάσω??

Μπορώ να ξαναβαλω του cloudy?? Ή θα brikari??

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-cloudyg2-t3006744

 

προσπαθησα να αλλαξω ρομ και να βαλω του cloudy.. πρωτα το ρουταρα. περασα ρεκοβερυ. μπηκα σε ρεκοβερυ φλασαρα την ρομ και οταν εκανα reboot..το κινητο εσβησε και δεν ανοιξε..γιατι αυτο??

 

τωρα πρεπει να κατεβασω το kdz και να το περασω με flasη tools.. γιατι ομως το κινητο δεν δεχτηκε την ρομ.?? νομιζω αρχικα φορουσε 4,4...!!

Τελικά πέρασα το kdz και άνοιξε αμέσως ή συσκευή. Τώρα όμως φοράει την 5.02 . πια Ρομ με συμβουλεύεται να κατεβαζω και να περάσω??

Μπορώ να ξαναβαλω του cloudy?? Ή θα brikari??

Πηγες να βαλεις custom Lollipop κατευθειαν απο KitKat. Δεν επρεπε. Τωρα περνα οποια Lollipop θελεις. Για να γυρισεις σε KitKat το κανεις μεσω flash tool.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...