Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έβαλα bliss, ταχύτατη και φαινεται με μην εχει κανένα θέμα, θα δειξει ο χρονος, το μόνο που με χαλάει στην marsal ειναι με τα δεδομένα, πρέπει να κάνεις 50 κινήσεις για άνοιγμα δεδομένων και εναλλαγή 2g σε 4g, δεν μπορουν να βάλουν εναλλαγη 2g 3g 4g; υπάρχει κανένας τροπος για γρηγορη εναλλαγή;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tapbase.LTEswitcher&hl=en εγω χρησιμοποιω αυτο,μιας κ στην bliss δεν μπορεις να βαλεις εικονιδιο στο κουρτινακι με το LTE

βρηκα κατι καλυτερο μετα απο ψαξιμο http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/widget-toggle-network-type-5-0-xda-t2945406

Edited by geoss
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια..

για τους fan της cloudy οπως σας ειχα πει ειχα σκεφτει να την τροποποιησω λιγο...

λοιπον...λιγες εφαρμογες αφαιρεθηκαν οπως...lgbackup..lgbrowser...lgxchange..

Ενσωματωθηκαν οι καινουριοι drivers για την καμερα

dpi 420

systemui του Πανου.

build.prop changes.

και αλλα πολλα..

Ειναι γρηγορη και δοκιμασμενη με dori 9.1 kai 9.2.....οποτε σας τον προτεινω!!!!

Καλα φλασαρισματα και πειτε για τυχων προβληματα :)

Link.........

https://drive.google.com/file/d/0B-t2HdM_977qMFdrU2t1UFNZUFk/view?usp=sharing

Edited by kostis8
Link to comment
Share on other sites

Κωστή ένα μεγάλο μπράβο και από εμένα για την δουλειά που έχεις κάνει με την f&f.

Είμαι με την f&f 1.3 και θέλω να περάσω το Quick Remote ξέρω οτι το zip το έχεις ανεβάσει ξανά αλλά δεν μπορώ να το βρω αν μπορείς να βοηθήσεις ή όποιος άλλος ξέρει.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Ρε παιδιά καμιά βοήθεια κανείς ??

Link to comment
Share on other sites

Κωστη σε εμενα δεν ανοιγει το λινκ...

 

 

https://drive.google.com/file/d/0B-t2HdM_977qMFdrU2t1UFNZUFk/view?usp=sharing

tωρα?

Εμενα απο το κινητο δεν ανοιγει....μονο απο pc .....εχει προβλημα το google drive μαλλον

Edited by kostis8
Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/file/d/0B-t2HdM_977qMFdrU2t1UFNZUFk/view?usp=sharing

tωρα?

Εμενα απο το κινητο δεν ανοιγει....μονο απο pc .....εχει προβλημα το google drive μαλλον

οκ τωρα...:up:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ίσως χαζή... Είμαι με f f v1.3 κ πέρασα το xposed... Αν περάσω αλλη rom θα χαθεί το xposed;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ίσως χαζή... Είμαι με f f v1.3 κ πέρασα το xposed... Αν περάσω αλλη rom θα χαθεί το xposed;

 

ναι θα χαθει

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά καμιά βοήθεια κανείς ??

 

https://drive.google.com/file/d/0B-t2HdM_977qbEo1bjBsQTl6X1U/view

Link to comment
Share on other sites

ναι θα χαθει

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

https://drive.google.com/file/d/0B-t2HdM_977qbEo1bjBsQTl6X1U/view

 

Να είσαι καλά ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την επική έκδοση 5.0.2 και είδα με εφαρμογες οτι μπορώ να αναβαθμίσω σε 5.1 οποτε πως θα γινει με επίσημο τροπο? μπορώ να περάσω και ποιο ειναι το επίσημο προγραμμα της εταιρίας για άμεση αναβάθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Εχω την επική έκδοση 5.0.2 και είδα με εφαρμογες οτι μπορώ να αναβαθμίσω σε 5.1 οποτε πως θα γινει με επίσημο τροπο? μπορώ να περάσω και ποιο ειναι το επίσημο προγραμμα της εταιρίας για άμεση αναβάθμιση?

Δεν υπαρχει επισημη 5.1.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει screen Shot από την cloudy του Κωστή;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει screen Shot από την cloudy του Κωστή;

Φιλε δεν εχω αλλαξει κατι οπτικα σαν την ff ειναι οπτικα...ux4.0

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν εχω αλλαξει κατι οπτικα σαν την ff ειναι οπτικα...ux4.0

Οκ ευχαριστώ Κωστή... Την δικιά σου έχω πάει σφαίρα...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Κωστή στην Cloudy που ανέβασες υπάρχει κανένα zipακι για να έχουμε το ημερολόγιο στο smart bulletin?

Ευχαριστούμε για άλλη μια φορά για την δουλεία σου.

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tapbase.LTEswitcher&hl=en εγω χρησιμοποιω αυτο,μιας κ στην bliss δεν μπορεις να βαλεις εικονιδιο στο κουρτινακι με το LTE

βρηκα κατι καλυτερο μετα απο ψαξιμο http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/widget-toggle-network-type-5-0-xda-t2945406

 

ευχαριστώ φιλαράκι, ειδικά το δεύτερο κάνει δουλειά:),

σκοπευει να ενσωματώσει toogle στην rom ο dev;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Κωστή στην Cloudy που ανέβασες υπάρχει κανένα zipακι για να έχουμε το ημερολόγιο στο smart bulletin?

Ευχαριστούμε για άλλη μια φορά για την δουλεία σου.

Αυτο δεν το ξερω φιλε....αν δε το ειχε η cloudy εγω δεν τ αφαιρεσα ουτε προσθεσα κατι....τωρα με ζιπ δεν ξερω αν φτιαχνει.....προσπαθησε να παρεις εφαρμογη calendar απο αλλη ρομ πχ thunder και κανε αντικατασταση...δωσε permissions reboot και δοκιμασε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Πριν απο μια εβδομαδα εκανα ρουτ το κιν(5.0.2, κενελ 3.4.0 , v30d-eur-xx , + twrp 2.8.6.1) με το κινγκορουτ.Ολα καλα,μου εβαλε και το purifi,απεγκατεστησα οτι ηθελα...Ομως κατι δεν πηγε καλα και ετσι αποφασισα να κανω επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων απο το κινητο.Ξαναέστησα τις εφαρμογες μου,εκτος του purifi(που μαλλον δεν μου αρεσε και μαλλον δημιουργουσε κολληματα).

Μεχρι εδω ολα καλα.Τις 2 τελευταιες μερες μου εμφανιζει ενα κουλο....Γυρω στις 10 εφαρμογες,μου τις εμφανιζει για ενημερωση στο play store..τις κανω αλλα μετα το reboot ξαναεμφανιζονται οτι θελουν ενημέρωση....ετυχε μεσα σε μια μερα να τις κξανω ενημέρωση 3 φορες....Αυτο ειναι το 1ο προβλημα....

Το 2ο ειναι οτι ξαφνικα και ενω εκει που ειχα γυρω στα 4gb ελευθερα,ξαφνικα;;μειωθηκε αποτομα ο χωρος στα 500 mb...κοιταω το Titanium,δεν του ειχα ορισει να κανει μπακαπ...μπαινω σε recovery και μαλλον εκει κατι επαιξε και μου πηρε μπακαπ τα παντα ολα....

Ερωτηση...πως τα βρισκω και τα διαγραφω αυτα τα παντα όλα ;;;;;εχω φαει τον κοσμο....κοιταξα παντου οπου αναφερεται το twrp..πουθενα...

 

Ευχαριστω πολυ

Edited by kermitlabross
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Αλλαξα απο xceed και εβαλα dori, εκτος απο την απεγκατάσταση του synapse πρεπει να σβυσω και εναν φακελο νομιζω? Εγω προς το παρων παγωσα το synapse, να το αφησω ετσι?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Αλλαξα απο xceed και εβαλα dori, εκτος απο την απεγκατάσταση του synapse πρεπει να σβυσω και εναν φακελο νομιζω? Εγω προς το παρων παγωσα το synapse, να το αφησω ετσι?

 

Μετά από πολλές μέρες με dorimanx 9.1-9.2 έβγαλα το συμπέρασμα ότι ο xceed12a δεν πιάνεται σε κανένα σημείο...

Ούτε σε ram, θερμοκρασίες, κατανάλωση (ταχύτητα είναι το ίδιο και οι δύο kernel)

OVERAL μόνο xceed12a από μένα (η εφαρμογή του dorimanx είναι πληρέστερη αλλά η δουλειά που έχει γίνει στον xceed είναι απιαστη απλά τα πράγματα)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εχω μερικους μηνες την CloudyG2_3.3 και λεω να αλλαξω και να δοκιμασω αυτη με τα ονοματα φαγητων SRKG2-4-10_droidth_20160212 που ειδα οτι εχει βγει και νεα εκδοση.

θα ηθελα να μου πειτε αν εχει κανενα θεμα που απο οτι θυμαμαι την ειχατε πολλοι. επισης δεν θυμαμαι τι επρεπε να κανεις μετα το install γιατι κολλουσε αν πηγαινες να ανοιξει κατευθειαν με το που την βαζεις. ισχυει και για την νεα εκδοση? ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εχω μερικους μηνες την CloudyG2_3.3 και λεω να αλλαξω και να δοκιμασω αυτη με τα ονοματα φαγητων SRKG2-4-10_droidth_20160212 που ειδα οτι εχει βγει και νεα εκδοση.

θα ηθελα να μου πειτε αν εχει κανενα θεμα που απο οτι θυμαμαι την ειχατε πολλοι. επισης δεν θυμαμαι τι επρεπε να κανεις μετα το install γιατι κολλουσε αν πηγαινες να ανοιξει κατευθειαν με το που την βαζεις. ισχυει και για την νεα εκδοση? ευχαριστω!!

 

Βαλε την f&f v1.3 και θα είσαι τέλεια ότι σου λείπει από μέσα θα στο δώσουμε εμείς σε μορφή zip

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εχω μερικους μηνες την CloudyG2_3.3 και λεω να αλλαξω και να δοκιμασω αυτη με τα ονοματα φαγητων SRKG2-4-10_droidth_20160212 που ειδα οτι εχει βγει και νεα εκδοση.

θα ηθελα να μου πειτε αν εχει κανενα θεμα που απο οτι θυμαμαι την ειχατε πολλοι. επισης δεν θυμαμαι τι επρεπε να κανεις μετα το install γιατι κολλουσε αν πηγαινες να ανοιξει κατευθειαν με το που την βαζεις. ισχυει και για την νεα εκδοση? ευχαριστω!!

Είναι σταθεροτατη και απροβλημάτιστη, αν θες κάτι πιο κοντά σε στοκ και εμφανισιακά βαλτην άφοβα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...