Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είμαι σίγουρος, αλλά επειδή μου είχε συμβεί το ίδιο, πήγα Menu> Preferences> Max Backup History και από 1 το έβαλα 3 (μια εφαρμογή ήθελα να κρατήσω μόνο). Δοκίμασε να βάλεις πχ 50...

 

Δεν βοήθησε στο να ξεμπλοκαρει...

Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει... μου το έκανε και στην 1.2 πριν βάλω την 1.3... μάλλον βγάζει πρόβλημα κάτι από όλα αυτά που φλασαρα αλλά τι;;; εκεί είναι το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα στα παιδια,

Για κανενα μηνα ημουν με την ff 1.0 +xceed 14. Ειχα πολλα random restarts, το ytube απο browser ηταν πρασινο και η XCAM δεξια και κατω εχει μαυρο πλαισιο.

 

Σημερα που βρηκα λιγο χρονο φλασαρα την 1.3.

 

Η Xcam εξακολουθει να μην εχει σωστη προεπισκοπηση..και να δειχνει μαυρη μπαρα δεξια και κατω. Φτιαχνεται καπως αυτο??

 

η 1.3 με ποιον κερνελ ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα παιδια,

Για κανενα μηνα ημουν με την ff 1.0 +xceed 14. Ειχα πολλα random restarts, το ytube απο browser ηταν πρασινο και η XCAM δεξια και κατω εχει μαυρο πλαισιο.

 

Σημερα που βρηκα λιγο χρονο φλασαρα την 1.3.

 

Η Xcam εξακολουθει να μην εχει σωστη προεπισκοπηση..και να δειχνει μαυρη μπαρα δεξια και κατω. Φτιαχνεται καπως αυτο??

 

η 1.3 με ποιον κερνελ ειναι?

Η xcam θα φτιαξει μονο αν αλλαξει το dpi μεσα στο build.pro και το κανεις 480

Τα βιντεο φτιαχτηκαν στην 1.3

Η ρομ ειναι με στοκ κερνελ.....αν θελεις καλυτερη διαχειριση ραμ βαλε ντορι 9.1 η xceed 12a

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα παιδια,

Για κανενα μηνα ημουν με την ff 1.0 +xceed 14. Ειχα πολλα random restarts, το ytube απο browser ηταν πρασινο και η XCAM δεξια και κατω εχει μαυρο πλαισιο.

 

Σημερα που βρηκα λιγο χρονο φλασαρα την 1.3.

 

Η Xcam εξακολουθει να μην εχει σωστη προεπισκοπηση..και να δειχνει μαυρη μπαρα δεξια και κατω. Φτιαχνεται καπως αυτο??

 

η 1.3 με ποιον κερνελ ειναι?

Για ποια μαυρη μπαρα λες? εγω φοραω την ff 1.3 και η Xcam δουλευει κανονικα και με στοκ κερνελ και με τον dori 9.1, χωρις μπαρες και τετοια :confused:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μπορεί κάποιος να μου στείλει τον λινκ για τον xceed12a ?

Δυσκολεύομαι να το βρω.

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=24269982087001842

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Η xcam θα φτιαξει μονο αν αλλαξει το dpi μεσα στο build.pro και το κανεις 480

Τα βιντεο φτιαχτηκαν στην 1.3

Η ρομ ειναι με στοκ κερνελ.....αν θελεις καλυτερη διαχειριση ραμ βαλε ντορι 9.1 η xceed 12a

 

Thanks! Done!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φοράω ξανά την limitless εδώ και 3 μέρες και όλα οκ. Εχώ σβήσει και κάποιες εφαρμογές που δεν ήθελα αλλά έχω ένα μικρό πρόβλημα. Το plug n pop κρασαρει. Εχω δοκιμάσει να κρατήσω smart settings ή αλλες εφαρμογές συστήματος που μπορεί να σχετίζεται αλλά δεν μου δουλεύει. Γνωρίζει κάποιος με ποια αλλά πακέτα ή εφαρμογές μπορεί να σχετίζεται το plug n pop?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φοράω ξανά την limitless εδώ και 3 μέρες και όλα οκ. Εχώ σβήσει και κάποιες εφαρμογές που δεν ήθελα αλλά έχω ένα μικρό πρόβλημα. Το plug n pop κρασαρει. Εχω δοκιμάσει να κρατήσω smart settings ή αλλες εφαρμογές συστήματος που μπορεί να σχετίζεται αλλά δεν μου δουλεύει. Γνωρίζει κάποιος με ποια αλλά πακέτα ή εφαρμογές μπορεί να σχετίζεται το plug n pop?

 

Εδω εισαι φιλε μου αλλα να προσεχεις οταν σβηνεις (πρωτα μπακαπ)

https://drive.google.com/file/d/0ByGKQoE6sREwUmlsbFVWLUJlSWM/view?usp=sharing

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρήκα ένα bug με την κάμερα του g4 App...

Όταν πας στις FULL ρυθμίσεις και επιλέξεις να κάνεις manual focus, στην τέρμα μακρινή εστίαση "τερματίζει" η εφαρμογή!

 

Με xcam δεν το κάνει.

Αυτά προς το παρόν... κάνω ότι μπορώ για να μαζέψω όσα πιο πολλά bug για να εξαλείψετε όσο γίνετε τις ατέλειες παιδιά... μέχρι τώρα δεν έχω βρει κάτι μεγάλο! Η f&f ν1.3 τσουλάει σταθερά (χωρίς σπασίματα και reboot).

xceed 14 kernel

 

Ειναι γνωστο bug το εχουμε ξαναγραψει πριν απο 10 ημερες περιπου ,θα πρεπει να το πηγαινεις ενα κλικ πριν το τελος για να μην κρασαρει,

Μιλαμε για ported εφαρμογη και αυτη τη στιγμη ειναι η καλυτερη (οχι η τελεια) ported G4 camera απο τους Βραζιλιανους, αν βγει κατι καλυτερο στο μελλον εδω θα ειμαστε

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το πρόβλημα με την Xcam και το μαυρο πλαισιο, ειναι αυτο που ειχα γραψει τις προαλλες οτι ο καθε κερνελ εχει τους δικους του drivers, οσοι φορατε Xceed απλουστατα δεν υπαρχει το προβλημα!! οσοι DorimanX ανεβαστε το dpi στο 480

Edited by pdimi70

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εδω εισαι φιλε μου αλλα να προσεχεις οταν σβηνεις (πρωτα μπακαπ)

https://drive.google.com/file/d/0ByGKQoE6sREwUmlsbFVWLUJlSWM/view?usp=sharing

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ειναι γνωστο bug το εχουμε ξαναγραψει πριν απο 10 ημερες περιπου ,θα πρεπει να το πηγαινεις ενα κλικ πριν το τελος για να μην κρασαρει,

Μιλαμε για ported εφαρμογη και αυτη τη στιγμη ειναι η καλυτερη (οχι η τελεια) ported G4 camera απο τους Βραζιλιανους, αν βγει κατι καλυτερο στο μελλον εδω θα ειμαστε

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το πρόβλημα με την Xcam και το μαυρο πλαισιο, ειναι αυτο που ειχα γραψει τις προαλλες οτι ο καθε κερνελ εχει τους δικους του drivers, οσοι φορατε Xceed απλουστατα δεν υπαρχει το προβλημα!! οσοι DorimanX ανεβαστε το dpi στο 480

Μου πετάει το ίδιο σφαλμα...σε ευχαριστώ πολύ πάντως..

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και αυτο ελαφρως τροποποιημενο, ειδαλλως ενα dirty flash 5 λεπτα υποθεση

http://1drv.ms/1TLtYFg

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και αυτο ελαφρως τροποποιημενο, ειδαλλως ενα dirty flash 5 λεπτα υποθεση

http://1drv.ms/1TLtYFg

Θα το δοκιμάσω..thanxx

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το ευρωπαϊκό και μου έστειλαν το αμερικανικό.

Εκανα ενα update και τώρα δεν δουλεύει τπτ.

Είμαι στο dispute και αναμονή...

 

Μου το έστειλαν με μια ROM που δούλευε κανονικά. Gsm τουλαχιστον γιατί το είχε ο πατέρας μου και όχι έχω.

Στο update έγινε η ζημιά που έβαλε το λογισμικο απο αυτό που "υποτίθεται" οτι είναι.

Νομιζω οτι είναι t mobile.

Δεν βάζω και το χερι μου στη φωτιά.. :) :)

Οποιαδήποτε συμβουλή όμως ευπρόσδεκτη (σε πμ καλυτερα για να μην βρωμιζουμε το θέμα εδώ)

 

Πως μπορουμε να μαθουμε ποιο ακριβως είναι το μοντέλο που μας έστειλαν? Υπαρχει κάποιος τροπος για να μην την πατησουμε και εμείς?

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με το titanium μου λέει μη επαρκής χώρος. βέβαια εγώ είχα και πρόβλημα με την επαναφορά εφαρμογών θα δοκιμάσω να βάλω και κάποια άλλη rom
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να μαθουμε ποιο ακριβως είναι το μοντέλο που μας έστειλαν? Υπαρχει κάποιος τροπος για να μην την πατησουμε και εμείς?

Το εχεις στα χερια σου;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

προβλημα με το titanium backup.

Πηγαίνετε superSU,ρυθμίσεις,και ξετσεκάρετε το mound namespace separation...επανεκκίνηση...και δουλευει κανονικά...

Πέλαγο να ζήσω δε θα βρω

σε ψυχή ψαριού κορμί γατίσιο

κάθε βράδυ βγαίνω να πνιγώ

πότε άστρα πότε άκρη της αβύσσου

Link to comment
Share on other sites

Χθες και σήμερα το πρωί είχα δύο επανεκκινησεις, δεν ξέρω γιατί και το φταίει, θα ανάψω τι log στον doti και θα δω

Φοράω ff 1.3 & dori 9.1

Link to comment
Share on other sites

Χθες και σήμερα το πρωί είχα δύο επανεκκινησεις, δεν ξέρω γιατί και το φταίει, θα ανάψω τι log στον doti και θα δω

Φοράω ff 1.3 & dori 9.1

 

Από την rom δεν είναι πάντως. Ίσως από τον kernel

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με dori 9.1 και limitnes ειχα αρκετα παγώματα. Λογικά ειναι θέμα kernel αφου με τον 9.0 ήμουν μια χαρα
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω την ff 1.3. Προσπαθώ να αντικαταστήσω το εικονιδιο της μπαταριας στο status bar που εχει η rom και να χρησιμοποιησω το εικονιδιο της μπαταριας από το g3stweaks (unlocked) με αποτελεσμα να μου βγαζει κ τα δυο εικονιδια. Μπορειτε να βοηθησετε? ευχαριστω....

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

Το εχεις στα χερια σου;

 

Ναι το έχω στα χέρια μου..

 

Επίσης το εικονίδιο της stock εφαρμογής του φακού εξαφανίστηκε.. Δεν υπάρχει ούτε στο app drawer ούτε στις γρήγορες ρυθμίσεις.. Υπάρχει όμως στα widget και λειτουργεί κανονικά.. Καμιά ιδέα? Έχω Stock 4.4.2 version για το κορεατικο μοντελο F320s και εχω κανει root.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω στα χέρια μου..

Ε τοτε πας settings, about phone, hardware info, model number.

 

D800 (AT&T)

D802 (Europe)

D801 (T-Mobile)

D802TA (Australia)

D803 (Canada)

VS980 (Verizon)

LS980 (Sprint)

 

Το γραφει επισης στο κουτι και στο πισω καπακι του κινητου.

 

Καλησπέρα. Εχω την ff 1.3. Προσπαθώ να αντικαταστήσω το εικονιδιο της μπαταριας στο status bar που εχει η rom και να χρησιμοποιησω το εικονιδιο της μπαταριας από το g3stweaks (unlocked) με αποτελεσμα να μου βγαζει κ τα δυο εικονιδια. Μπορειτε να βοηθησετε? ευχαριστω....

Δε γινεται λογω της ROM.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

προβλημα με το titanium backup.

Πηγαίνετε superSU,ρυθμίσεις,και ξετσεκάρετε το mound namespace separation...επανεκκίνηση...και δουλευει κανονικά...

 

ναι ρε φίλε ναι αυτό ήταν thank you

 

ακόμα μία βοήθεια πάω να κάνω επαναφορά κάποιων αρχείων συστήματος και μου βγάζει σφάλμα και σταματάει και δεν μπορώ να κάνω τίποτα, εγώ θέλω να επαναφέρω τα wifi και τα μηνύματα μου, ποια διαδικασία κάνω???

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε φίλε ναι αυτό ήταν thank you

 

ακόμα μία βοήθεια πάω να κάνω επαναφορά κάποιων αρχείων συστήματος και μου βγάζει σφάλμα και σταματάει και δεν μπορώ να κάνω τίποτα, εγώ θέλω να επαναφέρω τα wifi και τα μηνύματα μου, ποια διαδικασία κάνω???

Καλο ειναι να μην κανεις επαναφορα δεδομενων εφαρμογων συστηματος.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...