Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσοι βαλατε την FF1.3 με dori 9.1 πειτε τι setup εχετε στον dori.

ενω με τον κερνελ που φοραει η ff ηταν σβελτο το κινητο, τωρα με τον dori δειχνει να εχει ενα κλικ καθυστερησης...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οσοι βαλατε την FF1.3 με dori 9.1 πειτε τι setup εχετε στον dori.

ενω με τον κερνελ που φοραει η ff ηταν σβελτο το κινητο, τωρα με τον dori δειχνει να εχει ενα κλικ καθυστερησης...

Το default εχω...ωαλε xceed 12a

Link to comment
Share on other sites

Με Xceed τελαυταια δεν το ευχαριστιεμαι.... ειναι πιο αργο απο οτι ο Dori.
Link to comment
Share on other sites

Με Xceed τελαυταια δεν το ευχαριστιεμαι.... ειναι πιο αργο απο οτι ο Dori.

Τοτε βαλε τον καλυτερο για εσενα δεν μπορω να φτιαξω κερνελ.....η παρε αλλη συσκευη καλυτερη ....μαλλον το βαρεθηκες

Link to comment
Share on other sites

Τοτε βαλε τον καλυτερο για εσενα δεν μπορω να φτιαξω κερνελ.....η παρε αλλη συσκευη καλυτερη ....μαλλον το βαρεθηκες

:)

οχι βρε, μια χαρα ειναι το κινητο, ουτε φυσικα εχω την απαιτηση να κανεις κατι αλλο, ηδη εκανες πολλα και η ρομ ειναι φανταστικη, απλα ρωτησα για το setup που χρησιμοποιει ο καθενας με dori, μηπως παρω καποια ιδεα.

εχω κανει καποιες αλλαγες σε hot plug & governor (τα γυρισα σε alucard) και ειναι πολυ καλυτερα... απλα καθε προταση δεκτη για να απογειωθει και αλλο το κινητο ;).

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια ιδεα της Κατερινας....ειπα μα το κανω και τα καταφερα....το κινητο μας φτιαχνει φραπεεε!!! Πολλα libs xml και αλλα και τελικα τα καταφερα θα ανεβει το λινκ αργοτερα.....τωρα περα απο την πλακα επειδη πολλα γραφεται και δεν ειστε ευχαρηστημενοι με τιποτα.....δεν θα ξανα ανεβασω καμια ρομ...ειναι η τελευταια αυτη η 1.3 σε οσους ειπαν καλα λογια τους ευχαριστω πολυ...επισης δεν σας ζηταω τιποτα αφιερωνω χρονο και εχετε και απαιτησεις μερικοι....τεσπα αυτα τα λιγα...δεν το λεω για κακο απλα τα αναφερω για μερικους
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια ιδεα της Κατερινας....ειπα μα το κανω και τα καταφερα....το κινητο μας φτιαχνει φραπεεε!!! Πολλα libs xml και αλλα και τελικα τα καταφερα θα ανεβει το λινκ αργοτερα.....τωρα περα απο την πλακα επειδη πολλα γραφεται και δεν ειστε ευχαρηστημενοι με τιποτα.....δεν θα ξανα ανεβασω καμια ρομ...ειναι η τελευταια αυτη η 1.3 σε οσους ειπαν καλα λογια τους ευχαριστω πολυ...επισης δεν σας ζηταω τιποτα αφιερωνω χρονο και εχετε και απαιτησεις μερικοι....τεσπα αυτα τα λιγα...δεν το λεω για κακο απλα τα αναφερω για μερικους

 

Κωστη αφου το ξερεις...ειμαστε πολυ καλη στην κριτικη οταν ειναι για τους αλλους, οχι ομως για τον εαυτο μας....

Οτι εχετε φτιαξει ειναι παρα πολυ καλο και οι περισσότεροι το αναγνωριζουμαι. Καντε το κεφι σας και εμεις εδω ειμαστε.

Να εισαι καλα και καλη επιτυχια στην σχολη!!!!

Edited by Stavrosl
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια ιδεα της Κατερινας....ειπα μα το κανω και τα καταφερα....το κινητο μας φτιαχνει φραπεεε!!! Πολλα libs xml και αλλα και τελικα τα καταφερα θα ανεβει το λινκ αργοτερα.....τωρα περα απο την πλακα επειδη πολλα γραφεται και δεν ειστε ευχαρηστημενοι με τιποτα.....δεν θα ξανα ανεβασω καμια ρομ...ειναι η τελευταια αυτη η 1.3 σε οσους ειπαν καλα λογια τους ευχαριστω πολυ...επισης δεν σας ζηταω τιποτα αφιερωνω χρονο και εχετε και απαιτησεις μερικοι....τεσπα αυτα τα λιγα...δεν το λεω για κακο απλα τα αναφερω για μερικους

 

Κωστή προφανώς και είσαι ότι καλύτερο και έχεις δώσει μεγάλη βοήθεια στους Έλληνες κατόχους g2, κανείς δεν το αμφισβητεί αυτό . Κάποια σχόλια που ίσως γίνανε φαντάζομαι έγιναν γιατί εσύ ζήτησες αναφορά bugs.

Ότι και να κάνεις πάντως καλή συνέχεια και σε ευχαριστούμε

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Κωστή προφανώς και είσαι ότι καλύτερο και έχεις δώσει μεγάλη βοήθεια στους Έλληνες κατόχους g2, κανείς δεν το αμφισβητεί αυτό . Κάποια σχόλια που ίσως γίνανε φαντάζομαι έγιναν γιατί εσύ ζήτησες αναφορά bugs.

Ότι και να κάνεις πάντως καλή συνέχεια και σε ευχαριστούμε

Για τα bugs δεν ειπα κατι.....καταλαβες τι εννοω

Link to comment
Share on other sites

Για τα bugs δεν ειπα κατι.....καταλαβες τι εννοω

 

Εγω που παρακολουθώ το νήμα καθημερινά μόνο καλά σχόλια είδα για την δουλειά σου τίποτα άλλο.

 

Συνέχισε έτσι όσο εχεις όρεξη και καλές δοκιμές σε όλα τα παιδια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια ιδεα της Κατερινας....ειπα μα το κανω και τα καταφερα....το κινητο μας φτιαχνει φραπεεε!!! Πολλα libs xml και αλλα και τελικα τα καταφερα θα ανεβει το λινκ αργοτερα.....τωρα περα απο την πλακα επειδη πολλα γραφεται και δεν ειστε ευχαρηστημενοι με τιποτα.....δεν θα ξανα ανεβασω καμια ρομ...ειναι η τελευταια αυτη η 1.3 σε οσους ειπαν καλα λογια τους ευχαριστω πολυ...επισης δεν σας ζηταω τιποτα αφιερωνω χρονο και εχετε και απαιτησεις μερικοι....τεσπα αυτα τα λιγα...δεν το λεω για κακο απλα τα αναφερω για μερικους

Κωστή,ήδη έκανες πάρα πολλά και φυσικά σε ευχαριστούμε.

Ήδη με την 1.3 που έβαλα και με τον dori 9.1 συν κάποιες αλλαγές στο setup του κερνελ, το κινητό πετάει.... χωρίς υπερβολές, είναι ότι καλύτερο δοκίμασα και ανυπομονώ για την νέα έκδοση.

Από εκεί και πέρα, σίγουρα θα μας λείψουν οι εκδόσεις που έγινε κάθε τόσο, αλλά η απόφασή σου είναι απόλυτα κατανοητή.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που παρακολουθώ το νήμα καθημερινά μόνο καλά σχόλια είδα για την δουλειά σου τίποτα άλλο.

 

Συνέχισε έτσι όσο εχεις όρεξη και καλές δοκιμές σε όλα τα παιδια

 

Και εγώ καλά σχόλια βλέπω μόνο, δεν ξέρω αν έχω χάσει κάτι.

Εγώ λέω να ηρεμησεις λίγο και να επανέλθεις. Το g2 έχει τουλάχιστον 1 χρόνο ζωής ακόμα

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

kosti κανένας δεν έκανε παράπονα για τη rom, ίσα ίσα λένε τα καλύτερα δεν ξέρω βέβαια τι γίνεται από προσωπικά μηνύματα, εγώ είμαι καταευχαριστιμένος μέχρι στιγμής το μόνο που ας πούμε με χάλασε είναι η μπαταρία ίσως να μην έκατσε καλά ο kernel βέβαια είμαι ακόμα στη δεύτερη μέρα και θα του δώσω πίστωση χρόνου αλλά κανείς δεν σε κατηγόρησε για αυτό, τώρα όσο αναφορά κάποιες εφαρμογές που λείπουν, όπως το plug and pop δεν είναι δικό σου θέμα είχα την εφαρμογή κατεβασμένη την έκανα install και τελείωσε το θέμα θα σου πρότεινα να συνεχίσεις να προσφέρεις καινούριες rom αν πάλι δεν γουστάρεις γιατί σου την έσπασαν οκ και σεβαστό απλά θα σε παρακαλούσα να προσφέρεις με τις γνώσεις σου για την συσκευή μας στο forum
Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω ολοι σχεδον ειπατε καλα λογια....εχω και προσωπικα μηνυματα που ζητανε διαφορα.....δεν νομιζω μα εχετε παραπονο....οτι δεν ειχατε αμεσως ανεβαζα ζιπ και το εφτιαχνα....μονο αν βγει απο g5 interface θα ξανα ανεβασω..και αυτο αν δεν υπαρχει κατι πολυ δυνατο
Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω ολοι σχεδον ειπατε καλα λογια....εχω και προσωπικα μηνυματα που ζητανε διαφορα.....δεν νομιζω μα εχετε παραπονο....οτι δεν ειχατε αμεσως ανεβαζα ζιπ και το εφτιαχνα....μονο αν βγει απο g5 interface θα ξανα ανεβασω..και αυτο αν δεν υπαρχει κατι πολυ δυνατο

 

Εκεί δεν ξέρουμε τι σου λένε.

Μην νομίζεις θα τα έχεις αυτά.

Η rom by default πάντως είναι νομίζω η πιο αξιόλογη εκεί έξω για την συσκευή. Σε παγκόσμια κλίμακα developers μιλάω.

Τώρα ο καθένας άμα θέλει να κάνει και καφέ ας πάρει nespresso g2 θα παρουσιαστεί σε λίγες μέρες

 

Μην δίνεις και πολύ σημασία. Κι αν κουράστηκες κι αυτό δεκτό. Έτσι κι αλλιώς με αυτήν την rom χωρίς προβλήματα μπορεί κάποιος να κρατήσει την συσκευή άλλον ένα χρόνο και παραπάνω σίγουρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω ολοι σχεδον ειπατε καλα λογια....εχω και προσωπικα μηνυματα που ζητανε διαφορα.....δεν νομιζω μα εχετε παραπονο....οτι δεν ειχατε αμεσως ανεβαζα ζιπ και το εφτιαχνα....μονο αν βγει απο g5 interface θα ξανα ανεβασω..και αυτο αν δεν υπαρχει κατι πολυ δυνατο

 

Κάντο όπως το νιώθεις γιατί είναι κρίμα να φτάσεις στο σημείο να το σιχαθείς, κανείς δεν σε πληρώνει για το κάψιμο που μπορεί να τραβάς και το κάνεις επειδή γουστάρεις, και οι περισσότεροι μπορεί να μην σκέφτονται ότι ξενυχτάς ή καίγεσαι ή ότι έχεις και προσωπική ζωή.

Link to comment
Share on other sites

Κάντο όπως το νιώθεις γιατί είναι κρίμα να φτάσεις στο σημείο να το σιχαθείς, κανείς δεν σε πληρώνει για το κάψιμο που μπορεί να τραβάς και το κάνεις επειδή γουστάρεις, και οι περισσότεροι μπορεί να μην σκέφτονται ότι ξενυχτάς ή καίγεσαι ή ότι έχεις και προσωπική ζωή.

Ακριβως....θα μπορουσα να το κρατησω για εμενα να μην ανεβασω καμια ρομ....τεσπα

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως....θα μπορουσα να το κρατησω για εμενα να μην ανεβασω καμια ρομ....τεσπα

 

Ολοσωστος... άμα θέλεις τα μοιράζεσαι.... άμα σε πολύ πρειξουν τότε μην απαντάς στα pm.

Και η καλοσύνη έχει τα όρια της... κάνε μόνο ότι σε ευχαριστεί.

Άσχετο αλλά κάτι παίζει με το zip των driver της κάμερας του g4... μου έβγαλε κόκκινο μήνυμα και τίποτα άλλο! Περίεργα πράγματα.

Πάντως τo zip για την κάμερα του g4 είναι όλα τα λεφτά... είμαι ευγνώμων για τον χρόνο σας παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Ολοσωστος... άμα θέλεις τα μοιράζεσαι.... άμα σε πολύ πρειξουν τότε μην απαντάς στα pm.

Και η καλοσύνη έχει τα όρια της... κάνε μόνο ότι σε ευχαριστεί.

Άσχετο αλλά κάτι παίζει με το zip των driver της κάμερας του g4... μου έβγαλε κόκκινο μήνυμα και τίποτα άλλο! Περίεργα πράγματα.

Πάντως τo zip για την κάμερα του g4 είναι όλα τα λεφτά... είμαι ευγνώμων για τον χρόνο σας παιδιά

Ρωτα τον Πανο γιατι αυτος τα ανεβασε δεν ξερω καθολου

Link to comment
Share on other sites

Αρα η 1.3 FF ειναι καλυτερη απο την Limitless ε;

 

Η 1.3FF εχει G3 drivers να φανταστω. Αν φλασαρω τους G4 drivers τοτε θα εχω xcam και G4 καμερα με drivers G4 ε;

 

κωστα πραγματικα σ ευχαριστω!

SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια ιδεα της Κατερινας....ειπα μα το κανω και τα καταφερα....το κινητο μας φτιαχνει φραπεεε!!! Πολλα libs xml και αλλα και τελικα τα καταφερα θα ανεβει το λινκ αργοτερα.....τωρα περα απο την πλακα επειδη πολλα γραφεται και δεν ειστε ευχαρηστημενοι με τιποτα.....δεν θα ξανα ανεβασω καμια ρομ...ειναι η τελευταια αυτη η 1.3 σε οσους ειπαν καλα λογια τους ευχαριστω πολυ...επισης δεν σας ζηταω τιποτα αφιερωνω χρονο και εχετε και απαιτησεις μερικοι....τεσπα αυτα τα λιγα...δεν το λεω για κακο απλα τα αναφερω για μερικους

 

κωστη μην σκας ρε.οποιος θελει κατι παραπανο να κατσει να ψαξει να αφιερωσει χρονο και να το πετυχει αυτο που θελει και θα μαθει και κατι παραπανο(πχ εγω παλεψα αρκετο καιρο με το aroma και εμαθα πολλα πραγματα για τον συγκεκριμενο κωδικα ασχετα αν το αποτελεσμα δεν πετυχε για μου εσκασαν τα νευρα κατι κουφα error) και εδω ημαστε ολοι να τον βοηθησουμε.αλλα οχι να καθετε και να ζηταει συνεχως πραγματα..το ιδιο συμβαινει και στους xda και γινετε ενοχλιτικο στο τελος

 

τεσπα μου ηρθε το κινητο απο το service και ειναι ωρα να φλασαρω την ρομ σου που τοσα καλα λετε εδω μεσα.μια βδομαδα χωρις g2 και χωρις flasarismata τρελαθηκα χαχαχα

 

μπραβο για την δουλεια σου !!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;

Την προηγούμενη εβδομάδα ήμουν με cloudy και έβλεπα την παρουσίαση του s7 στον internet της συσκευής. Ταυτόχρονα ήμουν στο viber και μιλούσα ή σε άλλες εφαρμογές και έκανα διάφορα.

Με βόλεψε πολύ. Λέγεται split video αυτό; Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στην f&f 1.3?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;

Την προηγούμενη εβδομάδα ήμουν με cloudy και έβλεπα την παρουσίαση του s7 στον internet της συσκευής. Ταυτόχρονα ήμουν στο viber και μιλούσα ή σε άλλες εφαρμογές και έκανα διάφορα.

Με βόλεψε πολύ. Λέγεται split video αυτό; Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στην f&f 1.3?

Λες για το dual window φίλε... Αν κοιτάξεις κάμποσα ποστ πίσω είναι το ζιπακι κ το περνάς στην f. f v1.3... Να ρωτήσω κ εγώ κάτι... Στην κουρτίνα των ειδοποιήσεων έχει κάτι θερμοκρασίες... Είναι μπαταρίας κ επεξεργαστή; ποια είναι ποια;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λες για το dual window φίλε... Αν κοιτάξεις κάμποσα ποστ πίσω είναι το ζιπακι κ το περνάς στην f. f v1.3... Να ρωτήσω κ εγώ κάτι... Στην κουρτίνα των ειδοποιήσεων έχει κάτι θερμοκρασίες... Είναι μπαταρίας κ επεξεργαστή; ποια είναι ποια;;;

Είμαι με f f v1.3 by the way...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κ εγώ κάτι... Στην κουρτίνα των ειδοποιήσεων έχει κάτι θερμοκρασίες... Είναι μπαταρίας κ επεξεργαστή; ποια είναι ποια;;;

 

Η χαμηλη της μπαταριας και η υψηλη της CPU.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...