Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις πειραξει κατι ? Πράγματικα οι φωτογραφίες που βγαζω ειναι πολυ καθαρες με πολυ καλη εστιαση χωρις θόρυβο ακομα και με full zoom .

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχεις πειραξει κατι ? Πράγματικα οι φωτογραφίες που βγαζω ειναι πολυ καθαρες με πολυ καλη εστιαση χωρις θόρυβο ακομα και με full zoom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχεις πειραξει κατι ? Πράγματικα οι φωτογραφίες που βγαζω ειναι πολυ καθαρες με πολυ καλη εστιαση χωρις θόρυβο ακομα και με full zoom .

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχεις πειραξει κατι ? Πράγματικα οι φωτογραφίες που βγαζω ειναι πολυ καθαρες με πολυ καλη εστιαση χωρις θόρυβο ακομα και με full zoom

Ναι ειναι αλλαγμενα ολα τα libs....

Link to comment
Share on other sites

Τα libs απο που τα πηρες ?

Αυτο δεν μπορω να το πω :p :) :D :eek:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα!!

 

Όσες φορές και να φλασαρα την κάμερα δεν μου δούλεψε... Έβγαλε πρόβλημα...

LG smart cover δεν τρέχει......

Και πατάς συνέχεια οκ και δεν σταματά ποτέ... Πέρασα πολλές φορές την Κάμερα με τα wipe αλλα τιποτα. Πάμε για restore back up

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές και να φλασαρα την κάμερα δεν μου δούλεψε... Έβγαλε πρόβλημα...

LG smart cover δεν τρέχει......

Και πατάς συνέχεια οκ και δεν σταματά ποτέ... Πέρασα πολλές φορές την Κάμερα με τα wipe αλλα τιποτα. Πάμε για restore back up

Και εμενα με την 2η δουλεψε αν και εκανα κι αλλα πραγματα χειροκινητα...που για να σας τα πω θελει χρονο γνωση και αλλα....αν μπορεσω μα φτιαξω ενα ζιπ θα ηταν καλο αλλα δεν εχω χρονο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε.

 

Λοιπον,

 

1. Πρωτα ρουταρεις με αυτην τη διαδικασια.

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/guide-root-lg-firmwares-kitkat-lollipop-t3056951

Διαβασε τις οδηγειες.

 

2. Μετα περνας το TWRP recovery μεσω του autorec για KitKat.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2715496

 

3. Μετα φλασαρεις μεσω του recovery το πατσακι για να εισαι ετοιμος να μεταβεις σε Lollipop.

https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347760919

Για να μπεις στο recovery mode κατεβασε μια εφαρμογη πχ. Quick boot. ("Φλασαρω" εννοουμε οτι μπαινεις στο recovery και επιλεγεις install zip αυτο που θες)

 

4. Μετα βαζεις οποια custom Lollipop ROM θελεις στην SD και μεσω TWRP recovery τη φλασαρεις αφου πρωτα κανεις τα παρακατω wipes.

Dalvik

Cache

System

Data

Oλα δηλαδη εκτος της internal.

 

5. Οταν bootαρει η νεα ROM κανε και μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και εισαι ετοιμος, ρουταρισμενος και με recovery.

 

Τα λεω αυτα με μια επιφυλαξη γιατι μπορει αναμεσα στο 3ο και 4ο βημα να χρειαστει να ξαναπερασεις την πιο νεα εκδοση του TWRP μεσω του AutoRec για Lollipop το οποιο βρησκεις στο Play Store.

Ας επιβεβαιωσει καποιος που πηγε απο official KitKat σε custom Lollipop.

 

Εγω, προσωπικα, για να βαλω custom Lollipop ROM απο official KitKat που ημουν ακολουθησα αλλο δρομο.

 

Πρωτα αναβαθμισα σε official Lollipop μεσω LG flash tool, μετα root μεσω βηματος 1, μετα recovery μεσω AutoRec αλλα για Lollipop (το βρησκεις στο Play Store) και μετα το βημα 4 αφου το 3 ειναι περιττο πλεον αφου ηδη ειχα Lollipop.

 

Για να βαλεις επισημη ROM ωστε να ξαναγυρισει η εγγυηση ακολουθεις τον οδηγο του Titarasaudi που χρησιμοποιεις το LG flash tool.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6360361

 

Πολύ καλός οδηγός για έναν νέο, αλλά καλό είναι να δώσεις και κάποια λινκ σε περίπτωση μπρικαρισματος. Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να κάνει κάτι λάθος και μέχρι να καταλάβει τι έκανε και να βρει μια λύση, θα έχει τρελαθεί και θα έχει χάσει πολύ χρόνο

(αν και ρουταρω κινητά πολλά χρόνια πάντα κάτι πήγε στραβά την πρώτη φορά)

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια βοήθεια, έβαλα την FF1.3 (που δείχνει πολύ γρήγορη), μπαίνω TWRP για να φλασαρω το update.zip από Τitanium backup, ξεκινάει και μετά από λίγο κάνει restart στην recovery.... δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.

έχω αλλάξει θέση στο αρχείο και το πήγα στον φάκελο Titanium στην sd αλλά και σε εξωτερικό στικακι, παντού το ίδιο....

καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια βοήθεια, έβαλα την FF1.3 (που δείχνει πολύ γρήγορη), μπαίνω TWRP για να φλασαρω το update.zip από Τitanium backup, ξεκινάει και μετά από λίγο κάνει restart στην recovery.... δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.

έχω αλλάξει θέση στο αρχείο και το πήγα στον φάκελο Titanium στην sd αλλά και σε εξωτερικό στικακι, παντού το ίδιο....

καμιά ιδέα?

Φίλος δεν ξέρω αν φταίει ότι είναι αργά, αλλά δεν κατάλαβα τι εννοείς

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

το τιτανιουμ ειναι εφαρμογη και κανεις μπακ και ριστορ απο εκει..δεν εχει σχεση με twrp και recovery
LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Οτι ειναι αργα ειναι :)

περασα την FF1.3

ειχα παρει μπακαπ με το τιτανιουμ και εκανα το update.zip για να περασω ευκολα τις εφαρμογες μου αλλα και τα data.

παω recovery να φλασαρω το update.zip και εκει που ξεκιναει κανει επανεκκινηση.... δεν μου το περναει....

 

Ελπιζω να καταλαβες :)

 

 

το τιτανιουμ ειναι εφαρμογη και κανεις μπακ και ριστορ απο εκει..δεν εχει σχεση με twrp και recovery

Λαθος, αν εχεις το pro φτιαχνεις απο το μπακαπ ενα zip και το περνας απο recovery

Link to comment
Share on other sites

Οτι ειναι αργα ειναι :)

περασα την FF1.3

ειχα παρει μπακαπ με το τιτανιουμ και εκανα το update.zip για να περασω ευκολα τις εφαρμογες μου αλλα και τα data.

παω recovery να φλασαρω το update.zip και εκει που ξεκιναει κανει επανεκκινηση.... δεν μου το περναει....

 

Ελπιζω να καταλαβες :)

 

 

Λαθος, αν εχεις το pro φτιαχνεις απο το μπακαπ ενα zip και το περνας απο recovery

 

Κάνει τέτοια κούκλα το titanium άμα κάνεις πολλές εφαρμογές back up μαζί, δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσει δυστυχώς....

Link to comment
Share on other sites

Κάνει τέτοια κούκλα το titanium άμα κάνεις πολλές εφαρμογές back up μαζί, δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσει δυστυχώς....

Υποτιθεται οτι το κανει (αν εχεις το pro) αλλα δεν το καταφερα, τωρα κανω restore τα data απο την google edition 1.3 που ειχα.

διαβασα καπου οτι σου περναει εφαρμογες και data... να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το pro και όποτε εχω φτιάξει τετοιο zip σε διάφορα τηλέφωνα, δε μου το έχει περάσει.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το pro και όποτε εχω φτιάξει τετοιο zip σε διάφορα τηλέφωνα, δε μου το έχει περάσει.

διαβασα διαφορα και πολλοι εχουν το ιδιο προβλημα.... παιζουν καποιες λυσεις αλλα δεν θα κατσω να φαω μια ωρα και αν λειτουργησουν.

οπως ειπα περασα απο το nandroid backup της GE1.3 τα data και προς το παρον φαινεται οκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, απο την f&f 1.3 λείπει η επιλογή απο τις ρυθμίσεις για απόρριψη κλήσεων από αριθμούς με απόκρυψη πχ? Edited by Ekotas
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έχετε φαγωθεί όλοι με την ff 1.3, θα την περάσω και εγώ γιατί είμαι περίεργος.

Υπάρχει κάπου να διαβάσω τα χαρακτηριστικά της?

 

Η Google edition καλή αλλά η δεν τρελάθηκα.

 

Υπάρχει κάποια ρομ που όταν είμαι στο silent Mode να μπορώ να ακούω το ξυπνητήρι?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά 2 zip για camera γιατι ειστε μερικοι παραπονιαρηδες :p :p

CAMERA G3

https://drive.google.com/file/d/0B-t2HdM_977qOXdiWEpObkN3UVU/view?usp=sharing

CAMERA G4

https://drive.google.com/file/d/0B-t2HdM_977qQ1JKR0U0eU1tZG8/view?usp=sharing

Καλά φλασαρισματα :D

 

Η κάμερα του G3 κάνει και για limitless αντικαθιστώντας τα libraries?

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του G3 κάνει και για limitless αντικαθιστώντας τα libraries?

Κανει ναι....δοκιμασε βασικα...

Link to comment
Share on other sites

Έχετε φαγωθεί όλοι με την ff 1.3, θα την περάσω και εγώ γιατί είμαι περίεργος.

Υπάρχει κάπου να διαβάσω τα χαρακτηριστικά της?

 

Η Google edition καλή αλλά η δεν τρελάθηκα.

 

Υπάρχει κάποια ρομ που όταν είμαι στο silent Mode να μπορώ να ακούω το ξυπνητήρι?

 

Αν έχεις xposed μπορείς να κατεβάσεις το true silent mode. Λειτουργεί σε όλες τις ρομ και είναι όπως το παλιό αθόρυβο.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις xposed μπορείς να κατεβάσεις το true silent mode. Λειτουργεί σε όλες τις ρομ και είναι όπως το παλιό αθόρυβο.

 

thanks εισαι θεα

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά 2 zip για camera γιατι ειστε μερικοι παραπονιαρηδες :p :p

CAMERA G3

https://drive.google.com/file/d/0B-t2HdM_977qOXdiWEpObkN3UVU/view?usp=sharing

CAMERA G4

https://drive.google.com/file/d/0B-t2HdM_977qQ1JKR0U0eU1tZG8/view?usp=sharing

Καλά φλασαρισματα :D

 

Αυτά τα zip δουλεύουν για f&f v1. 2 και f&f v1. 3;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...