Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η χαμηλη της μπαταριας και η υψηλη της CPU.

Ευχαριστώ!!! Κωστή συνέχισε την καλή δουλειά! Είμαι σίγουρος πως θα βάλεις κ 4η κ 5η έκδοση της rom σου... Δε σταματάει το μικρόβιο έτσι εύκολα!!!

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η χαμηλη της μπαταριας και η υψηλη της CPU.

 

Σωστά το είπες αλλά καλύτερα να πεις ότι το κόκκινο είναι η μπαταρία και το άσπρο ο επεξεργαστή (επιστημονική ανάλυση χαχαχαχ).

Για την κάμερα το είπα γενικά Κώστη απλα το έγραψα μαζί με το δικό σου ποστ για να εξοικονομησω χώρο χαχαχα

 

Α και τελικά στην 1.3 δουλεύει η αλλαγή φώτο στον λογαριασμό κανονικά, στην 1.2 εχει πρόβλημα (που φυσικά μπορεί άνετα να φταίει κάτι που φλασαρα λάθος).

 

Έβαλε κάνεις άλλος τους driver της g4 κάμερας να πει αν του έβγαλε το ίδιο πρόβλημα ή είμαι το μαύρο πρόβατο; χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα εχθες τηβ ff1. 3

Σερφαρα επαιξα ξανασερφαρα βιντεο κλπ. Χωρίς όμως σιμ μεσα, εχω 4 ωρες sot.

Η ρομ παει πολυ καλά. Ειναι απλη και όμορφη και ο καθενας την χτίζει οποως θέλει με τα εξτρα ζιπακια και εφαρμογές.

Εγω κωστη σου βγαζω το καπέλο, κερναω καφέ και σάντουιτς

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα θελα όμως να δω τι κανει ο dori.

Ζητάει όμως τον τελευταιο ΚΚ BOOTLOADER.

Να προχωρήσω?

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα εχθες τηβ ff1. 3

Σερφαρα επαιξα ξανασερφαρα βιντεο κλπ. Χωρίς όμως σιμ μεσα, εχω 4 ωρες sot.

Η ρομ παει πολυ καλά. Ειναι απλη και όμορφη και ο καθενας την χτίζει οποως θέλει με τα εξτρα ζιπακια και εφαρμογές.

Εγω κωστη σου βγαζω το καπέλο, κερναω καφέ και σάντουιτς

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα θελα όμως να δω τι κανει ο dori.

Ζητάει όμως τον τελευταιο ΚΚ BOOTLOADER.

Να προχωρήσω?

Ελα Βολο για πεινιρλι....και τσιπουραααα φυσικα.....εγω ντορι που εβαλα φλασαρα αμεσως χωρος βοοτλοαντερ

Link to comment
Share on other sites

Σωστά το είπες αλλά καλύτερα να πεις ότι το κόκκινο είναι η μπαταρία και το άσπρο ο επεξεργαστή

Μα δεν ξερω τι χρωματα εχουν. Δεν φοραω αυτη τη ROM. Ειμαι με SRKG2 οπως φαινεται και στην υπογραφη μου.

 

 

 

 

Θα θελα όμως να δω τι κανει ο dori.

Ζητάει όμως τον τελευταιο ΚΚ BOOTLOADER.

Να προχωρήσω?

Να προχωρησεις. Αφου εχεις custom Lollipop τοτε εχεις και KitKat bootloader.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ξερω τι χρωματα εχουν. Δεν φοραω αυτη τη ROM. Ειμαι με SRKG2 οπως φαινεται και στην υπογραφη μου.

 

 

 

 

 

Να προχωρησεις. Αφου εχεις custom Lollipop τοτε εχεις και KitKat bootloader.

 

Πώς και δεν ήρθες στην f&f v1.3;;;

Έλα στο group χεχε

 

Όλα πάνε ρολόι... δεύτερη φόρτιση και 5 ώρες onscreen με χάλια σήμερα και μεγάλη φωτεινότητα (είμαι στο 30% χαχαχαχαχα σαν ανέκδοτο είναι).

Με μαμά rom ούτε 3 ώρες δεν έβγαζα με τέτοια λειτουργία... η φωτεινότητα λογο εξωτερικης χρήσης ήταν στο 70% minimum

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβασα ότι η ff1. 3 δεν έχει double window και με έπιασε κρυος ιδρώτας γιατί την έχω συμπαθησει πολύ αυτή τη ρομ.

Υπάρχει ευκαιρο το ζιπακι να το περάσω?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβασα ότι η ff1. 3 δεν έχει double window και με έπιασε κρυος ιδρώτας γιατί την έχω συμπαθησει πολύ αυτή τη ρομ.

Υπάρχει ευκαιρο το ζιπακι να το περάσω?

https://drive.google.com/file/d/0B-t2HdM_977qQU9YQzJvVllsekk/view?usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

Dual window για SRKG2 υπάρχει;

Δεν εχει dual window. Μπορει ομως να δουλεψει το ζιπακι που εδωσε ο Κωστης.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβασα ότι η ff1. 3 δεν έχει double window και με έπιασε κρυος ιδρώτας γιατί την έχω συμπαθησει πολύ αυτή τη ρομ.

Υπάρχει ευκαιρο το ζιπακι να το περάσω?

 

Υπάρχουν τα πάντα σε αυτόνομα zipakia οποίος θέλει βάζει ότι θέλει... και παιδιά ένας ένας τα LINK χαχα θα τα ανεβάζω και εγώ να γίνει χαμός στος τέλος :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιαα πραγματικα εχει παρει φωτια το φορουμ.....λες και πρωτοβγηκε η συσκευη :p παντως για ζιπ υπαρχουν πολλα.....για srk δεν ξερω αν δουλεψει να παρεις backup
Link to comment
Share on other sites

Παιδιαα πραγματικα εχει παρει φωτια το φορουμ.....λες και πρωτοβγηκε η συσκευη :p παντως για ζιπ υπαρχουν πολλα.....για srk δεν ξερω αν δουλεψει να παρεις backup

 

Εγώ που μπαίνω πολλές φορές μέσα στην μέρα και πάλι χάνομαι.

Γίνεται χαμός. Όντως με άλλη Rom Είναι σαν να βγήκε τώρα. Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που μπαίνω πολλές φορές μέσα στην μέρα και πάλι χάνομαι.

Γίνεται χαμός. Όντως με άλλη Rom Είναι σαν να βγήκε τώρα. Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα

Σαν να ψηνομαι να βγαλω κι αλλη εκδοση.............. :D :p :o

Link to comment
Share on other sites

Σαν να ψηνομαι να βγαλω κι αλλη εκδοση.............. :D :p :o

 

Ρε Κωστή εσύ που είσαι τόσο καλό παιδί βγάλε ένα ζιπακι με το κανονικό weather widget του g4

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Σαν να ψηνομαι να βγαλω κι αλλη εκδοση.............. :D :p :o

 

Κάνε σαν τις εταιρίες. Δώσε μας ένα zip τάχα για αναβάθμιση που θα χαλάσει στην ουσία την συσκευή. Μετά δώσε άλλη ενημέρωση με κάποια καινούργια πράγματα αλλά με ελλείψεις ακόμα και στα παλιά. Μετά κανένα bug.

Βραχυβιοτητα.

 

Χαλάς την πιάτσα Κωστή τα δεκάδες G2 από εδώ μέσα έπρεπε να ήταν στο συρτάρι της ιστορίας και να είχαμε την f&f σε G4 Και να μαζεύουμε λεφτά για την f&f σε G5

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ρε Κωστή εσύ που είσαι τόσο καλό παιδί βγάλε ένα ζιπακι με το κανονικό weather widget του g4

Αν βρω χρονοοο ναιιι

Link to comment
Share on other sites

Σαν να ψηνομαι να βγαλω κι αλλη εκδοση.............. :D :p :o

 

Θα με ψοφήσεις στα στησιματα εσύ κανόνισε την πορεία σου χαχαχα χαχαχαχααχχαχαα αχαχχαχαχαχαχ α αχ αχαχ

 

Περιμένε μήπως φτιάξεις την marshmallow που θα έρθει με το g5...... θα είναι amazing ouaouuuuuuuu

(όταν λες να κάνεις άλλη αναβάθμιση τι έχεις στο μυαλό σου;;; να βγάλεις και άλλα services με λίγο διαφορετικό launcher;) μου εξαπτεις την φαντασία Κωστή χιχι

Link to comment
Share on other sites

Κάνε σαν τις εταιρίες. Δώσε μας ένα zip τάχα για αναβάθμιση που θα χαλάσει στην ουσία την συσκευή. Μετά δώσε άλλη ενημέρωση με κάποια καινούργια πράγματα αλλά με ελλείψεις ακόμα και στα παλιά. Μετά κανένα bug.

Βραχυβιοτητα.

 

Χαλάς την πιάτσα Κωστή τα δεκάδες G2 από εδώ μέσα έπρεπε να ήταν στο συρτάρι της ιστορίας και να είχαμε την f&f σε G4 Και να μαζεύουμε λεφτά για την f&f σε G5

Χαχαχαχχαχα λες;;;;;

Εγω παντως αν αλλαξω συσκευη τωρα θα πηγαινα σε s7 παρ ολο που δεν με ενθουσιασε αρχικα

Link to comment
Share on other sites

Αν βρω χρονοοο ναιιι

 

❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κωστή για πες μου τη γνώμη σου για το g4 που ψήνομαι και είναι σε νορμαλ τιμή.?

Να το αλλάξω το g2?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κωστή για πες μου τη γνώμη σου για το g4 που ψήνομαι και είναι σε νορμαλ τιμή.?

Να το αλλάξω το g2?

Αν θελεις ενα κλικ γρηγοροτερο καλυτερη καμερα και μεγαλυτερη οθονη ναι....αλλιως περιμενε το g5 σε λιγους μηνες να το τζιμπησεις

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχχαχα λες;;;;;

Εγω παντως αν αλλαξω συσκευη τωρα θα πηγαινα σε s7 παρ ολο που δεν με ενθουσιασε αρχικα

 

Δυστυχώς κι εμένα μου φαίνεται ότι πλέον η Samsung τα έβαλε όλα για όλα. Έδωσε τα ρέστα. Όμως κλειδώματα να τα βράσω. Knor έπρεπε να το έλεγαν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κι εμένα μου φαίνεται ότι πλέον η Samsung τα έβαλε όλα για όλα. Έδωσε τα ρέστα. Όμως κλειδώματα να τα βράσω. Knor έπρεπε να το έλεγαν

G5 s7 ενα απο τα 2 θα παρω σε λιγο καιρο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...