Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περασα την ff 1.3 αλλα ηθελα και το smart notice οποτε το περασα και αυτο..το θεμα μου ειναι οτι δεν μου δειχνει τα tips για το καιρο στις καρτελες στο κατω μερος παρα μονο welcome to smart notice....νομιζω για να λειτουργησει χρειαζεται και το lg intelligent agent σωστα?αν ναι μπορει καποιος ν μ τ δωσει η τι αλλο χρειαζεται.μην κατεβαζω ολοκληρη ρομ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Περασα την ff 1.3 αλλα ηθελα και το smart notice οποτε το περασα και αυτο..το θεμα μου ειναι οτι δεν μου δειχνει τα tips για το καιρο στις καρτελες στο κατω μερος παρα μονο welcome to smart notice....νομιζω για να λειτουργησει χρειαζεται και το lg intelligent agent σωστα?αν ναι μπορει καποιος ν μ τ δωσει η τι αλλο χρειαζεται.μην κατεβαζω ολοκληρη ρομ

 

Ναι θα ήθελα και εγώ να το δω αυτό

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!

Τι θα λεγατε για μια εκδοση cloudy πιο ελαφρια και πιο γρηγορη;;

Ειδα ανεβασε ενας μια ελαφρομενη για τα δικα του γουστα στο htcmania αλλα οχι τιποτα τρελο και με εβαλε σε σκεψεις.....

 

Όντως κι εγώ νομίζω αυτό θα είναι το καλύτερο που έχεις να κάνεις. Κάποιες βελτιώσεις θέλει είναι ήδη πλήρης απροβλημάτιστη ή cloudy την είχα στο προηγούμενο μου τηλέφωνο κάποιος μήνες.

Πχ πρωτο πράγμα θέλει volume boost. Δηλαδή κάποιες λεπτομερείς και κάποια δικά σου τρικ για πιο γρήγορη λειτουργία και καλύτερη μπαταρία πιστεύω θα απογειώσουν την συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!

Τι θα λεγατε για μια εκδοση cloudy πιο ελαφρια και πιο γρηγορη;;

Ειδα ανεβασε ενας μια ελαφρομενη για τα δικα του γουστα στο htcmania αλλα οχι τιποτα τρελο και με εβαλε σε σκεψεις.....

 

Ναι Κώστα θα ήταν πολύ καλή ιδέα!

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καλυτερη rom αυτη τη στιγμη απο την cloudy 3.3? Επισης εχω το xceed σαν τελευταιο καλυτερο κερνελ, μηπως ο τελευταιος ντορι ειναι καλυτερος?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Ερώτηση.

 

Το G2 F320L τι διαφορά έχει από το D802;;;

 

Δουλεύει Ελλάδα με τα δίκτυα μας;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καλυτερη rom αυτη τη στιγμη απο την cloudy 3.3? Επισης εχω το xceed σαν τελευταιο καλυτερο κερνελ, μηπως ο τελευταιος ντορι ειναι καλυτερος?

 

Ανάλογα τις ανάγκες σου. Ή f&f Είναι ταχύτερη σίγουρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Ερώτηση.

 

Το G2 F320L τι διαφορά έχει από το D802;;;

 

Δουλεύει Ελλάδα με τα δίκτυα μας;

Έχω την εντύπωση ότι είναι το κορεατικο μοντέλο... Δε ξέρω τι μπάντες υποστηρίζει...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ναι το κορεατικο είναι με κάρτα Micro SD με αποσπωμενη μπαταρία κλπ..

 

2100 & 850 νομίζω είναι οι LTE μπάντες του...

Link to comment
Share on other sites

O dori ο τελευταιος ειναι καλυτερος απο xceed?

Δοκιμάζεις και κρίνεις solo

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

ενας τροπος για να ελαφρυνεις την gloudy ειναι αυτος https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347765593 ,γινεται οπως ειναι η SRK,lite ultra lite.απο εκει κ περα αν θελει ο κωστης βαζει το χερι του σε οτι λειπει. Edited by geoss
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα bug με την κάμερα του g4 App...

Όταν πας στις FULL ρυθμίσεις και επιλέξεις να κάνεις manual focus, στην τέρμα μακρινή εστίαση "τερματίζει" η εφαρμογή!

 

Με xcam δεν το κάνει.

Αυτά προς το παρόν... κάνω ότι μπορώ για να μαζέψω όσα πιο πολλά bug για να εξαλείψετε όσο γίνετε τις ατέλειες παιδιά... μέχρι τώρα δεν έχω βρει κάτι μεγάλο! Η f&f ν1.3 τσουλάει σταθερά (χωρίς σπασίματα και reboot).

xceed 14 kernel

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Παιδες η ρομ ειναι ετοιμη αλλα δεν υπαρχει λογος να την ανεβασω ειναι τοσο γρηγορη οσο και η f.f 1.3 οποτε δεν θα την ανεβασω....ειναι ακριβως ιδια.!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες η ρομ ειναι ετοιμη αλλα δεν υπαρχει λογος να την ανεβασω ειναι τοσο γρηγορη οσο και η f.f 1.3 οποτε δεν θα την ανεβασω....ειναι ακριβως ιδια.!!!

 

Για ποια rom μιλάς;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για cloudy που ειπα θα τροποποιησω

Εγώ περιμένω την Black που είχες πει πως θα φτιάξεις... Μένω με την f f v1.3 που είναι αστέρι!

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει βγάλει περίεργο πρόβλημα το titanium back up, δεν δημιουργεί αντίγραφα ασφαλείας!

Λέει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμος αποθηκευτικός χώρος.

Έκανα ότι μπορούσα για να το φτιάξω αλλά τίποτα. wipes, αλλαγής kernel, απεγκασταση!

Είχε κάνεις άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω την Black που είχες πει πως θα φτιάξεις... Μένω με την f f v1.3 που είναι αστέρι!

Με ξεμυαλιζεται......... :p :p

Link to comment
Share on other sites

Για cloudy που ειπα θα τροποποιησω

 

Δεν καταλαβαίνω. Η cloudy δεν είναι τόσο γρήγορη όσο η δίκη σου.

Αν εχεις κάνει κάποιες αλλαγές χωρίς να αφαιρέσεις δυνατότητες γιατι να μην την ανεβάζεις;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω. Η cloudy δεν είναι τόσο γρήγορη όσο η δίκη σου.

Αν εχεις κάνει κάποιες αλλαγές χωρίς να αφαιρέσεις δυνατότητες γιατι να μην την ανεβάζεις;

Ειναι ηδια με την f.f απλα δεν εχει v10 εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει βγάλει περίεργο πρόβλημα το titanium back up, δεν δημιουργεί αντίγραφα ασφαλείας!

Λέει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμος αποθηκευτικός χώρος.

Έκανα ότι μπορούσα για να το φτιάξω αλλά τίποτα. wipes, αλλαγής kernel, απεγκασταση!

Είχε κάνεις άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

Δεν είμαι σίγουρος, αλλά επειδή μου είχε συμβεί το ίδιο, πήγα Menu> Preferences> Max Backup History και από 1 το έβαλα 3 (μια εφαρμογή ήθελα να κρατήσω μόνο). Δοκίμασε να βάλεις πχ 50...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ηδια με την f.f απλα δεν εχει v10 εφαρμογες

 

Οπτικά δεν ξερω πάντως ταχύτητα σου ειπα η δίκη σου είναι ανώτερη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Δεν είμαι σίγουρος, αλλά επειδή μου είχε συμβεί το ίδιο, πήγα Menu> Preferences> Max Backup History και από 1 το έβαλα 3 (μια εφαρμογή ήθελα να κρατήσω μόνο). Δοκίμασε να βάλεις πχ 50...

Το έκανε εμένα με ff1.3 και έβαλα Άλλη ρομ και είμαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...