Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα wipe όπως είπες αλλά πάλι δε έγινε τπτ πέρασα την ρομ πάλι από πάνω κι πάλι λέει δυστυχώς οι ρυθμίσεις έχουν σταματήσει καμία άλλη ιδέα;

 

Αν δεν σου φτιαξει ουτε με ξαναπερασμα με wipes κλπ κανε ενα full wipe διαλεξε και dalvik και cache καθως και data αλλα θα

σου σβηστουν τα παντα αλλα ισως μονο ετσι θα ξεκολλησει οτι προβλημα εγινε.Ισως η καλυτερη λυση ειναι μιας και θα κανεις

ξανα απο την αρχη τα παντα περνα την ρομ μαζι με τον kernel κλπ οτι αλλο θες σε ενα usb on the go stick βαλτο κουμπωσε το

στο κινητο να το διαβασει μετα μπες στο recovery και κανε full wipe ακομα και την storage επελεξε τα ολα δηλαδη ετσι το κινητο

θα ειναι εντελως αδειο και μεσα απο το twrp χωρις να αποσυνδεσεις το usb on the go κανεις την εγκατασταση !!! Μετα ξανα αλλη

μια wipe cache αλλα και dalvik cache και μετα restart και εισαι ετοιμος !!! Θα δουλεψει σιγουρα ετσι δεν υπαρχει περιπτωση !!! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτο εκανα πρωτα αλλα οταν πηγαινα στις ρυθμισεις για τα πληκτρα οθονης μου λεει δυστυχως οι ρυθμισεις εχουν σταματησει το ιδιο μου ελεγε κι οταν εκανα παλι install την ρομ . για να κανω clean install να σβηστουν ολα απο μεσα πως γινεται? τωρα το ειδα ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Χρόνια πολλά σε όλους. Θέλω να κανω ροοτ το g2. Εχω στοκ 5.0.2 v30d. Το ροοτ γίνεται οπως γινόταν και με την 30b? Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω. Επειδή δν Θέλω να χάσω το ote tv go. Υπάρχει κάποιος τρόπος να δουλεύει σε ροοτ συσκευή? Ευχαριστώ

Δεν θα σου δουλεύει το ote tv on the go αν το ρουταρεις!! Έχω δοκιμάσει τα πάντα μήπως το κάνω και δουλέψει με ρουτ αλλά τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου δουλεύει το ote tv on the go αν το ρουταρεις!! Έχω δοκιμάσει τα πάντα μήπως το κάνω και δουλέψει με ρουτ αλλά τίποτα!!

 

Εμενα γιατι δουλευει κανονικα ? και πως ακριβως το root επηρεαζει το συγκεκριμενο προγραμμα ?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα την slimlp...έπαθα πλάκα, μπορεί να λείπουν κάποια πραγματάκια σε σχέση με την blisspop αλλά σε ταχύτητα δεν παίζεται64858ff64ae10df0b0b7e90662cb1f9f.jpg

 

Όσο για μπαταρία θα δω τις επόμενες μέρες, αν και σε πρώτη φάση φαίνεται καλή και με πολύ χαμηλές θερμοκρασίες... ακόμα και στο σεταρισμα.

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι δουλευει κανονικα ? και πως ακριβως το root επηρεαζει το συγκεκριμενο προγραμμα ?

Δηλαδή μπορείς και βλέπεις live πρόγραμμα ενώ είσαι ρουταρισμενος;Γιατί εγώ με στοκ και ρουτ δεν με αφήνει γίνεται κανονικά εγκατάσταση η εφαρμογή βλέπω τι παίζει στα κανάλια αλλά μόλις πατάς προβολή σου λέει δεν μπορεί να παίξει λόγο ρουτ!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορείς και βλέπεις live πρόγραμμα ενώ είσαι ρουταρισμενος;Γιατί εγώ με στοκ και ρουτ δεν με αφήνει γίνεται κανονικά εγκατάσταση η εφαρμογή βλέπω τι παίζει στα κανάλια αλλά μόλις πατάς προβολή σου λέει δεν μπορεί να παίξει λόγο ρουτ!

 

Φυσικα και παιζει τα παντα με SRKG2... Δεν εχει επηρεασει ΠΟΤΕ το root ΚΑΜΙΑ εφαρμογη που χρησομοποιω, απο εποχη Galaxy S μιλαμε τωρα... μετά Galaxy S2 & μετά G2!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και παιζει τα παντα με SRKG2... Δεν εχει επηρεασει ΠΟΤΕ το root ΚΑΜΙΑ εφαρμογη που χρησομοποιω, απο εποχη Galaxy S μιλαμε τωρα... μετά Galaxy S2 & μετά G2!

Ε τότε είμαι "χαζός" εγώ που με ρουταρισμενη συσκευή δεν παίζει live και χωρις ρουτ παίζει κανονικά τα πάντα....συν ότι έχω προσπαθήσει να "κρύψω" το ρουτ με διάφορες εφαρμογές είτε από xposed είτε διάφορες κατεβασμένες απο ιντερνέτ!!Δεν εχω πρόθεση διαμάχης αλλά είσαι λιγο επιθετικός νομίζω εγώ κατέθεσα την άποψη μου ούτε κεφαλαία ούτε τπτ! Παντως με στοκ και ρουτ εμένα δεν παιζει τι να πω ίσως εσένα παίζει επειδή είναι προρουταρισμενη δεν ξερω..

Link to comment
Share on other sites

Stratos76 το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα οταν είμαι ροοτ είτε με στοκ ρομ είτε με cloudy δν δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

@pdimi70

 

Πήγαινε σε Marshmallow,όμως εγώ προτείνω AICP 11 ή Mokee.Εξαιρετικές και οι δυό (με αγαπημένη μου την 1η)

Να δούμε πότε θα βγει μια που να υποστηρίζει layers

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

@pdimi70

 

Πήγαινε σε Marshmallow,όμως εγώ προτείνω AICP 11 ή Mokee.Εξαιρετικές και οι δυό (με αγαπημένη μου την 1η)

 

Ευχαριστω για τη συμβουλη αλλα την ερωτηση την εκανε ο eptanisioz :)

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Stratos76 το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα οταν είμαι ροοτ είτε με στοκ ρομ είτε με cloudy δν δουλεύει.

Σε ευχαριστώ για την επιβεβαίωση!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάποιος να με βοηθήσει αν ξέρει. Πατάω Play και μου βγάζει πράσινη οθόνη σε όλα τα βίντεο είτε είναι Facebook είτε από browser . Τι συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάποιος να με βοηθήσει αν ξέρει. Πατάω Play και μου βγάζει πράσινη οθόνη σε όλα τα βίντεο είτε είναι Facebook είτε από browser . Τι συμβαίνει;

 

Αυτό το διάβασες?!

Link to comment
Share on other sites

Στο facebook σου το κανει?

Μηπως περασες το ζιπακι για το Stagefright? αν ναι τοτε αυτο φταιει, ειχα και εγω το ιδιο προβλημα.

Όχι δεν έχω περάσει τίποτα. Τι ζαπακι είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω περάσει τίποτα. Τι ζαπακι είναι αυτό;

 

Ποια ρομ φορας?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα η thunder rom μου καταπινει νερο την μπαταρια! Και το installation ηταν οσο πιο clean γινεται..
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Thunder rom

 

Και μενα το κανει.ειναι bug της ρομ μαλλον.μπορει να φταοει αυτο που σου ειπαν πιο πανω..το πατσ για το stagefright

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.....οι Ισπανοι ειναι σχεδον ετοιμοι....μονο το λινκ περιμενουμε εδω και 2 μερες.....μαλλον πρωτοχρονιατικο δωρο θα ειναι....foul ux4.0 και v10

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=9&nv=1&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=en&u=http://www.latamdev.com.ar/viewtopic.php%3Ff%3D12%26t%3D70%26sid%3De53dc32b0b48a6f755026bd9015f8a75&usg=ALkJrhgz-uq-j7NpDl8sSaIPTcrm9zmjcA

 

Φφφφφφ....... Βαρεθηκα........

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...