Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στοκ κ εγω εβαλα χωρις επαναφορα απο αλλη ρομ και φακος δεν υπηρχε
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στοκ κ εγω εβαλα χωρις επαναφορα απο αλλη ρομ και φακος δεν υπηρχε

Μα το λεει και η λεξη στοκ.....γι αυτο δεν εχει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Πρώτο reboot με xceed 15. Γυρνάω πίσω ολοταχώς.

Μην βιαζεστε.....αφηστε λιγο το κινητακι να στρωσει.....αμα ηταν ετσι με ενα ρεμπουτ θα αλλαζαμε συσκευη αμα δεν υπηρχαν αυτα

Χαίρομαι που δεν είμαι ο μόνος με reboots
Link to comment
Share on other sites

Μην βιαζεστε.....αφηστε λιγο το κινητακι να στρωσει.....αμα ηταν ετσι με ενα ρεμπουτ θα αλλαζαμε συσκευη αμα δεν υπηρχαν αυτα

 

Σιγουρα θα υπάρξει κι άλλο Reboot. Έχω αλλάξει καμία 50αρια Kernel.

Πάντα όταν το κάνει μια φορά το ξανακάνει.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μα το λεει και η λεξη στοκ.....γι αυτο δεν εχει

Απλα νομιζα οτι θα το ειχε μιας και εχει στοιχεια απο Cloudy!

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και χρονια πολλα και παλι θα παρακαλεσω οπως παρακαλεσα και στους xda οσοι εχετε Xceed να εγκαταστησετε απο το Store ή το Synapse ή το Syslog (στο Symapse πατε στο tools και κατω κατω πατατε και τα τρια logs ενω στο Syslog τσεκαρετε τα παντα και πατατε take log) και μετα ανεβαστε τα σε καποιο cloud και δωστε το λινκ ή εδω ή στη σελιδα του Xceed στους xda, ειναι υποθεση 3 λεπτων ετσι ωστε αν υπαρχει προβλημα στον κερνελ να διορθωθει αμεσως μια και ο Cezar λογω ανεργιας σχεδον ολη μερα ασχολειται με αυτο

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απλα νομιζα οτι θα το ειχε μιας και εχει στοιχεια απο Cloudy!

Θα προσπαθησω να το βαλω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλα τα παιδιά :)

Έχω το Lg g2. Θα ήθελα μια βοηθεια παρολο που δεν ειναι το καταλληλο μερος, αλλα εχω ψαξει στο forum και στο google για ενα ταμπλετακι ενος φιλου της F&U το ΕΤΒ7624. Ειχε kit kat και ψαχνω να βρω την μαμισια rom σε ζιπ ή img για να την περασω απο το recovery.

Σας ευχαριστω παρα πολυ και καθε βοηθεια ανεκτίμητη.

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

Με xceed 15 δεύτερο reboot

 

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους. Εμένα παιδιά μου έκανε ένα reboot στην αρχή όταν το προτοεβαλα αλλά δεν έδωσα σημασία και δεν έχει κάνει κάποιο άλλο εδώ και μια μέρα..Θα δούμε αν ξανά κάνει...

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα και μενα μολις μου κανε δευτερο reboot που θα βρω τη προηγούμενη εκδοση η τον κερνελ του cloudy που ειχε η ρομ 3.3
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω σε εμενα η καμερα ειναι μια χαρα......το κολλημα στην αρχη που λες ποιο ui επελεξες αυτο με τα thunder settings η το στοκ;;;;

Το 3ο που μου λες δεν καταλαβα ποιο ειναι εξηγησε μου

 

Οτι προτεινες στο ποστ σου παραπανω εχω βαλλει.

 

Το 3ο ειναι εκεινο το βημα που διαλεγεις αν θα σου επαναφερει τις εφαρμογες ή θα στο κανει set up as new αφου εισαγεις το gmail αccount στο πρωτο boot. Πατουσα το επομενο και δεν προχωρουσε.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Οτι προτεινες στο ποστ σου παραπανω εχω βαλλει.

 

Το 3ο ειναι εκεινο το βημα που διαλεγεις αν θα σου επαναφερει τις εφαρμογες ή θα στο κανει set up as new αφου εισαγεις το gmail αccount στο πρωτο boot. Πατουσα το επομενο και δεν προχωρουσε.

 

Αυτό λέω. Αν γυρίσεις την οθόνη σε landscape μπορείς να πατήσεις το επόμενο. Το έχω πάθει και με άλλες ρομ, μου το έκανε και εδώ..

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα και μενα μολις μου κανε δευτερο reboot που θα βρω τη προηγούμενη εκδοση η τον κερνελ του cloudy που ειχε η ρομ 3.3

 

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=41225

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οτι προτεινες στο ποστ σου παραπανω εχω βαλλει.

 

Το 3ο ειναι εκεινο το βημα που διαλεγεις αν θα σου επαναφερει τις εφαρμογες ή θα στο κανει set up as new αφου εισαγεις το gmail αccount στο πρωτο boot. Πατουσα το επομενο και δεν προχωρουσε.

 

Είχες ποτέ i-phone?

 

Διότι το ''set up as new'' το λέγαμε κάπου στο 2010 όταν προσπαθούσαμε να τα σκαλίσουμε ''λίγο''... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γυρισα σε 12α xceed. Δεν παλευονται τα reboot στα καλα καθουμενα ενω βλεπεις ενα βιντεο η κατι αλλο
Link to comment
Share on other sites

Γυρισα σε 12α xceed. Δεν παλευονται τα reboot στα καλα καθουμενα ενω βλεπεις ενα βιντεο η κατι αλλο

 

Και στο 14 xceed ειχε reboot? Ρωταω γιατι αυτο σκοπευα να βαλω τωρα

Link to comment
Share on other sites

Και στο 14 xceed ειχε reboot? Ρωταω γιατι αυτο σκοπευα να βαλω τωρα

Ναι είχε...

Link to comment
Share on other sites

Και στο 14 xceed ειχε reboot? Ρωταω γιατι αυτο σκοπευα να βαλω τωρα

Κανενα reboot με τον 14. Περασε τον αφοβα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πόσο διαφορετικές συσκευές έχουμε!!?? Πότε δεν έχω δει reboot σε xceed..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...