Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτός είναι ο xceed με την ανανεωμένη/αναβαθμισμένη κάμερα;

Ναιι.......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την στοκ εφαρμογή κάμερας χρησιμοποιούμε έτσι; δε βλέπω κιόλας κάτι νέο...

Stock xcam g3 εγω παντως ειδα σε αναλυση και φοκους....γρηγοροτερη

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά !!!!!!!!

Από χθες έχω βάλει τη ρομ του Κωστή μαζί με το νέο xceed. Όλα μια χαρά μέχρι τώρα. Γρήγορη και σταθερή.

Μπράβο Κωστή!!!!!!!!

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα thunder rom προχθες και μπορω να πω οτι την βλεπω γρηγοροτερη απο srk και cloudy. Το βλεπω να την κραταω μεχρι να εμφανιστει κατι καλυτερο. :)

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα thunder rom προχθες και μπορω να πω οτι την βλεπω γρηγοροτερη απο srk και cloudy. Το βλεπω να την κραταω μεχρι να εμφανιστει κατι καλυτερο. :)

 

Το ημερολόγιο σου δουλεύει κανονικά ? Εμένα δεν συγχρονιζε και έκλεινε.

Βάλε του Κωστή που είναι συνδυασμός cloudy και thunder.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Καλά Χριστούγεννα με ευτυχία, υγεία σε εσάς και τις οικογένειες σας. Και λίγη τύχη βέβαια γιατί είδα κάτι ωραίο σήμερα το πρωί στο Facebook. Και λίγο τύχη δε βλάπτει. Υγεία είχαν και στον Τιτανικό.

 

Στο θέμα μας τώρα. Είμαι ο μόνος που δεν έχω δει κάποια διαφορά με τον νέο xceed στη κάμερα;;

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ σε ολους τους πιστους του G2 και επειδη ειναι αγιες μερες αντε και στους αλλους:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σε όλους. Καλά Χριστούγεννα με ευτυχία, υγεία σε εσάς και τις οικογένειες σας. Και λίγη τύχη βέβαια γιατί είδα κάτι ωραίο σήμερα το πρωί στο Facebook. Και λίγο τύχη δε βλάπτει. Υγεία είχαν και στον Τιτανικό.

 

Στο θέμα μας τώρα. Είμαι ο μόνος που δεν έχω δει κάποια διαφορά με τον νέο xceed στη κάμερα;;

 

οκ ενα συντομο ιστορικο για αυτο το θεμα

Ο Cezar ειχε ολη τη καλη διαθεση να μας περασει ολα τα libs (κωδικα) απο το νεο ΜΜ κερνελ του G3 μια και η μαμα LG μας εχει γραμμενους μεχρι στιγμης, περιττο να σας πω οτι φαγαμε reboots που το ευχαριστηθηκαμε, μετα προσπαθησε να επικεντρωθει πιο πολυ στη καμερα ,εκει τα πραγματα ηταν καλυτερα ειδικα η εστιαση στο σκοταδι ηταν πολυ γρηγορη αλλα και παλι ειχαμε καποια FCs και επισης ειχε εξαφανιστει το auto focus οταν τραβαγες βιντεο με την xcam, ετσι τουλαχιστον ως προς τη καμερα υπαρχει μια μικρη αναβαθμιση που θα τη δει καποιος στο ημιφως πιο πολυ,εννοειται πως αν παρουμε ΜΜ αναβαθμιση αλλαζουν δραματικα τα πραγματα στον κερνελ και οχι μονο

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ημερολόγιο σου δουλεύει κανονικά ? Εμένα δεν συγχρονιζε και έκλεινε.

Βάλε του Κωστή που είναι συνδυασμός cloudy και thunder.

 

Το ημερολογιο ανοιγει κανονικα αλλα δεν ξερω αν συγχρονιζει γιατι δεν το χρησιμοποιω για τετοιο σκοπο.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Το ημερολογιο ανοιγει κανονικα αλλα δεν ξερω αν συγχρονιζει γιατι δεν το χρησιμοποιω για τετοιο σκοπο.

 

Δεν έχεις καθόλου γεγονότα αποθηκευμενα? Εμένα δεν εμφανιζε τιποτα.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις καθόλου γεγονότα αποθηκευμενα? Εμένα δεν εμφανιζε τιποτα.

 

 

Μπααα. Κατι reboot εφαγα με αυτη τη ρομ. Πως παιρνω log και που το στελνω;

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα παιδια! Κωστη η ρομ σου ειναι βασισμενη στην Thunder 2.1 ή στην 2.2??

Στις πληροφορίες βλεπω 2.1 αλλα ειχα καταλαβει απο εδω οτι είναι στην 2.2

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα παιδια! Κωστη η ρομ σου ειναι βασισμενη στην Thunder 2.1 ή στην 2.2??

Στις πληροφορίες βλεπω 2.1 αλλα ειχα καταλαβει απο εδω οτι είναι στην 2.2

Ειναι και 2.1 και μερικα απο 2.2.....δεν μπορεσα να τα βαλω ολα.....2 μερες ασχοληθηκα μονο.....η flandra μου ειπε ολα καλα μεχρι τωρα.....δεν ειδε καποιο προβλημα λογικα η επομενη εκδοση θα ειναι πρωτοχρονια αναλογα πως θα παει.....δοκιμαστε την δεν χανετε κατι :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα θέμα μέχρι τώρα. Δοκιμάσετε τη.... Κωστή δώσε και το zip για τις επαφές όμως....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους κ καλά Χριστούγεννα!!!
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Μια μέρα με τον xceed 15 και καθώς πάτησα like σε ένα σχόλιο στο Facebook το κινητό κόλλησε και έκανε μετά από 3 δευτερόλεπτα επανεκκίνηση
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το zip για τις επαφες να συνγχρωνιζουν

https://drive.google.com/file/d/0B7BpM0eEj7hMakI3TUxXbTdiR1U/view?usp=docslist_api

EDIT: Oποιος δοκιμαζει παιδια την ρομ ας μου στελνει ενα pm η να το λεει εδω...ευχαριστω :)

Edited by kostis8
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το zip για τις επαφες να συνγχρωνιζουν

https://drive.google.com/file/d/0B7BpM0eEj7hMakI3TUxXbTdiR1U/view?usp=docslist_api

EDIT: Oποιος δοκιμαζει παιδια την ρομ ας μου στελνει ενα pm η να το λεει εδω...ευχαριστω :)

 

Λιγο την Καμερα που δοκιμασα με την δικια σου rom ..ειναι τερμα σκοτεινη δεν ξερω γιατι!?

 

Επισης μου κολλησε στο σημειο που εβαζα το μαιλ και Set up as new!

 

Επισης δεν δουλευει το preferences κουμπακι στο dropdown μενου!

 

Antutu εβγαλα 52Κ :P

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω σε εμενα η καμερα ειναι μια χαρα......το κολλημα στην αρχη που λες ποιο ui επελεξες αυτο με τα thunder settings η το στοκ;;;;

Το 3ο που μου λες δεν καταλαβα ποιο ειναι εξηγησε μου

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το μονο που θα προτιμουσα να ειχε ειναι δυνατοτητα προσθηκης φακου στα quick toggles.. Εψαξα να το βαλω αλλα δεν το εχει στις επιλογες
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το μονο που θα προτιμουσα να ειχε ειναι δυνατοτητα προσθηκης φακου στα quick toggles.. Εψαξα να το βαλω αλλα δεν το εχει στις επιλογες

Ποια επιλογη ui επελεξες στην αρχη;;

Εκανες επαναφορα τα data σου απο αλλη ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Λιγο την Καμερα που δοκιμασα με την δικια σου rom ..ειναι τερμα σκοτεινη δεν ξερω γιατι!?

 

Επισης μου κολλησε στο σημειο που εβαζα το μαιλ και Set up as new!

 

Επισης δεν δουλευει το preferences κουμπακι στο dropdown μενου!

 

Antutu εβγαλα 52Κ :P

 

Στο setup as new αν γυρνούσες την οθόνη θα έπαιρνε την επιλογή του οκ.

Η κάμερα εμένα είναι μια χαρά και δουλεύει το κουμπί των settings στο κουρτινακι.

Φακό δεν έχω και εγώ. Έβαλα τη stock.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...