Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανεστη ευχαριστουμε για την ενημερωση και ας μην ξεχασουμε οπως αναφερεται και στη σελιδα τους τη chelozteam για την πολλα υποσχομενη ρομ ,δε θελουν ουτε donation ουτε τιποτα απλως οποτε δινουμε λινκ για τη ρομ να τους αναφερουμε

καλησπέρα και Χρόνια Πολλά ,αν μπορείς εξήγησέ μου τι πρέπει να κάνω .Στο Android File Host είχε το λινκ για να κάνεις share ,δεν τα ξέρω και καλά ,πάντως αν πρέπει να κάνω κάτι πέστο μου .Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μονο και μονο απο αυτο με βλεπω να τη βγαζω

Αλλαξε το.

 

Texdroider DPI

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και Χρόνια Πολλά ,αν μπορείς εξήγησέ μου τι πρέπει να κάνω .Στο Android File Host είχε το λινκ για να κάνεις share ,δεν τα ξέρω και καλά ,πάντως αν πρέπει να κάνω κάτι πέστο μου .Ευχαριστώ

 

Δεν ειναι κατι αξιο λογου προφανως για λογους προβολης και διαφημισης αφενος της ομαδας τους και αφετερου του φορουμ που τους φιλοξενει

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλαξε το.

 

Texdroider DPI

 

Προφανως για να εχουν συμβατοτητα με V10 εχουν επιλεξει αυτο το dpi

Προσοχη με το Texdroider μπορει να οδηγησει σε bootloop

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα και ευτυχισμένο το νέο έτος, έχω την cloudy g2 3.3 με xceed 12a όταν πάω να ανεβάσω τη φωτεινότητα πάνω από 75% μου γράφει ότι δε γίνεται λόγω υψηλής θερμοκρασίας.
Link to comment
Share on other sites

μολις περασα την καινουργια του Cheloz ...εχετε ιδεα αν ειναι συμβατη με xceed?σαν πρωτη εντυπωση ειναι καλη..υπαρχουη βεβαια καποια fcs αλλα ειναι beta και εχω παρατηρησει καποια ψιλοlag αλλα πιστευω ειναι μεχρι να στρωσει η να κανω κανα factory reset.οντως το dpi ειναι μικρο αλλα πιστευω συνηθιζεται ..θα δειξει..χαχαχα ξεχασε να βαλει εξτρα επιλογες στις ρυθμισεις οποτε αναμεται συντομα update
Link to comment
Share on other sites

Τη έβγαλα ήδη του cheloz.. Δίκτυο δεν αλλάζεις, κολλαει.. Στην κάμερα στο manual video κολλάει και δεν ξανά μπαίνει ποτέ. Στα toggles στο κουρτινακι κολλάει... Άντε γεια..... Έβαλα των βιετναμεζων και βλεπουμε.....

 

Καλή χρονιά να έχουμε ολοι!!!!!!!!

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Τη έβγαλα ήδη του cheloz.. Δίκτυο δεν αλλάζεις, κολλαει.. Στην κάμερα στο manual video κολλάει και δεν ξανά μπαίνει ποτέ. Στα toggles στο κουρτινακι κολλάει... Άντε γεια..... Έβαλα των βιετναμεζων και βλεπουμε.....

 

Καλή χρονιά να έχουμε ολοι!!!!!!!!

το δικτυο μπορεις να το αλλαξεις χειροκινητα

επισης δεν δουλευει το toggle για το interrupcion ολα τα αλλα μου δουλευουν

την καμερα μπορεις να την επαναφερεις για να λειτουργει με ενα wipe στην εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Τη έβγαλα ήδη του cheloz.. Δίκτυο δεν αλλάζεις, κολλαει.. Στην κάμερα στο manual video κολλάει και δεν ξανά μπαίνει ποτέ. Στα toggles στο κουρτινακι κολλάει... Άντε γεια..... Έβαλα των βιετναμεζων και βλεπουμε.....

 

Καλή χρονιά να έχουμε ολοι!!!!!!!!

Χαχαχαχαχα με κανεις και γελαω σημερα κι ας τρεχω σε νοσοκομεια.....και εγω με βλεπω να την αλλαζω.....κριμα και περιμεναμε 1 μηνα.....

Link to comment
Share on other sites

το δικτυο μπορεις να το αλλαξεις χειροκινητα

επισης δεν δουλευει το toggle για το interrupcion ολα τα αλλα μου δουλευουν

την καμερα μπορεις να την επαναφερεις για να λειτουργει με ενα wipe στην εφαρμογη

 

Αν πας στα settings για να διαλέξεις σε ποια δίκτυα να ψάξει κολλάει.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Τη έβγαλα ήδη του cheloz.. Δίκτυο δεν αλλάζεις, κολλαει.. Στην κάμερα στο manual video κολλάει και δεν ξανά μπαίνει ποτέ. Στα toggles στο κουρτινακι κολλάει... Άντε γεια..... Έβαλα των βιετναμεζων και βλεπουμε.....

 

Καλή χρονιά να έχουμε ολοι!!!!!!!!

Θα την βάλω αύριο.Των Viet η NDM-GPRO2 PORT G2 UX 4.0 (την έβαλα το πρωί) δεν με ικανοποιεί άσε που είναι 5.0.1,μάλλον θα ξαναγυρίσω στην

NDM-Special Edition-2.2 (εξαιρετική).Όλες είναι στο λινκ που έδωσα το πρωί .Καλή Χρονιά

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονια σε ολους με υγεια (πρωτα) και ευτυχια(=υγεια)

Σε οσους ειναι με Cheloz στη πρωτη σελιδα αναφερεται πως αν εγκαταστησεις το Drive αποτο playstore κερδιζεις 100GB!! για δυο χρονια ως διαφημιστικο promotion του G4, για δοκιμαστε να μας πειτε!

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Καλή Χρονιά με Υγεία και Αγάπη στης οικογένειες μας άντε και με μια καλή σούπερ ρομ για το κινητό μας !!!

Αυτη η ρομ η Cheloz ειναι η νεα η ισπανικη που περιμεναμε σωστα?? Βλεπω ομως κανα 2 που την εβαλαν εχει θεματακια ...Γιαυτο

την λενε και beta δεν ειναι στην τελικη της μορφη περιμενουμε και καποια αλλα στσθερη η ειναι αυτη ?? Οσο αφορα την NDM 2.2

αυτη ειναι καλυτερη απο την NDM 3.0 ποια απο της 2 ειναι καλυτερη ?? Με επιασε ο νεος χρονος για σκαλισμα ... !!! :lol: :lol:

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονια σε ολους με υγεια (πρωτα) και ευτυχια(=υγεια)

Σε οσους ειναι με Cheloz στη πρωτη σελιδα αναφερεται πως αν εγκαταστησεις το Drive αποτο playstore κερδιζεις 100GB!! για δυο χρονια ως διαφημιστικο promotion του G4, για δοκιμαστε να μας πειτε!

Καλημέρα και καλή χρόνια, υπάρχει ζιπακι στα μοντς για την cloudy που κάνει ακριβώς το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο forum και χρονια πολα καλη χρονια εχω το κινιτο αλλα την κορεατικη εκδοση και θελω να του περασω recovery καπια βοηθεια ευχαριστω

lg g2 16gb black

Cloudyg2 3.3 - xceed 14 android 5.0.2 twrp 2.8.6.1 :D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο forum και χρονια πολα καλη χρονια εχω το κινιτο αλλα την κορεατικη εκδοση και θελω να του περασω recovery καπια βοηθεια ευχαριστω

 

Τι εννοεις να βαλεις δεν εχεις ειδη απο οτι βλεπω στην υπογραφη σου σωστα ?? Οπως και να εχει πας εδω http://www.gregtwallace.com/lgg2-projects/twrp.php μπαινεις μεσα στην εκδοση που θες ... και μεσα απο εκει διαλεγεις για ποπιο μοντελο θες να κατεβασεις και αφου

κατεβει την βαζεις χυμα στην μνημη του κινητου και μετα μεσα απο το υπαρχον ρεκοβερυ την φλασαρεις ... !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εχω 2 συσκευες η μια ειναι η d802 και η αλλη f320l

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καπιον οδηγο να περασω recovery για να βαλω custom rom

lg g2 16gb black

Cloudyg2 3.3 - xceed 14 android 5.0.2 twrp 2.8.6.1 :D

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εχω 2 συσκευες η μια ειναι η d802 και η αλλη f320l

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καπιον οδηγο να περασω recovery για να βαλω custom rom

Εδώ κοίταξες;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2468858

Link to comment
Share on other sites

Με τα reboot στον xceed 15 έχουμε κανενα νεότερο; βρέθηκε καμια λύση;

 

Τι νεο να εχουμε...Απλα δεν ηταν κατα την γνωμη μου σωστη απο την αρχη... Με την 15 ειχα 4 reboots και η λυση

που βρηκα ηταν...να ξαναβαλω την 14 και ολα μια χαρα ...!!! :lol: Τελικα παιδια ποια απο της 2 τελευταιες NMD ειναι

η ποιο καλη ?? Και απο ισπανους μερια εχουμε κανα νεο ποτε θα βγει η τελικη τους ρομ να την δοκιμασουμε ?? ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι νεο να εχουμε...Απλα δεν ηταν κατα την γνωμη μου σωστη απο την αρχη... Με την 15 ειχα 4 reboots και η λυση

που βρηκα ηταν...να ξαναβαλω την 14 και ολα μια χαρα ...!!! :lol: Τελικα παιδια ποια απο της 2 τελευταιες NMD ειναι

η ποιο καλη ?? Και απο ισπανους μερια εχουμε κανα νεο ποτε θα βγει η τελικη τους ρομ να την δοκιμασουμε ?? ;)

 

Το θεμα ειναι πως και με τη 14 ειχα reboot ενω με τη 12α κανενα μεχρι στιγμης

Link to comment
Share on other sites

Παίδες διάβασα ότι ξεκινά η διάθεση του Marshmallow για το G3, οπότε να περιμένουμε για custom rom και για το G2 μας από Cloudyfa κλπ μαθαμε τίποτα?
Xiaomi Mi 5 | White | Prime 3-64
Link to comment
Share on other sites

Τι νεο να εχουμε...Απλα δεν ηταν κατα την γνωμη μου σωστη απο την αρχη... Με την 15 ειχα 4 reboots και η λυση

που βρηκα ηταν...να ξαναβαλω την 14 και ολα μια χαρα ...!!! :lol: Τελικα παιδια ποια απο της 2 τελευταιες NMD ειναι

η ποιο καλη ?? Και απο ισπανους μερια εχουμε κανα νεο ποτε θα βγει η τελικη τους ρομ να την δοκιμασουμε ?? ;)

 

NDM-Special Edition-2.2 [Mon, Dec 14, 2015]

https://drive.google.com/file/d/0B4JRK8711Jf6UnJ3WEJGUERNM3M/view?pref=2&pli=1

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

Με τα reboot στον xceed 15 έχουμε κανενα νεότερο; βρέθηκε καμια λύση;

 

Παίδες διάβασα ότι ξεκινά η διάθεση του Marshmallow για το G3, οπότε να περιμένουμε για custom rom και για το G2 μας από Cloudyfa κλπ μαθαμε τίποτα?

 

Δεν ξερω αν φαινεται η υπογραφη μου αλλα ηδη δοκιμαζουμε (τρεις ειμαστε παγκοσμιως και ολοι Ελληνες και Ελληνιδα απο αυτο το φορουμ) τον 16 beta

 

Απο οτι μου λενε (και ας με διορθωσει καποιος) ο Cloudyfa εχει εξαφανιστει και απο το φορουμ του G3 στους xda, αυτο δεν σημαινει απαραιτητα οτι δεν θα επιστρεψει οταν δωθει η αναβαθμιση, ειδωμεν....

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν φαινεται η υπογραφη μου αλλα ηδη δοκιμαζουμε (τρεις ειμαστε παγκοσμιως και ολοι Ελληνες και Ελληνιδα απο αυτο το φορουμ) τον 16 beta

 

Απο οτι μου λενε (και ας με διορθωσει καποιος) ο Cloudyfa εχει εξαφανιστει και απο το φορουμ του G3 στους xda, αυτο δεν σημαινει απαραιτητα οτι δεν θα επιστρεψει οταν δωθει η αναβαθμιση, ειδωμεν....

Πάντα τέτοια , Καλή Χρονιά και καλό κουράγιο με τα test

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...