Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την δοκίμασα πριν απο λίγο αλλά δεν την κατάφερα να δουλέψει όποιο tweak και να ανοίξω μολις βγω απο την εφαρμογή μου γράφει "foma σταμάτησε να δουλεύει"

 

και σε μενα το ιδιο.....

 

Παιδια αφου επιλεξετε ο,τι θελετε μετα θα γυρισετε στη ταμπελα home και κατω δεξιά υπαρχει εικονιδιο με το σημα check (v) το πατατε το κινητο επανεκκινει και αυτο ηταν

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το λινκ δεν υπαρχει πια :(

 

Νεο λινκ

http://1drv.ms/1UjBHY3

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια και καλη χρονια να εχετε!

Ως νεος χρηστης του LG G2 εστω και αργα, θα ηθελα να με κατατοπισετε σε κατι.

Επειδη δε θελω να μπλεχτω ακομα με custom firmware και root, διοτι το επιχειρησα παλια σε LG Optimus G κι εβγαλα τα ματια μου, τι ειναι καλυτερο για το G2 μου;

Lolipop ή KitKat;

Δεν εχω ακουσει τα καλυτερα για Lolipop αλλα θα ηθελα να ακουσω και τη δικη σας εμπειρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλη χρονια να εχετε!

Ως νεος χρηστης του LG G2 εστω και αργα, θα ηθελα να με κατατοπισετε σε κατι.

Επειδη δε θελω να μπλεχτω ακομα με custom firmware και root, διοτι το επιχειρησα παλια σε LG Optimus G κι εβγαλα τα ματια μου, τι ειναι καλυτερο για το G2 μου;

Lolipop ή KitKat;

Δεν εχω ακουσει τα καλυτερα για Lolipop αλλα θα ηθελα να ακουσω και τη δικη σας εμπειρια.

καλησπέρα και Καλή Χρονιά .Προσωπική μου άποψη ότι η ΚιτΚατ κάθεται καλύτερα απο την Λόλιποπ αλλά το G2 δεν μου αρέσει αισθητικά. Για μένα λοιπόν μονόδρομος η Λόλιποπ και ότι άλλο έρθει, σε custom φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι μ αρεσει η καινουργια Lolipop ως χρηστης KitKat τα τελευταια χρονια.

Αλλα πολλα ακουγονται για τη Lolipop και ειμαι επιφυλακτικος, διοτι η μπαταρια σημαινει πολλα για μενα.

Τωρα θελω να κανω 2 ερωτησεις.

1) Μπορω να γυρισω σε στοκ KitKat χωρις root/cfw;

2) Αυτη η εκνευριστικη navigation bar με τα κουμπια γιατι ειναι τοσο μεγαλη; Γινεται να την κανω μικροτερη;

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι μ αρεσει η καινουργια Lolipop ως χρηστης KitKat τα τελευταια χρονια.

Αλλα πολλα ακουγονται για τη Lolipop και ειμαι επιφυλακτικος, διοτι η μπαταρια σημαινει πολλα για μενα.

Τωρα θελω να κανω 2 ερωτησεις.

1) Μπορω να γυρισω σε στοκ KitKat χωρις root/cfw;

2) Αυτη η εκνευριστικη navigation bar με τα κουμπια γιατι ειναι τοσο μεγαλη; Γινεται να την κανω μικροτερη;

 

1) Ναι.

2) Ναι, με root.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η άποψή μου πριν λίγο καιρό....

εφόσον δεν κάνει κάποιος ρουτ το κινητό του ,για μένα προσωπικά έχει δύο βασικούς λόγους, να μεταβεί στη λόλιποπ.

1.Σίγουρα ομορφότερο & πιο φρέσκο περιβάλλον όπως του g3.

2.Soft keys εξαφανίζονται & εμφανίζονται αυτόματα ,σε όποια εφαρμογή επιλέξεις ,συνεπώς πλήρη εκμετάλλευση & των 5,2'' της οθόνης.

 

* Η δικιά μου συσκευή δεν παρουσίασε ποτέ υψηλές θερμοκρασίες & η μπαταρία μου φαίνεται πια πως έχει αν όχι καλύτερη,την ίδια κατανάλωση με την ΚΚ όπου αγόρασα την συσκευή περί τα τέλη του 2014.Αυτό δεν σημαίνει πως η λόλι είναι καλύτερη,απλά με την μετάβαση σε αυτήν κερδίζεις "εργοστασιακά" τα πλεονεκτήματα που ανέφερα παραπάνω ,συνεπώς είναι σαν να έχεις μια νέα συσκευή στα χέρια σου.Προσωπικά η λόλι μου έχει κάτσει με μια λέξη άψογα!...και όταν το συγκρίνω με ΚΚ πραγματικά δεν έχει καμία σχέση το Ui τους.Όλα αυτά σε καθαρά εργοστασιακά στοκ κινητά ...με ρουτ τα φυντάνια του χώρου ξέρουν καλύτερα οπότε είναι καθαρά υποκειμενικό το τι θα πράξει ο καθένας.

 

 

εδώ και το Link στο νήμα του επίσημου lg g2.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6433471#post6433471

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Internet Browser και Social Media εφαρμογες ειναι ασχημα τα soft keys γιατι ειναι πολυ μεγαλα.

Παρ ολα αυτα ναι μ αρεσει η Lolipop απλα ρωτησα εσας που εχετε μια εμπειρια παραπανω.

Οπως και να χει ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Internet Browser και Social Media εφαρμογες ειναι ασχημα τα soft keys γιατι ειναι πολυ μεγαλα.

Παρ ολα αυτα ναι μ αρεσει η Lolipop απλα ρωτησα εσας που εχετε μια εμπειρια παραπανω.

Οπως και να χει ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις σας!

 

Φιλε κωστα λιγο να διαβασεις θα δεις οτι μπορεις να κανεις πολλα και ευκολα.Λιγο να ξερεις απο pc ειναι πολυ

ευκολο να το κανεις ρουτ να βαλεις μια καλη lp costum και μετα αν χρειαστεις το κανεις πολυ ευκολα μαμα

με εγγυηση και το πας για service !!! Γνωμη μου ειναι κανε καθαρη εγκατσταση την μαμα lp rom και αν δεις

οτι δεν σου κανει στην μπαταρια γιατι ισως λεω ισως μονο εκει υστερει σε σχεση με την kk τοτε η βαζεις μια

costum lp η του ξαναβαζεις την μαμα kk. Δεν ειναι δυσκολο οτι αλλο θες ρωτας !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μα ναι ειχα ασχοληθει με custom rom οταν χρησιμοποιουσα το λατρεμενο Optimus G.

Μετα απο πολλα πειραματα, το κινητο τα ειδε ολα και επανηλθα σε στοκ ρομ.

Απο κει και επειτα δεν ψηνομαι να το πειραξω, απλα ηθελα να δω τι υπαρχει, γιατι ειμαι εκτος root εποχης εδω και 1μιση χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Μα ναι ειχα ασχοληθει με custom rom οταν χρησιμοποιουσα το λατρεμενο Optimus G.

Μετα απο πολλα πειραματα, το κινητο τα ειδε ολα και επανηλθα σε στοκ ρομ.

Απο κει και επειτα δεν ψηνομαι να το πειραξω, απλα ηθελα να δω τι υπαρχει, γιατι ειμαι εκτος root εποχης εδω και 1μιση χρονο.

Βασικά μη φοβάσαι να πειράξεις το g2. Δεν νομίζω πλέον να υπάρχει πρόβλημα που να μην έχει βρεθεί λύση. Εγώ το μπρικαρισα τη δεύτερη μέρα που το πήρα γιατί του πέρασα ρομ για άλλο g2 (και όχι για το 802). Τα είδα όλα..... Λέω ωραία ,ακόμα δεν το πήρα θα πληρώνω σέρβις.... Αλλά τα τζιμανια εδω με βοήθησαν και από τότε έχω βάλει ούτε και ξέρω πόσες ρομ....

Θα σου έλεγα να δεις μια custom lollipop..... Αφού το ρουταρεις...

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειχα κανει ουκ ολιγες πατατιες οταν το πρωτοπειραξα, ακομα κανω μερικες φορες :lol:

 

Εχει και την πλακα του παντως να το φερνεις στα μετρα σου :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μετά την "περιοδεία" μου από την slimsaber, blisspop και τις τελευταίες δύο μέρες την Tesla, σκέφτομαι να γυρίσω πάλι σε στοκ (για κανένα μήνα ;) ), ποιο συνδυασμό λέτε να προτιμήσω; (ποια ρομ και ποιον κερνελ;)
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτα καλή η SlimSaber (SlimLP), την είχα αρκετό καιρό και ήμουν 100% ικανοποιημένος. Την άλλαξα προχτές μόνο και μόνο για να αρχίσω να δοκιμάζω MM roms και έβαλα την 6άρα RessurectionRemix. Επίσης πολύ καλή rom, δεν διέκρινα τεράστιες αλλαγές στη χρήση σε σχέση με την SlimLP, απλώς μια κάπως καλύτερη διαχείριση της ram. Εν συγκρίσει με οποιαδήποτε stock rom βέβαια το κινητό πετάει....

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Μετά την "περιοδεία" μου από την slimsaber, blisspop και τις τελευταίες δύο μέρες την Tesla, σκέφτομαι να γυρίσω πάλι σε στοκ (για κανένα μήνα ;) ), ποιο συνδυασμό λέτε να προτιμήσω; (ποια ρομ και ποιον κερνελ;)

 

Thunder rom + xceed kernel

 

Οποια στοκ και να βάλεις πρέπει πρώτα να φλασάρεις το patch

https://www.dropbox.com/s/vloqdm0cpz5171v/D802_PATCH_GO_LP_V1.1_droidth.zip?dl=0

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι όλες οι ΜΜ έχουν ακόμα αρκετά θέματα χρειάζονται χρόνο για να ωριμάσουν...
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να με δωσει λινκ με τους οδηγους που ρουταρισε το τηλεφωνο του οταν ειχε 5.0.2?
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τζιμάνι είσαι! ;)

Απλά στα wipe's δε θα επιλέξεις internal storage γιατί θα σου σβήσει και όλη την εσωτερικη μνήμη. Αν θέλεις να το κάνεις κ' αυτό θα πρέπει να πάρεις τα backup σου και έχεις τη rom σε στικάκι (OTG).

Αν ανοίξει με το καλό με CloudyG2 ξαναμπαίνεις σε recovery mode κάνεις wipe cache και dalvik cache και φλασάρεις και τον Xceed kernel:

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=41225

Προσοχή να κατεβάσεις κάποιον που θα γράφει D802-LP-prod-bld......

Γνώμη μου για αρχή να βάλεις D802-LP-prod-bld12a. Κάποια παιδιά με τον 14 και τον 15 (που βγήκε μετά) διαμαρτυρήθηκαν για reboot's. Τώρα ο dev δουλεύει τον 16 beta.

Good luck.....

 

να σ πω ο Χceed kernel τι θα μου προσφερει??? την cloudy την εβαλα με επιτυχια

Link to comment
Share on other sites

Thunder rom + xceed kernel

 

Οποια στοκ και να βάλεις πρέπει πρώτα να φλασάρεις το patch

https://www.dropbox.com/s/vloqdm0cpz5171v/D802_PATCH_GO_LP_V1.1_droidth.zip?dl=0

Χρειαζεται σιγουρα το ζιπακι αυτο? εγω προτιμαω (και εχω) το Hybrid bootstack του Stuart, απο οσα εχω δοκιμασει εχει κατσει καλυτερα και θα ειναι παραγοντας να μην βαλω stock αν πρεπει να παω "πισω".

 

Και κατι ακομα, με cloydy 3.3 αλλα και με SRKG ειχα θεμα με το OTG (σε σημειο που νομιζα οτι χαλασε η υποδοχη USB), με τις 5.1 δεν ειχα κανενα θεμα, με την Thunder τι παιζει? δουλευει το OTG?

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται σιγουρα το ζιπακι αυτο? εγω προτιμαω (και εχω) το Hybrid bootstack του Stuart, απο οσα εχω δοκιμασει εχει κατσει καλυτερα και θα ειναι παραγοντας να μην βαλω stock αν πρεπει να παω "πισω".

 

Και κατι ακομα, με cloydy 3.3 αλλα και με SRKG ειχα θεμα με το OTG (σε σημειο που νομιζα οτι χαλασε η υποδοχη USB), με τις 5.1 δεν ειχα κανενα θεμα, με την Thunder τι παιζει? δουλευει το OTG?

 

Αν κανω λάθος ας με διορθώσει κάποιος .

Το hybrid που λες είναι για τις custom roms. Το patch που σου λέω είναι για να γυρίσεις σε stock. Αλλιώς δεν θα ανοίγει το κινητό. Δεν νομίζω να πηγαίνεις πίσω. Αν θελήσεις να ξαναβάλεις custom θα ξαναβαλεις και το hybrid .

Οσο αφορά το OTG δεν ειχα θέμα σε καμία ρομ.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ναι, εγω δεν το ειπα/εγραψα σωστα...

Stock based rom εννοουσα.... Αλοιμονο να γυρισω παλι σε στοκ ;) , ουτε να το σκεφτω δεν θελω ....

Τελικα εβαλα παλι την slimsaber lp....

Θα παω σε stockbased οταν βγαλουν τουλαχιστον 5.1 ( να μην πω 6.0 :) .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασαν 2 φορτιστες ο ένας είναι belkin 2.1a home charger και ο άλλος είναι energy sistem και η δυο μου βγάζουν χαμηλά αμπέρ τι μπορω να κάνω για να μου βγάζουν πλήρης αμπέρ

lg g2 16gb black

Cloudyg2 3.3 - xceed 14 android 5.0.2 twrp 2.8.6.1 :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασαν 2 φορτιστες ο ένας είναι belkin 2.1a home charger και ο άλλος είναι energy sistem και η δυο μου βγάζουν χαμηλά αμπέρ τι μπορω να κάνω για να μου βγάζουν πλήρης αμπέρ

Βαλε το καλωδιο απο τον εργοστασιακο φορτιστη....αν δε ανεβει τοτε μαλλον τιποτα δεν μπορεις να κανεις!

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να με δωσει λινκ με τους οδηγους που ρουταρισε το τηλεφωνο του οταν ειχε 5.0.2?

 

Φιλε καλησπερα. Εγω που πριν λιγο διαστημα ξαναπηρα lg g2 το εκανα με αυτο τον τροπο 1) http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/tools-how-to-install-twrp-bump-d80230a-t3072186 αλλα αν δεν σου βγενει κλπ δοκιμασε και τον αλλον 2) http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/tools-mini-srk-tool-d802-t3098163 με αυτους τους 2 τροπους ειναι που το κανουν οι ποιο πολλοι !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...