Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο μου λεει τωρα ο Πανος. Σωστο ειναι το md5

 

Λοιπον....για να μπουταρει δεν θελει ουτε xposed ουτε xceed..... Θα τη βγαλω παραυτα (((Πατησα παραθεση αντι τροποποιηση, ενωστε τα σας παρακαλω)))))

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια ερώτηση πριν αναγκαστώ να αλλάξω ρομ.

Έχω την slimsaber με το bootstack του stuart, έχω όμως πολλές αποσυνδεσεις παρ'όλο που το σήμα μου είναι πολύ καλό και τις έχω με κάθε είδους δίκτυο (3g,4g &2g), μπορώ να αλλάξω bootstack χωρίς να πειράξω τίποτα άλλο και χωρίς να χρειαστεί να φλασαρω πάλι την ρομ; Δεν θέλω ούτε dirty flash να κάνω γιατί θα πρέπει να περάσω πάλι τα ζιπ μου όλα.

Τι bootstack θέλεις να βάλεις δηλαδή;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Κατερινα με προλαβες πανω που ηθελα να το γραψω .. !!! :lol: Κατεβαινει με χιλια για να δουμε !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η νεα thunder. Καλημερα!!!!!

https://mega.nz/#!vwlVVA6a!_yEH17yWU3qVrd4_fpqdYpOTxcSLjsXRSz4_q6V-etg

Ευχαριστούμε πολύ Κυρία !!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, backup πως παίρνουμε έτσι ώστε αν κρασαρει να επαναφέρουμε το κινητο ?με τον twrp γινεται?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, backup πως παίρνουμε έτσι ώστε αν κρασαρει να επαναφέρουμε το κινητο ?με τον twrp γινεται?

 

Ναι..........

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο άλλο, ίσως το λοκι. ...ή bumped....

Δεν θα ανοίξουν με αυτά τα έχω δοκιμάσει μόνο hybrid για MM

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια θελω την βοηθεια σας δεν ξερω τι να κανω.Εχω το lg g2 με cloudyg3 rom και xceed kernel αν θυμαμαι καλα τον 14 εχω.Σημερα το κινητο εκλεισε και δεν ανοιγει με τιποτα.Το βαζω να φορτισει δεν κανει τιποτα ουτε λαμπακι ανοιγει.Προσπαθω να μπω recovery δεν με δειχνει τιποτα δεν ανοιγει σαν να ειναι dead.Eτυχε και παλια να εχω πολλα brick με το lg g2 αλλα τουλαχιστον το κινητο ανοιγε και μπορουσα να κανω κατι αυτη την φορα δεν κανει τιποτα δεν ξερω τι να κανω.Σαν τελευταια λυση εχω την εγγυηση αλλα δεν ισχυει γιατι εχω την cloudyg3 και δεν μπορω να την αλλαξω

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια θελω την βοηθεια σας δεν ξερω τι να κανω.Εχω το lg g2 με cloudyg3 rom και xceed kernel αν θυμαμαι καλα τον 14 εχω.Σημερα το κινητο εκλεισε και δεν ανοιγει με τιποτα.Το βαζω να φορτισει δεν κανει τιποτα ουτε λαμπακι ανοιγει.Προσπαθω να μπω recovery δεν με δειχνει τιποτα δεν ανοιγει σαν να ειναι dead.Eτυχε και παλια να εχω πολλα brick με το lg g2 αλλα τουλαχιστον το κινητο ανοιγε και μπορουσα να κανω κατι αυτη την φορα δεν κανει τιποτα δεν ξερω τι να κανω.Σαν τελευταια λυση εχω την εγγυηση αλλα δεν ισχυει γιατι εχω την cloudyg3 και δεν μπορω να την αλλαξω

 

Άστο για αρχή αρκετά στο φορτιστή..... Μήπως ειναι μπαταρία......

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ανοίξουν με αυτά τα έχω δοκιμάσει μόνο hybrid για MM

Δεν έχω ΜΜ, slimsaber του φοράω....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια θελω την βοηθεια σας δεν ξερω τι να κανω.Εχω το lg g2 με cloudyg3 rom και xceed kernel αν θυμαμαι καλα τον 14 εχω.Σημερα το κινητο εκλεισε και δεν ανοιγει με τιποτα.Το βαζω να φορτισει δεν κανει τιποτα ουτε λαμπακι ανοιγει.Προσπαθω να μπω recovery δεν με δειχνει τιποτα δεν ανοιγει σαν να ειναι dead.Eτυχε και παλια να εχω πολλα brick με το lg g2 αλλα τουλαχιστον το κινητο ανοιγε και μπορουσα να κανω κατι αυτη την φορα δεν κανει τιποτα δεν ξερω τι να κανω.Σαν τελευταια λυση εχω την εγγυηση αλλα δεν ισχυει γιατι εχω την cloudyg3 και δεν μπορω να την αλλαξω

Πατα για 10 δευτερόλεπτα το power button να κλείσει μήπως είναι ανοιχτό και σου δείχνει μαύρη οθόνη.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Τι στο καλό κάνει η SFR στην Γαλλία και έβγαλε και άλλη αναβάθμιση......!!!!!

 

http://s14.postimg.org/hwfp39im9/Picture0001.png

uploading images

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ΜΜ, slimsaber του φοράω....

Την δουλειά σου Την κάνεις και με το hybrid και με το Loki, απλά κέρνελ για να περάσεις θα θέλεις το hybrid

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον 1 καλο και 1 κακο νεο

Το κακο ειναι οτι οι chelozteam αφησαν υπονοουμενο οτι σταματαν την αναπτυξη της ρομ γιατι τους κατηγορησαν για κλεφτες, εχουν ανακατευτει κατι βραζιλιανο και βιετναμεζο τυποι και κατηγορουν ο ενας τον αλλο, ας ελπισουμε να συνεχιστει το project

Το καλο ειναι οτι οι βραζιλιανοι εβγαλαν μολις χθες την Storm v1.2 με αυτα τα χαρηκτηριστικα

V1.1 Base

* Inclusa sound Improvement

* Bootanimation M

* Adm Files V10

* Calculator V10

* E-mail V10

* Admin Tasks V10

* LG Music V10

* LG Widget Music V10

* Message LG V10

* LG Galery V10

* Double window

* Multi User

* Anim. Climate Screen Lock

* Record button

* Plug & pop

* 450dpi default

10 * theme options

* Whatsapp

* Snaptube

* Quick Boot

* Es File Explorer

* UC Browser

Προσοχη ειναι για το 805 αλλα πολυ ευκολα το κανουμε για 802

Μπαινουμε recovery και κανουμε backup μονο το modem

Κανουμε full wipe

Φλασαρουμε τη ρομ

κανουμε recovery το modem και επανεκκινουμε στο συστημα

Αυτο ηταν

Ειναι μικρη (κατω απο 1GB) αλαγκαριστη και με αρκετο V10 (λειπει ο φακος)

https://mega.nz/#!40JhWa4Q!ExWvcsE97usOgJ2W__uFkQOzWv-yrWKX3EFARPAYvyM

Βεβαια υπαρχει και η νεα Thunder οπως ηδη γνωριζετε

Edited by pdimi70

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Την δουλειά σου Την κάνεις και με το hybrid και με το Loki, απλά κέρνελ για να περάσεις θα θέλεις το hybrid

κερνελ δεν αλλάζω, ο healthy honey ή όπως τον λένε, είναι πολύ καλός ;)

Λοιπον 1 καλο και 1 κακο νεο

Το κακο ειναι οτι οι chelozteam αφησαν υπονοουμενο οτι σταματαν την αναπτυξη της ρομ γιατι τους κατηγορησαν για κλεφτες, εχουν ανακατευτει κατι βραζιλιανο και βιετναμεζο τυποι και κατηγορουν ο ενας τον αλλο, ας ελπισουμε να συνεχιστει το project

Το καλο ειναι οτι οι βραζιλιανοι εβγαλαν μολις χθες την Storm v1.2 με αυτα τα χαρηκτηριστικα

V1.1 Base

* Inclusa sound Improvement

* Bootanimation M

* Adm Files V10

* Calculator V10

* E-mail V10

* Admin Tasks V10

* LG Music V10

* LG Widget Music V10

* Message LG V10

* LG Galery V10

* Double window

* Multi User

* Anim. Climate Screen Lock

* Record button

* Plug & pop

* 450dpi default

10 * theme options

* Whatsapp

* Snaptube

* Quick Boot

* Es File Explorer

* UC Browser

Προσοχη ειναι για το 805 αλλα πολυ ευκολα το κανουμε για 802

Μπαινουμε recovery και κανουμε backup μονο το modem

Κανουμε full wipe

Φλασαρουμε τη ρομ

κανουμε recovery το modem και επανεκκινουμε στο συστημα

Αυτο ηταν

Ειναι μικρη (κατω απο 1GB) αλαγκαριστη και με αρκετο V10 (λειπει ο φακος)

https://mega.nz/#!40JhWa4Q!ExWvcsE97usOgJ2W__uFkQOzWv-yrWKX3EFARPAYvyM

Βεβαια υπαρχει και η νεα Thunder οπως ηδη γνωριζετε

Τελικά δεν μπορώ να αποφασίσω ποια ρομ να περάσω αν επιστρέψω σε stock based, την έχεις δοκιμάσει αυτήν που αναφέρεις;

Η thunder η καινούργια τι λέει;

Link to comment
Share on other sites

κερνελ δεν αλλάζω, ο healthy honey ή όπως τον λένε, είναι πολύ καλός ;)

 

Τελικά δεν μπορώ να αποφασίσω ποια ρομ να περάσω αν επιστρέψω σε stock based, την έχεις δοκιμάσει αυτήν που αναφέρεις;

Η thunder η καινούργια τι λέει;

 

Για την καινουρια thunder δεν μπορω να πω τιποτα ακομα....πριν λιγο την εβαλα....και θα βαλω την παραπανω τωρα.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Πατα για 10 δευτερόλεπτα το power button να κλείσει μήπως είναι ανοιχτό και σου δείχνει μαύρη οθόνη.

 

Το εκανα αλλα παλι δεν ανοιγει τι να πω στα καλα καθουμενα.Αν μπορει κανενας να προτεινει κατι αλλο θα ειμαι ευγνωμων γιατι σαν τελευταια λυση βλεπω το service το οποιο μαλλον θα πληρωσω

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον 1 καλο και 1 κακο νεο

Το κακο ειναι οτι οι chelozteam αφησαν υπονοουμενο οτι σταματαν την αναπτυξη της ρομ γιατι τους κατηγορησαν για κλεφτες, εχουν ανακατευτει κατι βραζιλιανο και βιετναμεζο τυποι και κατηγορουν ο ενας τον αλλο, ας ελπισουμε να συνεχιστει το project

Το καλο ειναι οτι οι βραζιλιανοι εβγαλαν μολις χθες την Storm v1.2 με αυτα τα χαρηκτηριστικα

V1.1 Base

* Inclusa sound Improvement

* Bootanimation M

* Adm Files V10

* Calculator V10

* E-mail V10

* Admin Tasks V10

* LG Music V10

* LG Widget Music V10

* Message LG V10

* LG Galery V10

* Double window

* Multi User

* Anim. Climate Screen Lock

* Record button

* Plug & pop

* 450dpi default

10 * theme options

* Whatsapp

* Snaptube

* Quick Boot

* Es File Explorer

* UC Browser

Προσοχη ειναι για το 805 αλλα πολυ ευκολα το κανουμε για 802

Μπαινουμε recovery και κανουμε backup μονο το modem

Κανουμε full wipe

Φλασαρουμε τη ρομ

κανουμε recovery το modem και επανεκκινουμε στο συστημα

Αυτο ηταν

Ειναι μικρη (κατω απο 1GB) αλαγκαριστη και με αρκετο V10 (λειπει ο φακος)

https://mega.nz/#!40JhWa4Q!ExWvcsE97usOgJ2W__uFkQOzWv-yrWKX3EFARPAYvyM

Βεβαια υπαρχει και η νεα Thunder οπως ηδη γνωριζετε

Αν μπορεις δωσε λινκ απο το φορουμ της storm

Link to comment
Share on other sites

Για την καινουρια thunder δεν μπορω να πω τιποτα ακομα....πριν λιγο την εβαλα....και θα βαλω την παραπανω τωρα.....

καλα εσυ μας περασες ολους :), δωσε και λιγο χρονο σε καποια ρομ να την ...δεις λιγο ;)

Link to comment
Share on other sites

καλα εσυ μας περασες ολους :), δωσε και λιγο χρονο σε καποια ρομ να την ...δεις λιγο ;)

 

Στο τέλος θα γίνω ανέκδοτο..... Είχα αρκετά την προηγούμενη thunder..... Να δω τι λέει η καινούρια storm?

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...