Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι πάντως θέλω να δω τι θα κάνω με το θέμα με τα τραγούδια

 

Με Titanium Backup κάνεις την δουλειά σου. Παίρνεις ότι, και όποια προγράμματα η αρχεία θες, και τα επαναφέρει όπως ακριβώς τα είχες στην προηγούμενη Rom. Φυσικά θέλει Root.;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα θα δουλεύει στην στοκ ρομ γιατι θα ειναι διαφορετική η εφαρμογή της μουσικής?

 

Σε ποια Rom είσαι, και σε ποια θες να πας...? έχω την εντυπώσει πως με το Titanium Backup μπορείς να πάρεις και την εφαρμογή Player...! Ας με διορθώσει κάποιος...!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια γρηγορη ερωτηση γιατι δεν την αντεχω την στοκ λολιποπ

 

εχει η cloudy g2 3.3 τα lag της στοκ λολιποπ?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια γρηγορη ερωτηση γιατι δεν την αντεχω την στοκ λολιποπ

 

εχει η cloudy g2 3.3 τα lag της στοκ λολιποπ?

 

ειμαι με cloudy κοντα ενα μηνα.δν εχω λαγκ..αλλα και με στοκ παλι δεν ειχα ποτε λαγκ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ποια Rom είσαι, και σε ποια θες να πας...? έχω την εντυπώσει πως με το Titanium Backup μπορείς να πάρεις και την εφαρμογή Player...! Ας με διορθώσει κάποιος...!

 

ολα μπορεις να τα κανεις.αρκει πριν το φορματ να παρεις τα backup αρχεια του tyitanium στο pc ..επαναφερεις το κινητο κανεις ροοτ περνας το titanium περνας τα αρχεια backup στην σωστη διαδρομη και κανεις επαναφορα..το εχω κανει για το viber δεν ηθελα να χασω τις συνομιλιες μου.,σπανια μπορει να τυχει καμια ασυμβατοτητα και να μην μπορεις να επαναφερεις..δεν ξερω γιατι συμβαινει

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, μετά από ένα μήνα στην στοκ, έχει λαγκ.

Καμία σχέση με την cloudy 2.1 που την είχα 8 μήνες και την άλλαξα μόνο και μονό γιατι ήταν που καλή και βαρέθηκα

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Στα παρακάτω Test θα σας λυθούν όλες η απορίες για της 2 Rom KitKat 4.4.2 vs Lollipop 5.0.2

 

 

 

 

 

Και παρακάτω ένα Test LG G2 vs LG G4 - 2 χρόνια μετά δεν έχει να ζηλέψει τίποτα το LG G2.

 

 

αθανατο κινητο.

 

μια ενσταση.ενα απλο Playback video δε δειχνει τη μπαταρια..μια γενικη χρηση,θα εδειχνε πολλα...

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

αθανατο κινητο.

 

μια ενσταση.ενα απλο Playback video δε δειχνει τη μπαταρια..μια γενικη χρηση,θα εδειχνε πολλα...

 

Βρε παιδιά....σε ότι κάνει στο ένα...κάνει και στο άλλο....! το ίδιο Video με τους stock player's παίζει, συγχρονισμενα...! Κάποιος μπορεί να πει οτι εγώ έχω άλλων player που καταναλώνει περισσότερη η λιγότερη μπαταριά. Το ίδιο θα συμβαίνει και με τους browser - photo κ.τ.λ.π. και μιλάμε για 20% διαφορά, σχεδόν μια ώρα...!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

 

To SRK τι είναι...? ποια από όλες κατεβάζω ? σε kdz εχω την D80230e_00.kdz Lolipop

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εκτός με το LG Flash Tool 2014 πως αλλιώς μπορούμε να γυρίσουμε σε stock ? Γιατί με το LG Flash Tool 2014 και τα Wind.10 δεν μπορώ...!!! Δοκιμασμένο σε 2 laptop που έχω με WIN.10

 

κάποιο λάθος μάλλον κάνεις εγώ είχα windows 10 την technical και με flash tool πέρασα την lollipop μόλις είχε βγει.

Link to comment
Share on other sites

κάποιο λάθος μάλλον κάνεις εγώ είχα windows 10 την technical και με flash tool πέρασα την lollipop μόλις είχε βγει.

 

Με flash tool έχω επαναφέρει πολλές φορές το τηλ. Σε δυο Laptop με W10 δεν μπορώ.......θα δοκιμάσω και στο PC που έχω Vista...!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε lg support tool.Δεν καθομαι να φλασαρω τη συσκευη με αλλα εργαλεια.Με αυτο μια χαρα κανω την δουλεια μου.
Link to comment
Share on other sites

Με flash tool έχω επαναφέρει πολλές φορές το τηλ. Σε δυο Laptop με W10 δεν μπορώ.......θα δοκιμάσω και στο PC που έχω Vista...!

Σε εμένα Μάριε δεν ξεκινάει την διαδικασία. Δηλαδή πριν αρχίσει να την περνάει, μου λέει ότι το τηλέφωνο είναι disconnected και ας έχω περάσει όλους τους drivers. Κάτι τέτοιο σου βγάζει;

Link to comment
Share on other sites

Το G2 μου έχει κολλήσει στο logo μετά από επανεκκίνηση και πρέπει να έχει πάθει boot loop. Δεν πείραξα απολύτως τίποτα, ήμουν με cloudy 3.3 εδώ και τόσο καιρό και απλά σήμερα έκανα ως συνήθως μια επανεκκίνηση. Πλέον είναι κολημμένο και απλά δείχνει το σήμα της LG να σχηματίζει την γραμμή. Τι κάνω;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Με επανεκκίνηση και ύστερα από αρκετή ώρα μπήκα. Τώρα φλάσαρα με clean install την 3.3 γιατί αρχικά ήμουν με dirty. Άντε να δούμε... Περίεργο πάντως από το πουθενά.
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την cloudy 3.3, για 5.1.1 και Pure κατάσταση, ποια προτείνετε; Έρχεται αύριο το κινητό από την LG και λέω να του περάσω μια ρομ.
:D
Link to comment
Share on other sites

 

Από το παραπάνω link κατέβασα το παρακάτω zip Αυτή είναι για (LG G2 D80230e_00.kdz )? μπορώ να την περάσω με Recovery και να είμαι Stock Lollipop ? το SRK τι είναι...?

 

http://s7.postimg.org/h4h79svp3/Picture0002.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...