Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια πειτε μου γιατι εχω σαλταρει....Πριν 2-3 μερες προσπαθωντας να γυρισω απο ΚΚ σε cloudy LP κοντεψα να το μπρικαρω και εντελει οταν με το καλο την επομενη μερα περασα την Cloudy με 20 εφαρμογες δικες μου περιπου, οτι παιχνιδι και να ανοιξω η συσκευη ψηνεται! Ειναι τοσο ζεστη που με conqueror 3.1 , παιζοντας με φορτιστη συνδεδεμενο , ειναι απλα ζεστο σε σχεση με την LP!Ολα αυτα με στοκ κερνελ και μαξ τα 2 και οχι τα 2.3.

 

Δεν την παλεψα καθολου και γυρισα στην ΚΚ . Εσας πως συμπεριφερονται θερμικα ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια πειτε μου γιατι εχω σαλταρει....Πριν 2-3 μερες προσπαθωντας να γυρισω απο ΚΚ σε cloudy LP κοντεψα να το μπρικαρω και εντελει οταν με το καλο την επομενη μερα περασα την Cloudy με 20 εφαρμογες δικες μου περιπου, οτι παιχνιδι και να ανοιξω η συσκευη ψηνεται! Ειναι τοσο ζεστη που με conqueror 3.1 , παιζοντας με φορτιστη συνδεδεμενο , ειναι απλα ζεστο σε σχεση με την LP!Ολα αυτα με στοκ κερνελ και μαξ τα 2 και οχι τα 2.3.

 

Δεν την παλεψα καθολου και γυρισα στην ΚΚ . Εσας πως συμπεριφερονται θερμικα ;

 

τα ίδια και γω πάνω κάτω. ΜΕ λολλι ψηνόταν, με κιτ κατ ψήνεται λιγότερο

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πειτε μου γιατι εχω σαλταρει....Πριν 2-3 μερες προσπαθωντας να γυρισω απο ΚΚ σε cloudy LP κοντεψα να το μπρικαρω και εντελει οταν με το καλο την επομενη μερα περασα την Cloudy με 20 εφαρμογες δικες μου περιπου, οτι παιχνιδι και να ανοιξω η συσκευη ψηνεται! Ειναι τοσο ζεστη που με conqueror 3.1 , παιζοντας με φορτιστη συνδεδεμενο , ειναι απλα ζεστο σε σχεση με την LP!Ολα αυτα με στοκ κερνελ και μαξ τα 2 και οχι τα 2.3.

 

Δεν την παλεψα καθολου και γυρισα στην ΚΚ . Εσας πως συμπεριφερονται θερμικα ;

 

Με τον τελευταιο 4.7.2 DorimanX κερνελ και η θερμοκρασια εχει μειωθει και η μπαταρια εχει αρχιζει να θυμιζει ΚΚ

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λες να το δοκιμασω αυτο το σετ ;

 

Βγηκε νεα εκδοση 4.7.3

Merged all SLUB code from 3.10.y + all it's friends!

This code is the heart of memory code, and now we have it 3.10.y!

Many things fixed, many optimizations, and more.

*Merged Vmpressure code maxed to 3.10.y, allow smooth memory performance giving us smooth UI!

*Merged new code for process reclaim that help to reduce memory leaks. and speed up kernel.

*Merged Alucard hotplug and Nightmare,Darkness,Alucard CPU govs updates from DEV.

*Upgraded my build machine to MAX, latest GCC 5.2 and latest python 2.x for kernels. + many other.

*Merged update to LMK, new function added that use vmpressure to kill memory leaking apps when there is high

pressure on ram, for now it's OFF. i need to test it for some time, then i will add new control for it.

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με τον τελευταιο 4.7.2 DorimanX κερνελ και η θερμοκρασια εχει μειωθει και η μπαταρια εχει αρχιζει να θυμιζει ΚΚ

 

Τι ρυθμίσεις έχεις κάνει φίλε μου γιατί εμένα στο θέμα μπαταρία είναι χειρότερα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις τον πέρασα σήμερα..άμα αφήσω το default Προφίλ θα δω διαφορά στην μπαταρία έστω και αισθητή?
Link to comment
Share on other sites

Γενικα δειχνει να εχει βελτιωθει η καινουρια ντορι για το λολλιποπ παρολααυτα ομως δεν ειναι στα επιπεδα της κιτκατ. Αναμενουμε βελτιωση και στο κομματι του ζεσταματος και στα παγωματα που τρωει...Εγω το εβαλα δοκιμαστικα ομως δεν ειναι καλυτερο απο το υπαρχον κερνελ του cloydyG3 3.3.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι φταιει με την Cloudy και γενικα με τις LP.... Κριμα παντως γιατι πραγματικα με την cloudy ειναι σαν να εχεις αλλο τηλεφωνο!

Το μονο που μου λειπει απο την ΚΚ ειναι το διπλο παραθυρο , που σκεφτομαι να δοκιμασω να περασω με ενα οδηγο απο xda...

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου που έχω περασμένη την Cloudy G2 3.3 τρώει αρκετά σκαλωματα. Συμβαίνει και σε σας?

 

Οχι.......!:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξερω τι φταιει με την Cloudy και γενικα με τις LP.... Κριμα παντως γιατι πραγματικα με την cloudy ειναι σαν να εχεις αλλο τηλεφωνο!

Το μονο που μου λειπει απο την ΚΚ ειναι το διπλο παραθυρο , που σκεφτομαι να δοκιμασω να περασω με ενα οδηγο απο xda...

 

Αυτό εννοείς....???

 

http://s21.postimg.org/cwwkiywev/Screenshot_2015_08_17_14_14_27.png

free upload pictures

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι και τελικα το εβαλα μια χαρα με τη διαδικασια οπου περνας ενα apk και φτιαχνει αυτο το flashable zip.Ολα καλα λοιπον.
Link to comment
Share on other sites

Ναι και τελικα το εβαλα μια χαρα με τη διαδικασια οπου περνας ενα apk και φτιαχνει αυτο το flashable zip.Ολα καλα λοιπον.

 

Μα έχει διπλό παράθυρο η CloudyG2_3.3 Lollipop....!!! δεν χρειάζεται κάποιο άλλο πρόγραμμα...!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

H rom που εχω περασμενη δεν ειχε , τουλαχιστον απο οσο εψαξα και δοκιμασα.

 

Ποια Rom έχεις...?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει να φλασαρω την blissrom 3.8.Παλιά είχα ένα S3 και είχα φλασάρει αρκετές rom αλλα μέχρι kitkat και τώρα διαβάζω διαφορα για συγκεκριμένα bootstacks για τα οποια δεν ξέρω και πολλά.

 

Το link της Rom kai οι οδηγίες είναι στο πρώτο post του thread. Να σας πω τι έχω κάνει μέχρι στιγμής.Έχω κάνει root με Stump Root και έχω βάλει TWRP με AutoRec το οποιο νομίζω κάνει από μονο του downgrade τον bootloader σε JB.Έχω κατέβασε ότι γραφει το thread και φλασαρα την TWRP που προτείνει.

 

Το επόμενο βήμα είναι που το κάνω πρώτη φορα και δεν ξέρω πολλά.Κανονικά πρέπει να φλασάρω το Loki bootstack από τον φάκελο LP του d802 αλλα κάτι διάβασα ότι άμα είσαι σε stock μετά κολλάει στο logo της LG dείτε τι λέει εδώ.

 

Οποια βοήθεια καλοδεχούμενη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

 

Παιδιά απαιτείται με κάποιο τρόπο calibration στην μπαταρία ή όχι και πότε?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

 

Παιδιά απαιτείται με κάποιο τρόπο calibration στην μπαταρία ή όχι και πότε?

 

Ευχαριστω

 

Πως γίνεται το calibration?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Οπως εχω ηδη γραψει στο κερνελ του Ντορι μου αρεσει το πολυ καλο deep sleep δηλαδη οταν το κινητο δεν χρησιμοποιηται (screen off) να λειτουργει με την ελαχιστη συχνοτητα λειτουργιας για λογους οικονομιας,, για να το πετυχουμε αυτο παμε στο master core και στο max screen off cpu frequency βαζουμε τη μικροτερη τιμη 1036800.

Οσο για το φιλο που ψαχνει battery calbration ο Ντορι το εχει ενσωματωμενο!! Γενικα στο Cron Tab καλο ειναι να τα τσεκαρουμε ολα (ρυθμιζει και φτιαχνει σχεδον τα παντα, απο τη ραμ ,τη μπαταρια , το ad blocker, τη cashe κτλ και μαλιστα με την προυποθεση στα περισσοτερα, το κινητο εκεινη την ωρα να <<κοιμαται>> ετσι ωστε να μην καταναλωνονται ποροι του συστηματος!)

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται το calibration?

Εννοώ με αυτές τις εφαρμογές από play store που λένε ότι το κάνουν..παλιά θυμάμαι με το s3 που είχα λέγανε όταν αλλάζεις ρομ να κάνεις wipe battery stats απο την recovery. Ρωτάω γιατί δεν ξέρω αν είναι καλό να γίνεται μια στο τόσο ή είναι μούφα?

Link to comment
Share on other sites

το one power guard λεει να φορτισεις την μπαταρια στο 100% και μετα πατας σε αυτο μια επιλογη που προφανως διαγραφει δεδομενα μπαταριας ωστε να τα λαβει απο την αρχη
Link to comment
Share on other sites

το one power guard λεει να φορτισεις την μπαταρια στο 100% και μετα πατας σε αυτο μια επιλογη που προφανως διαγραφει δεδομενα μπαταριας ωστε να τα λαβει απο την αρχη

Θα του ρίξω μια ματιά..Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

το one power guard λεει να φορτισεις την μπαταρια στο 100% και μετα πατας σε αυτο μια επιλογη που προφανως διαγραφει δεδομενα μπαταριας ωστε να τα λαβει απο την αρχη

 

Οταν πατε να την κατεβασετε σας λεει καθολου "Your device isnt compatible with this version". Εχω λολλιποπ...Σας συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...