Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nαι ... δεν το υποστηριζει ακομα το γλυφιτζουρι και να σου πω την αληθεια μετα απο τοσο καιρο δεν πιστευω οτι θα γινει και ποτε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dual windows μπορώ να έχω σε AOSP πχ RESURRECTIONREMIX, όπως και στην Cloudy 3.3?

Δεν μπορείς, εκτός εάν υπάρχει κάνα module για το Xposed

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/themes-apps/mod-theme-dark-cloudyg3-2-0-t2958646

Αυτό το έχει βάλει κανείς στη 3.3 του cloudy?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/themes-apps/mod-theme-dark-cloudyg3-2-0-t2958646

Αυτό το έχει βάλει κανείς στη 3.3 του cloudy?

 

Υπαρχουν δυο εμποδια για αυτο, α) ειναι ΚΚ και οχι για LP β) ειναι για G3 ported rom και οχι για G4

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος γιατί δεν βλέπει τα αρχεία (απο Recovery) όταν μπαίνω σε Restore ? ούτε της Storage ούτε Usb-OTG. Αντιθέτως στο Install βλέπει τα πάντα...!!!! Έκανα και Reboot ststem & Reboot Recovery.....αλλά τίποτα :wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος γιατί δεν βλέπει τα αρχεία (απο Recovery) όταν μπαίνω σε Restore ? ούτε της Storage ούτε Usb-OTG. Αντιθέτως στο Install βλέπει τα πάντα...!!!! Έκανα και Reboot ststem & Reboot Recovery.....αλλά τίποτα :wacko:

 

τελευταιο twrp εισαι?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος γιατί δεν βλέπει τα αρχεία (απο Recovery) όταν μπαίνω σε Restore ? ούτε της Storage ούτε Usb-OTG. Αντιθέτως στο Install βλέπει τα πάντα...!!!! Έκανα και Reboot ststem & Reboot Recovery.....αλλά τίποτα :wacko:

 

Ξαναπερνα το τελευταίο TWRP

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το backup είναι στο φάκελο TWRP σωστά?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

τελευταιο twrp εισαι?

 

V2.8.6.1!!!!!;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξαναπερνα το τελευταίο TWRP

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το backup είναι στο φάκελο TWRP σωστά?

 

Δεν το έχω ...κάποιο link

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτησω κάτι. Τι πρέπει να κάνω για να περάσω την cloudy την καινούργια ? Τώρα φοραω την Resurrection-Remix. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Με τα Win.10 έχει περάσει κανείς Rom με το LG Flash Tool 2014 ???? Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτησω κάτι. Τι πρέπει να κάνω για να περάσω την cloudy την καινούργια ? Τώρα φοραω την Resurrection-Remix. Ευχαριστώ

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/guide-how-to-install-cloudyg2-3-1-d802-t3137055

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν θα υπάρξει πρόβλημα με τα bootloader Έται δεν είναι? Το εχεις δοκιμάσει?

Ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν θα υπάρξει πρόβλημα με τα bootloader Έται δεν είναι? Το εχεις δοκιμάσει?

Ευχαριστώ για την απάντηση

Εγώ το δοκίμασα πηγαίνοντας από custom kit kat σε custom lollipop (δηλαδή του cloudy).

Φλάσαρα πρώτα το αρχείο D802_PATCH_GO_LP_V1.1_droidth.zip Μετα reboot to recovery και μετά install τη rom του cloudy!!

Το zipακι αυτό εμπεριέχει ότι χρειάζεται (συμπεριλαμβανομένου και του bootloader). Να σου πω την αλήθεια όμως δεν έχω δοκιμάσει απο aosp.....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δοκίμασα πηγαίνοντας από custom kit kat σε custom lollipop (δηλαδή του cloudy).

Φλάσαρα πρώτα το αρχείο D802_PATCH_GO_LP_V1.1_droidth.zip Μετα reboot to recovery και μετά install τη rom του cloudy!!

Το zipακι αυτό εμπεριέχει ότι χρειάζεται (συμπεριλαμβανομένου και του bootloader). Να σου πω την αλήθεια όμως δεν έχω δοκιμάσει απο aosp.....

 

Θα είσαι εντάξει με αυτό το patch. Το έχω κάνει δύο τρεις φορές.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Σου λέει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί;

 

Μια χαρά συνδέεται στο Pc, το πρόγραμμα μάλλον δεν το βλέπει...! Θα χρειαζόμαστε Driver για Win 10 να δει το LG Flash Tool 2014 :( έχω περάσει τους LGUnitedMobileDriver_S50MAN311AP22_ML_WHQL_Ver_3.11.3 αλλά δεν...!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα είσαι εντάξει με αυτό το patch. Το έχω κάνει δύο τρεις φορές.

Απο caf rom σε cloudy? Ρωταω γιατί στο ποστ στο xda έχει πολλούς που στακαραν στο logo της lg.

Link to comment
Share on other sites

Απο caf rom σε cloudy? Ρωταω γιατί στο ποστ στο xda έχει πολλούς που στακαραν στο logo της lg.

 

Έχω δοκιμάσει όλες σχεδόν τις ρομ. Και έχω ξαναγυρίσει σε cloudy και μετά πάλι σε άλλη custom. Με αυτό το έκανα.

Όλα τα wipe εκτός από internal memory,, μετά το patch και μετά του cloudy.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εκτός με LG Flash Tool 2014 πως αλλιώς γυρίζω σε μαμά Lolipop (original) για να το στείλω στο service....???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά συνδέεται στο Pc, το πρόγραμμα μάλλον δεν το βλέπει...! Θα χρειαζόμαστε Driver για Win 10 να δει το LG Flash Tool 2014 :( έχω περάσει τους LGUnitedMobileDriver_S50MAN311AP22_ML_WHQL_Ver_3.11.3 αλλά δεν...!

Ναι το βλέπει το Pc αλλά στο flashtool λέει ότι χάνει την σύνδεση disconnected και τα λοιπα. Το θέμα είναι ότι μου το βγάζει και με τα 7 σε δεύτερο υπολογιστή. Με όλους τους drivers περασμενους. Πεντακοσιες φορές έχω γυρίσει σε στοκ και έχει φάει σκαλωμα.

 

Να φανταστώ είσαι σε cloudy 3.3? Γιατί κάτι μου λέει ότι αυτή ευθύνεται. Τότε ξεκίνησε. Έχω σκεφτεί να αλλάξω ρομ και μετά να ξαναπροσπαθησω με flashtool.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το βλέπει το Pc αλλά στο flashtool λέει ότι χάνει την σύνδεση disconnected και τα λοιπα. Το θέμα είναι ότι μου το βγάζει και με τα 7 σε δεύτερο υπολογιστή. Με όλους τους drivers περασμενους. Πεντακοσιες φορές έχω γυρίσει σε στοκ και έχει φάει σκαλωμα.

 

Να φανταστώ είσαι σε cloudy 3.3? Γιατί κάτι μου λέει ότι αυτή ευθύνεται. Τότε ξεκίνησε. Έχω σκεφτεί να αλλάξω ρομ και μετά να ξαναπροσπαθησω με flashtool.

 

Τα ίδια έκανα σε 2 laptop με Win.10 και σε PC με Vista. Ok. Περνάω CloudyG2_3.0_Add_D802. γιατί κάτι τέτοιο υποπτεύομαι και εγώ....!;)

 

***Μετά από 50 προσπάθειες πέρασα μαμά lollipop με LG Flash Tool 2014 κατά λάθος....!!!:whistle:

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...