Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με titanium δεν ασχολούμαι...

 

Έχω όμως άλλο πρόγραμμα για σβήσιμο και θα το προσπαθήσω κάποια στιγμή αυτό που μου λες...:)

 

Εγω παντως ειχα χαλασει το qremote και δεν επαιζε σε ολες τις tv και ηθελα το παλιο πηρα το apk απο cloudy 3.1 το περασα στο system apps και τωρα παιζει τελεια...

 

Ποιο χρησιμοποιεις εσυ για σβησιμο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποιο χρησιμοποιεις εσυ για σβησιμο?

Αυτό χρησιμοποιώ πάρα πολύ καιρό...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό χρησιμοποιώ πάρα πολύ καιρό...

Καλύτερο του ΤΒ δεν είναι ούτε προσφέρει τις ίδιες δυνατότητες

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανεις τροπο πως αλλαζω τα κουμπια απο navigation? εχω g3 tweaks ..κανω install κατι apk που βρισκω απο xda αλλα τπτ...αν εχει υποθει εδω μεσα πειτε το μ τ ψαξω εκτος αν ειναι 200 σελιδες πισω και βγαλω τ ματια χαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο του ΤΒ δεν είναι ούτε προσφέρει τις ίδιες δυνατότητες

 

Ο καθένας όπως βολεύεται...

Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανεις τροπο πως αλλαζω τα κουμπια απο navigation? εχω g3 tweaks ..κανω install κατι apk που βρισκω απο xda αλλα τπτ...αν εχει υποθει εδω μεσα πειτε το μ τ ψαξω εκτος αν ειναι 200 σελιδες πισω και βγαλω τ ματια χαχαχα

Κατέβασε το xstana. Έχει δωρεάν κάποια και κάποια με πληρωμή.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το xstana. Έχει δωρεάν κάποια και κάποια με πληρωμή.

τιποτα.δν τ αλλαζει.μηπως φταει που τα εχω μικρεινει πολυ?

Link to comment
Share on other sites

τιποτα.δν τ αλλαζει.μηπως φταει που τα εχω μικρεινει πολυ?

Κάνεις επανεκκίνηση έτσι?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις επανεκκίνηση έτσι?

 

Κανονικα ολα δεν ξερω τα παρατησα..μπαταρια ολα αυτα τρωνε...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους τους φίλους .Για όποιον ενδιαφέρεται ,απο προχθές το βράδυ υπήρχαν οι φήμες ότι επανήλθε ο Rashed και ότι είναι έτοιμοι για να την διαθέσουν και μάλλον έγινε πραγματικότητα(εδώ και 2 μήνες την τέσταραν) .Καλοκαιρινό δωράκι http://download.cyanogenmod.org/?device=d802 ,ρίξτε μια ματιά ,υπάρχει και changelog http://www.cmxlog.com/12.1/d802/ . To 12.1 σημαίνει ότι επιτέλους από σήμερα και η cyanogenmod σε 5.1.1 για το D802
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους τους φίλους .Για όποιον ενδιαφέρεται ,απο προχθές το βράδυ υπήρχαν οι φήμες ότι επανήλθε ο Rashed και ότι είναι έτοιμοι για να την διαθέσουν και μάλλον έγινε πραγματικότητα(εδώ και 2 μήνες την τέσταραν) .Καλοκαιρινό δωράκι http://download.cyanogenmod.org/?device=d802 ,ρίξτε μια ματιά ,υπάρχει και changelog http://www.cmxlog.com/12.1/d802/ . To 12.1 σημαίνει ότι επιτέλους από σήμερα και η cyanogenmod σε 5.1.1 για το D802

Την δοκίμασε ς;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρειάζομαι μια μικρή βοήθεια...είμαι σε cloudy 3.3 αυτή την στιγμή θέλω να ρωτήσω τι χρειάζεται αν θέλω να βάλω άλλη custom lollipop rom και τι για official μεσω kdz;καλές διακοπές
Link to comment
Share on other sites

Tην έχω μωρέ αλλά έχω πειράξει τα dpi και δεν παίζει καλά...

 

Φλάσαρα και του G4 και μου καπάκωσε αυτή που είχε με αποτέλεσμα να θέλω πάλι του cloudy...

Κατεβασε το app settings στο xposed installer και με αυτο μπορεις να δωσεις ό,τι dpi θες στην καθε εφαρμογη. Οπότε βαλε την καμερα στην αρχικη τιμη των 480 dpi.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πήρα USB otg και μετέφερα τα backup μου. Όταν όμως πήγα να κάνω restore από recovery δεν το βρήκα. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο? Και πως επιλέγω τα backup να γίνονται εκεί?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Πήρα USB otg και μετέφερα τα backup μου. Όταν όμως πήγα να κάνω restore από recovery δεν το βρήκα. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο? Και πως επιλέγω τα backup να γίνονται εκεί?

Δεν έχω δοκιμάσει να τα βρω (τα backup μου) κάνοντας μεταφορά! Μπορείς όμως να παίρνεις τα backup σου κατευθείαν μέσα στο στικάκι. Θα επιλέξεις τον αποθηκευτικό του χώρο μέσα απ'τη recovery πριν αρχίσεις τη διαδικασία του nandroid backup!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα USB otg και μετέφερα τα backup μου. Όταν όμως πήγα να κάνω restore από recovery δεν το βρήκα. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο? Και πως επιλέγω τα backup να γίνονται εκεί?

 

Όταν βάλεις το Usb Otg και μπεις σε Recovery, κανε ένα Reboot Recovery ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρειάζομαι μια μικρή βοήθεια...είμαι σε cloudy 3.3 αυτή την στιγμή θέλω να ρωτήσω τι χρειάζεται αν θέλω να βάλω άλλη custom lollipop rom και τι για official μεσω kdz;καλές διακοπές

 

O καθε σοβαρος dev δινει αναλυτικες οδηγιες για την εγκατασταση της ρομ του, σε περιπτωση που χρειασθει να γυρισεις ΚΚ και εισαι LP διαβασε το How to Go back to KK (Install ROM or Restore KK image)

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-srkg2-1-00-20150516-t3109906

σε περιπτωση για στοκ kdz η κλασσικη σελιδα ειναι αυτη

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2432476

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Την δοκίμασε ς;

 

καλησπέρα φίλε μου ,για νάμαι ειλικρινής όχι και απ' ότι διάβασα έχουν κάποιο πρόβλημα με την κάμερα .Πιστεύω θα το λύσουν στις επόμενες . Απλά την πόσταρα γιατί πριν κάνα μήνα υπήρχε στο φόρουμ μια συζήτηση για την συγκεκριμένη ρομ ,ότι εγκαταλείφθηκε το G2

ε και μόλις την είδα ενημέρωσα .Είναι καλές οι aosp και οι caf νομίζω ακόμα καλύτερες ,αλλά αυτή η κάμερα και το ράδιο fm ....δοκίμασα και spirit2 και HTC m9 δεν με ευχαρίστησαν όπως τα της stock .Γι αυτό έχω μείνει στην Cheloz_Team Rom_UX4.0G4 5.0.2 πάντως το ευχάριστο είναι ότι το g2 το υποστηρίζουν καλά νομίζω.Κάπου διάβασα και για επίσημο 5.1.1 (Lollipop) OS με LG's UX 4.0 UI.

Εμείς νάμαστε καλά και απο ρομ πιστεύω θάχουμε να παίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε μου ,για νάμαι ειλικρινής όχι και απ' ότι διάβασα έχουν κάποιο πρόβλημα με την κάμερα .Πιστεύω θα το λύσουν στις επόμενες . Απλά την πόσταρα γιατί πριν κάνα μήνα υπήρχε στο φόρουμ μια συζήτηση για την συγκεκριμένη ρομ ,ότι εγκαταλείφθηκε το G2

ε και μόλις την είδα ενημέρωσα .Είναι καλές οι aosp και οι caf νομίζω ακόμα καλύτερες ,αλλά αυτή η κάμερα και το ράδιο fm ....δοκίμασα και spirit2 και HTC m9 δεν με ευχαρίστησαν όπως τα της stock .Γι αυτό έχω μείνει στην Cheloz_Team Rom_UX4.0G4 5.0.2 πάντως το ευχάριστο είναι ότι το g2 το υποστηρίζουν καλά νομίζω.Κάπου διάβασα και για επίσημο 5.1.1 (Lollipop) OS με LG's UX 4.0 UI.

Εμείς νάμαστε καλά και απο ρομ πιστεύω θάχουμε να παίζουμε.

Ειδικά η άτιμη η κάμερα είναι ο μόνος λόγος που δεν έχω πάει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια μεγαλη περιπλανηση σε high end κινητα,επεστρεψα στο G2..ισως το πιο vfm κινητο που εχει κυκλοφορησει ποτε...

 

το πηρα ελληνικο και εχει στοκ κιτ κατ επανω..λεω να το αφησω ετσι και απλα να το ρουταρω..βλεπω της κοπελιας που εχει παρει lollipop και σερνεται ,ενω η μπαταρια εχει γινει πολυ χειροτερη της κιτκατ και δεν εχει βελτιωθει..

 

αν παω σε κιτκατ ρομ,ποια προτεινετε?stock based παντα..αλλιως τι?

 

 

ρουτ ακομα γινεται με flashify η να ψαχτω με κανα King root?edit δοκιμαζω το stumproot

 

σας ευχαριστω

Edited by blade_
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια μεγαλη περιπλανηση σε high end κινητα,επεστρεψα στο G2..ισως το πιο vfm κινητο που εχει κυκλοφορησει ποτε...

 

το πηρα ελληνικο και εχει στοκ κιτ κατ επανω..λεω να το αφησω ετσι και απλα να το ρουταρω..βλεπω της κοπελιας που εχει παρει lollipop και σερνεται ,ενω η μπαταρια εχει γινει πολυ χειροτερη της κιτκατ και δεν εχει βελτιωθει..

 

αν παω σε κιτκατ ρομ,ποια προτεινετε?stock based παντα..αλλιως τι?

 

 

ρουτ ακομα γινεται με flashify η να ψαχτω με κανα King root?edit δοκιμαζω το stumproot

 

σας ευχαριστω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5666478&posted=1#post5666478 Post #5853

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ειμαι σε στοκ λολιποπ , καλη ειναι, αλλα η κικατ CloudyG2_2.2 ηταν σαφως καλυτερη

η CloudyG2_3.3 Lollipop αξιζει ή να παω παλι σε CloudyG2_2.2?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

 

ναι το εγραψα και μονος αν ειδες,πριν απαντησεις.ολα καλα με το ρουτ..για ρομ?να ψαχτω με καμια κιτκατ cloudy?θυμαμαι παλια ηταν καλος.

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ναι το εγραψα και μονος αν ειδες,πριν απαντησεις.ολα καλα με το ρουτ..για ρομ?να ψαχτω με καμια κιτκατ cloudy?θυμαμαι παλια ηταν καλος.

 

Στο τέλος του Post (αν το διάβαζες) προτείνω την CloudyG3 2,2 (τότε) δεν ξέρω αν υπάρχει και νεώτερη....! Η Cloudy για Kitkat πατάνε πάνω στο G3 και για Lollipop πατάνε πάνω στο G4.

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...