Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την πέρασα πριν 2 μέρες. Το κινητό πάει σφαίρα. Απροβλημάτιστο. Εκανα recovery TWRP με το apk autorec αποκλειστικά για G2 που είναι στο playstore και μετά πέρασα την cyanogenmod 12.1 unofficial teamsek. Εχει φτιάξει κατα πολύ ακόμα και η συνδεσιμότητα μεσω wi fi.ΤΡΟΜΕΡΗ βελτίωση.Μπαταρία στα ίδια καλά επίπεδα. Η μόνη απορία είναι ότι στο root checker μου λέει ότι το rootαρισμα δεν εχει γίνει σωστά. ξέρει κανείς τι παίζει μ αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την πέρασα πριν 2 μέρες. Το κινητό πάει σφαίρα. Απροβλημάτιστο. Εκανα recovery TWRP με το apk autorec αποκλειστικά για G2 που είναι στο playstore και μετά πέρασα την cyanogenmod 12.1 unofficial teamsek. Εχει φτιάξει κατα πολύ ακόμα και η συνδεσιμότητα μεσω wi fi.ΤΡΟΜΕΡΗ βελτίωση.Μπαταρία στα ίδια καλά επίπεδα. Η μόνη απορία είναι ότι στο root checker μου λέει ότι το rootαρισμα δεν εχει γίνει σωστά. ξέρει κανείς τι παίζει μ αυτό;

 

Φλασαρε το supersu

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1538053

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να περάσω το νέο bootstack? Και ποιο είναι?

Και κάτι άλλο. Δεν είναι σημαντικό αλλά αν ξέρει κανείς. Εχω περάσει με zip άλλη γραμματοσειρά αλλά το ρολόι και κάποια άλλα δεν αλλάζουν. Ξέρει κάποιος ?

Για την γραμματοσειρά που περασες θέλει root? Αν όχι, θέλω πληροφορίες για το πώς γίνεται αν μπορείς γιατί θέλω κ εγώ να βάλω άλλες γραμματοσειρές μιας και οι δικές του που έχει δεν μου αρέσουν και αυτές οι δωρεάν που έχει στο smart world είναι χάλια.....

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα ηθελες να μας πεις και δυο λογακια τι εχεις και τι εκανες;

Εισαι lollipop; Εισαι root; Εχεις recovery; Ποια ROM φορας; Τι πηγες να φλασαρεις;

 

Δοκιμασε αυτουνου το fix: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=60044407

 

ήμουν με cloudy g2 3.3 lollipop, ήθελα να γυρίσω σε cloudy g2 2.2, φλάσαρα το αρχείο back to kitkat patch , και μετά μου εβγαλε οτι ειχα χασει το root και αν ηθελα να το ξαναεγκαταστήσω, επειδη εκεινη τη στιγμη έβλεπα μια σειρα στο pc , αφερέθηκα και πατησα να γινει install και :mad::mad: brick.

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Για την γραμματοσειρά που περασες θέλει root? Αν όχι, θέλω πληροφορίες για το πώς γίνεται αν μπορείς γιατί θέλω κ εγώ να βάλω άλλες γραμματοσειρές μιας και οι δικές του που έχει δεν μου αρέσουν και αυτές οι δωρεάν που έχει στο smart world είναι χάλια.....

 

Eννοείται ότι θέλει root , στις τροποποιήσεις είσαι...

 

To ότι λέει ''bootstack , zip'' δεν σου προξενεί εντύπωση???

 

Και στην τελική...

Νο root , no phone:cool::cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

@Wolfox

Μήπως δεν είχες κάνει όλα τα wipe πρώτα?

Εγώ χτες από CloudyG2 3.3 πήγα σε CloudyStock 2.7, δεν έκανα fullwipe την πρώτη φορά, μόνο το patch & το zip της ROM στο καπάκι, αμ δε...bootloop...

Fullwipe, ξανά patch, ξανά ROM & έτοιμο!

Έβαλες σίγουρα το σωστό patch?

Είδες στην recovery να σου αλλάζει τον bootloader & την baseband?

Πριν περάσεις τη ROM & αφού πέρασες το patch, έκανες reboot to recovery?

Πάντως το root που σου έκανε η recovery, ΣΙΓΟΥΡΑ δεν φταίει για το softbrick...

Download mode + Flashtool 2014 + KK kdz και το έκανες καινούριο.

 

Άσχετο: Εγώ δεν είχα zip από CloudyG2 2.2 και πήγα σε CloudyStock 2.7, είχα ξεχάσει πως είναι το G2 UI :)

Εμπρός...πίσω, που έλεγε & ο Πώποτας! :)

Edited by OutLaw_264

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

@Wolfox

Μήπως δεν είχες κάνει όλα τα wipe πρώτα?

Εγώ χτες από CloudyG2 3.3 πήγα σε CloudyStock 2.7, δεν έκανα fullwipe την πρώτη φορά, μόνο το patch & το zip της ROM στο καπάκι, αμ δε...bootloop...

Fullwipe, ξανά patch, ξανά ROM & έτοιμο!

Έβαλες σίγουρα το σωστό patch?

Είδες στην recovery να σου αλλάζει τον bootloader & την baseband?

Πριν περάσεις τη ROM & αφού πέρασες το patch, έκανες reboot to recovery?

Πάντως το root που σου έκανε η recovery, ΣΙΓΟΥΡΑ δεν φταίει για το softbrick...

Download mode + Flashtool 2014 + KK kdz και το έκανες καινούριο.

 

Άσχετο: Εγώ δεν είχα zip από CloudyG2 2.3 και πήγα σε CloudyStock 2.7, είχα ξεχάσει πως είναι το G2 UI :)

Εμπρός...πίσω, που έλεγε & ο Πώποτας! :)

 

Τα είχα κάνει σωστά με wipe κλπ, ναι έγραψε για bootloader και baseband. Κατάφερα και το ξεκόλλησα απο το error και τώρα κάνει bootloop το σήμα της LG.

 

NOMIZΩ επειδή εκείνη τη στιγμή έβλεπα και supernatural στο pc πάτησα reboot to system :/

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Οπότε μάλλον αυτό έκανε τη ζημιά, μπες recovery με το συνδυασμό Power button + Vol down και κάντα όλα απ'την αρχή τότε..

FullWipe - Patch - Reboot recovery - ROM

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Οπότε μάλλον αυτό έκανε τη ζημιά, μπες recovery με το συνδυασμό Power button + Vol down και κάντα όλα απ'την αρχή τότε..

FullWipe - Patch - Reboot recovery - ROM

Εχει εξαφανιστεί το TWRP recovery. Βγάζει μόνο το άσπρο μενού για hard reset. Επίσης δοκίμασα με LG flash support tool. Και τρωω error :(

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Εχει εξαφανιστεί το TWRP recovery. Βγάζει μόνο το άσπρο μενού για hard reset. Επίσης δοκίμασα με LG flash support tool. Και τρωω error :(

 

Στο άσπρο μενού, πάτησες 3 φορές το Power button & δεν μπήκε στη recovery?

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Στο άσπρο μενού, πάτησες 3 φορές το Power button & δεν μπήκε στη recovery?

 

Μπήκε.....:) Ντάξει δοκιμάζω για cloudyStock και γω

Edited by Wolfox

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την CloudyG2 2.2 αφού την έχεις κατεβάσει, η CloudyStock είναι πολύ παλιατζούρα :)

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την CloudyG2 2.2 αφού την έχεις κατεβάσει, η CloudyStock είναι πολύ παλιατζούρα :)

OK . Πάντως ολο αυτό το θέμα το ξεκίνησα για να δω μήπως και φτιάξουν οι θερμοκρασίες. Ειχα αγανακτήσει με τη lolli δε μπορουσα να λειτουργήσω το κινητο

:mad:

 

Υ.Γ ευχαριστώ πάντως για τη βοήθεια , να σαι καλά :)

Edited by Wolfox

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Θα δεις σίγουρα διαφορά όποια KitKat και να βάλεις, η Lollipop δυστυχώς το ψήνει το κινητό και με την πιο απλή εφαρμογή να δουλεύει, δεν ξέρω γιατί, μου έδινε την εντύπωση ότι κρατούσε περισσότερες διεργασίες/εφαρμογές στο παρασκήνιο ανοιχτές για να βελτιώνει το multitasking.

Μπορεί σε screen off να κλείνει τα πάντα & να μηδενίζει το battery drain, αλλά όταν η οθόνη είναι αναμμένη κρατάει τα πάντα στο παρασκήνιο μου φαίνεται...

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Θα δεις σίγουρα διαφορά όποια KitKat και να βάλεις, η Lollipop δυστυχώς το ψήνει το κινητό και με την πιο απλή εφαρμογή να δουλεύει, δεν ξέρω γιατί, μου έδινε την εντύπωση ότι κρατούσε περισσότερες διεργασίες/εφαρμογές στο παρασκήνιο ανοιχτές για να βελτιώνει το multitasking.

Μπορεί σε screen off να κλείνει τα πάντα & να μηδενίζει το battery drain, αλλά όταν η οθόνη είναι αναμμένη κρατάει τα πάντα στο παρασκήνιο μου φαίνεται...

 

Ναι τρελή διαφορά στις θερμοκρασίες. Δε ξέρω πάντως με kit kat ήμουν υπερευχαριστημένος. Είχα βάλει τη lolli λόγω το UX 4.0 UI.

 

Τελευταία ερώτηση . Μήπως υπάρχει το SmartNotice του LG G4 flashable ?

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ με Google translate αν βγάλεις άκρη, αλλά νομίζω θέλει LP για να δουλέψει..

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Eννοείται ότι θέλει root , στις τροποποιήσεις είσαι...

 

To ότι λέει ''bootstack , zip'' δεν σου προξενεί εντύπωση???

 

Και στην τελική...

Νο root , no phone:cool::cool::cool:

Με το no root, no phone συμφωνώ. Αλλά Έλα όμως που το βλέπω βουνό!!!!! Αλλιώς θα το είχα rootαρει από την πρώτη μέρα!! Υπάρχει κάτι για root με 1 κλικ ας πούμε? Η κάτι τέτοιο. Διάβασα οδηγίες για root Και πελαγωσα ! Υπήρχε εφαρμογή παλιά

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ με Google translate αν βγάλεις άκρη, αλλά νομίζω θέλει LP για να δουλέψει..

 

Για TweaksBox κατεβάζουμε το G2? επίσης υπάρχουν κάπου οδηγίες γιατι όσες φορές είχα προσπαθήσει παλαιότερα δε δούλευε

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Για TweaksBox κατεβάζουμε το G2? επίσης υπάρχουν κάπου οδηγίες γιατι όσες φορές είχα προσπαθήσει παλαιότερα δε δούλευε

Για το TweaksBox, θα βάλεις ανάλογα τη rom που φοράς!

Αν έβαζες π.χ. Cloudystock ή stock kit kat θα έβαζες το G2Tweaks!

Αν έχεις G3 rom Kit Kat ή Lollipop θα βάλεις G3Tweaks!

Link to comment
Share on other sites

Για το TweaksBox, θα βάλεις ανάλογα τη rom που φοράς!

Αν έβαζες π.χ. Cloudystock ή stock kit kat θα έβαζες το G2Tweaks!

Αν έχεις G3 rom Kit Kat ή Lollipop θα βάλεις G3Tweaks!

 

:) ευχαριστώ

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ειμαι με cloudyg3 3.3 και εχω ενα θεμα με το facebook οταν προσπαθω να κανω κοινοποιηση παρουσιας δεν προσπαθει να ψαξει να βρει την περιοχη που βρισκομαι. Φυσικα εχω ηδη ενεργοποιησει οπο πριν την Υψηλη ακριβεια αλλα τιποτα δεν ψαχνει να βρει την περιοχη που ειμαι. ΤΙ μπορει να φταει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θέλω να πάρω ένα backup το τηλέφωνο μου, έτσι ώστε σε περίπτωση προβλήματος να το γυρίσω στην κατάσταση λειτουργίας που είναι σήμερα.,.. Αρκεί απο το TWPR να επιλέξω τους φακέλους boot, system και data ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θέλω να πάρω ένα backup το τηλέφωνο μου, έτσι ώστε σε περίπτωση προβλήματος να το γυρίσω στην κατάσταση λειτουργίας που είναι σήμερα.,.. Αρκεί απο το TWPR να επιλέξω τους φακέλους boot, system και data ?

 

Τσέκαρετα όλα...;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...