Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ @flandra (δεν έχουμε και thanks button). Το φλασάρω τώρα μαζί με Resurrection Remix και ελπίζω να πάνε όλα καλά! :p

 

Δες και τη bliss pop. Είναι και θέμα γούστου αλλά εμένα μου άρεσε περισσότερο.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είμαι με cloudy 3.3 και μόλις είχα ένα ριμπουτ. Κόλλησε η οθόνη και έκανε το ριμπουτ. Έχει τύχει σε κανένα κάτι ανάλογο; Επίσης νομίζω ότι το touch σε κάποιες φάσεις δεν είναι τόσο ευαίσθητο. Δεν ξέρω βέβαια αν φταίει το tempered glass που έβαλα..
:D
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με cloudy 3.3 και μόλις είχα ένα ριμπουτ. Κόλλησε η οθόνη και έκανε το ριμπουτ. Έχει τύχει σε κανένα κάτι ανάλογο; Επίσης νομίζω ότι το touch σε κάποιες φάσεις δεν είναι τόσο ευαίσθητο. Δεν ξέρω βέβαια αν φταίει το tempered glass που έβαλα..

 

Έχεις αλλάξει κερνελ? Έχει τύχει και σε εμένα. Για το touch δεν το έχω δει, είμαι με γυμνή οθόνη.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Έχεις αλλάξει κερνελ? Έχει τύχει και σε εμένα. Για το touch δεν το έχω δει, είμαι με γυμνή οθόνη.

Κερνελ Όχι. Με αυτόν που που έχει η ρομ. Ίσως να είναι και ιδέα μου για το touch. Θα το παρακολουθήσω. Ελπίζω και το ριμπουτ να ήταν τυχαίο γιατί μαρεσει πολύ η ρομ!

:D
Link to comment
Share on other sites

Εκανα καθαρή εγκατάσταση CloudyG2 3.3 και πάλι τα ίδια με την θερμοκρασία, ζεματάει το τηλέφωνο πίσω εκεί που ειναι η το power button και το volume down σε σημείο να μη μπορείς να αγγίξεις το τηλέφωνο. Και όλα αυτά με stock kernel, 0% brightness, flight mode και απλό σεφάρισμα με τον aosp browser ( default browser )

 

Καμία λύση παιδιά, ή να φλασάρω stock rom και να το στείλω στην LG?

 

Και συνεχίζω μετά από μερικές μετρήσεις ( 0% ΦΩΤΕΙΝΟΤΗΤΑ, FLIGHT MODE ON , WIFI ONLY )

 

42-48C idle

54-59C browsing, viber = με τον stock browser

62-67C youtube βιντεάκι

stress test μετά από 1 λεπτό και κάτι 72-76 C

 

είναι νορμαλ ? δεν νομίζω . Εσείς τι πιστεύετε?

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το ντορι εχει θεμα γενικοτερο. Ακομα δεν ειναι ετοιμο για το λολλιποπ. Οφειλω παντως να ομολογησω οτι η τελευταια εκδοση του ειναι πιο σταθερη με λιγοτερα λαγκαρισματα σε σχεση με τις προηγουμενες. Ερωτηση? Εχουμε καποια ενημερωση με αλλαγες που μπορουμε να κανουμε στο κερνελ του ντορι για να εχουμε καλυτερη αποδοση? Ας τα μαζεψουμε καπου οποιος εχει κανει καποια αλλαγη.
Link to comment
Share on other sites

Με Cloudy G3.3 δεν μου βλεπει το κινητο το PC ενω με G3.2 το εβλεπε αμεσως, το διωτθωνω καπως?

Ευχαριστω.

 

Μετα απο 40 λεπτα εφτιαξε.

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα ενα καλωδιο otg αλλα το κινητο δεν μου διαβαζει τον δισκο που συνδεω, δεν υποστιριζει otg το g2?

 

Υποστηρίζει

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα ενα καλωδιο otg αλλα το κινητο δεν μου διαβαζει τον δισκο που συνδεω, δεν υποστιριζει otg το g2?

Ή ο δισκος ειναι NTFS ή ο δισκος θελει παραπανω ενεργεια ή και τα δυο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ή ο δισκος ειναι NTFS ή ο δισκος θελει παραπανω ενεργεια ή και τα δυο.

 

Λοιπον ο δισκος οντως ειναι NTFS, ενα adapter που εβαλα με microsd το διαβασε, αυτο ομως που θελω να κανω ειναι αν γινεται να τραβηξω βιντεο κ να εχει σαν αποθηκευτικο χωρο το στικακι, εχει καποιος υποψιν αν αυτο γινεται κ που ειναι η επιλογη?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ο δισκος οντως ειναι NTFS, ενα adapter που εβαλα με microsd το διαβασε, αυτο ομως που θελω να κανω ειναι αν γινεται να τραβηξω βιντεο κ να εχει σαν αποθηκευτικο χωρο το στικακι, εχει καποιος υποψιν αν αυτο γινεται κ που ειναι η επιλογη?

Νομιζω οτι δε γινεται.

Θυμαμαι ομως μια πατεντα του στυλ μεσω αλλης καμερας απο το Play Store που εχει επιλογη αποθηκευσης στο χωρο που θες. Για δοκιμασε.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Cloudy g2 3.3 με dori kernel το κινητό μου κόλλαγε και έκανε επανεκκίνησεις Συνέχεια ,με οποιαδήποτε ρύθμιση στην cpu ondemand κτλπ.

 

Με το που έβαλα τον στοκ κερνελ του cloudy έστρωσε και δεν έχει κάνει τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Cloudy g2 3.3 με dori kernel το κινητό μου κόλλαγε και έκανε επανεκκίνησεις Συνέχεια ,με οποιαδήποτε ρύθμιση στην cpu ondemand κτλπ.

 

Με το που έβαλα τον στοκ κερνελ του cloudy έστρωσε και δεν έχει κάνει τίποτα...

 

Ποιοα εκδοση ντορι εβαλες?δεν ειναι ολοι σταθεροι.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου έχω ένα θέμα με ένα g2 μιας φίλης. Έκλεισε ξαφνικά κ δν ανοίγει με τπτ. Τι στο pc το συνδεω. Τι στον φορτίστη.. Τπτ...Δν ξυπνάει.

Το κινητό φοράει την cloudy 3.3 εδώ κ ένα μήνα! Για πείτε μου κάποιο κόλπο μήπως κ το σώσουμε!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου έχω ένα θέμα με ένα g2 μιας φίλης. Έκλεισε ξαφνικά κ δν ανοίγει με τπτ. Τι στο pc το συνδεω. Τι στον φορτίστη.. Τπτ...Δν ξυπνάει.

Το κινητό φοράει την cloudy 2.3 εδώ κ ένα μήνα! Για πείτε μου κάποιο κόλπο μήπως κ το σώσουμε!!

 

Μάλλον έκαψε μητρική πλακέτα.

Αν δεν ανοίγει καθόλου Ούτε στο logo Τότε Δυστυχώς πάει Για service στην LG.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιοα εκδοση ντορι εβαλες?δεν ειναι ολοι σταθεροι.

 

Την 3.9.2 και την 4.2 δοκίμασα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου έχω ένα θέμα με ένα g2 μιας φίλης. Έκλεισε ξαφνικά κ δν ανοίγει με τπτ. Τι στο pc το συνδεω. Τι στον φορτίστη.. Τπτ...Δν ξυπνάει.

Το κινητό φοράει την cloudy 3.3 εδώ κ ένα μήνα! Για πείτε μου κάποιο κόλπο μήπως κ το σώσουμε!!

Αστο στη φορτιση μιση μερα και ξαναδοκιμασε.

Δοκιμασες αν ανοιγει με τον τροπο που μπαινεις download mode μηπως και φταιει το power button;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αστο στη φορτιση μιση μερα και ξαναδοκιμασε.

Δοκιμασες αν ανοιγει με τον τροπο που μπαινεις download mode μηπως και φταιει το power button;

 

το εχω πανω απο μια ωρα στον φορτιστη.. το κινητο ζηματαει... το εβγαλα.. ανοιξα το πισω καπακι τοθ. ξεβιδωσα το πλαστικο που εχει.. ξεκουμπωσα - κουμπωσα την πλακετα τις μπαταριας.. δοκιμασα και αυτο που μου ειπες .. τπτ..!! καμια αποκριση..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

το εχω πανω απο μια ωρα στον φορτιστη.. το κινητο ζηματαει... το εβγαλα.. ανοιξα το πισω καπακι τοθ. ξεβιδωσα το πλαστικο που εχει.. ξεκουμπωσα - κουμπωσα την πλακετα τις μπαταριας.. δοκιμασα και αυτο που μου ειπες .. τπτ..!! καμια αποκριση..!!

Πρωτη φορα το ακουω σε G2! Τελείως, μα τελείως νεκρο.

 

Κοίτα τι σου εχω εσενα που πηρες φόρα τωρα...!:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=56000637

Εχεις εγγυηση ομως, οπότε ασε να το κανουν αυτοι.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω την τελευταία Cloudy, και παρατήρησα ότι κάθε φορά που ανοίγω τα settings από το app drawer, μου ανοίγει σε list view, αν και έχω επιλέξει να ανοίγουν σε tab view. Αν τα ανοίξω απo το notification bar, ανοίγουν κανονικά σε tab view. Συμβαίνει σε κανέναν άλλον;

Είμαι με clean install χωρίς κάποιον άλλον kernel, μιας και ο dorimanx μου είχε αρκετά κολλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα το ακουω σε G2! Τελείως, μα τελείως νεκρο.

 

Κοίτα τι σου εχω εσενα που πηρες φόρα τωρα...!:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=56000637

Εχεις εγγυηση ομως, οπότε ασε να το κανουν αυτοι.

Σε ευχαριστώ πολύ αδερφέ μου. Θα το στείλουμε μάλλον αύριο lg. Να το δουν αυτοί. Το θέμα μας είναι τωρα ότι φοράει Ρομ του cloudy μέσα κ φοβάμαι μην μας που τίποτα άσχημο. Αλλά θα το στείλουμε. Δν έχουμε επιλογή...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μας είναι τωρα ότι φοράει Ρομ του cloudy μέσα κ φοβάμαι μην μας που τίποτα άσχημο. Αλλά θα το στείλουμε. Δν έχουμε επιλογή...!!

Εννοείται ότι κρατάς backup και περνάς την official ROM για να είναι "μαμά" το κινητό! Σε διαφορετική περίπτωση στο βγάζουν εκτός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την τελευταία Cloudy, και παρατήρησα ότι κάθε φορά που ανοίγω τα settings από το app drawer, μου ανοίγει σε list view, αν και έχω επιλέξει να ανοίγουν σε tab view. Αν τα ανοίξω απo το notification bar, ανοίγουν κανονικά σε tab view. Συμβαίνει σε κανέναν άλλον;

Είμαι με clean install χωρίς κάποιον άλλον kernel, μιας και ο dorimanx μου είχε αρκετά κολλήματα.

 

Σε μένα δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο. Αν και έχω list view, το άλλαξα σε tab view για να το δοκιμάσσω και μου το ανοίγει κανονικά σε tab view.

:D
Link to comment
Share on other sites

Έχω την τελευταία Cloudy, και παρατήρησα ότι κάθε φορά που ανοίγω τα settings από το app drawer, μου ανοίγει σε list view, αν και έχω επιλέξει να ανοίγουν σε tab view. Αν τα ανοίξω απo το notification bar, ανοίγουν κανονικά σε tab view. Συμβαίνει σε κανέναν άλλον;

Είμαι με clean install χωρίς κάποιον άλλον kernel, μιας και ο dorimanx μου είχε αρκετά κολλήματα.

Μήπως χρησιμοποιείς nova launcher

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι κρατάς backup και περνάς την official ROM για να είναι "μαμά" το κινητό! Σε διαφορετική περίπτωση στο βγάζουν εκτός εγγύησης.

 

Tα προηγούμενα ποστ τα διάβασες καθόλου?

 

Πέθανε το κινητό του ανθρώπου ρε φίλε , τι μπακαπ και οφίσιαλ ρομ του λες να περάσει?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...