Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μη βαρεσετε.... Έβαλα resourrection rom και llama kernel. Που βρίσκω τις ρυθμίσεις του kernel?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μη βαρεσετε.... Έβαλα resourrection rom και llama kernel. Που βρίσκω τις ρυθμίσεις του kernel?

Τι έγραφε στο θρεντ του κέρνελ; Πώς ελέγχεται; με UKM/synapse; Δεν μπορώ να καταλάβω το πισωγύρισμα σου ρε μαν

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τι έγραφε στο θρεντ του κέρνελ; Πώς ελέγχεται; με UKM/synapse; Δεν μπορώ να καταλάβω το πισωγύρισμα σου ρε μαν

 

Δεν είμαι man. Τι εννοείς πίσω γύρισμα ?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Σε RR είναι από SS

 

Δεν έχω τόσες γνώσεις, ούτε κατάλαβα τι εννοείς. Ήθελα κάτι για καλύτερη μπαταρία για αυτό έβαλα αυτό.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τόσες γνώσεις, ούτε κατάλαβα τι εννοείς. Ήθελα κάτι για καλύτερη μπαταρία για αυτό έβαλα αυτό.

Απλά με theme engine δεν θα δεις διαφορά, Πως αποφάσισες να την περάσεις; Όσο για τις γνώσεις σιγά σιγά αποκτούνται, δεν είσαι δα και νουμπ

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Απλά με theme engine δεν θα δεις διαφορά, Πως αποφάσισες να την περάσεις; Όσο για τις γνώσεις σιγά σιγά αποκτούνται, δεν είσαι δα και νουμπ

Τη rom εννοείς γιατί πέρασα ή τον kernel?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Τη rom εννοείς γιατί πέρασα ή τον kernel?

Για την ρομ, πρώτα αυτή δοκιμάζεις και μετά τον κέρνελ εάν έχεις πρόβλημα, μετά πειράζεις gov, schedulers etc.ο default της SS έχει αρκετές επιλογές σε σχέση με έναν στοκ πλέον

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Για την ρομ, πρώτα αυτή δοκιμάζεις και μετά τον κέρνελ εάν έχεις πρόβλημα, μετά πειράζεις gov, schedulers etc.ο default της SS έχει αρκετές επιλογές σε σχέση με έναν στοκ πλέον

 

Για να μαθαίνω... Τι είναι ss?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτήσω...πέρασε cloudy και όλα οκ...η εφαρμογή της lg που είχε για λεξικό δεν υπάρχει??
Link to comment
Share on other sites

Σε τι δεν ικανοποιήθηκες;

 

Δεν είναι ότι δεν ικανοποιηθηκα..... Βαριέμαι και τις δοκιμάζω όλες. Μάλλον εκεί θα γυρίσω όμως.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να ρουταρω το κινητο. δεν ολοκληρωνετε η διαδικασια, μενει σε download mode. ενας ευκολος τροπος υπαρχει;
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι δεν ικανοποιηθηκα..... Βαριέμαι και τις δοκιμάζω όλες. Μάλλον εκεί θα γυρίσω όμως.

Όταν δοκιμάσεις μια που να έχει το float window όπως η bliss , μπορείς να γράψεις ένα βίντεο να δω τι και πώς; λειτουργία κτλπ

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Όταν δοκιμάσεις μια που να έχει το float window όπως η bliss , μπορείς να γράψεις ένα βίντεο να δω τι και πώς; λειτουργία κτλπ

Δεν με πρόλαβες... Ξαναγυρίσα σε slim saber. Το float window είναι όπως αυτό που έχει η μαμά ρομ. Αν πατήσεις σε μια ειδοποίηση ανοίγει ένα παράθυρο μπροστά στην οθόνη που είσαι εκείνη την ώρα. Εμένα δεν με βολεύει για να είμαι ειλικρινής.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει ξανά αλλά δεν είχα πάρει απάντηση. Δεν είναι σημαντικό αλλά με εκνευρίζει εμφανισιακά. Στη slimsaber ενώ φλασαρω αρχείο για fonts αλλάζουν όλα εκτός από όσα είναι bold. Μέσα σε αυτά και το ρολόι στην status bar. Μπορώ να το αλλάξω με κάποιο τρόπο ?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα..ρε παιδια ειμσι με cloudy g2 3.3...αν βαλω cm based rom θα ειναι καλυτερα.?θα δω διαφορες...απο οτι καταλαβαινω δεν θα εχω το ui της lg ε?ειναι πραγματα απο τα καλυτερα που εχω δει.αν βαλω πχ slimsaber η rr η blisspop δυνατοτηες των stock based rom υα χανω?πχ.qslide. miniview dual window double tap on off και αλλα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα..ρε παιδια ειμσι με cloudy g2 3.3...αν βαλω cm based rom θα ειναι καλυτερα.?θα δω διαφορες...απο οτι καταλαβαινω δεν θα εχω το ui της lg ε?ειναι πραγματα απο τα καλυτερα που εχω δει.αν βαλω πχ slimsaber η rr η blisspop δυνατοτηες των stock based rom υα χανω?πχ.qslide. miniview dual window double tap on off και αλλα?

 

Ναι δεν θα έχεις το ui της lg. Double tap on έχουν, off δεν έχω βρει. Εμένα μου αρέσουν γιατί αλλάζω θέματα επειδή βαριέμαι συνέχεια το ίδιο. Σε τεχνικά θέματα και αποδοσης καλύτερα να σου πει άλλος Εμένα ούτως ή άλλως πολύ γρήγορο μου φαίνεται το τηλέφωνο. Με την μπαταρία δεν τα πάω και πολύ καλά αλλά μάλλον είναι γιατί του έχω αλλάξει τα φώτα στα φλασαρισματα.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει ξανά αλλά δεν είχα πάρει απάντηση. Δεν είναι σημαντικό αλλά με εκνευρίζει εμφανισιακά. Στη slimsaber ενώ φλασαρω αρχείο για fonts αλλάζουν όλα εκτός από όσα είναι bold. Μέσα σε αυτά και το ρολόι στην status bar. Μπορώ να το αλλάξω με κάποιο τρόπο ?

Δεν νομίζω να αλλάζουν τα bold, τι ακριβώς περνάς;

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα στην παρεα..ρε παιδια ειμσι με cloudy g2 3.3...αν βαλω cm based rom θα ειναι καλυτερα.?θα δω διαφορες...απο οτι καταλαβαινω δεν θα εχω το ui της lg ε?ειναι πραγματα απο τα καλυτερα που εχω δει.αν βαλω πχ slimsaber η rr η blisspop δυνατοτηες των stock based rom υα χανω?πχ.qslide. miniview dual window double tap on off και αλλα?

Δουλεύουν, το τηλεχειριστήριο, το dt2s,d2tw,d2ts οποιοδήποτε στην οθόνη κλειδώματος.Τώρα ότι άλλο θες από τρίτες εφαρμογές

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Thanks for the info..με βλεπω να μενω τελικα με cloudy....αλλα η μπαταρια μου πεφτει σχετικα γρηγορα.αλλα δεν βλεπω κατι περιεργο απο εφαρμογες που μου τρωνε.3 ωρες χρησης εχω χασει 20 % ...1 ωρα η οθονη 41% κ χρονος που απομενει 4 ωρες .μπαταρια δτο 80%..οτι να ναι
Link to comment
Share on other sites

Περνάω font_jolly.zip. Σε όλες τις άλλες ρομ βγαίνει κανονικά.

Δώσε με λινκ να δω Που το βρήκες; Μήπως υπάρχει ήδη;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...