Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε πανο σε ευχαριστω αυτο ειναι που ηθελα νασε καλα !!!

 

 

 

 

 

Φιλε βαγγελη χιλια ευχαριστω με επεισες θα βαλω σε λιγο την 2.0 μιας εχω 2-3 πραγματα περασμενα και αφου λες οτι ειναι καλυτερη απο την 1.3 απλα τι λες να βαλω μετα το wipe cache και wipe dalvik cache ( Η full wipe- cache/dalvik cache/data/system ?? ) τον κερνελ Kernel-bruce2728-D802-v0.41 ??

Η δεν χρειαζεται να τον αφησω ετσι οπως ειναι??

O bruce είναι πολύ καλός αλλά και ο dorimanx 7.8 δείχνει πολύ σταθερός. Μπορείς μετά το full wipr και αφού τελειώσει το install στο aroma ξετσεκαρε το reboot θα σε βγάλει στο recovery wipe cache -dalvik install τον kernel και reboot system:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

H cludyg3 v2.0 κάνει τα σπασίματα που είχα παρατήσει στην 1.3 ???:X

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

H cludyg3 v2.0 κάνει τα σπασίματα που είχα παρατήσει στην 1.3 ???:X

 

Ούτε με 1,3 αλλά ούτε και τώρα με 2,0 έχω τίποτα σπασίματα... Smooth εντελώς!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ούτε με 1,3 αλλά ούτε και τώρα με 2,0 έχω τίποτα σπασίματα... Smooth εντελώς!!!

 

Σε εμένα η 1,3 είχε...!!! είχα ανεβάσει και video...εκτός αν δεν έκατσε σωστά...!!!:wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εαν μαζευτούν πανω απο 2 σύμβολα ειδοποιησεων διαφορετικά επανω επανω αριστερά εμένα αρχίζουν κ τρεμοπαιζουν για αρκετη ωρα..μετα φτιάχνουν..δυστυχώς μονο με βιντεακι μπορω να τραβηξω....

Για ριξτε μια νάτια κ στα δικά σας.μήπως φταει το g3 tweakbox?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εαν μαζευτούν πανω απο 2 σύμβολα ειδοποιησεων διαφορετικά επανω επανω αριστερά εμένα αρχίζουν κ τρεμοπαιζουν για αρκετη ωρα..μετα φτιάχνουν..δυστυχώς μονο με βιντεακι μπορω να τραβηξω....

Για ριξτε μια νάτια κ στα δικά σας.μήπως φταει το g3 tweakbox?

Όλα καλά σε μενα Γιάννη τώρα που το άνοιξα είχα δυο ειδοποιήσεις από Facebook και ένα μήνυμα και έχω και το g3 tweaksbox Καλημέρα:o

Link to comment
Share on other sites

Εαν μαζευτούν πανω απο 2 σύμβολα ειδοποιησεων διαφορετικά επανω επανω αριστερά εμένα αρχίζουν κ τρεμοπαιζουν για αρκετη ωρα..μετα φτιάχνουν..δυστυχώς μονο με βιντεακι μπορω να τραβηξω....

Για ριξτε μια νάτια κ στα δικά σας.μήπως φταει το g3 tweakbox?

 

Και σε μένα όλα καλά. Ξύπνησα και είχα 4 διαφορετικές ειδοποιήσεις. Χρησιμοποιώ G3 tweakbox απλό μόνο για μείωση navbar.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες παιδες.. θα τραβηξω ενα βιντεακι να σας το δειξω..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Θερμοκρασία-μπαταρία τρομεροί cloudy+dorimanx[ATTACH]50233[/ATTACH][ATTACH]50234[/ATTACH]

 

Με μόνη αλλαγή του governor στον dori?? ondemandplus?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το toggle που σας εχω δει να γραφετε για 2g/3g στην cloudy stock 2.5 που ειναι και δεν το βρισκω;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Με μόνη αλλαγή του governor στον dori?? ondemandplus?

Ναι Κώστα μόνο αυτό και 60% φωτεινότητα στο auto:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το toggle που σας εχω δει να γραφετε για 2g/3g στην cloudy stock 2.5 που ειναι και δεν το βρισκω;

Δεν νομίζω ότι έχει κάποια cloody τέτοιο toggle μόνο στη seven rom είχα δει εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι Κώστα μόνο αυτό και 60% φωτεινότητα στο auto:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν νομίζω ότι έχει κάποια cloody τέτοιο toggle μόνο στη seven rom είχα δει εγώ.

 

Ωραία. Θα αφήσω προς το παρόν τον Bruce 4-5 ημέρες να δω πού ήξερα από την 1.3. Προς το παρόν είμαι 98% και 45 λεπτά οθόνης σε 3 ώρες.

Θα δοκιμάσω μετά ξανά dori με την αλλαγή που λες γιατί με στοκ ρυθμίσεις το κινητό μου έκαιγε σε 3-4 λεπτά χρήσης.

 

Το toogle μόνο lam hoang και seven το έχουν. Δεν ξέρω γιατί δεν το βάζει ο cloudyfa.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Θα αφήσω προς το παρόν τον Bruce 4-5 ημέρες να δω πού ήξερα από την 1.3. Προς το παρόν είμαι 98% και 45 λεπτά οθόνης σε 3 ώρες.

Θα δοκιμάσω μετά ξανά dori με την αλλαγή που λες γιατί με στοκ ρυθμίσεις το κινητό μου έκαιγε σε 3-4 λεπτά χρήσης.

 

Το toogle μόνο lam hoang και seven το έχουν. Δεν ξέρω γιατί δεν το βάζει ο cloudyfa.

Οκ τον 7.8 να βάλεις ;)απο τον 7.1 και μετά ειχε Θέματα και με τον 7.8 τα έλυσε, πολύ καλή αυτονομία Κώστα ο bruce είναι εγγύηση.την φωτεινότητα που την έχεις; πάντως η cloudy g3 2.0 δείχνει από την αρχή τα δόντια της :D

Link to comment
Share on other sites

Οκ τον 7.8 να βάλεις ;)απο τον 7.1 και μετά ειχε Θέματα και με τον 7.8 τα έλυσε, πολύ καλή αυτονομία Κώστα ο bruce είναι εγγύηση.την φωτεινότητα που την έχεις; πάντως η cloudy g3 2.0 δείχνει από την αρχή τα δόντια της :D

 

50% auto... Άσε να στρώσει με bruce για να κάνω σωστή σύγκριση αποτελεσμάτων!

 

Το μόνο που με χάλασε και δεν μου απάντησαν ούτε στο xda είναι η αλλαγή που έκανε στο network mode.

Πριν τίκαρα ή ξετίκαρα το "Use only 2G" στις ρυθμίσεις και το network mode γινόταν Gsm only ή WCDMA/GSM αντίστοιχα.

Τώρα με το ξετικάρισμα το network mode γίνεται GSM/WCDMA/LTE και με τσάντισε λίγο αυτό να σου πώ γιατί δεν μπορώ να το αλλάξω να βγάζει μόνο εναλλαγή 2g/3g. Προσωπικά για μένα δεν θέλω το LTE.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα ενα προβλημα με την εφαρμογη "Επαφες"!

Εχω cloudystock 2.5.

Οταν πηγαινα να αποθηκευσω μια επαφη μου εβγαζε "Η εφαρμογη εχει σταματησει".

Κατα λαθος ομως τωρα εχω κανει απεγκατασταση την εφαρμογη "Επαφες" :mad:

Ξερει κανεις πως μπορω να ξαναβρω την εφαρμογη για να την ξαναεγκαταστησω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα ενα προβλημα με την εφαρμογη "Επαφες"!

Εχω cloudystock 2.5.

Οταν πηγαινα να αποθηκευσω μια επαφη μου εβγαζε "Η εφαρμογη εχει σταματησει".

Κατα λαθος ομως τωρα εχω κανει απεγκατασταση την εφαρμογη "Επαφες" :mad:

Ξερει κανεις πως μπορω να ξαναβρω την εφαρμογη για να την ξαναεγκαταστησω;

Αν δεις πιο πίσω έχω γράψει τη διαδικασία με τον root browser;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δεις πιο πίσω έχω γράψει τη διαδικασία με τον root browser;)

Εσυ λογικά πρέπει να βρεις το LGContacts.apk και δες αν έχει σβηστεί και το LGContacts.odex από το zip της cloudy stock 2.5;)δες πρώτα μεσα στο system\priv app οτι όντως εχουν σβηστεί;)

Link to comment
Share on other sites

Το toggle που σας εχω δει να γραφετε για 2g/3g στην cloudy stock 2.5 που ειναι και δεν το βρισκω;

 

Μόνο απο εδώ ....!!!

 

http://s6.postimg.org/prh9cihf5/Screenshot_2014_09_24_15_50_45.png

image hosting 5mb

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει παιδιά τι toogle εννοείτε αλλά επειδή και εγώ χρησιμοποιώ πολύ την εναλλαγή δικτύου το ορίζω πάντα μέσω Elixir widget.

Πάντως βλέπω την V2 ένα κλικ πιο γρήγορη από την 1.3. Και έχει και καλύτερο scrolling.[ATTACH]50194[/ATTACH]

 

Φίλε με ποια εφαρμογή έχεις βάλει αυτά τ εικονίδια στην αρχική;

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

βαγγελη SOS..!! εβαλα τον dorn 7.8 πιο πανω που λες και το τηλ δεν μπουταρει.. μου βγαζει μαυρη οθονη και γραφει πανω αριστερα με μικρα γραμματα 3400 φαστβοοτ mode started και απο κατω

3450 ubc_start()..προσπαθω να μπω σε ρεκοβερυ και δεν μπαινει... τι κανω?? σος..!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βαγγελη SOS..!! εβαλα τον dorn 7.8 πιο πανω που λες και το τηλ δεν μπουταρει.. μου βγαζει μαυρη οθονη και γραφει πανω αριστερα με μικρα γραμματα 3400 φαστβοοτ mode started και απο κατω

3450 ubc_start()..προσπαθω να μπω σε ρεκοβερυ και δεν μπαινει... τι κανω?? σος..!!!

 

τωρα το συνδεσα με το καλωδιο με το πσ και μου εβγαλε firmware update ενα κυκλο με το σηματακι του usb kai garfei DO not unplug the usb connection until the process is complete KAI EINAI στο μηδεν.. τι κανω ρε παιδια???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

βαγγελη SOS..!! εβαλα τον dorn 7.8 πιο πανω που λες και το τηλ δεν μπουταρει.. μου βγαζει μαυρη οθονη και γραφει πανω αριστερα με μικρα γραμματα 3400 φαστβοοτ mode started και απο κατω

3450 ubc_start()..προσπαθω να μπω σε ρεκοβερυ και δεν μπαινει... τι κανω?? σος..!!!

Μάλλον πρέπει να μπέρδεψες τα μοντέλα d802 έπρεπε να κατεβάσεις.Τώρα ηρέμησε και πες μου με ποιο τρόπο ποιά wipe έκανες για να φλασαρεις τον κερνελ και ας ελπίζουμε οτι δεν μπρικαρε.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να μπέρδεψες τα μοντέλα d802 έπρεπε να κατεβάσεις.Τώρα ηρέμησε και πες μου με ποιο τρόπο ποιά wipe έκανες για να φλασαρεις τον κερνελ και ας ελπίζουμε οτι δεν μπρικαρε.

 

κανενα wipe.. φλασαρα κατευθειαν..!!και τωρα που το συνδεσα με καλωδιο μου γραφει οτι εγραψα + Β65 ροοτεντ πιο κατω

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1000000 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΧΑΚΕΡΑ ΒΑΓΓΕΛΗ..!! ΜΕ ΕΦΤΙΑΞΕ ΣΕ 2 ΛΕΠΤΑ!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

κανενα wipe.. φλασαρα κατευθειαν..!!και τωρα που το συνδεσα με καλωδιο μου γραφει οτι εγραψα + Β65 ροοτεντ πιο κατω

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1000000 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΧΑΚΕΡΑ ΒΑΓΓΕΛΗ..!! ΜΕ ΕΦΤΙΑΞΕ ΣΕ 2 ΛΕΠΤΑ!!!

Παρακαλώ φίλε μου Γιάννη:)ε όχι και χακερας:pοσο ξέρω και όσο μπορώ θα βοηθάω:o

 

Τώρα πίσω στον bruce kernel είχα παγωματα 2 φορές στην αρχική οθόνη και δεν τα μπορώ αυτά παρόλο που η διαρκεια μπαταρίας ήταν πολυ καλή:mad:

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Θα ήθελα όποιος μπορεί να μου ανεβάσει κάπου το gps.conf είτε από stock ή από stock based όπως το g3 port. Το θέλω γιατί έχω ένα ls980 και είχε θέμα με το gps δε λοκαρε με τιποτα. Το ψιλοέφτιαξα με πολύ πειραματισμό στο gps.conf αλλά και πάλι θέλει το 5 λεπτό του για cold fix. Οπότε θέλω το συγκεκριμένο αρχείο από το ελληνικό/ευρωπαικό g2 ώστε να συτγκρίνω ρυθμίσεις. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Α το αρχείο θα το βρείτε στο root/system/etc με οποιοδήποτε root browser.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Θα ήθελα όποιος μπορεί να μου ανεβάσει κάπου το gps.conf είτε από stock ή από stock based όπως το g3 port. Το θέλω γιατί έχω ένα ls980 και είχε θέμα με το gps δε λοκαρε με τιποτα. Το ψιλοέφτιαξα με πολύ πειραματισμό στο gps.conf αλλά και πάλι θέλει το 5 λεπτό του για cold fix. Οπότε θέλω το συγκεκριμένο αρχείο από το ελληνικό/ευρωπαικό g2 ώστε να συτγκρίνω ρυθμίσεις. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Α το αρχείο θα το βρείτε στο root/system/etc με οποιοδήποτε root browser.

Παρτο, δικο σου!

 

https://www.dropbox.com/s/gpa0pv1w4ezim9j/gps.conf?dl=0

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...