Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελπίζω η αναβαθμηση από cloudy να βγει σύντομα και να φτιάξει εκεί το θέμα αλλιώς με βλέπω να γυρνάω στην 1.3.Κριμα γιατί η 2.0 είναι πολύ καλή και πολύ γρηγορη.Σκέφτομαι μήπως την ξαναπερασω μπας και λυθεί το προβλημμα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ελπίζω η αναβαθμηση από cloudy να βγει σύντομα και να φτιάξει εκεί το θέμα αλλιώς με βλέπω να γυρνάω στην 1.3.Κριμα γιατί η 2.0 είναι πολύ καλή και πολύ γρηγορη.Σκέφτομαι μήπως την ξαναπερασω μπας και λυθεί το προβλημμα.

 

αν δεν βαριεσαι το στησιμο ξαναπερνατην.. και αν σου διορθωθει πες μου ..μηπως το σκεφτω καλυτερα κ την περασω ξανα κ γω..χαχα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε δίκτυο μόνο gsm και ξαναδοκιμαστε.3g,4g στη Ελλάδα είναι αστα να πάνε εδώ εγώ στη Θεσσαλονίκη και έχω θέματα λογικά είναι Θέμα δικτύου και όχι της rom ή του τηλεφώνου.

Vag74 αυτό το παρατηρώ με κλειστό το data.όποτε δε νομίζω να είναι κάτι τετοιι.Βέβαια έχω και wind που γενικά έχει μέτριο σημα.Όμως στην 1.3.δεν είχα κάποιο τέτοιο θέμα γι αυτο λέω ότι πρέπει να είναι μπαγκια της 2.0.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν.statyys κάνε αυτό που λέει ο vag74.Τελικά το θέμα έστρωσε.είπα να το τσεκάρω μήπως και είναι αυτό και όντως στρώνει.το πιάνω από το σημιο αυτό και δε πέφτει ούτε μια γραμμη.ΜΠΡΆΒΟ φίλε vag74.

Link to comment
Share on other sites

Vag74 αυτό το παρατηρώ με κλειστό το data.όποτε δε νομίζω να είναι κάτι τετοιι.Βέβαια έχω και wind που γενικά έχει μέτριο σημα.Όμως στην 1.3.δεν είχα κάποιο τέτοιο θέμα γι αυτο λέω ότι πρέπει να είναι μπαγκια της 2.0.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν.statyys κάνε αυτό που λέει ο vag74.Τελικά το θέμα έστρωσε.είπα να το τσεκάρω μήπως και είναι αυτό και όντως στρώνει.το πιάνω από το σημιο αυτό και δε πέφτει ούτε μια γραμμη.ΜΠΡΆΒΟ φίλε vag74.

 

οχι παιδια ειναι θεμα ρομ..!! και μπορω να το αποδειξω.. στο χωρο που εργαζομαι εχω το vodafone full σημα.. οσο ειχα προηγουμενες ρομ το σημα μου ηταν φουλ..εχει 2 μερες τωρα που στο ιδιο σημειο ενω θα επρεπε να εχω φουλ σημα οπως ειχα και τις προηγουμενες φορες τωρα εχω θεμα..!! ανεβοκατεβαινει σαν τρελο..το εκανα και γω αυτο που προτεινε ο βαγγελης αλλα δεν ειδα βελτιωση.. για μενα ειναι καθαρα θεμα ρομ!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

οχι παιδια ειναι θεμα ρομ..!! και μπορω να το αποδειξω.. στο χωρο που εργαζομαι εχω το vodafone full σημα.. οσο ειχα προηγουμενες ρομ το σημα μου ηταν φουλ..εχει 2 μερες τωρα που στο ιδιο σημειο ενω θα επρεπε να εχω φουλ σημα οπως ειχα και τις προηγουμενες φορες τωρα εχω θεμα..!! ανεβοκατεβαινει σαν τρελο..το εκανα και γω αυτο που προτεινε ο βαγγελης αλλα δεν ειδα βελτιωση.. για μενα ειναι καθαρα θεμα ρομ!

Γιάννη δεν έχει τίποτα η rom ψάξε το Vodafone full σήμα έχω και εγώ στη δουλειά παρόλο που είμαι cosmote έχουν συνάδελφοι Vodafone και γίνεται χαμός με τις εναλλαγές σήματος ακόμα και σε iphone,sansung μην ξεχνάς ότι το μηχάνημα αυτό δουλεύει μέσω ίντερνετ και οσο ποιο πολλοί αριθμοί είναι συνδεδεμένοι τόσο χειρότερα;)δοκίμασε στο σπίτι μόνο 2g κα θα δεις ότι έχω δίκιο:)Εγώ το κατάλαβα πολύ απλά στο σπίτι,δουλειά που έχω χαλια σήμα στο 4g μου έκανε αυτό που αναφέρεται και άρχισα να ψάχνομαι μια μέρα πήγαγ για δουλειά στο κέντρο της Θεσσαλονίκης όπου τι σημα δεν έπεφτε ούτε γραμμή και το γύρισα μετα σε 2g.Συμπέρασμα σε περιοχές όπου η κάλυψη 4g είναι ανεπαρκείς το τηλέφωνο μπαίνει στην λογική να το ψάχνει συνέχεια γι'αυτό και οι αυξομειώσεις,οπου υπάρχει σωστό δίκτυο 4g δεν υπάρχουν θέματα.

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω navbar τύπου iOS με κυκλάκια; nav.png
Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη δεν έχει τίποτα η rom ψάξε το Vodafone full σήμα έχω και εγώ στη δουλειά παρόλο που είμαι cosmote έχουν συνάδελφοι Vodafone και γίνεται χαμός με τις εναλλαγές σήματος ακόμα και σε iphone,sansung μην ξεχνάς ότι το μηχάνημα αυτό δουλεύει μέσω ίντερνετ και οσο ποιο πολλοί αριθμοί είναι συνδεδεμένοι τόσο χειρότερα;)δοκίμασε στο σπίτι μόνο 2g κα θα δεις ότι έχω δίκιο:)Εγώ το κατάλαβα πολύ απλά στο σπίτι,δουλειά που έχω χαλια σήμα στο 4g μου έκανε αυτό που αναφέρεται και άρχισα να ψάχνομαι μια μέρα πήγαγγισ δουλειά δτο κέντρο της Θεσσαλονίκης όπου τι σημα δεν έπεφτε ούτε γραμμή και το γύρισα μετα σε 2g.

 

Αγαπητε μου Βαγγελη στο φουλ σημα ειναι συνδεδεμενα μονο 2 αριθμοι.. το δικο μου κ ενα ακομα.. ο αλλος διπλα μου εχει φουλ..με samsung s4.. οπως ειχα και γω πριν απο την αναβαθμιση.!

Επισης το δοκιμασα και στο σπιτι μου φυσικα αλλα και σε μερη οπου κινουμε καθημερινα και το αποτελεσμα το ιδιο.! προς το παρον δεν με ενοχλει και τοσο. .εγω παντως ειμαι σιγουρος οτι ειναι θεμα τις ρομ! Το θετικο - αρνητικο ειναι οτι το λενε και αλλα παιδια..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Απο πάλι στην 1.3 βέβαια ήταν όλα κομπλέ οποτε Κάπου στη μέση. Βρίσκεται η αληθεια.

Μην ξεχνάς ότι αυτές τις μέρες έχει χαλάσει ο καιρός και αυτό παίζει ρόλο;)

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς ότι αυτές τις μέρες έχει χαλάσει ο καιρός και αυτό παίζει ρόλο;)
Χε χε , Βαγγο τη δουλειά έχει το gsm με τον καιρό, να μου πεις για gps να σου πω ναι.
Link to comment
Share on other sites

Χε χε , Βαγγο τη δουλειά έχει το gsm με τον καιρό, να μου πεις για gps να σου πω ναι.

για το transmission εννοει προφανως, αλλα το δεν δικαιολογουν οι συνθηκες ακομα, χρειαζονται χειροτερες συνθηκες για να επηρεαστει.

Link to comment
Share on other sites

Χε χε , Βαγγο τη δουλειά έχει το gsm με τον καιρό, να μου πεις για gps να σου πω ναι.

 

οσο και αν σου φαινεται περιεργο,τεραστια.στη περιοχη μου,ειδικα η wind,εαν εριχνε τουλουμια,δεν ειχα 3g για 2 μερες

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Χε χε , Βαγγο τη δουλειά έχει το gsm με τον καιρό, να μου πεις για gps να σου πω ναι.

Και όμως έχει Μενιο;)το έζησα στη Λεπτοκαρυά και ας ήταν καλοκαίρι νομίζω ότι σε περιοχές όπου το σήμα δεν είναι καλό επηρεάζεται ακόμα και απο τον καιρό:)

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω navbar τύπου iOS με κυκλάκια; nav.png

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2795050

εβαλα ενα τετοιο και τα εκανα χαλια , reboots κλπ κλπ και μετα restore !

οποτε διαβασε προσεκτικα τις οδηγιες πριν το κανεις ! :)

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2795050

εβαλα ενα τετοιο και τα εκανα χαλια , reboots κλπ κλπ και μετα restore !

οποτε διαβασε προσεκτικα τις οδηγιες πριν το κανεις ! :)

Έχει τέτοια mod που δούλευαν με την cloudy g3 v1.3 προσέξτε όμως γιατί κρασαρουν στην 2.0,να περιμένετε update για την νέα έκδοση:)

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2795050

εβαλα ενα τετοιο και τα εκανα χαλια , reboots κλπ κλπ και μετα restore !

οποτε διαβασε προσεκτικα τις οδηγιες πριν το κανεις ! :)

 

Ωραίος, σε ευχαριστώ πολύ. Θα το δοκιμάσω στην 2.0

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πολλα εικονιδια μπορειτε να τα βρειτε στο xda. Τα κατεβαζετε και απλα τα κανετε εγκατασταση στο κινητο !!! ;) ;)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2758473 και απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2717736

Θελει root για δουλεψουν αυτα τα εικονιδια;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Kαι σε εμενα το ιδιο προβλημα με το σημα...Πριν την περασω με την προηγουμενη δεν ειχα κανενα θεμα.Φταιει σιγουρα η rom.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα γραμματα τι μια ειναι Η κ την αλλη Ε.τι ειναι αυτα ξερει κανεις;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα γραμματα τι μια ειναι Η κ την αλλη Ε.τι ειναι αυτα ξερει κανεις;

H=HSDPA = 3,5G

E=Edge = 2G οταν εχεις ανοιχτα τα δεδομενα

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Kαι σε εμενα το ιδιο προβλημα με το σημα...Πριν την περασω με την προηγουμενη δεν ειχα κανενα θεμα.Φταιει σιγουρα η rom.

Ρε παιδιά πως φταίει η ρομ δεν θα έπρεπε να το έχουν όλοι το πρόβλημα,ασε που το πρόβλημα που λέτε έχει γραφτεί για κάποιες απο τις πρώτες παρτίδες στο επίσημο νημα του g2 εδώ στο myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως φταίει η ρομ δεν θα έπρεπε να το έχουν όλοι το πρόβλημα,ασε που το πρόβλημα που λέτε έχει γραφτεί για κάποιες απο τις πρώτες παρτίδες στο επίσημο νημα του g2 εδώ στο myphone.

 

και πως εξηγεις το οτι πριν δεν ειχα θεμα εγω τουλαχιστον..?? και με το βαλαμε την συγκεκριμενη ρομ παρουσιαστηκε το προβλημα..??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

και πως εξηγεις το οτι πριν δεν ειχα θεμα εγω τουλαχιστον..?? και με το βαλαμε την συγκεκριμενη ρομ παρουσιαστηκε το προβλημα..??

Οι διαφορές φαίνονται σε ιδιες συνθηκες αλλά πες εσύ εγώ και ο djkostas και άλλοι γιατί δεν έχουμε θέμα πως το εξηγείς.

Link to comment
Share on other sites

Έχει τέτοια mod που δούλευαν με την cloudy g3 v1.3 προσέξτε όμως γιατί κρασαρουν στην 2.0,να περιμένετε update για την νέα έκδοση:)

 

Τα έχω κανένα 2ώρο στην CloudyG3 v2.0 και δεν έχει εμφανίσει κάποιο πρόβλημα. Τώρα μένει να βρω κάποιο θέμα με στρόγγυλα εικονίδια για τον launcher της rom για να μην βάλω τον Nova και θα είμαι κομπλέ.

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Μονο εγω κι ο MariosDJ μειναμε με cloudy Stock δηλαδη. :lol:

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...