Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο που κατεβαζουμε την cloudyg3 v2.0?Σκεφτομαι να την πετασω αν κ;ι με την 1.3 μια χαρα ειναι.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2783192

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σου απαντω εδω (αν και καθυστερημενα.....sorry ειχα δουλεια :)) για να μην ειμαστε off topic στο νημα της μπαταριας!!

Αν δεν το βρηκες...... κατεβαζεις απο εδω:

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=14686

το αρχειο που γραφει "kernel-bruce2728 D802 v0.41.zip"

Ειναι αρχειο ογκου 11.9 mb,

φλασαρεις με recovery!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σου απαντω εδω (αν και καθυστερημενα.....sorry ειχα δουλεια :)) για να μην ειμαστε off topic στο νημα της μπαταριας!!

Αν δεν το βρηκες...... κατεβαζεις απο εδω:

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=14686

το αρχειο που γραφει "kernel-bruce2728 D802 v0.41.zip"

Ειναι αρχειο ογκου 11.9 mb,

φλασαρεις με recovery!

Ναι, το εχω. Ευχαριστω. Απλως ηθελα να επιβεβαιωσω οτι αρκει ενα wipe cache και dalvik και το φλασαρω οπως ειμαι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το εχω. Ευχαριστω. Απλως ηθελα να επιβεβαιωσω οτι αρκει ενα wipe cache και dalvik και το φλασαρω οπως ειμαι.

Μπορείς και χωρίς wipe,αλλά εγώ κάνω πάντα wipe cache/dalvik;)

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια....τι έχω πατήσει και οι ρυθμίσεις μου βγαίνουν κάθετα,,,??? τη πατώ για να της βλέπω οριζόντια...??? και που είναι η επιλογή με το usb με την χελονιτσα που βγάζει πάνω δεξιά με στην σύνδεση...>>>

 

http://s6.postimg.org/nup4log4x/Screenshot_2014_09_25_00_09_33.png

photo hosting

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια....τι έχω πατήσει και οι ρυθμίσεις μου βγαίνουν κάθετα,,,??? τη πατώ για να της βλέπω οριζόντια...??? και που είναι η επιλογή με το usb με την χελονιτσα που βγάζει πάνω δεξιά με στην σύνδεση...>>>

 

http://s6.postimg.org/nup4log4x/Screenshot_2014_09_25_00_09_33.png

photo hosting

οταν εισαι στις ρυθμισεις πατα το πληκτρο μενου και πατα στην μοναδικη επιλογη που σου δινει.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

οταν εισαι στις ρυθμισεις πατα το πληκτρο μενου και πατα στην μοναδικη επιλογη που σου δινει.

 

τόσο απλά......σωστός ;) ευχαριστώ..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.fastergps

Εκπληκτική εφαρμογή, κλειδωμα δορυφόρων μέσα σε δευτερόλεπτα ακόμα και μέσα σε κλειστούς χώρους (σπίτι, γραφείο) για όποιον έχει θέμα με το gps αλλά και να μην έχει καλό κάνει;)εψαχνα γιατί είχε θέμα το s3 mini της γυναίκας μου(έκανε κανένα 10λεπτο να κλειδώσει δορυφόρους) και φυσικά το εγκατέστησα και στο g2 και έπαθα πλάκα μέσα στο σπίτι 23 δορυφόρους σε view και 12 σε χρήση μέσα σε 2-3 δευτερόλεπτα αξίζει:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.fastergps

Εκπληκτική εφαρμογή, κλειδωμα δορυφόρων μέσα σε δευτερόλεπτα ακόμα και μέσα σε κλειστούς χώρους (σπίτι, γραφείο) για όποιον έχει θέμα με το gps αλλά και να μην έχει καλό κάνει;)εψαχνα γιατί είχε θέμα το s3 mini της γυναίκας μου(έκανε κανένα 10λεπτο να κλειδώσει δορυφόρους) και φυσικά το εγκατέστησα και στο g2 και έπαθα πλάκα μέσα στο σπίτι 23 δορυφόρους σε view και 12 σε χρήση μέσα σε 2-3 δευτερόλεπτα αξίζει:D

Μόνο με root συσκευές δουλεύει βέβαια;)

Link to comment
Share on other sites

Το εικονίδιο του home πώς το άλλαξες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παλικάρια....τι έχω πατήσει και οι ρυθμίσεις μου βγαίνουν κάθετα,,,??? τη πατώ για να της βλέπω οριζόντια...??? και που είναι η επιλογή με το usb με την χελονιτσα που βγάζει πάνω δεξιά με στην σύνδεση...>>>

 

http://s6.postimg.org/nup4log4x/Screenshot_2014_09_25_00_09_33.png

photo hosting

Το εικονίδιο τουhome πώς το άλλαξες;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Το εικονίδιο του home πώς το άλλαξες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εικονίδιο τουhome πώς το άλλαξες;

 

Πράγματι τα σπαει το G2 για home button και εγώ θα ήθελα να το μάθω :D:D

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω κάτι σε εσας που έχετε βάλει την cloudyG3.. Μιας και στην οθόνη ξεκλειδώματος πλέον έχει το κυκλάκι με την ώρα πλέον δεν ταιριάζει η flip cover case του G2 έτσι?? Θήκη flip cover για το G3 δεν μπαίνει στο G2 οπότε τι κάνετε απλά δεν χρησιμοποιείτε τέτοια θήκη???
Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω κάτι σε εσας που έχετε βάλει την cloudyG3.. Μιας και στην οθόνη ξεκλειδώματος πλέον έχει το κυκλάκι με την ώρα πλέον δεν ταιριάζει η flip cover case του G2 έτσι?? Θήκη flip cover για το G3 δεν μπαίνει στο G2 οπότε τι κάνετε απλά δεν χρησιμοποιείτε τέτοια θήκη???

Είχαν βγαλει mod με κυκλικό ρολόι για την rom,απλά τώρα κρασαρει γιατί η rom στηρίζεται σε καινούριο baseband,λογικά σε λίγες μέρες θα υπάρχει update στο mod και θα είναι όλα οκ:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιον βαζουμε;τον Kernel-Dorimax 7.8 η κατι αλλο στην G3 v2.0;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω κάτι σε εσας που έχετε βάλει την cloudyG3.. Μιας και στην οθόνη ξεκλειδώματος πλέον έχει το κυκλάκι με την ώρα πλέον δεν ταιριάζει η flip cover case του G2 έτσι?? Θήκη flip cover για το G3 δεν μπαίνει στο G2 οπότε τι κάνετε απλά δεν χρησιμοποιείτε τέτοια θήκη???

 

Εμένα μια χαρά μου κάθεται το quick window του G3(quick circle το λένε νομίζω) στην nilkin flip quick window που έχω. Δεν καταλαβαίνω γιατί έχετε τόσο μεγάλο θέμα. Και κανονικά απαντάω κλήσεις, και βλέπω την ώρα και όλα! Και να σου πω μου αρέσει πιο πολύ από το τετράγωνο το G2.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευγενική παράκληση. Όποιος έχει απορία για οτιδήποτε αφορά τη συσκευή του συγκεκριμένου thread, ας ανατρέξει πρώτα στα προηγούμενα post και αν δεν βρει απάντηση στο πρόβλημά του, τότε να κάνει την ερώτησή του. Εδώ και 30 και βάλε αναρτήσεις τα ίδια και τα ίδια και χάνουμε την ουσία. Καταλαβαίνω την ανησυχία κάποιον, αλλά η επανάληψη οδηγεί σε σύγχυση και αδιαφορία.

Ευχαριστώ

Edited by androidaddict
HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια χαρά μου κάθεται το quick window του G3(quick circle το λένε νομίζω) στην nilkin flip quick window που έχω. Δεν καταλαβαίνω γιατί έχετε τόσο μεγάλο θέμα. Και κανονικά απαντάω κλήσεις, και βλέπω την ώρα και όλα! Και να σου πω μου αρέσει πιο πολύ από το τετράγωνο το G2.

 

Φοράς θήκη του G3 στο G2?? και πως γίνεται έχουν άλλο μέγεθος τα κινητά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευγενική παράκληση. Όποιος έχει απορία για οτιδήποτε αφορά τη συσκευή του συγκεκριμένου thread, ας ανατρέξει πρώτα στα προηγούμενα post και αν δεν βρει απάντηση στο πρόβλημά του, τότε να κάνει την ερώτησή του. Εδώ και 30 και βάλε αναρτήσεις τα ίδια και τα ίδια και χάνουμε την ουσία. Καταλαβαίνω την ανησυχία κάποιον, αλλά η επανάληψη οδηγεί σε σύγχυση και αδιαφορία.

Ευχαριστώ

 

Έχει μια βάση αλλά και πάλι να κάτσει κάποιος να διαβάσει 370 σελίδες για να λύσει μια απορία που μπορεί να του την πει κάποιος σε μια σειρά??? Δεν λέει... και τα θέματα πάνω σε μια συσκευή αυτά θα είναι πάνω κάτω και θα ανακυκλώνονται δεν μπορεί να υπάρχουν δισεκατομμύρια καινούρια θέματα για να υπάρχει πρωτοτυπία στα ποστς..

Link to comment
Share on other sites

Το εικονίδιο τουhome πώς το άλλαξες;

 

Πράγματι τα σπαει το G2 για home button και εγώ θα ήθελα να το μάθω :D:D

 

Παιδια πολλα εικονιδια μπορειτε να τα βρειτε στο xda. Τα κατεβαζετε και απλα τα κανετε εγκατασταση στο κινητο !!! ;) ;)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2758473 και απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2717736

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Το εικονίδιο του home πώς το άλλαξες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εικονίδιο τουhome πώς το άλλαξες;

 

Πράγματι τα σπαει το G2 για home button και εγώ θα ήθελα να το μάθω :D:D

 

ΕΔΩ....!!! SORY απαντήθηκε..!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι παίδες το βρήκα και το κατέβασα ευχαριστώ... απλά είναι καλύτερα να είναι root το κινητό για να μπορεί να δέχεται και το transparent αλλιώς όταν μπαίνω στο μενου αλλάζει και μπαίνει το εργοστασιακό που είχα πριν .
Link to comment
Share on other sites

Ναι παίδες το βρήκα και το κατέβασα ευχαριστώ... απλά είναι καλύτερα να είναι root το κινητό για να μπορεί να δέχεται και το transparent αλλιώς όταν μπαίνω στο μενου αλλάζει και μπαίνει το εργοστασιακό που είχα πριν .

 

ναι , τι παιζει με αυτο ; παταω transparent και αλλαζει οταν μπαινω σε μενου !

εχω cloudy g3 v2 ... τι κανω ακριβως για να το δεχεται και να μην αλλαζει ;

 

btw, μια χαρα μου φαινεται ο κερνελ του cloudy που εχει στην νεα εκδοση !

ουτε ανεβαζει θερμοκρασια , γενικα γρηγορη ρομ και σχετικα καλη μπαταρια !

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς κακό σήμα με την cloudy he v2.0?

Ίσα ισα φίλε μού επειδή και στη δουλειά και στο σπίτι έχω πολυ κακο σήμα βλέπω βελτίωση με 2g βέβαια;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...