Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια εχω την CloudyG3 2.0 ολα καλα αλλα στην καμερα στις ρυθμισεις που ειναι οι επιλογες για νυχτα,σπορ..... και καποια αλλα που ειχε η stock rom του;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω την CloudyG3 2.0 ολα καλα αλλα στην καμερα στις ρυθμισεις που ειναι οι επιλογες για νυχτα,σπορ..... και καποια αλλα που ειχε η stock rom του;

Φίλε δεν έχει τέτοιες ρυθμίσεις γιατί πολύ απλά δεν τις χρειάζεται δοκίμασε την όπως είναι απίστευτα γρήγορη με εντυπωσιακά αποτελέσματα ακομα ναι ρη νύχτα έχω πάθει πλάκα:D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν έχει τέτοιες ρυθμίσεις γιατί πολύ απλά δεν τις χρειάζεται δοκίμασε την όπως είναι απίστευτα γρήγορη με εντυπωσιακά αποτελέσματα ακομα ναι ρη νύχτα έχω πάθει πλάκα:D

 

δηλαδη και ετσι σκετη xωρις mod χωρις αλλον kernel ειναι μια χαρα....σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν έχει τέτοιες ρυθμίσεις γιατί πολύ απλά δεν τις χρειάζεται δοκίμασε την όπως είναι απίστευτα γρήγορη με εντυπωσιακά αποτελέσματα ακομα ναι ρη νύχτα έχω πάθει πλάκα:D

 

Βρε Ευάγγελε, για αυτήν την camera θα την περάσω...!!!! ποιος το ξανά στήνει μετά....:wacko: για να περασω την rom κανω τα παρακατο, για να περασω και το Kernel-bruce2728-D802-v0.41τι κάνω...??? ας μου θυμίσει κάποιος ....!

 

http://s6.postimg.org/w2ndvogj5/Picture0001.png

image uploader

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν έχει τέτοιες ρυθμίσεις γιατί πολύ απλά δεν τις χρειάζεται δοκίμασε την όπως είναι απίστευτα γρήγορη με εντυπωσιακά αποτελέσματα ακομα ναι ρη νύχτα έχω πάθει πλάκα:D
Εντάξει ρε Βαγγέλη μη βαράς:lol:
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη και ετσι σκετη xωρις mod χωρις αλλον kernel ειναι μια χαρα....σωστα?

Με μπέρδεψες για τι αναφέρεσαι; τι δουλειά έχει ο kernel με τη κάμερα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρε Ευάγγελε, για αυτήν την camera θα την περάσω...!!!! ποιος το ξανά στήνει μετά....:wacko:

Εντάξει Μάριε είχα s4 ,note3 είχαν ανώτερη κάμερα από το g2 ειδικά τη νύχτα χωρίς φλας, με το root και τα mod που έχουν μέσα οι rom του g2 είδα βελτίωση της κάμερας κάνοντας την ισάξια των s4, note 3 αλλά με την g3 κάμερα η διαφορά είναι πολύ μεγάλη η κάμερα του g2 πλέον ειναι απίστευτη και απλή που είναι πολυ σημαντικό ούτε ρυθμίσεις κατευθείαν πυροβολεί:D

Link to comment
Share on other sites

Με μπέρδεψες για τι αναφέρεσαι; τι δουλειά έχει ο kernel με τη κάμερα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντάξει Μάριε είχα s4 ,note3 είχαν ανώτερη κάμερα από το g2 ειδικά τη νύχτα χωρίς φλας, με το root και τα mod που έχουν μέσα οι rom του g2 είδα βελτίωση της κάμερας κάνοντας την ισάξια των s4, note 3 αλλά με την g3 κάμερα η διαφορά είναι πολύ μεγάλη η κάμερα του g2 πλέον ειναι απίστευτη και απλή που είναι πολυ σημαντικό ούτε ρυθμίσεις κατευθείαν πυροβολεί:D

 

οχι εννοω δεν ειναι απαραιτητος αλλος kernel και ουτε καποιο αλλο mod για καμερα κτλ..δεν το διατυπωσα σωστα εννοειται δεν εχουν σχεση.την βαζω σκετη και ξεμπερδευω?και εγω ψηθηκα :happy:

Link to comment
Share on other sites

οχι εννοω δεν ειναι απαραιτητος αλλος kernel και ουτε καποιο αλλο mod για καμερα κτλ..δεν το διατυπωσα σωστα εννοειται δεν εχουν σχεση.την βαζω σκετη και ξεμπερδευω?και εγω ψηθηκα :happy:

Εγώ την έχω με bruce 0.41 kernel και φυσικά χωρις άλλο mod για κάμερα:)

Link to comment
Share on other sites

Βρε Ευάγγελε, για αυτήν την camera θα την περάσω...!!!! ποιος το ξανά στήνει μετά....:wacko: για να περασω την rom κανω τα παρακατο, για να περασω και το Kernel-bruce2728-D802-v0.41τι κάνω...??? ας μου θυμίσει κάποιος ....!

 

http://s6.postimg.org/w2ndvogj5/Picture0001.png

image uploader

 

wipe dalvik cache , cache ... install zip tou bruce kernel

 

οντως , η καμερα της cloudy v2 ειναι απιστευτη ! και αυτο γιατι ειναι ported

απο g3 rom και οχι based se stock rom ! ειχα και lamhoang g3 και seven g3, καμια σχεση ! τι διαφορα κανει το λογισμικο εεε ;;

 

πλεον χρησιμοποιω μονο το g2 για φωτογραφιες , εχω αφησει την ψηφιακη σε καποιο συρταρι :):)

 

bruce ναι κυριως λογω μπαταριας , δηλαδη με cloudy kernel ημουν λιγο πανω απο 4 ωρες sot , τωρα 5+στην πρωτη φορτιση ! και το αφησα αρκετα με cloudy ωστε να εχω ασφαλη συμπερασματα

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

wipe dalvik cache , cache ... install zip tou bruce kernel

 

οντως , η καμερα της cloudy v2 ειναι απιστευτη ! και αυτο γιατι ειναι ported

απο g3 rom και οχι based se stock rom ! ειχα και lamhoang g3 και seven g3, καμια σχεση ! τι διαφορα κανει το λογισμικο εεε ;;

 

πλεον χρησιμοποιω μονο το g2 για φωτογραφιες , εχω αφησει την ψηφιακη σε καποιο συρταρι :):)

 

bruce ναι κυριως λογω μπαταριας , δηλαδη με cloudy kernel ημουν λιγο πανω απο 4 ωρες sot , τωρα 5+στην πρωτη φορτιση ! και το αφησα αρκετα με cloudy ωστε να εχω ασφαλη συμπερασματα

 

Ευχαριστώ;)..!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

wipe dalvik cache , cache ... install zip tou bruce kernel

 

οντως , η καμερα της cloudy v2 ειναι απιστευτη ! και αυτο γιατι ειναι ported

απο g3 rom και οχι based se stock rom ! ειχα και lamhoang g3 και seven g3, καμια σχεση ! τι διαφορα κανει το λογισμικο εεε ;;

 

πλεον χρησιμοποιω μονο το g2 για φωτογραφιες , εχω αφησει την ψηφιακη σε καποιο συρταρι :):)

 

bruce ναι κυριως λογω μπαταριας , δηλαδη με cloudy kernel ημουν λιγο πανω απο 4 ωρες sot , τωρα 5+στην πρωτη φορτιση ! και το αφησα αρκετα με cloudy ωστε να εχω ασφαλη συμπερασματα

Συμφωνώ 100% μαζί σου και πραγματικά πλέον δεν υπάρχει ούτε ενας λόγος που να με κάνει να λησμονω το note 3:)

Link to comment
Share on other sites

Θα δανειστώ τα λόγια του answer13 > όντως , η κάμερα της cloudy v2 είναι απίστευτη ! ! !:w00t::w00t::w00t: τώρα για το ui δεν τρελαίνομαι αλλά θα συμβιβαστώ...! Τρέχει μια χαρά και είναι πολύ smoth η cloudy v2 σε σχέση με την v1,3. και με το Kernel-bruce v0.41 θα είναι πλήρης και απο αυτονομία...!!! Για να δούμε, θα τρέξει το iGO εδώ:cool: ??? μιας που στην CloudyStock_2.5 είχα θέμα...!!!!!:wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα δανειστώ τα λόγια του answer13 > όντως , η κάμερα της cloudy v2 είναι απίστευτη ! ! !:w00t::w00t::w00t: τώρα για το ui δεν τρελαίνομαι αλλά θα συμβιβαστώ...! Τρέχει μια χαρά και είναι πολύ smoth η cloudy v2 σε σχέση με την v1,3. και με το Kernel-bruce v0.41 θα είναι πλήρης και απο αυτονομία...!!! Για να δούμε, θα τρέξει το iGO εδώ:cool: ??? μιας που στην CloudyStock_2.5 είχα θέμα...!!!!!:wacko:

Τωρα γιατι μου τα κανετε αυτα;; :lol:

Με βαζετε πολυ γερά στη πριζα και μενα να δοκιμασω την cloudyG3 2.0!!

Ειστε πολυ κακά παιδιά :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα γιατι μου τα κανετε αυτα;; :lol:

Με βαζετε πολυ γερά στη πριζα και μενα να δοκιμασω την cloudyG3 2.0!!

Ειστε πολυ κακά παιδιά :w00t:

Εμ φίλε μου ποιά cloudy stock έχει να γράψει στο νημα της στο xda κάποιος καμιά βδομάδα:p

Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα.....όταν πάω στης ρυθμίσεις - πλήκτρα αφής - Συωδυασμος πλήκτρων - με πετά εξω και μου βγάζει....Δυστυχώς , Ρυθμίσεις εχει σταματήσει...!!!!:wacko: τι να παίζει..???? κάποια λύση..!!!

 

http://s6.postimg.org/f4od9u75d/Screenshot_2014_09_29_00_03_23.png

online photo storage

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα.....όταν πάω στης ρυθμίσεις - πλήκτρα αφής - Συωδυασμος πλήκτρων - με πετά εξω και μου βγάζει....Δυστυχώς , Ρυθμίσεις εχει σταματήσει...!!!!:wacko: τι να παίζει..???? κάποια λύση..!!!

 

http://s6.postimg.org/f4od9u75d/Screenshot_2014_09_29_00_03_23.png

online photo storage

 

χμμμ εμενα δεν με πεταει.τωρα για λυση,δυστυχως!αν καποιο παιδι γνωριζει κατι.......

Link to comment
Share on other sites

Με μπέρδεψες για τι αναφέρεσαι; τι δουλειά έχει ο kernel με τη κάμερα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντάξει Μάριε είχα s4 ,note3 είχαν ανώτερη κάμερα από το g2 ειδικά τη νύχτα χωρίς φλας, με το root και τα mod που έχουν μέσα οι rom του g2 είδα βελτίωση της κάμερας κάνοντας την ισάξια των s4, note 3 αλλά με την g3 κάμερα η διαφορά είναι πολύ μεγάλη η κάμερα του g2 πλέον ειναι απίστευτη και απλή που είναι πολυ σημαντικό ούτε ρυθμίσεις κατευθείαν πυροβολεί:D

Είχα την εντύπωση οτι όλες οι ρομ του cloudy είχαν την ίδια κάμερα. Τωρα φοράω cloudystock 2.5. H g3 έχει ανώτερη κάμερα;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση οτι όλες οι ρομ του cloudy είχαν την ίδια κάμερα. Τωρα φοράω cloudystock 2.5. H g3 έχει ανώτερη κάμερα;

Οι cloudystock rom' s νομιζω εχουν την καμερα του G2 ή G pro (καποιες εχουν και ενσωματωμενο mod).

Οι cloudyG3 rom's εχουν την καμερα του G3.

Η καμερα π.χ. της cloudyG3 1.2 που ειχα καποια στιγμη δεν μου αρεσε, σε σχεση με την καμερα των τελευταιων cloudystock!!

Τωρα λενε οτι στην cloudyG3 2.0 εχει βελτιωθει......... θα το δω μαλλον στην πραξη αυτο :D

Και 'γω τωρα cloudystock 2.5 εχω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα.....όταν πάω στης ρυθμίσεις - πλήκτρα αφής - Συωδυασμος πλήκτρων - με πετά εξω και μου βγάζει....Δυστυχώς , Ρυθμίσεις εχει σταματήσει...!!!!:wacko: τι να παίζει..???? κάποια λύση..!!!

 

http://s6.postimg.org/f4od9u75d/Screenshot_2014_09_29_00_03_23.png

online photo storage

 

Εγώ θα σου έλεγα να ξαναπεράσεις από πάνω την ρομ χωρίς FullWipe. Μην πολυψάχνεσαι. Κάτι δεν έκατσε καλά. Κανε wipe case και wipe dalvik και ξαναπερνα την. 3 λεπτά θα κάνεις και δεν χάνεις τίποτα από τις ρυθμίσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιο xposed χρησιμοποιούμε...???

 

Xposed installer το ίδιο. Δεν υπάρχει άλλο. Αν εννοείς το TweaksBox το G3.

Link to comment
Share on other sites

Xposed installer το ίδιο. Δεν υπάρχει άλλο. Αν εννοείς το TweaksBox το G3.

 

Ναι για το G3 TweaksBox ...!!! o.k.

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...