Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς τι είναι αυτό ?Γιατί μου έχει ξεσκίσει τη μπαταρία και το έχει όλη την ώρα ξυπνιο.

Ξέρει κάποιος για να βοηθησει?Μου ξεζουμίζει τη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρει κάποιος για να βοηθησει?Μου ξεζουμίζει τη μπαταρια.

 

βαλε την εφαρμογη greenify και πρασινοποιησε οτι τρχει στο παρασκήνιο!!και δες αν καναμε κατι!!και αν οχι κανε μια αναζητηση στο google για το τι ακριβώς ειναι!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος για να βοηθησει?Μου ξεζουμίζει τη μπαταρια.

Φορτιζεις με usb; αυτό είναι το κλείδωμα του usb driver της qualcom, κάτι στο έχει κολλήσει κανένα usb otg η ίσως κάποια εφαρμογή που έχει κάποια σχέση.

Link to comment
Share on other sites

Είχα κατεβάσει το gps tου Nokia και από τότε νομίζω ξεκίνησε η όλη φαση.

Απεκατέστησε το να δεις πως θα παει φίλε:)

Link to comment
Share on other sites

βαλε την εφαρμογη greenify και πρασινοποιησε οτι τρχει στο παρασκήνιο!!και δες αν καναμε κατι!!και αν οχι κανε μια αναζητηση στο google για το τι ακριβώς ειναι!!!

Φορτιστή χρησιμοποιώ παντα.

Link to comment
Share on other sites

Στο μυαλό μου είσαι φίλε, περιμένω εντυπώσεις αν και τέτοια ταχύτητα δεν έχω ξαναδεί. Βγήκε η ελληνική γλώσσα στο google ρυθμίστε την με αυτήν πληκτρολογω τώρα μιλάμε για την φωνητικη πληκτρολόγηση είναι τέλεια.

 

Πως την ρυθμίζουμε Βαγγέλη?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Για όποιους θέλουν να κόψουν με ασφάλεια πολλά wakelocks απο τη συσκευή τους υπάρχει αυτή η πολύ καλή εφαρμογή εγώ χρησιμοποιώ την full έκδοση.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2853874

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως την ρυθμίζουμε Βαγγέλη?

[ATTACH]50644[/ATTACH][ATTACH]50645[/ATTACH]μέσα στο google,στη φωνη θα ξετσεκαρεις τα english και θα τσεκάρεις τα Ελληνικά;)

 

[ATTACH]50649[/ATTACH][ATTACH]50650[/ATTACH]

Edited by mindfield
Link to comment
Share on other sites

πρώτες εντυπώσεις με το Kernel-Dorimanx-V8.0 >>>> γεμίζει η μπαταριά εξαιρετικά γρήγορα...!!!;) Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτοι βγαλανε κιολας dorimanx 8.0.1!

Πηγα να κατεβασω την 8.0, και βρηκα και νεωτερη......:p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτοι βγαλανε κιολας dorimanx 8.0.1!

Πηγα να κατεβασω την 8.0, και βρηκα και νεωτερη......:p

 

Γράφει για διορθώσεις??

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα Στατιστικά της διαχείρισης

Έκανες reboot μην είχε σκαλώσει τπτ?

Αλλιώς just f***** Google it που λένε. :p:p

Από ότι είδα το dwc3 λένε ότι είναι ο USB controller της qualcomms στα nexus 5. Πιθανόν να είναι το ίδιο και για g2 και άρα κάτι να έχει σκαλώσει εκεί.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γράφει για διορθώσεις??

Αυτα γραφει σαν "βελτιωσεις":

Kernel 8.0.1

 

*Fixed possible BUG that make SOD on charge, phone alive but screen is black.

*Merged CPUFREQ fixes that improve performance.

*Added new tweak to STweaks Hotplug tab. now cpu boost duration can be tuned.

 

Παντως επειδη δεν τους συμπαθω και πολυ τους dorimanx....... θα περιμενω να ακουσω εντυπωσεις απ' οσους εβαλαν και δουλεψουν λιγες μερες την v 8.0 και μπορει να κανω μια δοκιμη.

Εχω κατεβασει ηδη την v 8.0.1!!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Αυτα γραφει σαν "βελτιωσεις":

Kernel 8.0.1

 

*Fixed possible BUG that make SOD on charge, phone alive but screen is black.

*Merged CPUFREQ fixes that improve performance.

*Added new tweak to STweaks Hotplug tab. now cpu boost duration can be tuned.

 

Παντως επειδη δεν τους συμπαθω και πολυ τους dorimanx....... θα περιμενω να ακουσω εντυπωσεις απ' οσους εβαλαν και δουλεψουν λιγες μερες την v 8.0 και μπορει να κανω μια δοκιμη.

Εχω κατεβασει ηδη την v 8.0.1!!

 

την πέρασα την v 8.0.1. ίδωμεν..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Πριν λιγο ειδα αφου εχω παει στα widgets οτι δεν εχω το τετραγωνο ροζ - ασπρο widget οπως ειναι αυτο στην φωτο απο κατω που κανει Clear RAM την μνημη ραμ και θα το ηθελα να το βαλω στην οθονη μου... Και επειδη εχω κανει freeze διαφορα μπορειτε να μουτ πειτε σας παρακαλω πως λεγεται για να το ξεπαγωσω αν το εχω κανει η αν δεν το ειχε απο την αρχη η Cloudy G3 2.0 (νομιζω οτι απο την αρχη δεν μ ου το ειχε δεν θυμαμαι) να μου πειτε αν υπαρχει σε καποιο ζιπακι και που να το περασω ?? Ευχαριστω ;) ;)

Φίλε τα διάφανα widgets από που; Ή δεν είναι δικό σου το screenshot;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τα διάφανα widgets από που; Ή δεν είναι δικό σου το screenshot;

 

Καλημερα σε ολους . Καταρχας δεν ειναι το δικο μου screenshot αυτο, το εβαλα μονο για να δειξω οτι μου λειπει το εν λογο widget αλλα μετα απο ψαξμο στο νετ ειδα οτι στο g3 γενικα στην ρομ του εχει αφερεθει το widget του task manager - clear ram οποτε ολοι οσοι εχουμε βαλει στο g2 την ρομ του g3 δεν το εχουμε αυτο ... Διορθωστε με αν κανω λαθος ... !!! ;) ;)

 

Περιμενω εντυπωσεις απο τον νεο dorimanx 8 μηπως τον βαλω και εγω !!! :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τα διάφανα widgets από που; Ή δεν είναι δικό σου το screenshot;

 

Καποια απο τα θεματα που εχει η Cloudy G3 εχουν διαφανα widgets.Εγω εχω βαλει το blue ας πουμε.

http://oi60.tinypic.com/2n6rcc9.jpg

 

http://oi62.tinypic.com/who2hl.jpg

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καποια απο τα θεματα που εχει η Cloudy G3 εχουν διαφανα widgets.Εγω εχω βαλει το blue ας πουμε.

 

http://oi62.tinypic.com/who2hl.jpg

 

παντως εγω που εχω το πρωτο επανω αριστερα το LG δεν το δειχνει οπως ειναι τωρα στην φωτο.. το βγαζει πιο μικρο και δεν δειχνει ολα τα γραφηματα οταν το επιλεγεις......

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Πριν λιγο ειδα αφου εχω παει στα widgets οτι δεν εχω το τετραγωνο ροζ - ασπρο widget οπως ειναι αυτο στην φωτο απο κατω που κανει Clear RAM την μνημη ραμ και θα το ηθελα να το βαλω στην οθονη μου... Και επειδη εχω κανει freeze διαφορα μπορειτε να μουτ πειτε σας παρακαλω πως λεγεται για να το ξεπαγωσω αν το εχω κανει η αν δεν το ειχε απο την αρχη η Cloudy G3 2.0 (νομιζω οτι απο την αρχη δεν μ ου το ειχε δεν θυμαμαι) να μου πειτε αν υπαρχει σε καποιο ζιπακι και που να το περασω ?? Ευχαριστω ;) ;)

 

Υπάρχει κανονικά,απλά όχι εκεί που ψάχνεις! Όταν είσαι στην αρχική οθόνη ,πάτησε πάνω της μέχρι να σου βγάλει για επιλογές για τι εικονίδια θες να βάλεις. Η δεύτερη καρτέλα γράφει γραφικά στοιχεία. Εκεί ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους . Καταρχας δεν ειναι το δικο μου screenshot αυτο, το εβαλα μονο για να δειξω οτι μου λειπει το εν λογο widget αλλα μετα απο ψαξμο στο νετ ειδα οτι στο g3 γενικα στην ρομ του εχει αφερεθει το widget του task manager - clear ram οποτε ολοι οσοι εχουμε βαλει στο g2 την ρομ του g3 δεν το εχουμε αυτο ... Διορθωστε με αν κανω λαθος ... !!! ;) ;)

 

Περιμενω εντυπωσεις απο τον νεο dorimanx 8 μηπως τον βαλω και εγω !!! :p

Εγω παντως με cloudyG3 2.0 το widget του task manager το εχω κανονικα!

Οπως επισης και τον task manager.

Οταν κανεις εγκατασταση τη rom (π.χ. cloudyG3 2.0) σε καποιο σημειο στη διαδικασια εγκαταστασης σε ρωταει ποιες εφαρμογες να κανει προεγκατασταση, εκει ο task manager δεν ειναι τσεκαρισμενος, πρεπει να τον τσεκαρεις αν τον θελεις;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να βάλω στις ρυθμίσεις το LTE μου έχει μόνο Gsm/Wcdma ...couldyg3 2.0

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και καλο σαβατοκυριακο!τελικα το αποφασισα θα περασω κ εγω την cloydy G3 2.0 με kernel dorinmax 8.0.1 με τις ρυθμισεις πoυ ειπε ο vag και βλεπουμε.back up και ξεκινω.κανουμε fyll wipe?ολα τα τικαρουμε?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...