Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απλά όταν το πιάνω χαμηλά το χάνει όλες τις γραμμές και μετά αν το αφήσω τις ξαναβρίσκει.κάτι σα το iPhone 4.

Που το πιάνεις χαμηλά σε ποιο σημείο να τσεκαρο.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Προέρχομαι από cloudyG3 1.3 και προσπαθώ να περάσω την v2.0 αλλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Κάνω Wipe και μετά Install. Η εγκατάσταση όμως δεν τελειώνει ποτέ, γιατί στο 60+% σταματάει και μου βγάζει "set_metadata_recursive: some changes failed" και ζητάει να κάνει Reboot όπου με βάζει στο TWRP. Το έχω δοκιμάσει 3 φορές και κάνει ακριβώς το ίδιο. Έχει συναντήσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;
Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Απλά όταν το πιάνω χαμηλά το χάνει όλες τις γραμμές και μετά αν το αφήσω τις ξαναβρίσκει.κάτι σα το iPhone 4.

 

Το ίδιο κ σε μένα αδερφέ.. Το έγραψα και πριν 2 σελίδες.. Μόλις την πέρασα..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Προέρχομαι από cloudyG3 1.3 και προσπαθώ να περάσω την v2.0 αλλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Κάνω Wipe και μετά Install. Η εγκατάσταση όμως δεν τελειώνει ποτέ, γιατί στο 60+% σταματάει και μου βγάζει "set_metadata_recursive: some changes failed" και ζητάει να κάνει Reboot όπου με βάζει στο TWRP. Το έχω δοκιμάσει 3 φορές και κάνει ακριβώς το ίδιο. Έχει συναντήσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

Ελενξε τι md5 μαλλον δεν εχει κατέβει σωστά το αρχείο της rom.Επίσης ποια έκδοση twrp Έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κ σε μένα αδερφέ.. Το έγραψα και πριν 2 σελίδες.. Μόλις την πέρασα..!!

 

Μια από τα ίδια..... !!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδιά όπου και αν το πιάσω το ίδιο είναι:)

 

Δεν ξέρω Βαγγέλη.. Εγώ το παρατήρησα μόλις την έβαλα. Όπως λέει κ ο φίλος.. Αν το πιάσεις απο τα πλαγιά το σήμα πέφτει. Ενω μόλις το αφήσεις ανεβαίνουν.

Χτες πέρασα κ τον brucli κερνελ..χαχα.. @@@τος φαινετε.. Νομιζω πιο γρήγορος με καλύτερη φωτεινότητα?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Φοράς θήκη του G3 στο G2?? και πως γίνεται έχουν άλλο μέγεθος τα κινητά...

 

Δεν είπα αυτό. Θήκη του G2 έχω με τετράγωνο(ορθογώνιο κόψιμο). Αλλά μια χαρά είναι το quick circle του G3(ελέω της cloudyG3) σε αυτήν τη θήκη. Μια χαρά! Έτσι και αλλιώς digital clock βάζω και το εμφανίζει μια χαρά. Αλλά και η απάντηση κλήσεων γίνεται εξίσου εύκολα.

Προσωπικά μου αρέσει και πιο πολύ από το quick window του G2.

 

Σε αυτό το ευρος.

 

Εκεί το πιάνω πάντα και δεν έχω θέμα... Άριστο σήμα!!!

 

Προέρχομαι από cloudyG3 1.3 και προσπαθώ να περάσω την v2.0 αλλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Κάνω Wipe και μετά Install. Η εγκατάσταση όμως δεν τελειώνει ποτέ, γιατί στο 60+% σταματάει και μου βγάζει "set_metadata_recursive: some changes failed" και ζητάει να κάνει Reboot όπου με βάζει στο TWRP. Το έχω δοκιμάσει 3 φορές και κάνει ακριβώς το ίδιο. Έχει συναντήσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

 

Πιθανότατα κακό αρχείο. Ξανακατέβασε το αρχείο και φυσικά πάντα κάνουμε check το md5

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ελενξε τι md5 μαλλον δεν εχει κατέβει σωστά το αρχείο της rom.Επίσης ποια έκδοση twrp Έχεις.

 

Η Rom είναι κομπλέ. Απ' ότι είδα και στο XDA πρέπει να υπάρχει θέμα με την έκδοση του TWRP. Έχω την 2.6.3.2, αλλά έχω μέσα στην κάρτα και το philz_touch. Με βλέπω να φλασάρω το philz για να βάλω την rom.

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Η Rom είναι κομπλέ. Απ' ότι είδα και στο XDA πρέπει να υπάρχει θέμα με την έκδοση του TWRP. Έχω την 2.6.3.2, αλλά έχω μέσα στην κάρτα και το philz_touch. Με βλέπω να φλασάρω το philz για να βάλω την rom.

 

Αυτό είναι το άλλο που ήθελα να σου πω. Από εμπειρία 5-6 χρόνων σε φλασαρίσματα, πάντα έβαζα/είχα την προτελευαταία έκδοση των recovery για να μην αντιμετωπίζω τέτοιου είδους προβλήματα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το άλλο που ήθελα να σου πω. Από εμπειρία 5-6 χρόνων σε φλασαρίσματα, πάντα έβαζα/είχα την προτελευαταία έκδοση των recovery για να μην αντιμετωπίζω τέτοιου είδους προβλήματα.

 

Βασικά είχα την τελευταία έκδοση του TWRP, αλλά κάποια στιγμή ήθελα να φλασάρω την MIUI η οποία ήθελε Flash μόνο με το Philz. Μετά όμως ήθελα να γυρίσω στο Backup της GloudyG3 1.3 που είχα κρατήσει με το TWRP. Και δεν έβαλα την τελευταία έκδοση. Τώρα μέσω του TWRP χωρίς να υπάρχει εγκατεστημένη κάποια ρομ στο κινητό μου γίνεται να φλασάρω το philz ε;

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Βασικά είχα την τελευταία έκδοση του TWRP, αλλά κάποια στιγμή ήθελα να φλασάρω την MIUI η οποία ήθελε Flash μόνο με το Philz. Μετά όμως ήθελα να γυρίσω στο Backup της GloudyG3 1.3 που είχα κρατήσει με το TWRP. Και δεν έβαλα την τελευταία έκδοση. Τώρα μέσω του TWRP χωρίς να υπάρχει εγκατεστημένη κάποια ρομ στο κινητό μου γίνεται να φλασάρω το philz ε;

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=55501441&postcount=938

Δες την twrp 2.8.0.1 απο εδώ αυτην έχω και δουλεύει άψογα, δεν γνωρίζω αν μπορείς να φλασαρεις recovery έτσι όπως είσαι τώρα (λογικά γίνεται) άμα δεν σου απαντήσει κάποιος σίγουρα αν γίνεται κανε restore παλι την cloudy g3 1.3 και φλασαρε μετά.

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=

Δες την twrp 2.8.0.1 απο εδώ αυτην έχω και δουλεύει άψογα, δεν γνωρίζω αν μπορείς να φλασαρεις recovery έτσι όπως είσαι τώρα (λογικά γίνεται) άμα δεν σου απαντήσει κάποιος σίγουρα αν γίνεται κανε restore παλι την cloudy g3 1.3 και φλασαρε μετά.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε! Τελικά φλάσαρα το Philz μέσα από το TWRP και τώρα είμαι κομπλέ. Έγινε κανονικά και η εγκατάσταση της ρομ. :)

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με το σημα ειναι υπαρκτο και σε μενα. Απο το Νοεμβριο που το εχω, με οποιαδηποτε ROM, οταν το πιανω σφιχτα κατω δεξια χανει σημα. Εκει βρησκεται η κεραια μας και πολλα παιδια εχουν αυτο το προβλημα. Δε με ενοχλει ομως γιατι ποτε δεν το πιανω το κινητο ετσι.

 

Thanosar13, ή οποιος αλλος, πες μας εντιπωσεις απο την αγαπημενη MIUI. Δεν τη δοκιμασα ακομα.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με το σημα ειναι υπαρκτο και σε μενα. Απο το Νοεμβριο που το εχω, με οποιαδηποτε ROM, οταν το πθανω σφιχτα κατω δεξια χανει σημα. Εκει βρησκεται η κεραια μας και πολλα παιδια εχουν αυτο το προβλημα. Δε με ενοχλει ομως γιατι ποτε δεν το πιανω το κινητο ετσι.

 

Thanosar13, ή οποιος αλλος, πες μας εντιπωσεις απο την αγαπημενη MIUI. Δεν τη δοκιμασα ακομα.

Σε όλα τα κινητά παιδιά συμβαίνει αυτό... Εάν καλύψεις την τοποθεσία που βρίσκεται η κεραία τότε έχεις απώλεια σήματος. Δεν είναι ελάττωμα του G2 μόνο. Εγώ πάντως δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα όπως το κρατάω.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

Thanosar13, ή οποιος αλλος, πες μας εντιπωσεις απο την αγαπημενη MIUI. Δεν τη δοκιμασα ακομα.

 

Όμορφη και πρωτότυπη εμφανισιακά αλλάζει εντελώς το κινητό σου, αν και θα προτιμούσα λίγο πιο μικρό dpi. Γρήγορη χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα με Lag. Την κράτησα περίπου 3 βδομάδες αλλά το σημαντικότερο θέμα της για ακόμα μια φορά είναι η μπαταρία. Δεν προλαβαίνεις να φορτίζεις.

 

Δεν ξέρω αν έκανα κάτι λάθος αλλά έχω την εντύπωση πως δεν λειτουργεί το Xposed και πιο συγκεκριμένα το Greenify που ήθελα, ενώ το κλείδωμα των εφαρμογών που έχει η ρομ έχει κάποιο θεματάκι. Καλή εμπειρία για κάτι το διαφορετικό αλλά για μένα μακράν καλύτερη η CLOUDYG3 όπου και γύρισα.

Edited by Thanosar13
Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Λέω να ξαναπερασω την gloudyg3 v2.0 μπας και στρώσει το σήμα διότι είναι μ@λ...ια να πιάνω χαμηλά για να γράψω ένα μήνυμα και αμέσως το σήμα να πεφτει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ίδιο κ σε μένα αδερφέ.. Το έγραψα και πριν 2 σελίδες.. Μόλις την πέρασα..!!

Statyys έφτιαξε σε εσένα το θέμα με το σημα?Η άλλαξες ροκ για να ξανά στρωσει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ίδιο κ σε μένα αδερφέ.. Το έγραψα και πριν 2 σελίδες.. Μόλις την πέρασα..!!

Statyys έφτιαξε σε εσένα το θέμα με το σημα?Η άλλαξες ροκ για να ξανά στρωσει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ίδιο κ σε μένα αδερφέ.. Το έγραψα και πριν 2 σελίδες.. Μόλις την πέρασα..!!

Statyys έφτιαξε σε εσένα το θέμα με το σημα?Η άλλαξες ροκ για να ξανά στρωσει?

Link to comment
Share on other sites

Λέω να ξαναπερασω την gloudyg3 v2.0 μπας και στρώσει το σήμα διότι είναι μ@λ...ια να πιάνω χαμηλά για να γράψω ένα μήνυμα και αμέσως το σήμα να πεφτει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Statyys έφτιαξε σε εσένα το θέμα με το σημα?Η άλλαξες ροκ για να ξανά στρωσει?

 

οχι φιλε μου.. το αφησα ετσι.. βαρεθηκα ξανα στησε - ξεστησε..!! στην αναβαθμιση που θα βγαλει ο cloudy τωρα!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις παρατηρήσει όμως κάποιο θέμα κατά την ομιλία ή να μη δέχεσαι κάποια κλήση λόγο χαμηλού σηματος?Γιατί εγώ κατά την ομιλία Εκεί που δεν έχω ούτε μια γραμμή φορτσαρει και πιάνει φουλ.Και ας το πιάνω στο ίδιο σημιο.Το λέω μήπως είναι καμία εικονική μπαγκια.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις παρατηρήσει όμως κάποιο θέμα κατά την ομιλία ή να μη δέχεσαι κάποια κλήση λόγο χαμηλού σηματος?Γιατί εγώ κατά την ομιλία Εκεί που δεν έχω ούτε μια γραμμή φορτσαρει και πιάνει φουλ.Και ας το πιάνω στο ίδιο σημιο.Το λέω μήπως είναι καμία εικονική μπαγκια.

 

οχι 2 μερες τωρα δεν εχω χασει κληση.. ακριβως το ιδιο οπως το περιγραφεις μου κανει και μενα.. εκει που δεν εχει καθολου μπαμ φουλ.. μετα απο λιγο πεφτει στις 2 γραμμες.. !! με την 1,3 δεν ειχα κανενα θεμα!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις παρατηρήσει όμως κάποιο θέμα κατά την ομιλία ή να μη δέχεσαι κάποια κλήση λόγο χαμηλού σηματος?Γιατί εγώ κατά την ομιλία Εκεί που δεν έχω ούτε μια γραμμή φορτσαρει και πιάνει φουλ.Και ας το πιάνω στο ίδιο σημιο.Το λέω μήπως είναι καμία εικονική μπαγκια.

Βάλτε δίκτυο μόνο gsm και ξαναδοκιμαστε.3g,4g στη Ελλάδα είναι αστα να πάνε εδώ εγώ στη Θεσσαλονίκη και έχω θέματα λογικά είναι Θέμα δικτύου και όχι της rom ή του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...