Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η cloudy g3 2.0 βασίζεται σε άλλο baseband γι'αυτό σου έβγαλε fc μην κάνετε install ακόμα κανένα mod;)Το χεις στήσει το τηλ κανονικά;

 

ναι ολα κομπλε φιλε μου..!! μην μου πεις ξαναπερνατα......!!! με αυτο το αρχειο διορθωνεται αλλα που θα το βρω δεν ξερω!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωραίος ο Πάνος απλώς στο xda λεει kitkat flash baseband.Τι ειναι αυτο;

Είναι γι'αυτούς που είναι ακόμα στη 4.2.2 αν θέλουν να βάλουν την rom πρέπει να το φλασαρουν,αν είσαι στην 4.4.2 δεν χρειάζεται;)

Link to comment
Share on other sites

Η cloudy g3 2.0 βασίζεται σε άλλο baseband γι'αυτό σου έβγαλε fc μην κάνετε install ακόμα κανένα mod;)Το χεις στήσει το τηλ κανονικά;

Αν θες να κάνεις ότι λένε στο xda δοκίμασε το;)κατέβασε τον root browser απο το store μπες μέσα στο zip αρχείο της rom δηλαδή στο αρχείο που έχεις και εγκατεστησες την rom,εκεί στην sd card βρίσκεις το zip αρχείο/system/priv-app θα το βρεις και θα το κάνεις extract.θα σου γράψει που έχει πάει το καινούριο αρχείο κάπου στο emulated storage.το βρίσκεις εκεί πλέον σαν apk το κάνεις αντιγραφή και μετά πας με το πισω πλήκτρο στο system/priv-app εκει μέσα πατάς επικόλληση και σε ρωτάει αν θες να αντικαταστήσει το παλιό αρχείο πατας οκ.Βγαίνεις και κλείνεις τον root browser και μετά ξαναμπαίνεις system/priv-app και βρίσκεις το καινούριο αρχείο θα δεις ότι όλες οι εφαρμογές γραφουν απο κάτω rw--r--r και αυτο όχι πατάς παρατεταμένα επάνω του σου ανοίγει μια λίστα καπου κάτω βρίσκεις τα permissions μπαίνεις εκεί τσεκάρεις τα πρώτα 3 απο πάνω προς τα κάτω στη πρώτη λίστα και το πάνω στη δεύτερη όλα τα αλλα τετραγωνάκια κενά,θα γραψει κάτω rw--r--r 0644 πατας οκ βγαίνεις reboot και είσαι οκ:p

 

 

ΠΙΟ αρχειο φιλε μου ψαχνω ακριβως? το INCALLUI.APk δεν υπαρχει.. εχει το LGINCALLUI.apk...κανω αυτο αποσυμπιεση???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΙΟ αρχειο φιλε μου ψαχνω ακριβως? το INCALLUI.APk δεν υπαρχει.. εχει το LGINCALLUI.apk...κανω αυτο αποσυμπιεση???

Αυτό είναι.

Link to comment
Share on other sites

Είναι γι'αυτούς που είναι ακόμα στη 4.2.2 αν θέλουν να βάλουν την rom πρέπει να το φλασαρουν,αν είσαι στην 4.4.2 δεν χρειάζεται;)

 

οκ ευχαριστω:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα να προχωρησω για cloudy g3 2.0 δεν νομιζω να υπαρχει καποιο προβλημα σοβαρο;:O

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα να προχωρησω για cloudy g3 2.0 δεν νομιζω να υπαρχει καποιο προβλημα σοβαρο;:O

Προχώρα με full wipe(cache/dalvik cache/data/system)η ρομ είναι πολύ καλή με σπουδαία κάμερα;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι.

 

παιδαρε μου σε ευχαριστω πολυ..!! με εσωσες απο τον ολεθρο..!!χαχχαχαχααχαα.. εισαι αδερφος..!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Προχώρα με full wipe(cache/dalvik cache/data/system)η ρομ είναι πολύ καλή με σπουδαία κάμερα;)

 

Και system;Αν κατι δεν παει καλα;;:(

Link to comment
Share on other sites

Όχι αν εννοείς toggle:)

Στην 1.3v δε το εχει στην μπαρα αλλα μεσα στις ρυθμισεις του κινητου σου δινει αυτη την επιλογη απο 2g σε 3g.Αυτο το εχει στη 2.0?

Link to comment
Share on other sites

Και system;Αν κατι δεν παει καλα;;:(

Αλλιώς δεν κάνεις full wipe και μπορεί να έχεις θεματακια;)backup κάποιας rom δε έχεις;τι φοβάσαι;:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδαρε μου σε ευχαριστω πολυ..!! με εσωσες απο τον ολεθρο..!!χαχχαχαχααχαα.. εισαι αδερφος..!!!

Παρακαλώ φίλε μου Βαγγέλης:)χαρά μου που απεφυγες το ξαναστησιμο.:D:o

Link to comment
Share on other sites

Αλλιώς δεν κάνεις full wipe και μπορεί να έχεις θεματακια;)backup κάποιας rom δε έχεις;τι φοβάσαι;:(

Οταν λες backup που εννοεις;

Link to comment
Share on other sites

Αλλιώς δεν κάνεις full wipe και μπορεί να έχεις θεματακια;)backup κάποιας rom δε έχεις;τι φοβάσαι;:(

Οταν λες backup που εννοεις;

Πρώτη φορά από stock βάζεις custom rom;

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά από stock βάζεις custom rom;

Ναι.Anyway την ξεκινησα δεν βλεπω τιποτα προβληματα μεχρι τωρα:worry:

Link to comment
Share on other sites

Αλλιώς δεν κάνεις full wipe και μπορεί να έχεις θεματακια;)backup κάποιας rom δε έχεις;τι φοβάσαι;:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρακαλώ φίλε μου Βαγγέλης:)χαρά μου που απεφυγες το ξαναστησιμο.:D:o

 

χαρηκα πολυ Βαγγελη.. Γιαννης εδω..!! ναι ειμαι κομπλε..!!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι.Anyway την ξεκινησα δεν βλεπω τιποτα προβληματα μεχρι τωρα:worry:

Ωραίος οταν τελειώσεις το στήσιμο και δεις ότι όλα είναι οκ και ειναι σταθερή η rom θα μπεις σε recovery και θα κάνεις buckup.οπότε ότι και να φλασαρεις οτι πρόβλημα και να δημιουργηθεί μετά recovery restore και όλα καλά σε 2 λεπτά;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος οταν τελειώσεις το στήσιμο και δεις ότι όλα είναι οκ και ειναι σταθερή η rom θα μπεις σε recovery και θα κάνεις buckup.οπότε ότι και να φλασαρεις οτι πρόβλημα και να δημιουργηθεί μετά recovery restore και όλα καλά σε 2 λεπτά;)

 

Οκ σε ευχαριστω πολυ βαγγελη να εισαι καλα:)

Link to comment
Share on other sites

εχετε παρατηρησει οσοι βαλατε την 2.0 οτι οταν συνδεετε τον φορτιστη ή οταν ερχονται ειδοποιησεις τρεμοπεζουν τα εικονιδιακια επανω αριστερα στην μπαρα??

 

τι ειναι παλι αυτο?? διορθωνετε αραγε??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

εχετε παρατηρησει οσοι βαλατε την 2.0 οτι οταν συνδεετε τον φορτιστη ή οταν ερχονται ειδοποιησεις τρεμοπεζουν τα εικονιδιακια επανω αριστερα στην μπαρα??

 

τι ειναι παλι αυτο?? διορθωνετε αραγε??

Ποιά εικονίδια ρε Γιάννη δωσε κανενα screenshot:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντυπωσεις απο cludyg3 v2.0?Αν και νωρις τι λετε εσεις που την εχετε βαλει?Αξιζει η μεταβαση απο την 1 3 που εχω τωρα?

Για μενα αξίζει φτανω 5 ώρες μπαταρία με 39% στη πρώτη φόρτιση με στήσιμο θα ανεβάσω και screenshots μετά;)

Link to comment
Share on other sites

Ποιά εικονίδια ρε Γιάννη δωσε κανενα screenshot:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για μενα αξίζει φτανω 5 ώρες μπαταρία με 39% στη πρώτη φόρτιση με στήσιμο θα ανεβάσω και screenshots μετά;)

 

δεν μπορει να το πιασει η φωτο.. τρεμοπαιζει για μεγαλο διαστημα και μετα διορθωνεται.. τα εικονιδιακια πανω αριστερα..π.χ οταν συνδεεις κατι...τπως λεγετε

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορει να το πιασει η φωτο.. τρεμοπαιζει για μεγαλο διαστημα και μετα διορθωνεται.. τα εικονιδιακια πανω αριστερα..π.χ οταν συνδεεις κατι...τπως λεγετε

Ας πούμε το σήμα ότι είναι συνδεδεμένο το usb otg;

Link to comment
Share on other sites

Ποιά εικονίδια ρε Γιάννη δωσε κανενα screenshot:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για μενα αξίζει φτανω 5 ώρες μπαταρία με 39% στη πρώτη φόρτιση με στήσιμο θα ανεβάσω και screenshots μετά;)

[ATTACH]50217[/ATTACH][ATTACH]50218[/ATTACH][ATTACH]50219[/ATTACH][ATTACH]50220[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εδω θες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2737009

Ετσι το εχω κι ειμαι με cloudy stock 2.5.

Προσεξε να κατεβασεις το σωστο που ειναι για την στοκ.

 

Φιλε πανο σε ευχαριστω αυτο ειναι που ηθελα νασε καλα !!!

 

Για να αλλάξεις τα εικονίδια σε στοκ ρομ με xposed και g2 tweaksbox,αν δεν έχεις στήσει ακόμα την cloudy 1.3 βάλε την 2.0 είναι ανώτερη και την βρίσκω πιο γρήγορη και από την cloudy stock;)

 

Προχώρα με full wipe(cache/dalvik cache/data/system)η ρομ είναι πολύ καλή με σπουδαία κάμερα;)

 

Φιλε βαγγελη χιλια ευχαριστω με επεισες θα βαλω σε λιγο την 2.0 μιας εχω 2-3 πραγματα περασμενα και αφου λες οτι ειναι καλυτερη απο την 1.3 απλα τι λες να βαλω μετα το wipe cache και wipe dalvik cache ( Η full wipe- cache/dalvik cache/data/system ?? ) τον κερνελ Kernel-bruce2728-D802-v0.41 ??

Η δεν χρειαζεται να τον αφησω ετσι οπως ειναι??

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...