Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει κανεις link για τον oficcial kernel σε 4.42?μπορω να περασω τον dorimax v7.8 μεσω του dorimax ota?μπορω να το φλασαρω κατευθειαν απο εκει?ειμαι root χρειαζεται κατι αλλο?

Custom recovery έχεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Custom recovery έχεις;

 

εχω την twrp 2.6.3.2 την οποια την εγκατεστησα μεσω της εφαρμογης rashr-flash tool και κατεβασα τον kernel μεσω της εφαρμογης dorimanx ota και βγαζει επιλογη να φλασαρεις μεσα απο εκει,κατευθειαν.4.4.2 ειμαι.

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα υπαρχει καποιο tweak ή εφαρμογη που να κρυβει την navibar και να την ανεβαζει με συρσιμο οταν την θελουμε?Γιατι στα παιχνιδια κοβει αρκετη οθονη,ειμαι σε 4.4.2 root με g2xposed & tweaks box.:):)

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα υπαρχει καποιο tweak ή εφαρμογη που να κρυβει την navibar και να την ανεβαζει με συρσιμο οταν την θελουμε?Γιατι στα παιχνιδια κοβει αρκετη οθονη,ειμαι σε 4.4.2 root με g2xposed & tweaks box.:):)

 

Πας > ρυθμίσεις > προβολή> μπροστινά πλήκτρα αφής> απόκρυψη μπροστινών πλήκτρων αφής...;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πας > ρυθμίσεις > προβολή> μπροστινά πλήκτρα αφής> απόκρυψη μπροστινών πλήκτρων αφής...;)

Αν ειναι σε στοκ 4.4.2 δεν εχει αυτη την επιλογη.

 

Κατεβασε απο xposed framework το module app settings και απο εκει βρες το παιχνιδι που θες (ή οποιαδηποτε αλλη εφαρμογη) και βαλε το σε immersive mode.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

4.2.2. Είσαι; δεν έχεις 4.4.2

 

τελικα κατεβασα το autorec και περασα το kernel μεσα απο το recovery που μου εγκατεστησε.ποιο ειναι το καλυτερο προφιλ γιαυτο το kernel σε stock firmware 20d 4.4.2??

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Μολις βγηκε Cloudy G3 v2.0 για οποιον θελει να δοκιμασει.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2783192

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Μολις βγηκε Cloudy G3 v2.0 για οποιον θελει να δοκιμασει.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2783192

Είναι ακόμα στο upload:mad:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είμαι λίγο άσχετος με αυτά.. Αυτό το Cloudy G3 v2.0 είναι το λογισμικό που φοράει το G3? Δεν έχω μπει στο τριπάκι να πειράξω το κινητό μου γιατί όσο το πειράζεις τόσα κουσούρια βγάζει. Αλλά από περιέργεια εσείς που τα σκαλίζετε έχετε δει αποτελέσματα?? Το μανίσιο δεν είναι και το πιο καλό ??
Link to comment
Share on other sites

Παίδες είμαι λίγο άσχετος με αυτά.. Αυτό το Cloudy G3 v2.0 είναι το λογισμικό που φοράει το G3? Δεν έχω μπει στο τριπάκι να πειράξω το κινητό μου γιατί όσο το πειράζεις τόσα κουσούρια βγάζει. Αλλά από περιέργεια εσείς που τα σκαλίζετε έχετε δει αποτελέσματα?? Το μανίσιο δεν είναι και το πιο καλό ??

 

Αν εχεις το μικροβιο να τα πειραζεις το πιο καλο ειναι το καινουριο :p

Ναι ειναι το λογισμικο του G3 που την κανανε port στο G2.Μια χαρα παιζει και ανανεωνεις το κινητο σου για να μην το βαριεσαι.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είμαι λίγο άσχετος με αυτά.. Αυτό το Cloudy G3 v2.0 είναι το λογισμικό που φοράει το G3? Δεν έχω μπει στο τριπάκι να πειράξω το κινητό μου γιατί όσο το πειράζεις τόσα κουσούρια βγάζει. Αλλά από περιέργεια εσείς που τα σκαλίζετε έχετε δει αποτελέσματα?? Το μανίσιο δεν είναι και το πιο καλό ??

 

Πέρα από την ''πρόκληση'' που το πειράζεις (κάτι σαν μικρός εξερευνητής):lol:...!!! κάποιες Rom είναι λειτουργικές, και άλλες οχι. Ας πούμε (πέρα από το interfece) ψαχνόμαστε όλοι μα όλοι για την διάρκεια της μπαταρία, την ταχύτητα,και τα καλούδια της κάθε Rom.Αν διαβάσεις της σελίδες, βάζοντας μια καινούργια Rom η Kernel, θα δεις οτι λέμε την γνώμη μας πάνω στο τι καινούργιο βλέπουμε η στο τι προβλήματα αντιμετωπίζουμε...!!!;) Με λίγα λόγια μπαίνεις για τα καλα στων κόσμο του smartphone....:D

 

------Εδώ μέσα πάντως θα βρεις πολλά παιδιά (πρόθημα) που θα σε βοηθήσουν....!:help:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου παρουσιάσθηκε ένα πρόβλημα ξαφνικά σε μια εφαρμογή που χρησιμοποιώ εδώ και καιρό την οποία την έχω αγορασμένη κανονικά απο το Google Play απο τις 30/3/2014 .

Συγκεκριμένα μιλάω για την εφαρμογή HomeBudget. Ξαφνικά απο χθές οταν πάω να την ανοίξω μου βγάζει το ακόλουθω μήνυμα :

"This application is not licensed.Please purchace it from Android Market"

Μήπως έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει ?

 

Καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Ευάγγελε, πάντα βοηθάς...!!!!:respect:

 

http://s8.postimg.org/mt8v7o01x/Screenshot_2014_09_22_12_02_43.png

free photo upload

 

Ποίος καιρός είναι αυτός φιλέ μου???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου φοράει την rom lam hoang 1.4 και δεν μου εμφανίζει 4G. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει μία λύση;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Cloudy g3 v2.0+dorimanx 7.8 από σήμερα το βράδυ και θα γράψω εντυπώσεις:cool:

Άντε κανένας πρωτοπόρος να μας φωτίσει και μας να ξέρουμε τι θα κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

θα με ενδιέφερε να βάλω κάτι που θα κάνει κάποια στοιχεία του κινητού δυνατότερα.. Απλά να είναι καλά δοκιμασμένα γιατί είμαι αρκετά φοβιτσιάρης να το πω με αυτά.. Μην κάνω κάποιο λάθος κτλ. Όσο δεν είμαι με τους υπολογιστές που τα ριμάζω στις αλλαγές τόσο είμαι με τα smartphones.. :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή βαρέθηκα και την G3 έβαλα για πλάκα τον launcher της Yahoo. Μου άρεσε πάρα πολύ. Έχω την rom cloudy G3 1.3 με Bruce 0.41kernel. Πείτε μου πια είναι η rom που δεν καίει μπαταρία ας είναι Light
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή βαρέθηκα και την G3 έβαλα για πλάκα τον launcher της Yahoo. Μου άρεσε πάρα πολύ. Έχω την rom cloudy G3 1.3 με Bruce 0.41kernel. Πείτε μου πια είναι η rom που δεν καίει μπαταρία ας είναι Light

Jelly bean 4.2.2......:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή βαρέθηκα και την G3 έβαλα για πλάκα τον launcher της Yahoo. Μου άρεσε πάρα πολύ. Έχω την rom cloudy G3 1.3 με Bruce 0.41kernel. Πείτε μου πια είναι η rom που δεν καίει μπαταρία ας είναι Light

 

Κάθε ένας θα σου πει και μια διαφορετική Rom & kernel και όχι άδικα. Αυτό εξαρτάται απο τι προγράμματα & εφαρμογές έχεις μέσα. Εγώ προσωπικά είμαι ευχαριστημένος 100% (από την stock που ερχόμουν) με Rom CloudyStock_2.5 & Kernel-bruce2728-D802-v0.41

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Cloudy g3 v2.0+dorimanx 7.8 από σήμερα το βράδυ και θα γράψω εντυπώσεις:cool:

 

ζεστενεται με το παραμικρο η μου φαινεται ???

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

ζεστενεται με το παραμικρο η μου φαινεται ???

Παιδια εγω τον dorimanx δεν μπορεσα να τον συμπαθησω!!

Τοσο που ηθελα να τον βαλω...... αλλο τοσο ηθελα μετα να τον βγαλω!

Το μονο που μου αρεσε ηταν οι ρυθμισεις που σου δινει τη δυνατοτητα να κανεις.

Κατα τα αλλα........η θερμοκρασια ανεβαινε για πλακα και η μπαταρια επεφτε επισης για πλακα.

Τι να πω..... σε μενα δεν "εκατσε" καλα; :p

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...