Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω είμαι με cloudyG3 1.3 και Bruce kernel... αλλά αυριο κυκλοφορεί η cloudyG3 2.0 οπώτε περίμενε.

βάλε αυριο την CloudyG3 2.0 με τον kernel της που λογικά θα είναι σωστά ρυθμισμένος. Οι cloudy ROMs ειναι απο τις καλύτερες.

Φίλε μου και εγώ τον ίδιο συνδυασμό έχω,είσαι σίγουρος ότι αύριο θα βγει η cloudy g3 2.0;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΟΚ ρε παιδιά , έβαλα το tweaks box G3 (εχω την cloudyG3) και τωρα; τι είναι χρήσιμο να κάνω; δεν με ενδιαφέρουν πολύ τα εφε αλλά κάποιες ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω για καλύτερη χρήση του greenfy που είχε πει κάποιος φιλος πιο πισω ότι και καλά greenfy χωρίς exposed δεν είναι τίποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε μου και εγώ τον ίδιο συνδυασμό έχω,είσαι σίγουρος ότι αύριο θα βγει η cloudy g3 2.0;

 

έτσι λένε στο thread sto ΧDA

εξάλλου κυκλοφορούν και screenshots

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Με την cloudy g3 εχασα 1% για καθε 3 ωρες μεσα στην νυχτα. Ειναι φυσιολογικο ?

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

Με την cloudy g3 εχασα 1% για καθε 3 ωρες μεσα στην νυχτα. Ειναι φυσιολογικο ?

 

Ε ναι... πόσο ήθελες να χάνεις? Εμένα το πολύ 2% στο 8ωρο αναλόγως όμως και τις ειδοποιήσεις. Αν έχω τίποτα email, κανένα chat/hangout όσο κοιμάμαι μπορεί να φτάσει και 3% στο 8ωρο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με note 3 εχανα απο 0 εως 1% . Τωρα περασα slimkat και ειναι πραγματικα πανεμορφη και την εφτιαξα οπως ηθελα !!!

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

Με note 3 εχανα απο 0 εως 1% . Τωρα περασα slimkat και ειναι πραγματικα πανεμορφη και την εφτιαξα οπως ηθελα !!!

 

Δώσε και ένα report από μπαταρία μετά από κανά 3αρι κύκλους να δούμε τι λέει.

 

Όσο για το Note 3 μην συγκρίνεις. Ανέκαθεν τα Note ήταν στην κορυφή σε θέμα αυτονομίας για κινητά με μεγάλη οθόνη όπου και πάλι το G2 είναι σχεδόν στα ίδια!

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δώσε και ένα report από μπαταρία μετά από κανά 3αρι κύκλους να δούμε τι λέει.

 

Όσο για το Note 3 μην συγκρίνεις. Ανέκαθεν τα Note ήταν στην κορυφή σε θέμα αυτονομίας για κινητά με μεγάλη οθόνη όπου και πάλι το G2 είναι σχεδόν στα ίδια!

 

NOTE 3 και μαλιστα root με custom rom και recovery ειχα και εγω πριν το g2 και διαφωνω στο θεμα αυτονομιας μαζι σου το g2 ειναι ανωτερο,6 ωρες οθονη στο νοτελι επιανα σπανια με -2 auto φωτεινοτητα(δηλαδη auto 30% ρυθμιση g2) σε μια μερα χρησης και στο g2 6 ωρες σχεδον παντα σε δυο μερες χρησης και φωτεινοτητα 60% auto:cool:

Link to comment
Share on other sites

NOTE 3 και μαλιστα root με custom rom και recovery ειχα και εγω πριν το g2 και διαφωνω στο θεμα αυτονομιας μαζι σου το g2 ειναι ανωτερο,6 ωρες οθονη στο νοτελι επιανα σπανια με -2 auto φωτεινοτητα(δηλαδη auto 30% ρυθμιση g2) σε μια μερα χρησης και στο g2 6 ωρες σχεδον παντα σε δυο μερες χρησης και φωτεινοτητα 60% auto:cool:

 

Συγκρίνω πάντα στοκ κινητά! Ποτέ custom γιατί παίζουν διαφορές εκεί! Εδώ βλέπουμε διαφορά ανάμεσα σε στοκ και custom στο ίδιο κινητό ή ακόμα και ανάμεσα σε 2 custom. Σε στοκ τα Note συνήθως είναι πιο πάνω. Οπότε στην πράξη το Note έχει ανώτερη αυτονομία όχι όμως κατά πολύ σε σχέση με το G2.

Από εκεί και πέρα ίσως στο G2 έχουν καταφέρει οι devs να φτιάξουν καλύτερα αποτελέσματα. Και συγκεκριμένα ο cloudyfa καθώς και άλλες ρομ δοκίμασα και είδα το G2 να είναι χειρότερο από στοκ και στα επίπεδα του S4 που είχα πριν.

 

Επιπρόσθετα ειδικά στην κατανάλωση σε deep sleep είναι λογικό να τσιμπάει παραπάνω το δικό μας... Και αυτό το λένε και όλα τα reviews που παρότι σε χρόνους on ξεπερνάει και note 3 σε συνολικό χρόνο χάνει λόγω πτώσης ποσοστού σε αναμονή. Και αυτό είναι λογικό από την ύπαρξη του double-tap wake καθώς αυτό σημαίνει ένα σχεδόν συνεχές "ψάξιμο" του κινητού για αυτό το double-tap και άρα κάποιο kernel wakelock που είναι για αυτό. Κάτι τέτοιο δεν υπάρχει στο Note.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια πηρα ξανα παλι το g2 απο ενα παιδι που το ειχε rootαρει και του ειχα περασει την rom του g3.Nα το αφησω ετσι η να του περασω πανω την μαμα και ξεroot.Τι διαφορα θα δω αν του βαζω custom rom;Αξιζει;
Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνω πάντα στοκ κινητά! Ποτέ custom γιατί παίζουν διαφορές εκεί! Εδώ βλέπουμε διαφορά ανάμεσα σε στοκ και custom στο ίδιο κινητό ή ακόμα και ανάμεσα σε 2 custom. Σε στοκ τα Note συνήθως είναι πιο πάνω. Οπότε στην πράξη το Note έχει ανώτερη αυτονομία όχι όμως κατά πολύ σε σχέση με το G2.

Από εκεί και πέρα ίσως στο G2 έχουν καταφέρει οι devs να φτιάξουν καλύτερα αποτελέσματα. Και συγκεκριμένα ο cloudyfa καθώς και άλλες ρομ δοκίμασα και είδα το G2 να είναι χειρότερο από στοκ και στα επίπεδα του S4 που είχα πριν

 

Μάλλον δεν έχεις πλήρη άποψη. Πολλοί χρήστες μεταπηδησαμε από G2 σε Note 3.Ακομα και full stock το G2 είναι σαφώς καλύτερο σε αυτονομία από το note.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις πλήρη άποψη. Πολλοί χρήστες μεταπηδησαμε από G2 σε Note 3.Ακομα και full stock το G2 είναι σαφώς καλύτερο σε αυτονομία από το note.

Συμφωνώ φίλε μου εγώ ήρθα απο νοτε 3 πριν κανα μήνα κσι βλέπω διαφορά και διαβάζοντας στο νημα τότε του νοτε 3 σε μαμά κατάσταση πολλοί είχαν αγανακτήσει απο την μπαταρία και αναγκάστηκαν να κανουν root:o καλά για το s4 που είχα πριν το νοτε νομίζω ότι κατά λάθος το έγραψε ο Κώστας:D

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]49959[/ATTACH][ATTACH]49960[/ATTACH][ATTACH]49961[/ATTACH][ATTACH]49962[/ATTACH]

 

Έχει φοβερό deep sleep το έχω τσακίσει στις κλήσεις και η μισή οθόνη εχει γίνει με 4g εκτός γραφείου με σχεδόν 18 ώρες αναμονή και αυτή τη χρήση το νοτε θα ήταν σίγουρα κάτω απο 60% η μπαταρία και το s4 θα ετοιμαζόταν για φόρτιση:D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω βάλει την cloudy g3 την τελευταία και τρώω κατά μέσο όρο ένα κρασάρισμα τη μέρα. Ένας φίλος μου έχει την ίδια δεν το έχει πάθει ποτέ. Έχει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα; συνήθως το παθαίνω στο browsing με τον chrome αλλά όχι μόνο

 

Και εγω εχω αυτο το θεμα με τον chrome. Σε ολες τις rom μου το κανει αλλα οχι συχνα

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ! Καινουριος στον χωρο του g2 ! Ποιον κερνελ και ποια ρομ λετε να βαλω για καλυτερη δυνατη μπαταρια ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και οσο το δυνατον λιγοτερο bloatware

 

CloudyStock_2.5 & Kernel-bruce2728-D802-v0.41 είναι ένας εξαιρετικός συνδυασμός, να μείνεις σε Stock περιβάλλων και να μην πέφτει η μπαταρία με τίποτα:lol: εγώ είδα αποτελέσματα απο την πρώτη ημέρα, που φυσικά θέλει 3-4 φορτοεκφορτωσεις;) η μπαταρία για να δουλέψει ποιο σωστά.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι με slimkat τι κερνελ μπορω να βαλω ? Η τουλαχιστον πως μπορω να πειραξω αυτον που εχω (slimkat kernel)

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι με slimkat τι κερνελ μπορω να βαλω ? Η τουλαχιστον πως μπορω να πειραξω αυτον που εχω (slimkat kernel)

Έρχεσαι με ταχύτητα απο το νημα του νοτε και είσαι ασυγκράτητος:D:p

Εδώ δεν πέφτει πείραγμα Θοδωρή:)

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτα που λες ?? Γενικα επειδη πρωτη φορα παιζω με aosp ή οπως λεγεται , μπορω να βαλω οτι κερνελ θελω ή ειναι συγκεκριμενοι ? Ρωταω γιατι δεν εχει τοσο καλο deep sleep

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτα που λες ?? Γενικα επειδη πρωτη φορα παιζω με aosp ή οπως λεγεται , μπορω να βαλω οτι κερνελ θελω ή ειναι συγκεκριμενοι ? Ρωταω γιατι δεν εχει τοσο καλο deep sleep

Sorry πλάκα έκανα:(δεν εχω βάλει ποτέ aosp σε κανένα τηλ

Link to comment
Share on other sites

Εγω οσες φορες εβαλα aosp ενιωθα το κινητο ξεβρακωτο.

Τωρα με cloudystock 2.5 και bruce kernel ισως σταματησω να πειραζω.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτα που λες ?? Γενικα επειδη πρωτη φορα παιζω με aosp ή οπως λεγεται , μπορω να βαλω οτι κερνελ θελω ή ειναι συγκεκριμενοι ? Ρωταω γιατι δεν εχει τοσο καλο deep sleep

Σου απάντησα και στο xda :) ο kernel που έχει η Rom είναι πολύ καλός, απλά θέλει 2-3 μερούλες να συνέλθει το κινητό απ'το σοκ της αλλαγής :D Εγώ που το παρατήρησα τυχαία σήμερα το πρωί έχασα 1% σε 6 ώρες. Αν θες πάλι να δοκιμάσεις, είδες ποιούς kernel σου προτείνουν στο thread.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ισως σταματησω να πειραζω.

 

Χεχε good luck with that :D :D Αν βρεις το γιατρικό έλα πες το μας :D

Link to comment
Share on other sites

@jonous απο οτι καταλαβα και εσυ με slimkat εισαι . πως αλλαζω σε αρτ ρε συ?

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

εχω ενα g2 με cloudyg3 1.3 philz revovery kai cloudy kernel

,εχει μια βδομαδα που μου κανει τρελα η μπαταρια,δηλαδη πεφτει πολυ γρηγορα και σε καποιο σημειο σβηνει το κινητο εντελως(δεν κανει reboot,απλως σβηνει)

,αυτο το προβλημα ξεκινισε με cloudy 1.2 και ειπα να το κανω wipe all και να περασω 1.3 μηπως στρωσει αλλα τιποτα,ειναι προβλημα της rom h' recovery πιστευετε h' τα εφτυσε η μπαταρια? αγορασμενο γεναρη 14'

please help!

Edited by kosmasdlk
Link to comment
Share on other sites

kalhspera,

exw ena g2 me cloudyg3 1.3 philz revovery kai cloudy kernel an thimamai kala

,exei mia vdomada pou mou kanei trela h mpataria,dhladh peftei poly grhgora kai se kapoio shmeio svinei to kinhto entelws(den kanei reboot,aplws svinei)

,ayto to provlhma ksekinise me cloudy 1.2 kai eipa na to kanw wipe all kai na perasw 1.3 mhpws strwsei alla tpt,einai provlima ths rom h' recovery pistevete h' ta eftyse h bataria? agorasmeno genarh 14'

please help!

 

Προς ενημέρωση....προφανώς είσαι νέος στο forum.....εδώ γράφουμε ΕΛΛΗΝΙΚΑ και μονο ΕΛΛΗΝΙΚΑ...!!! (εγώ προσωπικά αδύνατό να διαβάσω μια ''γραφή'' που δεν υπάρχει) για να παίρνεις απαντήσεις και φυσικά να μην σβήνονται τα post...!!!;) άλλωστε είναι οι κανόνες του forum που δεχτηκες να συμμετάσχει.

 

φιλικά...!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

@jonous απο οτι καταλαβα και εσυ με slimkat εισαι . πως αλλαζω σε αρτ ρε συ?

Ένας τρόπος υπάρχει για όλες τις Rom. Απ'ότι διάβασα προσπάθησες και δεν. Αν έχεις βάλει xposed βγάλτο μαζί με όλα τα modules και ξαναδώστου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...