Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στη παρεα.Νεος κατοχος και θελω να ρωτησω κατι.Direct link εχουμε γiα το flashtool της στσκευης μας...;

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα στη παρεα.Νεος κατοχος και θελω να ρωτησω κατι.Direct link εχουμε γiα το flashtool του xda της συσκευης μας...;

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η cyanogen που προτεινε ο φιλος τα gapps που ειναι?λινκ?

 

Τα τελευταια gapps της CM ειναι αυτά : http://itvends.com/gapps/gapps-kk-20140606-signed.zip

 

Παρ'όλα αυτά μπορεις να εγκαταστήσεις και pa ή banks gapps αν θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταια gapps της CM ειναι αυτά : http://itvends.com/gapps/gapps-kk-20140606-signed.zip

 

Παρ'όλα αυτά μπορεις να εγκαταστήσεις και pa ή banks gapps αν θελεις.

 

δεν μου ανοιγει το λινκ.βασικα γκουγκλαρα και εβαλα κατι αλλα που ηταν για 4.4.3 και δεν νομιζω να εχω θεμα πιστευω

Link to comment
Share on other sites

δεν μου ανοιγει το λινκ.βασικα γκουγκλαρα και εβαλα κατι αλλα που ηταν για 4.4.3 και δεν νομιζω να εχω θεμα πιστευω

Να κατεβάσεις για 4.4.4 φιλε μου

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορεις να σώσεις τα slow motion video στη συσκευή? Χωρίς να χρειάζεται να επεξεργάζεσαι το video στον υπολογιστή
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Να κατεβάσεις για 4.4.4 φιλε μου

 

χμμ ηδη το εστησα!απλα παρατηρησα μου εκανε ολες τις εφαρμογες google αναβαθμιση!γιατι θα εχω καποια ασυμβατοτητα?

Link to comment
Share on other sites

χμμ ηδη το εστησα!απλα παρατηρησα μου εκανε ολες τις εφαρμογες google αναβαθμιση!γιατι θα εχω καποια ασυμβατοτητα?

Πως την βλεπεις την aosp φιλε;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πως την βλεπεις την aosp φιλε;

 

μολις χτες την περασα.πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες οπως τα λεει και ο φιλος που την εβαλε.τωρα για μπαταρια....θα δειξει!

Link to comment
Share on other sites

μολις χτες την περασα.πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες οπως τα λεει και ο φιλος που την εβαλε.τωρα για μπαταρια....θα δειξει!

Απο φωτογραφια-βιντεο η ποιοτητα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω το official firmware για να κανω downgrade σε 4.2.2 που θα το βρω? Edited by crond
το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του LG g2 εδώ και 2 μέρες. Απίθανο τηλέφωνο απλά έχω παρατηρήσει ότι η διαχείριση της RΑM είναι πολύ κακή. χωρίς να τρέχει καμιά εφαρμογή η διαθέσιμη μνήμη είναι μόνο 671 mb. Αναφέρομαι στην stock rom. Edited by Thanosar13
Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του LG g2 εδώ και 2 μέρες. Απίθανο τηλέφωνο απλά έχω παρατηρήσει ότι η διαχείριση της RΑM είναι πολύ κακή. χωρίς να τρέχει καμιά εφαρμογή η διαθέσιμη μνήμη είναι μόνο 671 mb. Αναφέρομαι στην stock rom.

Για εκατομμυριοστή φορα: Το android δεν ειναι windows. Κανονικα πρεπει να μενει ελαχιστη ελευθερη μνήμη. Ελευθερη μνημη στο android ισων αναξιοποιητη. Παρολα αυτα, πες το και λαθος, και εγω θέλω περισσοτερη ελευθερη μνημη. Μεχρι ενα σημειο το θέλω για δικούς μου λογους. Αναγκαστηκα τοτε θα πας σε custom. Υποψιν βαζοντας cloudyg3 εχεις ενα μικρο g3. Το κινητο γινεται ολοιδιο, σαν 2 σταγόνες νερο.Το λειτουργικό του g3 τουλάχιστον εμφανισιακα ειναι πολυ ομορφοτερο. Και λυνεις και το προβλημα σου. Σε cloudyg3 εχω 1 γιγα ελευθερο. Με κάποιες τροποποιησεις απο εμενα, αλλα και οπως ειναι απο τη μανα του δε νομίζω να είναι πολυ λιγότερη η ελεύθερη.

Link to comment
Share on other sites

τι λέει η κάμερα στην cloudyg3? κανένα άλλο bug?

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

τι λέει η κάμερα στην cloudyg3? κανένα άλλο bug?

Για την καμερα δεν ειμαι ψηρας, ας γραψει κανενας αλλος. Εχει την ποιο απλη καμερα του g3 που εμενα μια χαρα μου φαινεται. Εχω διαβασει οτι παιρνει και την καμερα του g2 παντως κλπ. Αλλα δεν εχω ασχοληθεί. Απο bug δε βλεπω κατι τουλαχιστον σε οτι χρησιμοποιω. Για εμενα βαζεις και tweaksbox g3 και αλλαζεις και οτι γουσταρεις και είναι υπερτελια.

Βασικα την εβαλα για τα μενου, multitasking ,ui κλπ που ειναι πολυ ομορφοτερα απο τα αντιστοιχα του g2. Δεν τρελαίνομαι για το launcher και τις εφαρμογες της lg τα οποια παντα αλλάζω. Ετσι και αλλιως και με nova το κανω ολοιδιο αμα θελω, και ειναι και ποιο smooth.

http://i92.photobucket.com/albums/l15/sosimpleGR/Mobile%20Uploads/ForForum/Screenshot_2014-07-08-14-45-30_zpsr3lrornp.png

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω το official firmware για να κανω downgrade σε 4.2.2 που θα το βρω?

 

τιποτα για μενα?

το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

τι λέει η κάμερα στην cloudyg3? κανένα άλλο bug?

 

 

Βάλε την cloudyg3 1.2

Δεν υπάρχει καλύτερη για μένα.... Τελικά και απο την Optimus καλύτερη ελαφρά ειναι. Την δουλεύω και δεν εχω δει κάποιο bug που να αξίζει να σχολιασει κανεις... Ειναι πολύ μπροστά η ρομ του g3....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Βάλε την cloudyg3 1.2

Δεν υπάρχει καλύτερη για μένα.... Τελικά και απο την Optimus καλύτερη ελαφρά ειναι. Την δουλεύω και δεν εχω δει κάποιο bug που να αξίζει να σχολιασει κανεις... Ειναι πολύ μπροστά η ρομ του g3....

 

αν εν τέλει δεν το δώσω, που δεν το βλέπω, θα είναι η επόμενη ρομ..με ψήσατε.. :D

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

αν εν τέλει δεν το δώσω, που δεν το βλέπω, θα είναι η επόμενη ρομ..με ψήσατε.. :D

Εγώ έλεγα να πάρω το g3 αλλά τελικά μετά από αυτή τη ρομ και κάποια αλλά πραγματάκια που έκανα άλλαξα γνώμη... Και μου μένουν και λεφτά στη τσέπη...

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω πολυ αλλα πιο ειναι το 4.2.2? :P

το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έλεγα να πάρω το g3 αλλά τελικά μετά από αυτή τη ρομ και κάποια αλλά πραγματάκια που έκανα άλλαξα γνώμη... Και μου μένουν και λεφτά στη τσέπη...

 

με ξύνει για αλλαγή και σκέφτομαι το find 7..παντως η cloludyflex που φορούσα ως τώρα ηταν πιο σβελτη από τη μαμα 4.4.2

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σήμερα κατα λάθος έκανα Softbrick το κινητό. Μετά την επανεγκατάσταση του ΚDZ(χρησιμοποίησα το Northern Europe Open KitKat D80220D.kdz) μέσω του LG Flash Tool(με Normal Flash) ολα γύρισαν στο φυσιολογικό, εκτός απο το root και το Custom Recovery που έχασα βέβαια και κάτι λευκοκίτρινες κάθετες γραμμές που εμφανίζονται στις άκρες της οθόνης, ΜΟΝΟ σε άσπρο φόντο.

 

Απο λίγο που διάβασα είναι θέμα κέρνελ. Καμια ιδέα κανείς; Είμαι σε 4.4.2 Stock

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...