Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ έφαγα μια ωρα προσπαθώντας.. Μάλλον θα έφταιγε που μετα την εγκατάσταση εκανα factoy reset. Αυτή τη φορά, ξανάεεγκατέστησα τη Ρομ χωρίς factory reset και πήρε κκανονικά το λογαριασμό..

 

Ποτε δεν κάνω factory reset όταν φλασαρω . δεν υπάρχει λόγος

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδες θελω να βαλω και εγω την G3 rom, για να το κανω σωστα οπως εχω κ;αταλαβει θα πρεπει να παω πισω στην 4.2.2 πρωτα? Θελω να κανω σωστη δουλεια, γιατι απο δεξια και αριστερα εχω καταλαβει οτι ενεχουν σοβαροι κινδυνοι αν προχωρησω απο κιτκατ, κανω λαθος?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Η optimusG3 1.1 είναι μέχρι αυτή τη στιγμή ότι καλύτερο υπάρχει από G3 roms για το G2.

Μάλιστα μετά από 5-6 μέρες (3-4 πλήρεις φορτίσεις) είδα και αρκετά μεγάλη αύξηση στην αυτονομία,ενώ αρχικά ήταν πολύ πεσμένο, δεν είναι σαν τη stock 4.2.2 αλλά προσφέρει χρόνους εφάμιλους πλέον όπως οι προηγούμενες kitkat roms που είχα δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η cloudy g3 1.2 και έχει διορθώσει τα προβλήματα της 1.1.... Τώρα δεν ξέρω ποια είναι η καλύτερη η optimus Ή η. Cloudy.... Μάλλον ίδιες είναι
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Τραβηξα τέσσερα 4Κ βίντεο μια παράσταση και πραγματικά γελουσαν και τα μουστάκια μου με το αποτέλεσμα. Πρωτη φορά που ξενέρωσα που εχω το 16αρι. Ειμαι με Pardus 7.3 και Dorimax 5.5
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Τραβηξα τέσσερα 4Κ βίντεο μια παράσταση και πραγματικά γελουσαν και τα μουστάκια μου με το αποτέλεσμα. Πρωτη φορά που ξενέρωσα που εχω το 16αρι. Ειμαι με Pardus 7.3 και Dorimax 5.5

Στο pc το βλέπεις?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Στο σπιτι ουτε για αστειο, στης δουλειάς τα ειδα μια χαρα.

Γι'αυτό σε ρωτάω γιατί κάνουμε ντόρο για το 4κ και δεν μπορούμε να τα δούμε χαχαχα. Έτσι είχα τραβήξει και εγώ και μετά κολλούσαν.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό σε ρωτάω γιατί κάνουμε ντόρο για το 4κ και δεν μπορούμε να τα δούμε χαχαχα. Έτσι είχα τραβήξει και εγώ και μετά κολλούσαν.

 

Το προβλημα που ειχα ειναι οτι δεν μπορουσα να τα στειλω σε αυτους που συμμετείχαν γιατι δεν μπορουσαν να τα αναπαραγουν... Τα ανεβασα στο Google drive που τα εχει σε διάφορες ποιότητες.

 

Κανεις δεν πιστευε οτι ειναι απο κινητό, τελειος ήχος, καθολου τρεμοπαιγμα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα που ειχα ειναι οτι δεν μπορουσα να τα στειλω σε αυτους που συμμετείχαν γιατι δεν μπορουσαν να τα αναπαραγουν... Τα ανεβασα στο Google drive που τα εχει σε διάφορες ποιότητες.

 

Κανεις δεν πιστευε οτι ειναι απο κινητό, τελειος ήχος, καθολου τρεμοπαιγμα.

Όντως και εγώ είχα βγάλει παρέλαση καρναβαλιού στην Πάτρα με κίνηση κλπ και ήταν τέλειο

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

εαν ερχεσαι απο ΚΚ μανισια ρομ, εκτελεσεις το autorec μετα πρεπει υποχρεωτικα να φλασαρεις ΚΚ baseband? ρωταω γιατι διαβασα οτι κανει downgrade ton bootloader σε JB
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Στην optimusg3 θελει το tweakbox g3 ε? Πρέπει να ξανά αγοράσουμε ξανά δηλαδή ε? Δεν παίζει τίποτα για εμάς που αγορασαμε το tweakbox g2?
Link to comment
Share on other sites

Στην optimusg3 θελει το tweakbox g3 ε? Πρέπει να ξανά αγοράσουμε ξανά δηλαδή ε? Δεν παίζει τίποτα για εμάς που αγορασαμε το tweakbox g2?

 

Έγω το αγόρασα δυστυχώς γιατί δεν βρήκα άλλη λύση, για 1,5 ευρώ τα τεράστια on screen buttons δεν αντεχονται :p

Link to comment
Share on other sites

Για τα softkeys που λες πάντως, μικραίνουν και στην G3 rom πολύ εύκολα με ένα mod από το xda, δεν χρειάζεται να πληρώσεις το tweaksbox...

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι το g3 tweakbox, δεν ειναι τόσο απαραίτητο να το αγοράσεις οσο ηταν καποτε το g2 tweakbox, γιατι εδω τα περισσότερα τα εχουν ηδη οι g3 roms..

Στο g3 tweakbox εμενα μου εχει επιλογη να αλλαξω το μέγεθος των softkey στην free εκδοση.. Δε βλέπω να μου τα εχει απενεργοποιημενα... Εκτός και αν οντως δε δουλευει αν δεν το αγορασεις..

Πολυ λιγη free ram βλεπω παντως στην optimusg3.. Επίσης οτιδήποτε κατω απο 396 dpi δημιουργεί προβλήματα..

Link to comment
Share on other sites

Πολυ λιγη free ram βλεπω παντως στην optimusg3.. Επίσης οτιδήποτε κατω απο 396 dpi δημιουργεί προβλήματα..

 

CloudyG3 1.2 με 163 εφαρμογές... Φυσικά αυτό που βλέπεις είναι μετά από επανεκκίνηση, αλλά επειδή είχα πριν την Optimusg3 μπορώ να πω τεράστια διαφορά σε ραμ με τις ίδιες εφαρμογές... Στην Optimusg3 μου έμενε 300-350 ελεύθερη ραμ...

[ATTACH]47090[/ATTACH]

Edited by Goofy00
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε 1.2..?Πότε πρόλαβε μέχρι χτες το πρωί δεν είχα δει τίποτα ....Το μεσημέρι έχει φλασάρισμα.....;-)
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

CloudyG3 1.2 με 163 εφαρμογές... Φυσικά αυτό που βλέπεις είναι μετά από επανεκκίνηση, αλλά επειδή είχα πριν την Optimusg3 μπορώ να πω τεράστια διαφορά σε ραμ με τις ίδιες εφαρμογές... Στην Optimusg3 μου έμενε 300-359 ελεύθερη ραμ...

[ATTACH]47090[/ATTACH]

Οσο φλασαρα την optimusg3, βγήκε η cloudyg3 1.2... :lol: Αν το ήξερα θα περιμενα να βαλω αυτη..

Link to comment
Share on other sites

CloudyG3 1.2 με 163 εφαρμογές... Φυσικά αυτό που βλέπεις είναι μετά από επανεκκίνηση, αλλά επειδή είχα πριν την Optimusg3 μπορώ να πω τεράστια διαφορά σε ραμ με τις ίδιες εφαρμογές... Στην Optimusg3 μου έμενε 300-359 ελεύθερη ραμ...

[ATTACH]47090[/ATTACH]

Πώς το έκανες αυτό με τη status bar? Και το g2 κάτω? Είναι πολυ καλό

 

 

Έβαλα 400 dpi αλλά το smartscreen δεν δείχνει εικόνες.... Σε ποια dpi δουλεύουν ολα?

Είμαι στην optimus

 

Επίσης στο θέμα με την ram αν και στην optimus είναι λιγότερη η ελεύθερη ram αυτό δεν επηρεάζει ταχύτητα και απόκριση.νομίζω ότι δεν παίζουν ρόλο τα νούμερα οπότε η γνώμη μου είναι ότι αν δεν έχει κάποιος πρόβλημα με την optimus δεν αξίζει να πάει στην cloudy 1.2 μόνο και μόνο απο τα νούμερα

 

Τέλος απο pardus 7.4 Η optimus έχει διάφορα σε ταχύτητα και απόκριση προς Το καλύτερο

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω μία παρένθεση στην συζήτηση διότι και στο xda βλέπω ένα γενικό χαμό και εδώ τα πράγματα δεν είναι ξεκάθαρα οπότε καλό είναι να ξεκαθαρήσουν. Με αφορμή και προσωπικό μήνυμα ενός παιδιού από εδώ μέσα.

Υπάρχει μία γενική σύγχυση γύρω από το θέμα το πέρασμα recovery σε kit kat με Autorec. Και ειδικά για όποιον θέλει να περάσει aosp rom για τον αν θα πρέπει να περάσουν baseband KK επειδή γίνεται downgrade από autorec. Και εδώ είναι το πρώτο μεγάλο ΛΑΘΟΣ!!! καθώς όλοι θεωρούν ταυτόσημες τις έννοιες baseband modem και bootloader.

 

Πάμε λοιπόν να κάνουμε το ξεκαθάρισμα.

baseband = modem

bootloader=bootloader

 

2 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

 

Αν έχεις stock JB rom τότε έχεις JB baseband. Δηλαδή το μόντεμ για JB.

Αν έχεις stock KK rom τότε έχεις ΚΚ baseband. Δηλαδή το μόντεμ για ΚΚ.

 

Η εφαρμογή Autorec κάνει downgrade από 4.4.2 σε 4.2.2 τον BOOTLOADER και όχι το baseband/modem. Κατά συνέπεια αν είμαστε ήδη σε kit kat δεν χρειαζόμαστε το baseband για KK.

 

**** Η χρήση κεφαλαίων έγινε για να τονίσω κάποια σημεία που θεωρούσα σημαντικά. Αν είναι ενάντια στους κανόνες πείτε μου να το αλλάξω.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πώς το έκανες αυτό με τη status bar?

 

 

Έβαλα 400 dpi αλλά το smartscreen δεν δείχνει εικόνες.... Σε ποια dpi δουλεύουν ολα?

Είμαι στην optimus

Και εκτος απο τη statusbar, τα navkey με το σημα του g2,υπάρχουν πουθενα να τα κατεβάσω?

Thanks. Καλη δουλειά, το έχεις κανει οντως όμορφο, μπραβω!

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω μία παρένθεση στην συζήτηση διότι και στο xda βλέπω ένα γενικό χαμό και εδώ τα πράγματα δεν είναι ξεκάθαρα οπότε καλό είναι να ξεκαθαρήσουν. Με αφορμή και προσωπικό μήνυμα ενός παιδιού από εδώ μέσα.

Υπάρχει μία γενική σύγχυση γύρω από το θέμα το πέρασμα recovery σε kit kat με Autorec. Και ειδικά για όποιον θέλει να περάσει aosp rom για τον αν θα πρέπει να περάσουν baseband KK επειδή γίνεται downgrade από autorec. Και εδώ είναι το πρώτο μεγάλο ΛΑΘΟΣ!!! καθώς όλοι θεωρούν ταυτόσημες τις έννοιες baseband modem και bootloader.

 

Πάμε λοιπόν να κάνουμε το ξεκαθάρισμα.

baseband = modem

bootloader=bootloader

 

2 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

 

Αν έχεις stock JB rom τότε έχεις JB baseband. Δηλαδή το μόντεμ για JB.

Αν έχεις stock KK rom τότε έχεις ΚΚ baseband. Δηλαδή το μόντεμ για ΚΚ.

 

Η εφαρμογή Autorec κάνει downgrade από 4.4.2 σε 4.2.2 τον BOOTLOADER και όχι το baseband/modem. Κατά συνέπεια αν είμαστε ήδη σε kit kat δεν χρειαζόμαστε το baseband για KK.

 

**** Η χρήση κεφαλαίων έγινε για να τονίσω κάποια σημεία που θεωρούσα σημαντικά. Αν είναι ενάντια στους κανόνες πείτε μου να το αλλάξω.

Ευχαριστούμε !

Link to comment
Share on other sites

Πώς το έκανες αυτό με τη status bar? Και το g2 κάτω? Είναι πολυ καλό

 

 

 

Και εκτος απο τη statusbar, τα navkey με το σημα του g2,υπάρχουν πουθενα να τα κατεβάσω?

Thanks. Καλη δουλειά, το έχεις κανει οντως όμορφο, μπραβω!

 

Την Status bar την έκανα από εδώ..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2795050

 

Για τη navbar θα κατεβάσετε αυτό και θα το κάνετε απλή εγκατάσταση.. Μετά μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού πάτε στα μπροστινά πλήκτρα/χρώμα και το αλλάζετε.. Για να δουλέψει σωστά θα πρέπει να έχετε το G3 tweaksbox full, και να πάτε στην navbar/scaling και να το αλλάξετε..

 

https://www.dropbox.com/s/f3gim8ub79ietej/G2_Logo_Softkeys.apk

Link to comment
Share on other sites

Την Status bar την έκανα από εδώ..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2795050

 

Για τη navbar θα κατεβάσετε αυτό και θα το κάνετε απλή εγκατάσταση.. Μετά μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού πάτε στα μπροστινά πλήκτρα/χρώμα και το αλλάζετε.. Για να δουλέψει σωστά θα πρέπει να έχετε το G3 tweaksbox full, και να πάτε στην navbar/scaling και να το αλλάξετε..

 

https://www.dropbox.com/s/f3gim8ub79ietej/G2_Logo_Softkeys.apk[/quote

Goofy ωραιος.. Μονο γκουφη δεν είσαι! χεχε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...