Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για G2 δεν ξέρω αλλά σε S4 είχα Liquid smooth και ήταν εντελώς bug free, γρήγορη όσο Pure android, τέλεια μπαταρία και φυσικά με το πολύ χρήσιμο feature, wakelock blocker!!! Είναι η πρώτη AOSP που θα δοκιμάσω και στο G2...

Την είχα και εγώ στο S3, αλλά είδα πως για G2 έχουν να ανανεώσουν πάρα πολύ καιρό. Το έχουν παρατήσει.

Mahdi νομίζω πάντως προτείνουν οι περισσότεροι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mahdi εγώ που δοκίμασα για 2 μέρες μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις, θα την κρατούσα αρκετά αλλά είχα το σπαστικό θέμα με την ένταση ηχείου, κανα 2 mod που έβαλα δεν είδα αισθητή διαφορά. Μπαταρία δεν μπορώ να πω για 2 μερες λειτουργίας. Κατά τ' άλλά ήταν η ταχύτερη rom που έχω βάλει.

αυτή την στιγμή ειμαι με Lightning rom, την θεωρώ την καλύτερη και bug free που έβαλα μέχρι τώρα. Μόνο αυτής έχω backup και πάντα σε αυτήν γυρνώ.

Και την optimusG3 θα κρατούσα αν δεν είχε το σπαστικό με την μικρή εικόνα καλούντος, δεν θέλω τρίτες εφαρμογές που το κάνουν αυτό

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Mahdi εγώ που δοκίμασα για 2 μέρες μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις, θα την κρατούσα αρκετά αλλά είχα το σπαστικό θέμα με την ένταση ηχείου, κανα 2 mod που έβαλα δεν είδα αισθητή διαφορά. Μπαταρία δεν μπορώ να πω για 2 μερες λειτουργίας. Κατά τ' άλλά ήταν η ταχύτερη rom που έχω βάλει.

αυτή την στιγμή ειμαι με Lightning rom, την θεωρώ την καλύτερη και bug free που έβαλα μέχρι τώρα. Μόνο αυτής έχω backup και πάντα σε αυτήν γυρνώ.

Και την optimusG3 θα κρατούσα αν δεν είχε το σπαστικό με την μικρή εικόνα καλούντος, δεν θέλω τρίτες εφαρμογές που το κάνουν αυτό

Επειδή είχα την lightning, και όντως ειναι εξαιρετική ρομ αν θες κατι light καλο και σε επιδόσεις και σε μπαταρία. Αυτος που τη φτιάχνει ομως εχει παρει το g3 οπότε μη περιμένεις update. Γι αυτό πηγα σε pardus. Αμα στην pardus βαλεις στο recovery μερικά σκριπτακια που κυκλοφορούν για να αφιρεσεις εφαρμογές της lg που δεν θες, ουσιαστικά την κανεις lightning. Αν ξέρεις και λιγα να αφαιρέσεις ορισμένα που επίσης εχουν αφαιρέθει στην lightning εχεις την ιδια καλη μπαταρία συν επιδόσεις συν υποστήριξη / update. Στην lighting οταν δεν έτρεχε κατι, έβλεπες στο σχεδιάγραμμα της κατανάλωσης μια παραλληλη γραμμη. Δηλ σχεδόν δεν καταναλωνε τιποτα. Μετα τα παραπάνω, το ιδιο βλέπω και στην pardus. (που αν δεν την πειραξεις ειναι ενα κλικ χειρότερη σε μπαταρία)

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνει καποιος clean install πριν την εγκατάσταση οποιαδήποτε Rom είναι υποχρεωτικό να έχει κάποιο usb otg ή υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνει καποιος clean install πριν την εγκατάσταση οποιαδήποτε Rom είναι υποχρεωτικό να έχει κάποιο usb otg ή υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

 

Γιατί να έχεις usb otg υποχρεωτικά?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα την lightning, και όντως ειναι εξαιρετική ρομ αν θες κατι light καλο και σε επιδόσεις και σε μπαταρία. Αυτος που τη φτιάχνει ομως εχει παρει το g3 οπότε μη περιμένεις update. Γι αυτό πηγα σε pardus. Αμα στην pardus βαλεις στο recovery μερικά σκριπτακια που κυκλοφορούν για να αφιρεσεις εφαρμογές της lg που δεν θες, ουσιαστικά την κανεις lightning. Αν ξέρεις και λιγα να αφαιρέσεις ορισμένα που επίσης εχουν αφαιρέθει στην lightning εχεις την ιδια καλη μπαταρία συν επιδόσεις συν υποστήριξη / update. Στην lighting οταν δεν έτρεχε κατι, έβλεπες στο σχεδιάγραμμα της κατανάλωσης μια παραλληλη γραμμη. Δηλ σχεδόν δεν καταναλωνε τιποτα. Μετα τα παραπάνω, το ιδιο βλέπω και στην pardus. (που αν δεν την πειραξεις ειναι ενα κλικ χειρότερη σε μπαταρία)

 

δυστυχώς δύο φόρές που έβαλα pardus δεν κάθεται καλά στο κινητό, μία δεν παίζει ο καιρός στη lockscreen, την άλλη έχω θέμα με το wallpaper πάλι στην Lockscreen, άλλη φορά δεν άνοιγε η οθόνη με double tap, οπότε την παράτησα, δεν κάνει αυτη για μενα:)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να έχεις usb otg υποχρεωτικά?

Γιατί από κάπου πρέπει να κάνεις install την Rom αφού πρώτα θα έχεις σβήσει όλη την internal storage του κινητού! Στο S3 και S4 που είχα ξέρω ότι αυτός ήταν ο καλύτερος τρόπος, απλά αυτά είχαν Micro sd και έκανες το install από εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί από κάπου πρέπει να κάνεις install την Rom αφού πρώτα θα έχεις σβήσει όλη την internal storage του κινητού! Στο S3 και S4 που είχα ξέρω ότι αυτός ήταν ο καλύτερος τρόπος, απλά αυτά είχαν Micro sd και έκανες το install από εκεί!

Με clean flash δεν σβήνεται η εσωτερική μνήμη του κινητού. Αρα κατά συνέπεια δεν χάνεται και το zip με τη ρομ που θες να φλασαρεις.... Αρα δεν είναι αναγκαίο το otg ούτε το sideload.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ...Ανάμεσα σε Pardus - Cloudy g3 - Optimus g3 εσείς ποια θα πρωτιμούσατε σε αξιοπιστία αλλά περισσότερο σε μπαταρία ...?

Από εμφάνιση δεν με νοιάζει το παραμετροποιώ και το φέρνω στα δικά μου μέτρα και σταθμά ...;-)

 

εχω βαλει σχεδον ολες τις Pardus και την Cloudy G3 και την Optimus G3 ... ειδικα σε θεματα μπαταριας Pardus με κλειστα ματια και με λιγες αλλαγες στο STweaks κανει παπαδες σε ολα. Αναμεσα σε Cloudy kai Optimus η δευτερη κατα την γνωμη μου καλυτερη αλλα για μπαταρια που ζητας εγω προτεινω Pardus

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους και όλες για τις απαντήσεις σας .Θα κοιτάξω και την Pardus να περάσω κάποια στιγμή για να την δω και αυτήν.
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει σχεδον ολες τις Pardus και την Cloudy G3 και την Optimus G3 ... ειδικα σε θεματα μπαταριας Pardus με κλειστα ματια και με λιγες αλλαγες στο STweaks κανει παπαδες σε ολα. Αναμεσα σε Cloudy kai Optimus η δευτερη κατα την γνωμη μου καλυτερη αλλα για μπαταρια που ζητας εγω προτεινω Pardus

 

 

Τι αλλαγές στο stweaks έχεις κάνει εσύ; Με pardus 7.4 ειμαι ευχαριστημένος στο θέμα μπαταρία και δεν θα έλεγα όχι για κάτι καλύτερο

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Τι αλλαγές στο stweaks έχεις κάνει εσύ; Με pardus 7.4 ειμαι ευχαριστημένος στο θέμα μπαταρία και δεν θα έλεγα όχι για κάτι καλύτερο

 

extreme battery interactive governor, IO 2048 kb awake Scheduler SIO kai deepsleep Deadline ,memory exterminate και τα 2 , dirty background 70% και dirty ratio 90% , undervolting -75 me to trickster Mod

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

extreme battery interactive governor, IO 2048 kb awake Scheduler SIO kai deepsleep Deadline ,memory exterminate και τα 2 , dirty background 70% και dirty ratio 90% , undervolting -75 me to trickster Mod

 

 

Το extreme battery interactive governor δεν μειωνει αρκετά την ταχύτητα του επεξεργαστή για να σώσει ενέργεια; Δεν κόβει επιδόσεις ;

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Το extreme battery interactive governor δεν μειωνει αρκετά την ταχύτητα του επεξεργαστή για να σώσει ενέργεια; Δεν κόβει επιδόσεις ;

 

ετσι οπως το εχω δει δουλευει παρα πολυ καλα...και στα παιχνιδια πολυ κομπλε π.χ Real Racing 3 ..τωρα περασα Mahdi με Dorimanx να δω πως θα παει

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως το εχω δει δουλευει παρα πολυ καλα...και στα παιχνιδια πολυ κομπλε π.χ Real Racing 3 ..τωρα περασα Mahdi με Dorimanx να δω πως θα παει

Η mahdi 4.4.4 παίρνει dorimanx? Γραψε πως σου φαίνεται μολις βγαλεις ακρη..

Link to comment
Share on other sites

Και την optimusG3 θα κρατούσα αν δεν είχε το σπαστικό με την μικρή εικόνα καλούντος, δεν θέλω τρίτες εφαρμογές που το κάνουν αυτό

 

Μαλλον σε ακουσε ο motomoto

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/themes-apps/mod-caller-picture-g3-roms-t2804363/post53891275

Edited by Goofy00
Link to comment
Share on other sites

Σε optimusG3 όταν αλλάζω τα dpi δεν δουλεύει σωστά το widget του καιρού. Το κάνει και σε σας;

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Στα πόσα το έχεις βάλει...?Δοκίμασε στα 420 .
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Η mahdi 4.4.4 παίρνει dorimanx? Γραψε πως σου φαίνεται μολις βγαλεις ακρη..

 

ειναι αρκετα θερμο το κινητο στα 5 λεπτα π.χ fb,messenger που με pardus ας πουμε δεν το ειχες....

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2494756 απο εδω το ειδα και δοκιμασα στην mahdi kai δουλεψε

ηταν πολυ ευελικτο και παρα πολυ σταθερο τωρα θα βαλω την vanir να δω μηπως δεν ζεσταινεται

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

 

ευχάριστο αυτό:) και από Έλληνα

Link to comment
Share on other sites

Στα πόσα το έχεις βάλει...?Δοκίμασε στα 420 .

Δοκίμασα 380. 400. 420 σε κανένα δεν δουλεύει.

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Στα 400 το έχω κι εγώ, όπως με συμβούλεψε ο prioxxx και δουλεύει άψογα.

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Sorry το smart notice widget δεν δουλεύει σε μικρότερα dpi. Μπορείς να το δοκιμάσεις ;

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...