Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Smart Notice όντως δεν δουλεύει με λιγότερα dpi δυστυχώς.

Και με το App settings πάντως που ρύθμισα το widget στα 480, εξακολουθεί να μη δουλεύει σωστά.

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανένα καλό θέμα με στρόγγυλα εικονίδια, να προτείνει κανείς;
Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Picons έχω εγώ.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Picons έχω εγώ.

 

Πως τα βάζεις;

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Πως τα βάζεις;

 

Google play και download

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, ο ασύρματος αποθηκευτικός χώρος δε μπορεί να δουλέψει με desktop υπολογιστή για να μεταφέρω αρχεία?Ο desktop είναι με ethernet συνδεδεμένος στο ρουτεράκι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, ο ασύρματος αποθηκευτικός χώρος δε μπορεί να δουλέψει με desktop υπολογιστή για να μεταφέρω αρχεία?Ο desktop είναι με ethernet συνδεδεμένος στο ρουτεράκι.

 

Με airdroid κάνεις ότι θες...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, ο ασύρματος αποθηκευτικός χώρος δε μπορεί να δουλέψει με desktop υπολογιστή για να μεταφέρω αρχεία?Ο desktop είναι με ethernet συνδεδεμένος στο ρουτεράκι.

 

Ο ασύρματος αποθηκευτικός χώρος δουλεύει όπως λες. Ενεργοποίησε τον και βαλε την διεύθυνση ip που σου δινει μαζι με τα σύμβολα \\ στο πεδίο run του υπολογιστή σου, αν εχεις windows 7 μπορείς απευθείας εκει που κανεις search να βαλεις \\ και την ip. Θα σου ζητήσει τα username και password και εισαι μεσα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ο ασύρματος αποθηκευτικός χώρος δουλεύει όπως λες. Ενεργοποίησε τον και βαλε την διεύθυνση ip που σου δινει μαζι με τα σύμβολα \\ στο πεδίο run του υπολογιστή σου, αν εχεις windows 7 μπορείς απευθείας εκει που κανεις search να βαλεις \\ και την ip. Θα σου ζητήσει τα username και password και εισαι μεσα.

Ευχαριστώ πολύ, το έβαζα στο browser Πριν και δεν έπιανε!

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση σε οσους φορανε cloudy LG g3 .. αλλο σχεδιο ρολογακι σας βγαζει οταν κλεινετε το πορτακι της θηκης?? (για οσους φορανε flip case) Ή έχει μονο περασμενο το σχεδιο με το αναλογικο ρολοι??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Η cloudy g3 έχει bugs;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να έχω την εμφάνιση του G3 και τη καλύτερη δυνατή μπαταρία με custom rom ; Τι μου προτείνετε ;

Μπαταρία πιο καλή από στοκ 4.2 παίζει ; Έχω απογοητευθεί με την 4.4 στοκ και θέλω κάτι να κάνω

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να έχω την εμφάνιση του G3 και τη καλύτερη δυνατή μπαταρία με custom rom ; Τι μου προτείνετε ;

Μπαταρία πιο καλή από στοκ 4.2 παίζει ; Έχω απογοητευθεί με την 4.4 στοκ και θέλω κάτι να κάνω

Γιατί δε σου βγάζει την ημέρα; εγώ δεν το αφήνω στην ησυχία του και γυρνάω το βράδυ σπίτι με 30% με 5-6 ώρες χρήση ανοιχτής οθόνης... Αν το πάω νορμάλ θα βγάλω 2+ μέρες με 2,5-3 ώρες οθόνη... Είμαι με OptimusG3 1.1..

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση σε οσους φορανε cloudy LG g3 .. αλλο σχεδιο ρολογακι σας βγαζει οταν κλεινετε το πορτακι της θηκης?? (για οσους φορανε flip case) Ή έχει μονο περασμενο το σχεδιο με το αναλογικο ρολοι??

 

Στο μενού με συντομεύσεις που βγάζει αφότου κλείσεις τη θήκη, πας στις ρυθμίσεις και σου βγάζει διάφορα σχέδια για το ρολόι

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να έχω την εμφάνιση του G3 και τη καλύτερη δυνατή μπαταρία με custom rom ; Τι μου προτείνετε ;

Μπαταρία πιο καλή από στοκ 4.2 παίζει ; Έχω απογοητευθεί με την 4.4 στοκ και θέλω κάτι να κάνω

 

μια χαρά είναι η κανονική g3

Link to comment
Share on other sites

Πηρες G2?Aμα ειναι να σου πω........

 

Αν ήταν θα το έπαιρνα από σένα... :) Από περιέργεια ρωτάω γιατί κάτι μου είχες πει και δεν το θυμάμαι...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν θα το έπαιρνα από σένα... :) Από περιέργεια ρωτάω γιατί κάτι μου είχες πει και δεν το θυμάμαι...

Όχι αν! Δεν θέλω τέτοια

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αν λόγω μικρής μνήμης και έλλειψης κάρτας micro sd... Τα έχουμε πει αυτά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι φλααρισμα και να προσπαθήσω δε μου δουλεύει το sideload

 

E:footer is wrong

Verification failed

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παλια μου έβγαζε 4 ώρες οθονη τώρα ούτε 2.5 !

Πάντα με δεδομένα, όχι wifi

 

Κάτι έχεις λάθος στις ρυθμίσεις! Με δεδομένα μου βγάζει 4,5-5 ώρες σε μια μέρα. Σε 2 περί τις 2,5. Με wifi δε σε 40-44 ώρες αφόρτιστος πιάνω 6-6,5 ώρες. Σε μια μέρα αγγίζω τις 8!!!!!!! Είμαι με kitkat 4.4.2 v20d. Και ενώ έχω μούρλια με τα φλασαρίσματα είναι η πρώτη φορά σε κινητό που σκέφτομαι να μην βάλω custom. Φοβερή μπαταρία.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχεις λάθος στις ρυθμίσεις! Με δεδομένα μου βγάζει 4,5-5 ώρες σε μια μέρα. Σε 2 περί τις 2,5. Με wifi δε σε 40-44 ώρες αφόρτιστος πιάνω 6-6,5 ώρες. Σε μια μέρα αγγίζω τις 8!!!!!!! Είμαι με kitkat 4.4.2 v20d. Και ενώ έχω μούρλια με τα φλασαρίσματα είναι η πρώτη φορά σε κινητό που σκέφτομαι να μην βάλω custom. Φοβερή μπαταρία.

 

και εγω να πω την αμαρτια μου βαζω βγαζω custom στο τελος παντα με stock+root καταληγω....

Link to comment
Share on other sites

και εγω να πω την αμαρτια μου βαζω βγαζω custom στο τελος παντα με stock+root καταληγω....

 

Ο καλύτερός συνδιασμος πιστεύω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια! Εγω εκανα root το G2 μου και εχω μερικες απλες ερωτησεις.

 

1)Αν δε βαλω custom rom κινδυνευει απο τιποτα το κινητο ξερω εγω απο καμια βλαβη η κατι (γιατι εχω διαβασει διαφορα για νεκρα τηλεφωνα κλπ)?

 

2)Πως μπορω να αξιοποιησω τις δυνατοτητες του root?

 

3) Ειδα σε ορισμενα βιντεο στο youtube οτι με το root μπορεις να κανεις την καμερα να τραβαει 4K ποιοτητα βιντεο? Γνωριζει κανεις τη διαδικασια?

 

Και το πιο σημαντικο ξεχασα οταν εγινε root αποθηκευσε 2 image σε περιπτωση αναγκης εγραφε αλλα το εκλεισα βιαστηκα και δε προλαβα να δω που αποθηκευτηκαν! Τα windows 7 εχω μηπως ξερετε που μπορει να αποθηκευτηκαν?

Edited by Spiros13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...